PDA

View Full Version : Omerovic SDP : Pazar nije Turska


STRANAC
14-09-2010, 00:00
Potpredsednik Sandžačke demokratske partije Meho Omerović izjavio je da su slike iz Novog Pazara gde je proslavljena pobeda Turske nad Srbijom u košarci i uzvikivanje "Ovo je Turska" loša poruka svim građanima.

http://img259.imageshack.us/img259/8678/v182596p0.jpg
Meho Omerović

"Iako je bilo samo nekoliko stotina ljudi koji ne predstavljaju većinsko mišljenje Bošnjaka, ne smemo zatvarati oči pred činjenicom da postoje problemi. Ne sme se biti protiv države u kojoj živite", naveo je Omerović u izjavi dostavljenoj agenciji Beta.

On je istakao da nije opravdanje ni to što je nekoliko igrača Turske poreklom iz Sandžaka.

"Ovo je još jedan u nizu incidenata koji zahteva od države Srbije još veće angažovanje i rešavanje ozbiljnih socijalno-ekonomskih pitanja", naveo je Omerović.

Više stotina građana okupilo se sinoć u centru Novog Pazara slaveći pobedu košarkaša Turske nad ekipom Srbije.

Uz petarde i turske zastave povremeno su se čuli i povici "Ovo je Turska". Istovremeno je i kolona od desetak automobila sa sirenama i zastavama Turske kružila centralnim gradskim ulicama.

(Beta)

STRANAC
14-09-2010, 00:15
ovakvog jeretika,kretena, i budalu moze samo rasim da iskopa od nekud...
ko je bar 3 puta bi ou pazaru,i ko i malo zna istoriju, zna da u pazaru zivi veliki broj turaka...
veliki je broj onih koji su ostali tu posle povlacenja osmanlija,to ostali,nastanili se...
skoro da nema pazarca koji nema neku familiju u tursko,sto po osnovu koji sam pomenuo, sto oni koji su protereni od vremena kraljevine srbije,pa sve do zavrsetka komunizma, a vrlo cesto i u dobu potonjih ratova na prostoru ex-yu...

ovom kretenu,i budali,nije dovoljno sto sandzaklije a pazarci na prvom mestu,uzivaju veliki autoritet u turskoj, sto isti ti turci pokazuju veliko interesovanje za taj deo pa i za samu srbiju...
taj hajvan ne zna da 5 sandzackih sinova igra u tom timu,da se ta drzava kune u njihova imena i imena Jahovic Mirsada i Emine-koja je i udata za turcina....

zar ovakvi misevi puhaci treba da prezentuju muslimane?????
da li je SDP vise strnka koja je nacionalna,ko su ovi ljudi koje je predtsvaljaju, a jos gore ko su ovi koje je vis epodrzavaju....

srecom,cujem da im je procenat podrske skoro na nivou statisticke greske,te da i u najboljim snovima ne prelazi 10 posto...

i sto je najgore,svi pricaju i svi srpski mediji trube na sav glas kako su uzvikivali " ovo je Turka"
pa sve i da jesu,nije to strasno,nikoga nisu uvredili,strasti navijaca posle pobede simpatizera su pojacane,adrenalin radi,i cesto se kaze puno a da se i ne zna sta se reklo...

nego,najcudnije je to sto ima nekoliko snimka a ni n ajednm se to ne cuje...

zar treba postovati drzavu u kojoj si celog zivota covek drugog da ne kazem poslednjeg reda...
zar na to ne ukazuju sva poslednja desavanja,zar to nismo naucili u poslednjih 20 godina...

ljudi moji,ja zivom u svedskoj 4 godine,ne mogu da kazem ni jednu negativnu na rec o odnosu prema meni kao strancu,i ne mogu da se nacudim tolikoj dobroti koju sam ovde doziveo....
ovako treba da se drzava odnosi prema svojim gradjanima i nikad nece biti problema, ali ne...
oni zele da nama bude lose i tu nema kraja,i cude se jos kako to navijamo za tursku....
ma bre za cigane ciganske bih navijao ali nikad vise za njih,milion puta sam se prevario i sve mislio bice bolje a ono sve gore....

hurmasica
14-09-2010, 02:30
Cem Adrian (singer, song writer, author and producer)
Salih Akgül (businessman)
Sinan Alağaç (football)
Ayşegül Aldinç (singer&ctress)
Ayten Alpman (singer)
Akgün Akova
Ekrem Akurgal
Ahmet Andiçen
Zekai Apaydın
Cem Aşık
Şehit Kamil Balkan
Elvir Baljić
Derya Baykal (actress,TV presenter)
Fâruk Bayraktar
Nejat Biyediç
Lâle Berköz
Fâruk Beşok (basketball)
Hüseyin Beşok (basketball)
Elvir Bolić
Ekrem Bora
Cem Bosnalı (model-actor)
Cenk Bosnalı (musician)
Tanıl Bora
Metin Boşnak (academics)
Güneri Civaoğlu (journalist)
Ömer Çatkıç
Nedim Dal (basketball)
Ebru Destan (model-singer)
Semih Erden (basketball)
Siyami Ersek
Orhan Edip Ertürk
Yonca Evcimik (singer)
Şebnem Ferah (rock singer)
Almir Senan Gegić
Abdullah Gegić
Hüsrev Gerede
Coşkun Göğen (actor)
Sabiha Gökçen (the first female combat pilot in the world and adopted daughter of Ataturk)
Hacer Mirgül Griffe
Orhan Güler
İsmail Gümüş
Kazım Hacımeylić
Seçil Heper (singer of Turkish classical music)
Murat Hersekli
Serdar Hotiç (businessman)
Adem İbrahimoğlu
Sedat Kapanoğlu
Şaban Kartal
Hakan Köseoğlu
Mirsad Kovačevič
Ayşe Kulin (writer)
Melda Kuyucu (singer of Turkish classical music)
Lâle Mansur (actress,leftist activist)
Süleyman Memnun
Damir Mršić (basketball)
Nilgül (singer)
Muhterem Nur (actress)
Muhammed Tayyip Okić
Mehmet Okur (basketball)
Aziz Özen
Gedik Ahmed Paşa
Kara Davut Paşa
Lala Mehmed Paşa
Lala Mustafa Paşa
Dâmat Rüstem Paşa
Sarı Süleyman Paşa
Şemsi Paşa
Ajda Pekkan (Diva)
Asim Peskanović
Nusret Sancaklı (football)
Saffet Sancaklı (football)
Selahattin Sancaklı
Semih Şeftali
Ali Haydar Şen (businessman,ex-president of Fenerbahçe)
Şarık Tara Hacıhanziç (businessman)
Kıvanç Tatlıtuğ (actor)
Erdoğan Teziç (ex-president of the Turkish Council of Higher Education)
Mirsad Türkcan (basketball)
Hidayet Türkoğlu (basketball)
Cem Uzan (businessman,the leader of right wing Young Party)
Şanar Yurdatapan
Azra Akin(Ademovic) Miss Turkei und Miss World 2002


Mala lista velikih,uspjesnih Bosnjaka u Turskoj.

Ensare ,moje lijepo ime :-)) navijali smo za "nas".

Ja ne znam u cemu je problem mi vec odavno imamo zastave tudjih drzava,pokusaj drzave u drzavi(RS),Hrvatske zastave u Hercegovini,kod nas se slave pobjede Srbije sa takvim zanosom da bi Pazarci mogli pozavidet:-))"nasi" pravoslavci igraju radije u Srbiju,katolici u Hrvatskoj.
Sad ce neko reci jah pa vi Sanzdklaije ne znate sta hocete,cas ste Bosnjaci,pa opet onda Turci,odlucite se.
Mi smo sve i balije i Turci i Sandzaklije i Bosnjaci ALI nismo vise surovina za klanje,potlacivanje i statusa drugog, treceg ili poslednjeg reda gradjanina u jednoj drzavi.Tretirajte nas kao svoje sugradjane i upoznacete na kakvu je lojalnost spreman jedan Bosnjak,Sandzaklija.

STRANAC
14-09-2010, 17:07
nisam znao za veci deo imena koje sa napisala...
nego,sta bih ja da mi nije tebe... :010:

btw

Ja ne znam u cemu je problem mi vec odavno imamo zastave tudjih drzava,pokusaj drzave u drzavi(RS),Hrvatske zastave u Hercegovini,kod nas se slave pobjede Srbije sa takvim zanosom da bi Pazarci mogli pozavidet)"nasi" pravoslavci igraju radije u Srbiju,katolici u Hrvatskoj.
Sad ce neko reci jah pa vi Sanzdklaije ne znate sta hocete,cas ste Bosnjaci,pa opet onda Turci,odlucite se.
Mi smo sve i balije i Turci i Sandzaklije i Bosnjaci ALI nismo vise surovina za klanje,potlacivanje i statusa drugog, treceg ili poslednjeg reda gradjanina u jednoj drzavi.Tretirajte nas kao svoje sugradjane i upoznacete na kakvu je lojalnost spreman jedan Bosnjak,Sandzaklija.
__________________

valjda ce nekad skontati ovo... ;)