PDA

View Full Version : hadzdz 2006


Alien
28-12-2005, 14:27
Selam

Zanima me ko i koliko je Sjenicana otislo ove godine na hadzdz? Bilo bi dobro da nas raja sa foruma, koja je sada u Sjenici, informise o tome.

anadin
28-12-2005, 15:08
We alejkemu selam Alien,pitanje ti je odlicno i mene to interesuje.................jeli se poznajemo mi brate?! Anadin!

Tahirovce
28-12-2005, 15:56
ne proverena informacija cuo sam da je otisao Cule i Erkin Mumdzic...

Lakota |ljiv|
28-12-2005, 18:01
Anadine, Alien ti je Alen Avdic,Amorov brat,Ramizov sin.

Lakota |ljiv|
28-12-2005, 18:02
Anadine, Alien ti je Alen Avdic,Amorov brat,Ramizov sin.



resade

zlatko
28-12-2005, 23:39
i ja sam trenutno na hadz a kad se vratim da me zovete hadzi-ramiz efendija-zekic muftija de france hahaha

Lakota |ljiv|
29-12-2005, 08:00
Nek je hairli brate,bas mi je drago hadzi-ramize efendija-zekicu de france.

MadeinSanjak
30-12-2005, 00:49
Mislim da bi bilo dobro skenirati koju sliku sa ispracaja hadzja!

Tahirovici pitajte legendu sjenicke fotografije Feha! Mora da ima tonu fotografija.

Alien
31-12-2005, 20:03
Da odlicna ideja.

I divim se Culetu, svaka mu cast, to je pravi Sjenicak!!!

Alien
08-01-2006, 21:22
Selam braco!

Ima li kakvog habera od nasih Sjenickih i Sandzackih hadzija iz Mekke?

Da li su dobro i zdravo posle nesrece (rusenja hotela) u Mekki?

Ako neko ima kakvu vijest, neka se oglasi.

Selam

MadeinSanjak
09-01-2006, 06:33
Koliko mi je poznato niko od Bosnjaka nije stradao u ovoj nesreci!

Volio bih da se nasi hadzije u svojim dovama sjete i Sjenice, i zamole Uzvisenog Gospodara da pomogne nasem napacenom narodu!

Alien
09-01-2006, 11:09
Hvala Allahu dz.s. i neka da sabur porodicama svih nastradalih. Oni su, insallah, stanovnici dzenneta.

Selam

iSelektor
10-01-2006, 09:28
Koliko mi je poznato niko od Bosnjaka nije stradao u ovoj nesreci!

Volio bih da se nasi hadzije u svojim dovama sjete i Sjenice, i zamole Uzvisenog Gospodara da pomogne nasem napacenom narodu!



Izvini ali nije jasno, sto je narod u sjenici napacen?

Ili sam nesto pogresno razumeo?

Pozzz 8)

MadeinSanjak
10-01-2006, 11:36
Zlatko, zar mislis da nije patio posljednjih 15 godina?

Od torture do bombardovanja, od ekonomske krize do lutanja po svijetu. Zamisli samo da se za najmanji zdravstveni problem iz Sjenice mora ići u Uzice ili Kraljevo!

Treca stvar dok je u Srbiji asfaltirano 85% ukupnih saobracajnica u Sandzaku je asvaltirano samo 16% a u Sjenici samo 10% ukupnog puta.



Da smo rahat u nasem gradu sto bi se Bosnjaci selili u Sarajevo a Srbi u Kraljevo!

Alien
10-01-2006, 21:54
Ne samo to, sto ne bi smo sada svi bili tamo nego ovako nostalgicno gledamo i slusamo sve vezano za Sjenicu. Ali opet hvala Allahu te nas je spasio zuluma, koji je pocinjen u BiH.

iSelektor
11-01-2006, 11:27
To jeste bilo tesko, ali izvini ja to ne mogu da nazovem patnjom... patnja je ono sto je narod u bosni dozivljavao i na kosovu... a u patnju ne svrstavam neasfaltirane ulice... Ja to samo gledam realno...

A sto se tice nostalgije itd, nikom vrata u sjenici nisu zatvorena, to znam svako moze kolko sutra da se vrati u sjenicu... ali ima tu i ona druga strana medalje... Bolji zivot, vise para. Ja volim sjenicu, ja volim svoj narod... ali ja se nebih nikada vratio da zivim dolje! Ne zato sto ne mogu, vec zato sto sam se navikao ovamo tako i tako...

POzdrav, nadam se da necete zameriti, ali stvarno je za mene to vase pogresno izrazeno! To patnja i to nostalgija!

Da je rat, pa da razumijem da niste dolje, ali sada nikome nije zabranjeno!

Cao

MadeinSanjak
11-01-2006, 12:36
Mislim da je pogresno da mi dajemo komentare o kvalitetu zivota onih koji su ostali u Sjenici.

Evo Resko i Ljiv su u mogucnosti da pitaju nekoliko ljudi o zivotu u Sjenici, pa neka nam prenesu njihova gledista.

Zlatko, u pravu si kada kazes da nista nemoze biti strano kao rat, ali ipak to je vrhunac patnje. Hvala Bogu pa do toga nije doslo u Sandzaku!

Inace posljedice bi bile strahovite za sve koji zive na ovom prostoru pa i šire.



Za sve koji pate za rodnim krajem postoji i ona stara dobra izreka: Kucni prag je najveca planina!

Alien
12-01-2006, 13:07
"Tahirovic" i "MadeinSanjak":



Ja sa slobodom mogu reci, da sam kompetentan, da kazem, da je narod u Sjenici i cjelom Sandzaku plaho napacen, jer sam sve vrijeme bio tamo. Dakle od ekonomske krize, kada su nam roditelji primali platu od jedne marke, uzgred budi receno, s tim je trebalo zivjeti mjesec dana pa i vise, pa do iscekivanja (svake noci) da izgubimo glavu. Naravno da je rat nesto najstrasnije, ali nije bas svejedno bilo cekati da nam bomba padne na glavu ili da pijani rezervisti pocnu ubijati i klati neduzan, goloruki narod. Drugo, o tome koliko je sistematski radjeno na nazadovanju Sandzaka (jos od vladavine komunista), sto ce uslijediti patnju i siromastvo istog, moze se naci i u dosta literature (puno knjiga od prof.dr.Rasima Muminovica, Polozaj muslimana u Sandzaku od Hakije Avdica...)

I trece povratak u Sjenicu je obaveza svakog savjesnog Sandzaklije, Sjenicaka. Sto se tice mene, onog dana kada diplomiram, insallah, se vracam tamo i pozivam sve Sjenicake da se vrate u svoju maticu. Zavrsimo svoje misije, bio to privremeni rad u inostranstvu, bilo to skolovanje, neko drugo strucno usavrsavanje ili nesto trece.

Trebamo mi Sjenicu a ona nas mnogostruko vise.

Selam i molim vas da mi halalite ako sam nesto pogrijesio.

sjenicki vuk
12-01-2006, 19:36
slazem se svi treba da mislimo na nas kraj ali nemoj u tudjini da trosite vreme uzalud,ucite radite.Jer nepismeni i siromasni nemozemo nikome pomoci.

Tahirovce
12-01-2006, 21:52
Ja sam glup za ovu temu...