PDA

View Full Version : Karikatura Zukorlića uvreda za muslimane


Rarica
23-06-2010, 14:57
Mešihat islamske zajednice održaće u subotu, 26. juna, Sveopšti sabor Islamske zajednice povodom objavljivanja fotomontaže u dnevnom listu "Blic" sa likom glavnog muftije Muamera Zukorlića u pravoslavnoj svešteničkoj odori sa krstom na glavi.
Muftija Muamer Zukorlić


Na vanrednoj sednici Mešihat je od predsednika Srbije Borisa Tadića zatražio da se javno odredi prema uvredi lista "Blic" na račun glavnog muftije Islamske zajednice i muslimana.


"Mešihat i muftija Zukorlić podneće krivičnu prijavu radi utvrđivanja odgovornosti nadležnih u Blic-u, kao i parničnu tužbu radi utvrđivanja simbolične naknade u iznosu od 100 miliona evra", navodi se u saopštenju.


U svim džamijama na području Islamske zajednice, na prvoj narednoj džumi biće pročitan proglas osude ovog čina koji predstavlja ''presedan u javnom ophođenju medija prema verskim velikodostojnicima''.


Mešihat Islamske zajednice u Srbiji će o ovom činu obavestiti sve međunarodne islamske organizacije i institucije, kao i ambasade muslimanskih zemalja akreditovane u Beogradu, navodi se u saopštenju.



NUNS zabrinut zbog tužbi protiv medija



Nezavisno udruženje novinara Srbije zabrinuto je zbog učestalih tužbi koje se podižu protiv medija zbog humorističko-satiričnih sadržaja jer se time ozbiljno ugrožava sloboda javne reči i vrši pritisak na medije da se prilagođavaju potrebama i željama formalnih ili neformalnih centara moći. NUNS skreće pažnju da je sadržaj o kome je reč objavljen na stranama "Blica" koje su označene kao strane sa humoristično-satiričnim sadržajem. Visina odštete koju je Zukorlić tražio od "Blica" za uvredu koja mu je navodno naneta nema nikakve veze sa moralom, ocenio je NUNS i ukazao da ona može da bude tumačena samo kao izraz želje da se svim medijima stavi do znanja šta ih čeka ukoliko objavljuju nešto što se njemu ne dopada.


Mešihat Islamske zajednice u Srbiji zatražio je prethodno od uredništva i vlasnika lista "Blic" izvinjenje i "simboličnu nadoknadu od 100 milliona evra" jer je u izdanju tih novina od 19. juna objavljena fotomontaža na kojoj je glavni muftija te zajednice Muamer Zukorlić prikazan u pravoslavnoj svešteničkoj odori.


Glavni i odgovorni urednik lista "Blic" Veselin Simonović izvinio se potom građanima muslimanske veroispovesti i Islamskoj zajednici u Srbiji zbog objavljivanja te fotomontaže, a izvinjenje redakcije je objavljeno u jučerašnjem "Blicu".


Simonović je u izjavi Tanjugu rekao da se izvinjava svima onima koji su shvatili kao uvredu objavljivanje te fotomontaže na stranicama humora. On je napomenuo da namera tog lista i uredništva nije bila vređanje, a najmanje ne vređanje građana drugih veroispovesti.

Tahirovce
23-06-2010, 17:56
rekose da ce povodom ove montaze zasedati i saveb bezbednosti UN :icon_cheesygrin: ..

Neznanka
24-06-2010, 22:58
U poslednje vrijeme neprestano se prica o toj karikaturi Zukorlica. Ima li negde da se pogleda????

Tahirovce
25-06-2010, 08:24
Ne smije niko da je objavi, nikom se ne daje 100 miliona dolara :icon_cheesygrin: ,,,

iSelektor
30-06-2010, 17:12
gde je ta karikatura, ja cu da je objavim...?

STRANAC
02-07-2010, 12:07
ne treba se pridruzivati ljudskoj gluposati,to se treba osudjivati jer glupost je opasna...
ovo nije slucajno,ovo je podla i zla namera da se omalovazi muslimanksi zivalj koji zivi na prostoru srbije,jer je upravo Zukorlic pokazao da muslimani najvise njemu veruju...
Ne mogu da verujem koliko ste vi pojedinci zalsepljeni i da ne vidite te stvari...
pitate li se sta je sledece,da nam ne pocnu "srati po glavi"....
Ljudi,uzmite se razuma opet vam kazem nije ovo slucajno,ove se ispituju granice dokle moze da se vrsi pritisak i presija na sandzacke muslimane...

hurmasica
02-07-2010, 12:54
ne treba se pridruzivati ljudskoj gluposati,to se treba osudjivati jer glupost je opasna...
ovo nije slucajno,ovo je podla i zla namera da se omalovazi muslimanksi zivalj koji zivi na prostoru srbije,jer je upravo Zukorlic pokazao da muslimani najvise njemu veruju...
Ne mogu da verujem koliko ste vi pojedinci zalsepljeni i da ne vidite te stvari...
pitate li se sta je sledece,da nam ne pocnu "srati po glavi"....
Ljudi,uzmite se razuma opet vam kazem nije ovo slucajno,ove se ispituju granice dokle moze da se vrsi pritisak i presija na sandzacke muslimane...



Znam ja zasto hajem nur tvog razuma!

STRANAC
02-07-2010, 13:12
Znam ja zasto hajem nur tvog razuma!

hvala ti draga moja,hvala mnogo...

Tahirovce
03-07-2010, 10:53
Ja sam Bosnjak iz Sandzaka i mene to uopste ne dotice, sto se mene tice mogu da mu se poseru na glavu ...

Tahirovce
03-07-2010, 11:19
http://img718.imageshack.us/img718/3607/lolym.jpg

To je iz blica

http://img39.imageshack.us/img39/441/11142b.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/5223/11144l.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/8837/11145.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/7264/bmikodutljkdi1jxtazsqa.jpg

Sjenicak__NL
04-07-2010, 12:24
Nemogu da verujem da se ovo i na nasoj stranici objavljuje. Nek vam se Allah smiluje, toliko od mene.

Sellam,
Mitko Dzigal

homar
04-07-2010, 16:17
Nemogu da verujem da se ovo i na nasoj stranici objavljuje. Nek vam se Allah smiluje, toliko od mene.

Sellam,
Mitko Dzigal
Mitko ovakvi gledaju samo finansijski interes. Ovo je prodana duša, obzira nema prema muslimanima Sandžaka koje predstavlja uvaženi Muftija, za njega je bitan Suljo i špijunska mreža BIA-e.

Rarica
04-07-2010, 22:23
Nemogu da verujem da se ovo i na nasoj stranici objavljuje. Nek vam se Allah smiluje, toliko od mene.

Sellam,
Mitko Dzigal

Upravo tako Mitko,ovog trenutka ovaj forum za mene ne postoji!

Tahirovce
04-07-2010, 23:28
Homar a ko je to mene kupijo i za koju cifru ?

Tahirovce
05-07-2010, 00:54
Rarice razumijem da se ljutis na mene ali sta ima veze forum sa tim?
Reci mi da vidis ove slike na Facebook ili na youtube da li bi ih i dalje posecivala??

Zijadina
05-07-2010, 09:04
Rarice, ma Reshko nam prikipeo....on sve USEBE, USEBE....sad vishe nema mesta....i.....eto belaja.......
Resko za slike je ok, hteo si da ih podelish sa nama ali prethodni komentar si mogo negde da strpash USEBEEEE :P ....chujesh

homar
05-07-2010, 10:19
Tahirovče, pozivam te da skineš one bljuvotine i time dokažeš da nisi servis velikosrpske propagande. Takođe, pozivam te da se izvineš muslimanima, jer si uvrijedio većinu muslimana Bošnjaka, u suprotnom možeš staviti tačku na ovaj forum.

Tahirovce
05-07-2010, 17:24
Homar odgovori mi na pitanje, ko to mene placa ?

tidza
05-07-2010, 17:39
Ja nikada necu otic sa foruma ,nikada,svak nek komentarise u svoje licno ime a ne u ime ostalih.......

STRANAC
05-07-2010, 18:43
drugari,samo polako,mislim da je malo nesporazuma medju recima a to se desava...
prvo,mediji mogu svasta da pisu,svaki covek moze svasta da prica, a nase je licno pravo da verujemo sta ko prica...
ja opet kazem da je ovo samo proba sa neke druge strane o tome da vidi kako stoje stvari sada,jer...

ona dvojica u beogradu sigurno pricaju kako je ceo sandzak uz njih,kao oni i smao oni imaju podrsku...
drzava im je stavila na raspolaganju sve moguce mehanizme da se odrzavaju na vlasti,
da muslimane sandzaka,bosnjake, drze podeljene i tako ih pravi slabima,
jer slozni bosnjaci sandzaka su politicka i sila u svakom smislu te reci...

sada se pojavio neko treci ko je pomutio konce svima njima...
naravno da je on sada na tapeti,da ce mu se raditi o glavi kako se njihovi planovi i dalje mogli realizovati...

mi moramo shvatiti da nasem boljitku moze doprineti samo nasa sloga,nase jednistvo i nasa bezuslovna saradnja i postovfanje sa nasim bosnjacima u BiH...

sve sto bude se radilo mimo toga nasa je utopija i kataklizma i dovesce do nas easimilacije u svakom pogledu...

ne smemo se ljutiti na bilo koga ako drugacije misli,nase je pravo i ljudsko i serijatsko ukazati na moguce greske i pokusati ispraviti ako se da....
jos manje je pravo osporatvati neciju pripadnost necemu...
mozda mi razmisljamo isto,i zelimo isto dobro svima,ali nam je nacin i shvtanje razlicito...
i problem ne prestaje i ne resava se time ako se od necega odustane,naprotiv...
na problemu,ako se vec pokazao,mora da se ostane,proucava obrazlaze i sl...
najlakse je okrenuti ledja i gotovo...

i,ja bih jos zamoli sviju vas,nemojte nista licno shvatati i nikoe se licno obracati,jer postoje osobe koje mi znamo ovde samo kao ime i kao nick a zapravo ne poznajemo prave kvalitete necije...

ja Tahirovce znam ceo svoj zivot,druzili smo se i druzimo se,kad imate njega za prijatelja to je isto ko da imate clana familije i na njega s emozete osloniti kao na sebe,ja to garantujem, a mi za milion i jednu stvar ne mislimo isto i ne slazemo ali se ipak postujemo,i znam da nije ni sekunde zlonameran jedino mozda mu je drugaciji smisao humora,izrazaja,shvatanja ozbiljnosti situacije i sl...
i ja garantujem da ni od koga nema koristi,a znam da je imao puno stete...

hurmasica
05-07-2010, 21:49
Divide et Impera

Ne smatram razlicitost misljenja za razlog sukoba jer u civilizovanom Ummetu treba uvjek biti mjesta za konstruktivnu konfrontaciju kroz diskusiju i razmjenu raznolike palete aspekata,stavova i razmisljanja.Na tom izvoru se treba napajati novim idejama,prepoznati ko razmlislja svojom a ko tudjom glavom,koga je Svevisnji obdario nurom razuma ,merhametom i vizionarskim duhom.
Nase razlicitosti treba maksimalno ekspolatirati,jer ta sarenolikost je nase bogastvo a ne nas kamen sputavanja.NE SMIJEMO se dijeliti na Bosnjake iz BIH,Sandzaka,Kosova ili Makedonije.
Svaka podjela je samo plodno tlo na kome je lahko posijati sjeme mrznje i netrpeljivosti,dobro poznato i malom djetetu .

DIVIDE ET IMPERA-ZAVADI I VLADAJ.

Dragi Tahirovce,ne poznajem te osobno (bilo bi mi drago upoznati te)da bih te osudjivala ,zapravo i nemam pravo .To pravo je pravo Svevisnjeg!
Vjerujem u to sto Stranac pise kada je tvoja persona u pitanju.Nekako me nije nikada moj osjecaj u sunacanom pleksusu prevario.Vjerujem i zelim i dalje vjerovati da si dobar i posten insan pa onda Bosnjak,no cini mi se da je tvoja mladost u ovom slucaju ponijela tvoje bice i navukla te na takav korak.
Smijes imati pravo na svoje misljenje,iznijeti ga i argumentirati ali sinko moj dragi cini to kako ti prilici,jer znam da mozes ti to samo trebas savladati tu mladu krv sto siklja kroz tvoje damare,plahu sandzacku,naprasitu i ponosnu.Ucini blagos meni sebi i svima nama jednu hediju pa te montirane slike sa Muftijom Zukorlicem skloni.Vjerujes da bih te to isto zamolila da ucinis i kada bi postavio fotomontazu sa bilo kojim predstavnikom vjerskih zajednica dunjaluka.
Ja postivam razlicitost vjerovanja u jednog te istog Stvoritelja!
Eto ako neces meni za hatar a onda ucini to kao domacin koji voli i respektira svoje musafire(forumase) i rado im otvara vrata svoje kuce.

Na Bosnjackom stablu svaka jabuka ne smije biti jabuka razdora,cak i onda kad je napadne crv sumnje u vlastite korjene.Ja sam duboko ubjedjena da si ti jedna divna „jabuka “Tahirovce,ja znam da ti to Stablo volis,znam i da si merhalmetli ,pravedan .
Znam I da ces me razumjeti jer nam kroz damare tece ista zelja.zelja za bolju I ljepsu buducnost naseg behara iz kojeg ce se pojaviti nove,ljepse,zrelije jabuke .
Dragi moji insani,ne smijemo dozvoliti da nam se korjeni ponovo natapaju nasom krvlju,vec hladnom I bistrom vodom razuma.
Obrazovanje je nas kljuc za dalju egzistenciju,nasa viza za bolju I kvalitetniju buducnost jer u dunjaluckoj basti ima mjesta za sva “stabla”
IKRE IKRE IKRE

Tahirovce
05-07-2010, 22:27
Dude ja bi za tvoj i raricin hatar al sve i da hocu ne mogu, nisam moderator u ovoj temi :) ...

hurmasica
05-07-2010, 22:51
:-)....nisi ti Arsuz!

hurmasica
05-07-2010, 22:53
Dude ja bi za tvoj i raricin hatar al sve i da hocu ne mogu, nisam moderator u ovoj temi :) ...



Ucinio si me sretnom da si me razumio a gdje ima volje ima i nacina.
Hvala ti!

Skorpija
05-07-2010, 22:55
Rarica je postavila temu drug, i insistira (bilo bi joj po meraku) da izbrises, a gumicu nema, vidi i potrazi je malo bolje, sigurna sam da je u tvojoj pernici,,,,,,.,,,,,sigurna sam i poznajem te toliko dovoljno, znam da nije bilo zlonamjerno sa tvoje strane, dusu kao tvoju malo koji insan ima na ovom dunjaluku,,,,,,a i tvoj sandzački temperament nam je poznat, pozdrav Emina