PDA

View Full Version : Svedska princeza se udaje za "obicnog momka"


STRANAC
06-06-2010, 22:37
Švedska princeza i buduća kraljica Viktorija udaće se za "građanina skromnog porekla" i bivšeg instruktora fitnesa.

http://img404.imageshack.us/img404/200/v172247p0.jpg

Vest da je u planu venčanju ćerke kralja Karla Gustava XVI, preneli su britanski mediji, ocenjujući ovaj događaj kao "trijumf ljubavi nad konvencijama".

Venčanje princeze Viktorije i budućeg princa Danijela Vestlinga, poreklom iz jednog sela u centralnoj Švedskoj, najavljuje se kao najveće kraljevsko venčanje posle venčanja princa Čarlsa i princeze Dajane 1981. godine.

Iako je švedska javnost bila uverena da veza Viktorije i Vestlinga neće potrajati dugo, a kralj jasno stavio do znanja da se ne slaže sa izborom svoje ćerke, par je ostao zajedno već osam godina.

U međuvremenu, Vestling, u skladu sa svojim budućim dužnostima, potpuno je promenio imidž, pohađao časove istorije i stranih jezika, učio pravila otmenog ponašanja i dvorske etikecije, pa ga je kralj na kraju prihvatio kao budućeg zeta.

Vestlingov dolazak na dvor zapravo bi mogao da poveća popularnost kraljevske porodice, jer švedski mediji, uprkos svim pokušajima, nisu uspeli da pronađu nijednu mrlju u njegovoj prošlosti - istovremeno, on je ostao veran sredini iz koje potiče i redovno posećuje roditelje.

Tačan datum venčanja još uvek nije saopšten.

(Tanjug/MONDO)

STRANAC
06-06-2010, 22:39
vencanje j eubrzo,mislim za par sedmica da ce biti-mislim da sam procitao ovde negde u nekim novinama...
nego,ovo nije prvi slucaj da se kraljevksa familija orodi sa nekim ko nije "plave krvi"...
ako se ja dobro secam,mislim da je i princ norveske ozenio kucnu pomocnicu, princ danske neku francuskinju, ova svedska je jos dobro i prosla...

a,mogao sam i ja... ;)

tidza
06-06-2010, 22:41
Pa dobro Stranac ti nezoves na to veselje,haha 19 juna,al cu zato poslati Frederika i Mary,haha :D

STRANAC
06-06-2010, 22:42
jel ova vasa buduca ili ju je vec ozenio,i da li sam u pravu da j efrancuskinja...???

tidza
06-06-2010, 22:48
Oni su vec u braku od "2004 ova je iz Australije i ona je krunisana princeza udata za frederika,koji ce nasljediti majku,bice kralj
,al zato mladji brat Joakim se nedavno ozenio sa Marijom iz francuske,a razveo se sa prvom zenom Aleksandrom....

STRANAC
06-06-2010, 23:02
e,za ovog drugog sam citao,zapravo gledao ga na DK1