PDA

View Full Version : SDA za napad na Islamsku zajednicu u BiH angazirala kriminalca Mahmutovica


STRANAC
31-05-2010, 22:33
Stranka demokratske akcije Sulejmana Tihića ne odustaje od napada na Islamsku zajednicu u BiH i njene čelne ljude, reisu-l-ulemu Mustafu ef. Cerića i njegovog zamjenika Ismeta ef. Spahića. Ti napadi, koji su počeli još prije nekoliko godina sramotnim pismom bivšeg kafanskog pjevača Irfana Ajanovića upućenim reisu Ceriću, praktično nisu ni prestajali, a ovo što se događa posljednjih mjeseci samo je njihova kulminacija.

Na svaku kritiku iz IZBiH, svaki stav o evidentno lošem stanju u društvu i državi, lošoj politici koja prijeti da Bošnjake gurne u ponor, Sulejman Tihić odgovara floskulom o "miješanju IZ u politiku", a zatim brutalnim, vrlo često primitivnim napadima na ovu instituciju.

Ahmetovićeva uloga

Posljednji u nizu takvih napada dolazi iz Regionalnog odbora SDA Srednje Podrinje, koji ničim izazvan želi držati moralne lekcije reisu Ceriću i njegovom zamjeniku Spahiću. Poručuju im da je "njihova vjera, a ne politika", želeći tako, očito, kao u najboljim komunističkim vremenima "hodže zatvoriti u džamije". Uz to, bezobraznim tonom prvoj dvojici ljudi IZBiH poručuju da se "prijave na opće izbore u BiH i stanu na vagu građana, koja se zove izbori". Također, optužuju ih za loš materijalni status imama u RS, čije se "plaće kreću oko 500 KM".

No, da ne bi bilo zabune, iza ovog saopćenja ne stoji nikakav Regionalni odbor SDA Srednje Podrinje, već Tihićevi najodaniji poslušnici Dževad Mahmutović i Sadik Ahmetović. Taj odbor, naime, posljednjih dana nije imao nikakvu sjednicu, pa tako njegovi ostali članovi nisu ni mogli odlučiti o ovakvom saopćenju.

Ko su, ustvari, ljudi koji po nalogu Tihića ovako primitivno nasrću na čelne ljude IZBiH i drže im moralne lekcije? O Sadiku Ahmetoviću, aktuelnom ministru sigurnosti BiH, javnost u BiH manje-više zna skoro sve. Od samoranjavanja u opkoljenoj Srebrenici, preko vozačkih nestašluka zbog kojih je dobio nadimak Šumaher iz Sućeske, do afere s maloljetnom Romkinjom.

O Dževadu Mahmutoviću, predsjedniku RO SDA Srednje Podrinje, zna se mnogo manje, a ima se i treba se znati mnogo toga.

Tihićev mali od kužine godinama je u Podrinju poznat kao čovjek koji je učestvovao u ilegalnom iseljavanju podrinjskih Bošnjaka u Francusku, poznatom kao afera "Francuska veza", i na tome masno zarađivao. Zbog toga su svi ostali u čudu kako je izbjegao hapšenje u nedavnoj policijskoj akciji. Tako je, dakle, prvi čovjek SDA u Podrinju, umjesto da čini sve da se Bošnjaci vraćaju na to područje, činio sve da ih - raseli. Sve zarad vlastite koristi. On sam živi u Tuzli i ne sekira se previše što se u njegovo rodno selo Zaklopača nije vratio niko.

Glasači ga kaznili

Zbog toga su više od bezobrazluka njegove optužbe o niskim plaćama imamima. Jer, da je Mahmutović, umjesto što ih je raseljavao diljem bijelog svijeta, vraćao Bošnjake u Podrinje, vjerovatno bi se prikupilo i više novca za "hodžarine", pa bi i imami, koji za razliku od njega dijele sudbinu naroda, bili bolje plaćeni.

Još je bezobraznija poruka reisu i njegovom zamjeniku da se kandidiraju na izborima, pogotovo kada dolazi od Mahmutovića, koji je na prošlim lokalnim izborima kao kandidat za načelnika Milića dobio manje glasova nego njegova vlastita SDA. To znači da su Bošnjaci iz Milića radije glasali za srpske kandidate nego za Mahmutovića, koji se, očito, u politici mnogo lošije snalazi nego u kriminalnim poslovima.

I nakon samo nekoliko detalja iz njegove perverzne hohštaplerske i kriminalne biografije, jasno je koga je, ustvari, Tihić angažirao za napad na IZBiH.

Izgradnja hotela u Srebrenici

Osim što je na čelu RO, Mahmutović je za odanost i prljave poslove koje odrađuje u njegovo ime, od Tihića nagrađen i dobro plaćenim članstvom u Nadzornom odboru FDS-a. Uz to, njegova privatna firma u pravilu učestvuje u projektima koje plaća Federalno ministarstvo za povratak. S direktorske pozicije u firmi "Meister" navodno se povukao nakon što se saznalo da je upravo ta firma preuzela gradnju hotela u Srebrenici. U izgradnju hotela ulaže se deset miliona KM, a investitor je - FDS. Dakle, isti onaj FDS u čijem Nadzornom odboru sjedi Mahmutović.

Tuđa njega i pomoć

Godinama je Mahmutović bio i korisnik dodatka za tuđu njegu i pomoć, koju u pravilu koriste 100-postotni ratni vojni invalidi, uglavnom paraplegičari. Kada je otkriveno da Mehmutović niti paraplegičar, niti nepokretan, niti mu trebaju tuđa pomoć i njega - kako bi uostalom mogao biti direktor građevinskog preduzeća - Ministarstvo za boračka pitanja ukinulo mu je ta primanja.

O njegovom ličnom bezobrazluku ponajbolje govori činjenica da je, iako je i sam svjestan da je godinama varao državu, odlučio podnijeti tužbu protiv Ministarstva!

STRANAC
31-05-2010, 22:34
sto je sda udarila po islamskoj zajednici,da je unisti po temelju :p

Tahirovce
31-05-2010, 23:09
seric je puko u svakom slucaju, agitovao je on i kad su bili izbori unutar stranke pa je izgubio njegov kandidat, nece on dugo, jos 6 meseci maksimlano ..

STRANAC
31-05-2010, 23:25
videcemo,ali ja ne mislim tako...

Rarica
01-06-2010, 13:51
Reis Cericu istice mandat 2012 godine,i nakon toga po statutu IZ se ne moze vise kandidvati to je i sam izjavio u Centralnom dnevniku kod Senada Hadzifejzovica ! Druga je stvar sto se komunisti-licemjeri sluze lazima kako bi nepismeni narod ubedili da mlijeko nije bijelo nego crno!
Tako da,Stranac,slazem se sa tobom.

Tahirovce
01-06-2010, 16:35
I ja se slazem, najgori su ljudi sa dva lica, najgore je kad pocnu dojucerasnji komunisti da pricaju o veri i nacionalnim interesima , a tek liberali koji podrzavaju pedere da se slikaju sa hodzama :icon_cheesygrin: umesto para za vitrove treba im odnijet tubu vazelina ...

homar
01-06-2010, 17:07
Za islamsku zajednicu na ovim prostorima jedimo je ispravan koštunicin reis Zilkić.

SDA na čelu sa Sulejmanima ima podršku još samo u Beogradu, ista je izgubila kompas. 6.juna će se to pokazati u Sandžaku a 03.oktobra u BiH. Do tada neka Sulejmani obezbjede kakvu baraku u Beogradu.

Tahirovce
02-06-2010, 09:10
:icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin: kad ces da mi gledas u solju ...

Rarica
02-06-2010, 14:04
:icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin: kad ces da mi gledas u solju ...


Kad pojedemo palacinke :icon_cheesygrin:

Tahirovce
02-06-2010, 16:59
ja pitah Homara, ali tvoj mi se predlog vise svideo nego moj :icon_cheesygrin: ...
Dogovoreno ...

homar
02-06-2010, 17:45
:icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin: kad ces da mi gledas u solju ...
Do sada nisam griješio u procjenama, a za tebe nebih rekao.

Tahirovce
02-06-2010, 19:08
hvala, ipak cu na palacinke :zvizdanje: ...

Rarica
02-06-2010, 21:44
hvala, ipak cu na palacinke :zvizdanje: ...

ne znam koje ti je gore :p:uhhhh:

Tahirovce
02-06-2010, 23:43
Palacinke mi uvijek lijepo legnu :) ..