PDA

View Full Version : 3Gs nece da se podigne nakon restarta


necko_Sa
31-05-2010, 15:44
Pozdrav,

danas mi se desilo da je iphone jednostavno ostao bez wireless konekcije...nije mogao naci nijednu od dvije (licne) dostupne u stanu. U postavkama sam isao na restart mreznih postavki i iphone se ugasio-upalio i dosao u stanje gdje na displeju vidim kabal i ikonicu itunes-a. Kao i par puta prije toga, pousao sam ga vratiti u radno stanje povezivanjem na pc i aktiviranjem blackra1n, ali ovaj put bez uspjeha.
Naime, sve se cini ok...dobijem onoga tipa na displeju i nakon toga se telefon restartuje i sve ide ponovo ukrug.

Sta da radim...u njemu je bio 3.1.2 i nisam do sada nikakav update radio na 3.1.3.

Kada odem na opciju restore na itunes-u, on ponudi istovremeno restore i update... Koliko je pametno da skinem update na 3.1.3?

Hvala

necko_Sa
31-05-2010, 18:18
Nije valjda da sam prvi sa ovim problemom!?

STRANAC
31-05-2010, 20:55
necko,tvoj iphone je upao u tzv recoveryloop...
to se desava JB iPhonima kada se uradi network reset...
nego...
1. ja ti ne savetujem da radis jos restore koji ti nudi iTunes,jer ce te povesti na 3.1.3 i Baseband 5.12.07 koji za sada ne moze da se otkljuca...
znaci,ako ti je teleofon zakljucan za nekog operatera,nemoj da radis restore tako...

2.da li imas sacuvane SHSH fajlove na cydia(saurik) serveru,ako to imas za 3.1.2 ili 3.1.3
onda nema problema,moze da se uradi restore sa custom(preradjenim) FV i na taj nacin moze da se uradi JB sa SPIRIT da BB se nece promeniti,vec ce ti ostati isti 5.11.07 koji je otkljucan za sve operatere...

hajde napisi sta imas,pa da vidimo alternative....

i,polako,ne zuri,nacicemo resenje ako ga ima,smao nemoj da zuris...

necko_Sa
31-05-2010, 21:25
E super da se je neko javio, i taj "neko" upravo onaj koji mi je i prosli put pomogao da rjesim problem. :)

Nisam bas neki znalac...znam neke osnovne softverske zahvate...ali mi ovo sto trazis djeluje nepoznato...mislim da sam menju opcijama nesto slicno vidjao, ali taj file milsim da nemam. Ne znam cak ni kako sam ga mogao sacuvati...(mozda sam ga skinuo a nisam ni svjestan cemu sluzi).

Haj ako mozes napisati opciju ako imam taj file...i ukoliko ga nemam...jer sam vec cijeli dan nedostupan...drugi mob aparat nemam...a posao mi je vezan za broj mobitela.

STRANAC
31-05-2010, 21:31
e,hajde prvo ovo da resimo,da li ti je telefon seem-free,znaci da li mogu sve kartice da se koriste,ili si mogao da koristis te kartice posto si uradio JB sa Blackra1n...

necko_Sa
31-05-2010, 21:52
Telefon nije free...prihvatio je moju karticu tek kada sam uradio JB sa Blackra1n. Inace je sa T-mobile mreze iz HR.

STRANAC
31-05-2010, 22:05
koliko dugo imas taj iPhon kod sebe,da li si ga kupio novog,koliko je star...
da li si u njemu imao cydia,da li se secas kojeg meseca si instalirao cydia...
pazljivo i tacno mi odgovri na sva pitanja...

necko_Sa
31-05-2010, 22:09
Kopio sam ga novog...negdje u januaru ove godine. Za garanciju ne pitaj jer mi je to zadnja opcija...(prekomplikovano je). U njemu sam imao cydiu...instalirao sam je isti dan kada sam dobio telefon. Znaci negdje u januaru....od 15 do 25 januara.

Evo i par podataka o njemu....MC140CR/A
IMEI 0120280060xxxxx

STRANAC
31-05-2010, 22:19
sa novim bootroomom je,znaci da si morao svaki put da ga pokreces preko kompa,prilikom restrata,ali to nije bitno idemo sad dalje...

postoji sansa da imas sacuvane shsh za 3.1.2 jer ih je Apple potpisivao do 15 februara,dok nije izbacio 3.1.3

a,da li se secas ove slike kad si pokrenuo cydia PRVI PUT

http://img337.imageshack.us/img337/4304/30782774.jpg

necko_Sa
31-05-2010, 22:28
Iskreno...ne sjecam se ove poruke...niti slike ovoga sadrzaja. Znam da sam cydiu koristio kako bih skidao neke aplikacije, dodavanjam adresa u samu cydiu. Inace sam kompletnu instalaciju i pripremu iphone-a odradio prema nekom uputstvu , da li sa ovoga foruma ili nekog drugog, ne sjecam se. Mozda je u tom uputstvu bila uputa da mozda i dozvolim da cydia sacuva podatke...ne znam, ne sjacam se.

STRANAC
31-05-2010, 22:38
necko,kada otvoris cydia,prvo sto vidis je ovo...
ako si KOJOM SRECOM kliknu na make mi life easier
onda postoji sansa da si sacuvao SHSH za neki od oficijelnih FV...

nego dobro,sad da te pitam da li si mozd anekad video sliku slicnu ovoj,i da li je imao ovo napisano this device has a 3.1.2 ili 3.1.3 ECID SHSHs on file

http://img215.imageshack.us/img215/2901/79207438.jpg

necko_Sa
31-05-2010, 22:48
Iskreno, opet se ne sjecam...pogotovo sto je ovo sto je u ovome slucaju interesantno, najsitnijim slovima napisano.

Ima li lijeka?

STRANAC
31-05-2010, 22:56
alternative su...

1.prikljuci iPhone za komp,pokreni Blackra1n i pusti ga tako neka okrece do sutra,dan,dva tri,koliko ti nije mucno,mozda ce da ga pokrene Blackra1n

2. da idemo na SOLUCIJU SRECE,da zamislimo i nadamo se da bar ima sacuvan SHSH za 3.1.3
onda da nadjemo custom 3.1.3 i da probamo da ga ubacimo...

ako ne bude imao sacuvane SHSH za 3.1.3 onda nas dirketno vodi na soluciju 3 a to je...


3.da se uradi original restore,preko itunesa,sa cim ti se zakljucava telefon,ne mozes da telefoniras,ali mozes da uradis JB i da koristis aplikacije,i cekas da se pojavi Unlock...

OHRABRUJUCA VEST....
unlock za 3.1.3. sa 5.12.07 postoji ali nece da ga izbace dok se novi iPhone 4G ne prezentira javnosti....
Apple je zakazao konferenciju za 6 ili 7 jun,nisam siguran,znaci za sedam dana,i tada se ocekuej da ce biti prezentovan i iPhone 4G i O.S 4.0 i istog dana je GeoHot najaavio pustanje alata za JB i Unlock,jer kao sto rekoh,kazu a ga imaju spremnog....

tvoje je da odlucis sta ces,moje je da ti pomognem koliko mogu...

znam kako ti je,zao mi je...

necko_Sa
01-06-2010, 00:11
ok...za sada cu se drzati prve opcije...pokusavat cu pa valjda ce proraditi.

Reci mi postoji li sansa da se uradi neki restore bez update na 3.1.3...znaci da ostane u njemu 3.1.2...nije bitno sto bih izgubio sve podatke.

STRANAC
01-06-2010, 00:19
postoji sa custom FV 3.1.2 ali ako si sacuvao SHSH za 3.1.2

i to vrlo lako,kao i original resotore,ja sma tako uradio svoj telefon kad ami je zaglavio bio,
ali ja imam sacuvan ECID i za 3.1.2 i za 3.1.3 tako da mogu da stavim bilo koji...
nego,ti nisi pratio i ne znas da li imas sacuvan...
dzaba je,ko ima iPhone,i kome nije seem-free i hoce da ima dzaba app mora da prati i da cita redovno...
ja svakoga dana bar pola sata citam o iPhonima....
retko koju app nisam probao da vidim kako funkc....
jedino tako se moze koristii iPhone bezbrizno...

necko_Sa
01-06-2010, 01:38
Kada covjek nema znanje, onda mu svakakve gluposti padu na pamet. Evo i sada sam instalirao itunes na treci pc (laptop) i blackrain, povezao sve...itunes prepoznao iphone...pokrenuo blackrain i ono sto je interesantno, nestane ona slika sa kablom i ostane samo slabo svijetleca pozadina na kojoj nema nista....dakle, telefon se ne ugasi, vec je bez slike, uz blaze osvjetljenu pozadinu...neke plavkasto-sivkasto- ljubicaste boje. Sta da mu sada radim...da ga ostavim tako jedno vrijeme ili? Evo mogu i slikati pa okaciti slike stanja.

Evo ovo sam nasao na jednom forumu...ima li smisla i moze li pomoci u mome slucaju???



Copy/paste



Evo tutoriala...mislim da bi ovako trebalo raditi, iskreno probao sam puuuuno nacina i ne mogu 100% biti siguran koji je zasluzan za oporavak al ovo bi trebalo raditi
Isprobano na mom 3gs-u.
Znaci ako vam je telefon u recovery loopu (na ekranu je slika za spajanje na itunes, na blackrain ne reagira - odnosno pojavi se slika malog bobe smrada i nista dalje).

1) skinete iReb odavde - http://ih8sn0w.com/index.php/welcome.snow
2) pokrenete program i stisnete "Fix recovery mode loop"
3) na iducem koraku instalirate LibUsb (sam ce vam program ponuditi skidanje) !!!!VAZNO!!!! - Win Vista i Win 7 korisnici OBAVEZNO instalirati u compatibility mode za Win XP! (desni klik - properties - compatibility) i pokrenite instalaciju sa "Run as administrator" jer ce vam inace za****ti vecinu drivera na kompu (naucio sam na tezi nacin - morao sam ici kasnije na system restore)
4) nakon instalacije LibUsb - obavite Fix recovery mode loop (izaberete verziju iPhone-a koju imate) - ja sam stisnuo bar 2-3 puta al mislim da je jednom dovoljno
5) zatvorite iReb, pokrenite blackrain i bootajte telefon (mozda ce mu trebati minutu duze nego obicno al meni je tako proradio)

To bi bilo to, trebalo bi upaliti, probajte pa ukoliko nekom ne radi - traceati cu svoje korake od sinoc jer sam mozda nesto izostavio.

Ako se pokaze uspjesnim, bilo bi dobro da moderatori stave u prvi post ili sticky...znam koliko sam muke prosao da upalim svoj telefon...pa da pomognemo drugima

STRANAC
01-06-2010, 06:52
Prvi put cujem za ovo uputstvo koje si ti nasao,ali cini mi se da ti nemas sta da izgubis vise...
Probaj da uradis hard reset i vidi da li ce nestati to svetlo i probaj da ga ubacis u dfu pa da ga bootujes iz dfu ako bude moglo...

necko_Sa
02-06-2010, 15:46
Nakon bezbroj bezuspjesnih pokusaja ozivljavanja pacijenta, isti zavrsio na operacionom stolu dobrog hirurga koji je na svoj nacin uspio vratiti iphone u zivot. Navodno prvobitno otkljucavanje (nacin na koji je to uradjeno) je uzrok ovoga problema. Sada je sve ok.



Hvala @STRANAC, cjenim tvoje zalaganje i savjete.

STRANAC
02-06-2010, 16:30
samim tim da ga je uspeo vratiti covek zasluzuje postovanje,a sto se tice unlocka on se jedino na taj jedan nacin i radi,jedino sto je pre neki mesec izasao fix koji je problem recovery loop preilikom network restarta eliminisao,ali ti nisi imao taj fix i zato ti je posle toga i upao u loop...

nego,infromacije i znanje je nebitno ako ga ne delis asa ljudima,tako i taj tvoj prijatelj mogao bi da kaze kako i sta je uradio,jer veruj da ljudi sa tvojim problemom je puno,i da ih spasi muka...
u sustini,ljudi koji redovno prate iDesavanja nemaju puno problema jer na vreme osujete sve potencijalne probleme,ali vecina je onih koji traze resenje kada se probelm desio...

tako je bilo sa 3.1.3
niko nije znao da izlazi update na 3.1.3
iTunes naravno nudi odmah i 50% je prihavtilo i tim eizgubilo unlock...

nego,najbitnije je da je tebi uspelo,ziv ti nama bio i uvek se osecaj lepo na ovom forumu...