PDA

View Full Version : Evropljani od danas u Srbiju bez pasosa


STRANAC
28-05-2010, 18:52
Vlada Srbije donela je danas odluku da državljani zemalja Evrpske unije mogu u Srbiju da uđu samo sa ličnim kartama. Istu privilegiju imaju i državljani Švajcarske, Norveške i Islanda.



Premijer Mirko Cvetković potvrdio je posle sednice vlade, da je vlada razmatrala predlog MUP-a da državljani zemalja članica EU, kao i Švajcarske, Norveške i Islanda, mogu da ulaze u Srbiju samo sa važećom ličnom kartom.

"To je još jedan pokazatelj opredeljnosti Srbije za nastavak evropskih intgracija i uveren sam da će i ta naša odluka doprineti jačanju međusobnog poverenja i da će naići na veoma dobar odjek među građanima i političkim strukturama tih država", rekao je ranije Tanjugu tim povodom ministar policije Ivica Dačić.

Dačić: Nije ugrožena bezbednost zemlje

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ocenio je danas da odluka da državljani zemalja EU ulaze u Srbiju samo sa ličnim kartama neće ugroziti unutrašnju bezbednost zemlje, saopštio je MUP Srbije. "Ova odluka neće ugroziti našu unutrašnju bezbednost jer su lične karte identifikacioni dokument i u zemljama članicama EU one sadrže biometrijske podatke", istakao je Dačić, a navodi se u saopštenju. On je ocenio da je to veliki korak koji će pokazati da je Srbija opredeljena ka evropskim integracijama.

STRANAC
28-05-2010, 18:53
vrlo hrabar korak...
ne znam sta se time dobija,ali je veliki iskorak ka evropi....

adnan
31-05-2010, 08:18
Ni meni nije jasno sta se dobija ovime, meni najvise deluje kao uvlacenje u ....

U svakom slucaju ne vidim nista negativno u ovome osim sto je lakse falsifikovati licnu kartu od pasosa.

STRANAC
31-05-2010, 13:39
Cak ne verujem da je ovo ni stavka od onog SSP ali dobro,nesto su nanjusili...
Elem,ti i familija letos na licnu kuci... :)

adnan
31-05-2010, 15:25
Bilo bi super jos kad bi izbacili obavezu da strani drzavljani prijavljuju boravak u policiji.

STRANAC
31-05-2010, 20:35
Ado,nisam siguran ali mogu i da proverim,a mozd ace neko znati....
elem,odo avgusta meseca 2009. svi STRANI DRZAVLJANI RODJENI U SJENICI NE MORAJU PRIJAVLJIVATI BORAVAK...

znaci,rodjeni u sjenici koji su....
a,mislim da sa ovom uredbom o ulasku za L.K ono prijavljivanje ne pije vode,tako da ce ga maci jer je beskorisno....

Undercover 007
31-05-2010, 21:56
Ovo ce puno obradovati te jadne evropljane koji toliko dugo cekaju taj bezvizni rezim u kojem ce moci slobodno izaci iz njihovog tamnog vilajeta i prosetati se malo srbijom mozda i nadju neki dobar posao ko ce ga znati...

Tahirovce
31-05-2010, 22:29
:icon_arrowu: hahahha e bas tako ..

adnan
31-05-2010, 23:35
STRANI DRZAVLJANI RODJENI U SJENICI NE MORAJU PRIJAVLJIVATI BORAVAK...


Sta je sa onima rodjenim u Novom Pazaru???? :zvizdanje:

STRANAC
31-05-2010, 23:38
interesantno pitanje...
ne znam,necu da nagadjam,valjda ovi odozdo imaju vise informacija...