PDA

View Full Version : Objavljena nova karikatura poslanika Muhammeda s.a.w.s


STRANAC
21-05-2010, 16:39
Karikatura prikazuje poslanika koji leži na kauču kod psihijatra i žali se da njegovi sljedbenici nemaju smisla za humor

Oko 80 posto stanovnika Južne Afrike čine katolici, a 1,5 muslimani
Južnoafrički list "Mail and Guardian" objavio je u današnjem izdanju karikaturu poslanika Muhammeda s.a.w.s koji se žali da njegovim sljedbenicima nedostaje smisao za humor, što je izazvalo ljutite reakcije muslimana i strahovanja od mogućih napada iz odmazde tokom Svjetskog kupa u fudbalu.

List je štampao crtež poznatog južnoafričkog karikaturiste Zapira nakon što je sud odbacio pokušaj grupe za zaštitu prava muslimana da sudskim nalogom spriječe objavljivanje karikature.

Karikatura prikazuje poslanika koji leži na kauču kod psihijatra i žali se da njegovi sljedbenici nemaju smisla za humor.

Muslimani smatraju da je svaka vrsta opisa osnivača islama uvreda.

Tokom 2005. godine danski list objavio je karikature poslanika Muhammeda s.a.w.s , što je izazvalo proteste muslimana širom svijeta.

Pravosudni savjet južnoafričkih muslimana (MJC) najavio je da će održati sastanak radi razgovora o karikaturi, koja je veoma uvredljiva po osjećaje muslimana.

- Sve ukazuje na to da je karikatura na mnogo načina provokativna, pred sam početak Svjetskog kupa kada nam je potreban miran suživot i saradnja među vjerskim zajednicama u Južnoj Africi, rekao je predsjednik MJC Ihsan Hendrix.

On je istakao da južnoafrički dnevnik ne shvata da vrijeđajući muslimane u Južnoj Africi vrijeđa cijelu muslimansku zajednicu.

Oko 80 posto stanovnika Južne Afrike čine katolici, a 1,5 muslimani.

Tahirovce
21-05-2010, 17:24
Sad novinar koji nema sta pametno da napise i tako privuce paznju na sebe, objavi karikaturu da bi se probio u javnost, sramota ...

Rarica
21-05-2010, 18:10
[QUOTE=Tahirovce;218410]Sad novinar koji nema sta pametno da napise i tako privuce paznju na sebe, objavi karikaturu da bi se probio u javnost, sramota ...[/QUOTE

Mislim da je to puno organizovanije i ciljano odradjeno,jer nikom se ne stavlja glava u torbu tek tako...nadam se da nece proci ne kaznjeno!

STRANAC
22-05-2010, 14:00
ima i ovde jedan svedjanin koji je pre 3 godine crtao karikaturu na istu temu...
cuva ga sva svedska policija,a zivi valjda tu u blizini mene na nekih 30-ak km(Helsingborg)
prosle sedmice,kako pise jedan svedski list,jedan albanac je sa jos jednim drugarom bacio molotovljev koktel na njegovu kucu,ali je vec sutra dan identifikovan i uhapsen...
inace,albanac, zivi u gradu gde i ja,cak i u istom naselju...

adnan
24-05-2010, 08:06
Ta dzukela je nedavno dolazila u Uppsalu da prica o provokativnoj umetnosti, medjutim posle 10 minuta su ga napali.

To je neki umobolnik koji je bio potpuno nepoznat i sam sebe naziva umetnikom. Kada je nacrtao i objavio prvu karikaturu niko nije reagovao jer niko nije znao sta je na karikaturi.

Toliko lose crta da je morao da napise sta karikatura predstavlja. On cak nije ni originalan jer ove provokacije nije izmislio on nego je video da se digla velika prasina u Danskoj gde je sve pocelo.

Ovaj takozvani ili samozvani umetnik je spreman na sve da bi privukao vaznju na sebe jer to ne moze da uradi svojim umetnickim radom. Ja bi ga samo pljunuo da ga negde sretnem, jer je tacno toliko vredan kao covek, sto se mene tice nije vredan da covek prlja ruke sa njime.

Sjenicak__NL
24-05-2010, 10:59
Ta dzukela je nedavno dolazila u Uppsalu da prica o provokativnoj umetnosti, medjutim posle 10 minuta su ga napali.

To je neki umobolnik koji je bio potpuno nepoznat i sam sebe naziva umetnikom. Kada je nacrtao i objavio prvu karikaturu niko nije reagovao jer niko nije znao sta je na karikaturi.

Toliko lose crta da je morao da napise sta karikatura predstavlja. On cak nije ni originalan jer ove provokacije nije izmislio on nego je video da se digla velika prasina u Danskoj gde je sve pocelo.

Ovaj takozvani ili samozvani umetnik je spreman na sve da bi privukao vaznju na sebe jer to ne moze da uradi svojim umetnickim radom. Ja bi ga samo pljunuo da ga negde sretnem, jer je tacno toliko vredan kao covek, sto se mene tice nije vredan da covek prlja ruke sa njime.


Evo i linka, ja mislim da je to to??

http://www.youtube.com/watch?v=JdyKmzEdHws

adnan
25-05-2010, 19:50
To je snimak iz Uppsale. Kontrola na ulazu je bila rigorozna, kazu isto kao na aerodromima. Policija ga je zastitila ali on je izjavio da je dobio snazan udarac glavom u grudi. Medjutim policija je to demantovala i rekli su da ga napadaci nisu ni takli. On i dalje tvrdi da je udaren. Hoce covek nazor da postane mucenik.