PDA

View Full Version : Mobilni telefoni se sve više prodaju


STRANAC
21-05-2010, 15:45
Svetska prodaja mobilnih telefona u prvom ovogodišnjem tromesečju je porasla za 17 odsto u odnosu na isti period lane, na bezmalo 314,7 miliona komada, objavila je istraživačka kompanija "Gartner".

http://img268.imageshack.us/img268/7003/v170397p0.jpg

Prodaja smartfona krajnjim korisnicima je povećana za 48,7 odsto, na 54,3 miliona, pri čemu je udeo ovih aparata u ukupnoj prodaji mobilnih telefona u svetu dostigao 17,3 odsto prema 13,6 odsto u januaru-martu prošle godine.

Udeo vodeće "petorke" proizvođača mobilnih telefona na svetskom tržištu je u prvom kvartalu opao na 70,7 sa 73,3 odsto u prvom tromesečju 2009. godine, ukazuje se u izveštaju "Gartnera".

U "petorki" vodećih proizvođača mobilnih aparata u prvom tromesečju je debitovala kanadska kompanija RIM, koja proizvodi samo smartfone.

Među deset najvećih kompanija na tržištu prvi put se plasirao hongkonški proizvođač G-Five.

Južnokorejski Samsung je povećao udeo na tržištu, zahvaljujući prisustvu na tržištima u razvoju, prvenstveno Indiji i zemljama Zajednice Nezavisnih Država (ZND).

(Tanjug)

STRANAC
21-05-2010, 15:54
kad sam dosao da zivim u svedsku zacudio sam se koliko SonyEricsson ima modela...
ovde su svi,ALI DEFINITIVNO SVI,koristili samo te telefone,cak i nasi koji ovde zive...
kod mene sve kolege na poslu,da ne pricam o sefovima,koristili su SE-telefone...

ja se nikad nisam,i necu ostati bar bez jedne Nokia-e,jer i dalje mislim da je kvalitetnija od svih ostalih telefona...
putujum svakoga dana skoro po 2 sata do posla i nazad,u prevozu srecem sve starosne,obrazovne i ekonomske strukture...
do pre pola godine,kod svih se mogao videti samo SEricsson...

zadnjih 3-4 meseca,mogu da se zakunem da nisam video vise od 10 SE-telefona,vec su svi presli na iPhone...
to je ludilo za ovim telefonom ovde,prava iPhone euforija vlada...
pre nekoliko dana je jedan od listova ovde objavio statistiku,da 80% stanovnistva juznog dela svedske(Skĺne) do 25 godina starosti korisit iPhone kao svoj teleon,sto je iznad svih ocekivanja,pa cak mozda i Stivovih(Jobs)...