PDA

View Full Version : Opera Mini preuzeta vise od milion puta


STRANAC
17-04-2010, 11:41
Kompanija Opera Software je objavila da je njen veb navigator Opera Mini, namenjen iPhone "pametnom" telefonu kompanije Apple, prvog dana od lansiranja na tržište preuzet više od milion puta.

http://img641.imageshack.us/img641/2998/v166793p0.jpg

Opera Mini je lansiran 13. aprila u virtuelnoj prodavnici AppStore nakon dugotrajnih testiranja, prenela je agencija Rojters.

Na taj način je softver Opera Mini, koji je već instaliran u nekim drugim "pametnim" telefonima, prodro na novo potencijalno veoma profitabilno tržište.

Norveški proizvođač softvera Opera je istakao da njegov navigator omogućava prebacivanje i do 90 odsto podataka dobijenih preko Interneta na mobilne telefone i da je do šest puta brži od Safari navigatora kompanije Apple.

STRANAC
17-04-2010, 11:44
kakvi su utisci ako je neko isprobao...
kod mene na iPhone,po mom misljenju je vrlo losa...
mozda,ali samo mozda je malo brza os safari-ja,ili ja ne mogu da osetm razliku jer brzina 3G neta koju ja imam je mnogo dobra(oko 7MB/s) pa se razlika ne oseca...
ako ne bude kakvih poboljsanja ja sam za sada na safari ostao...

iSelektor
25-04-2010, 20:00
Ja sam je evo testirao nekoliko dana i nisam zadovoljan, brzina mi je ista tj slicna... u delicima sekunde ne mogu da merim!
Smeta mi kod opere, sto kad otvori stranu sve sitno napisanu, tj bukvalno linije... nista drugo, onda moras svaki clanak da uvecavas... probaj sam kao u opcijama ali nista drasticno se ne menja!

I ja ostajem na safari...

Pozzz 8)

STRANAC
25-04-2010, 21:20
misljenja sam da je ovo bruka za operu,jer polako je dobijala na popularnosti kao pc browser...