PDA

View Full Version : 2-1 gimanazije u akciji "Ocistimo Sjenicu"


supergirl
23-04-2007, 23:32
Na casu fizike,sa profesorom Hikmetom Zekovicem-Fikom,ovo odaljenje je slucajno pocelo o higijeni naseg grada (kao sto je i uobicajeno da se na tom casa slucajno razmatraju razna pitanja). Ono sto nije uobicajeno jeste to da se ova druzina slozila oko toga da treba da nadju neki nacin da uticu na gradjane. I nasli su ga,a posledice ce nam pokazati hoce li u tom poduhvatu uspeti.

U nedelju,22.4. ove godine,veselo 2-1, sakupilo se u gradskom parku(onom "preko puta hotel-parka"),poprilicno rano za njihove navike, i uhvatilo se grabulja,lopata,kolica....

U drustvu profesora Fika,obavljali su te nimalo lake poslove,dok su im prolaznici cestitali na odvaznosti i dobroj volji,dok su ih kamere snimale sa svih strana,a Boga mi i dok su ih neki i ismijavali...

Nakon sest sati rada,ali i posalice i druzenja,park je zablistao "kao nov-novcat". Vec sutradan,(tj. danas),uz ulicu je bilo mnostvo smeca :cry: ,sto je izazvalo bunt ovih mladih volontera,ali isto tako i podstrek za osvajanjem i drugih parkova,setalista,ulica......

Ovom prilikom zahvaljuju se sugradjanima na pohvalama, na interesovanju za njihov rad :evil: , na silnim osvezenjima koja su dobili za vreme rada i pozivaju ih da se prikljuce akciji.....

I na kraju,ostaje mi samo jos da pomenem naimenicno sve koji su ucestvovali u akciji.



-profesor Fiko,Hikmet Zekovic



2-1,ima nas 30,ali neki su opravdano odsustvovali:

-Abdagic Ammar,Cir(znam,reci ce:"Uvijek sam bio prvi!")

-Bajrovic Esad

-Gasanin Adi

-Gilic Rijalda

-Graca Ilda

-Kugic Amina

-Knezevic Boban

-Mahmutovic Elma

-Mahmutovic Ilda

-Mahmutovic Ajsa

-Mahmutovic Amina

-Pavlovic Ivana

-Turkovic Armin

-Catovic Adis,Brko

-Hamidovic Valida

-Hamidovic Halida

-Hadziahmetagic Ahmet

-Camovic Mersid

-Sabanovic Jassmina

-Sehovic Enes



Zatim oni koji su se prvi pridruzili akciji,a nisu iz 2-1:

-Hamidovic Maida

-Hadziahmetagic Anes,

-Kucevic Damir,

-Zekovic Amar

i neka dva njegova druga,cini me se da se odazivaju na Ekica i Nedim.



I eto......:wink: svi koji zele da se pridruze,neka se pisi na mail vsupergirl@yahoo.com,a fotke sa akcija i informaicije o sledecoj destinaciji i ostalim planovima ce biti redovno objavljivane i ovde.

halilce
23-04-2007, 23:41
Čestitke na Vašoj organizaciji za čištiju Sjenicu!

Ujedno,dobrodošlica tebi,koju nisi pročitala u želje,čestitke i pozdravi!"

I,ponovila si temu,koja je istovetna,i koju ćemo obrisati!

Slike,ako ih ima,pošalji Damiru,ili ti ih postavi!

Pozz

Daki
24-04-2007, 13:01
:D

Elvis-Eko
24-04-2007, 17:58
U normalnim zemljama je to kaznjivo. Ako policija primjeti nekog da baca smece, normalno , platice kaznu. Taj zakon izgleda ne vazi kod nas a i policija ima preca posla. Oni ionako nista drugo neznaju osim da zaustavljaju vozila i traze dlaku u jajetu. Mozda nebi bilo lose postavit natpise na nekim mjestima ( parkovima npr ) da se narod podsjeti da je zabranjeno bacat smece i da je to kaznjivo.

Ja se nesto ne sjecam, da li postoje neka mjesta u gradu i u parkovima gde su postavljene kante za odpatke, ili narod njih uopste ne primjecuje.

Pozdravljam ovu akciju koju su izveli ucenici sa profesorom Fikom. Lijepo je vidjeti i cuti da se neko ipak brine o cistoci grada kad vec oni koji treba da se brinu o tome postaju slijepi na sve

Nadam se da ce ova akcija biti samo podsticaj za neke buduce akcije, treba samo biti uporan i ne dozvoliti drugima da nam unistavaju sredinu.

Tahirovce
24-04-2007, 19:56
Evo i dokaza........

Daki
24-04-2007, 20:23
Sto se tice natpisa i to smo raspravljali da postavimo, i mislim da hocemo. Profesor kaze da napisemo natpis kao ,, mi smo ovde cistili, a ci pametni bacajte smece ima nas budala koji cemo ponovo cistit". Tako nesto...

HaNi
24-04-2007, 23:04
OoOoO svaka cast te se neko brine za Sjenicu :)

Elvis-Eko
25-04-2007, 08:29
Hahaha Daki , nisam mislio na takve natpise vec na natpis da lici kao upozorenje.

A ako se postave takvi natpisi kao sto vi predlazete, tek cete da vidite koliko ce smeca da bude

feksem
25-04-2007, 10:12
Od srca čestitam ovoj djeci na akciji!Odlično ste to uradili!Kamo sreće da i drugi slijede vaš primjer!Moj bivši razrednik Fiko i dalje je ljudina i po;

bio je pun elana i volje za radom i kad je meni predavao.Sve čestitke i njemu!Bio je pravi profesor,a koliko vidim,i dalje je takav! :lol:

36310
25-04-2007, 10:41
Odlicna akcija,svaka cast ucesnicima a narocito Fiku kao pokretacu te akcije.Podrzavam i predloge da se na odredjenim mestima postave znakovi koji bi podsecali gradjane o zabrani bacanja smeca.Nadam se da ce i "nadlezni" konacno shvatiti poruku koju su na ovaj nacin uputili nasi omladinci-omladinke.

supergirl
25-04-2007, 22:05
Eh, Fiko i njegov humor....

Znate sta je jos rekao?

"Ma,mozemo mi i da sijemo cvijece,da postavljamo korpe za otpatke...al znate nas narod! Sad kad bismo postavili table sa natpisima,nasao bi se neko da ih odnese kuci...da ih zakuca na stalu....toboze,trebaju mu table!"

sabina
26-04-2007, 12:50
lijepo sto je neko pokrenuo inicijativu za ciscenje grada. steta samo sto nema takvih jos vise, onda bi sjenica licila na nesto. u svakom slucaju velike pohvale svima koji su ucestvovali i nadam se da ce ostali gradjani ugledati na vas.

supergirl
26-04-2007, 20:34
Hvala,Hvala....Ma znamo mi da je ovo bilo nesto...hm...pa recimo,hrabro(sa obzirom na mentalitet naseg naroda) i imamo jos puno ideja,nismo samo na komunalski rad spremni.

E,stvarno,sad mi je jos nesto palo na pamet...

Naime,ako neko ima neku ideju,nesto sto bismo mogli da realizujemo,neka da ovde svoj predlog. Slobodno!

Sve moze da dodje u obzir...

Unaprijed,hvala!

MajkaMaca
26-04-2007, 20:54
Svaka vam cast omladino!!!rado bih samo da znam kolko je dugo ostao grad posle vaseg ciscenja cist.ja imam jedan predlog a neznam sta drugi o tome misle sigurno je izvodljivo:Izlijepite plakate po gradu i zamolite gradjane da cene ono sto ste uradili i da svoje smece ne bacaju na ociscenim mestima.sta znam, mi smo malo cudan svijet al mozda pomogne.Zao mi je vas trud ako se ne bude postovo.

supergirl
27-04-2007, 23:21
Ma,mislili smo i na to ,ne bi nam nista pomoglo. Sutra bi nas docekala deponija u centru. A park je bio...pa prljav..ali treba da razumemo te ljude. Pa koliko ima korpi za smece u gradu koje su u funkciji? Dvije? Tri?



Jos uvijek nije nista sigurno,ali valjda ce biti neke reklame nase akcije na lokalnim radijima, sami cemo praviti korpe za otpatke,table sa saljivim natpisima....



Pa,recimo da napredujemo...Bili smo na tv-u,u novinama....

Valjda ce biti sve bolje... :o

supergirl
27-04-2007, 23:33
Ma,mislili smo i na to ,ne bi nam nista pomoglo. Sutra bi nas docekala deponija u centru. A park je bio...pa prljav..ali treba da razumemo te ljude. Pa koliko ima korpi za smece u gradu koje su u funkciji? Dvije? Tri?



Jos uvijek nije nista sigurno,ali valjda ce biti neke reklame nase akcije na lokalnim radijima, sami cemo praviti korpe za otpatke,table sa saljivim natpisima....



Pa,recimo da napredujemo...Bili smo na tv-u,u novinama....

Valjda ce biti sve bolje... :o

Elvis-Eko
28-04-2007, 16:35
Vi ste svoj deo posla uradili super. Skrenuli ste paznju na problem e sad bi mozda trebalo da se vrsi pritisak na opstinu da postavi odgovarajuci broj kanti za odpatke po carsiji i u parkovima.

Skola i ucenici mogu dosta toga da urade, neka se vrati onaj stari " DRUSTVENO - KORISTAN RAD " :D

supergirl
02-05-2007, 21:52
Pa,hajde da ga vratimo...Hajde da apelujemo na vlasti u Sjenici,na one ugledne,poznate gradjane,da trazimo donacije privatnicima,dobrostojecim...Zajedno mozemo puno toga...

Elvis-Eko
03-05-2007, 06:55
Ako mislis na drustveno -koristan rad da vratis, to mozes da porazgovaras sa profesorima u skoli ili sa direktorom da se to ubaci u program



P.S Pozdravi mi Bokija puno

supergirl
05-05-2007, 23:23
Kojeg Bokija???

ado
06-05-2007, 00:09
ccc kojeg pa BOBANA :) i od mene moze pozdrav

Elvis-Eko
07-05-2007, 06:59
Mislio sam na na Bobana Knezevica super-curice, ako ste u istom razredu. A ako niste , opet ga pozdravi ako ga gde sretnes

supergirl
08-05-2007, 21:36
AAaaaaaaaaaaaaaa.....Tog Bokija! U odaljenju mi je,pozdrvicu ga sutra,cim ga vidim.

supergirl
08-05-2007, 21:40
U subotu,11.5. u 9h ,u parku ispod opstine,bice odrzano jos jedno ciscenje(odnosno sijanje cvijeca).

Ekipu smo prosirili,a moze da dodje i neko odavde...

borichi
09-05-2007, 08:09
Stvarno za svaku pohvalu.....



Ja sam sigurna da ipak imate jednu vecinsku podrsku razumnih ljudi. Ali daljne unistavanje se mora zaustaviti. Kakva sramota da se ni malo ne cijeni Vas rad i da se vec slijedeceg dana dogodilo sta se dogodilo.



Nacin mora da postoji:



- Prvo moraju da postoje kante za bacanje smeca.(obavezno, jer niko

ne smije biti u situaciji da kaze: "Da nije bilo kante za smece".



- Mora da postoji neki zakon, po kome se smatra da je ovo prekrsaj, i

ako se ne postuje, moraju se sprovesti konsekvence.(stvarne kazne)



- Natpisi, na kojima stoji " Zabranjeno bacanje smeca, (kazna je u iznosu

xxxx iznos novaca).



- Sirite glas, reklamirajte, javno se oglasavajte na svaki moguci nacin. Javnost ce to ipak prihvatiti, trebat

ce mozda malo vise vremena.



Kada te kante postavite i natpise, kontaktirajte vise organe, zbilja se mora stati ovome u kraj. Cekajuci dobru volju i raspolozenje, to izgleda "Ne Pali" kod nasih ljudi. Treba ih "Osinuti po Dzepu" onda svi pocinju biti vise osjetljivi.



Najbolje od svega bi bilo, da je ovo poduzece u Privatnim Rukama. Sve bi bilo drugacije. A ovo je jedna vrsta biznisa koja donosi veliki kapital. No, to je neka druga tema.



Predlazem da svi mi u dijaspori financijski pomognemo jednu ovakvu akciju, da makar na neki nacin znate da niste sami. Naravno da nase prisustvo i lopata u ruke bi bila najveca pomoc. Ali nismo u situaciji, onda da vam makar pomognemo za te troskove cvijeca, kanti, djubriva za cvijece. Ne moraju to biti neke basnoslovne sume, ali svaka pomoc je dobro dosla.





Sta vi mislite o ovome?



Supergirl, hvala ti za ove detaljne informacije, naravno hvala svim ucesnicima u akciji.



Znamo da bi sve ovo bilo ne izvodljivo bez naseg dragog profesora Fika.

STRANAC
09-05-2007, 18:05
Sta vi mislite o ovome?



posle ovakvih reci nema sta da se misli...



OVDE JE SVE RECENO



kreativnostima naše @BORICHI

nikad kraja nema,zato je posebna...

Crni Gruja
09-05-2007, 18:16
Ja sam tu 100% ZA, stvarno je ideja za svaku pohvalu. Moze ova akcija da poprimi siroke razmere, a i bice to ako Bog da. Bice nas sad dole ako Bog da, pa mozemo i sa Fikom popricat oko svega toga, da se to sve organizuje.

borichi
09-05-2007, 21:42
Imam samo nekoliko minuta vremena. Samo da uletim na secund.



Svi mi forumasi trebamo pokazati podrsku ovoj nasoj mladoj naprednoj generaciji.



Nastavimo sa idejama, Tahorovce nam moze biti kontakt osoba za slanje novaca, ili neznam razradit cemo detalje. Pored financiranja sredstava koja im trebaju, obavezno ih cascavamo hamburgerima kod Hula.



Stranac, grujice i svi ostali cujemo sa na PM, a do tada voli vas svih, vasa borichi.



kasnim,,,(Joj, zivota ovamo majko moja, sve je u minuti tempirano)!

Tahirovce
10-05-2007, 15:52
Sto se mene tice sta god treba tu sam....

borichi
10-05-2007, 18:46
Ovaj forum je definitivno MOST KOJI NAS SPAJA.



Svi Vi, koji ste trenutno u nasoj carsiji imate mnogo bolji uvid sta se konkretno moze ucinitii za podrsku "Ciscenje Grada".

I molimo stavite svoj plan na stolu! :D





Od prilike trebali bi smo napraviti slijedece:



PRIJEDLOG ZA USVAJANJE



- Da svi dobrovoljno ucestvujemo sa sumom od 10-20 eura (ako neko zeli da ucestvuje sa vecom sumom to je uredu).



Ali se ne treba nigdje objaviti koliko je ko dao, ovo ne smije biti Aukcija, ovo je dobrovoljno i potrebno nam je ucesce svih. Niko se ne smije neugodno osjecati.

Znaci, moze spisak "Ko je dao, a nikako koliko"



- Minimu 10 eura ili jednaka vrijednost druge valute.



Predlazem da zaduzimo Tahirovce (a i on je pokazao da je uz nas) da se pobrine za ovo, jer je nas profesor Fiko predpostavljam jako zauzet. A on vec dovoljno cini.



Ako neko ima neki prijedlog za modifikaciju svakako neka to postavi. Mi ne smijemo biti pasivni, a ni sama moralna podrska nije dovoljana. Potrebni su konkretni rezultati.





>>>NEVJEROVATNO JE VELIKA STVAR, STA OVA NASA OMLADINA CINI ZA DOBROBIT CIJELOGA GRADA<<<



Rok za moguce promjene plana je do Nedjelje, May 13, 2007 god. Ako ne bude bilo (predpostavljam da ima mjesta za isto), onda Tahirovce objavi na koji nacin je za Tebe najlakse da posaljemo novce i da mozemo to zapoceti, u Ponedjeljak Maj 14-ti. Ostavit cemo tu cijelu sedmicu za uplate, tako da Ti mozes na kraju sedmice odnijeti i predati u ruke profesora Fika ili nekoj drugoj osobi zaduzenoj za to.



Crni Gruja,

Posto ti saras po netu. molim te potrazi kante za smece (za komercijanu upotrebu) vidi koliko kostaju, mozda ih mozemo naruciti preko interneta. I kad si vec tu online pogledaj i cvijece, :D :D :D (ja ovo ozbiljno mislim)

Ili neko drugi ko moze i ima vremena.



Supergirl, cekamo tvoje informacije sa terena. Sta je slijedeci plan?



Halilce, Adnane, Sead Ljumic, Suada, Faksem i svi da ne nabrajam, molim vas uzmite ucesca u ovome!!

STRANAC
10-05-2007, 22:56
SUPER...

e tako se to radi....

bravo BORICHI...

apsolutno podrzavam ovu akciju,i nadam se da cemo ici dalje....

TAHIROVCE,znam da imas puno posla ali eto jos i ovo na tebe pada da vidis dole da to prosledis i da vidis potrebe,pa da ih prosledis...

Tahirovce
11-05-2007, 18:49
Ja mogu da postavim na forum podatke mog deviznog racuna(podatke za transver), i licno cu dati prilog........

STRANAC
11-05-2007, 19:00
ja mislim da je tako najbolje...

ipak sacekajmo i misljenja ostalih....

adnan
11-05-2007, 19:50
Sto se mene tice ja sam za. Ja bih se vise angazovao ali neznam kako, osim sto cu da dam svoj prilog. Ja mislim da nije dobro da mi kupujemo kante za smece, to treba komunalno da obezbedi, ali cvijece i uredjenje parkova je potpuno u redu.

Tahirovce
11-05-2007, 20:10
Instrukcije za transfer



jedna napomena, ako neko nesto uplati,nek mi posalje dokaz o uplati,(uglavnom je u pdf), to odstampam pa nosim u banku da bi se ubrzalo,stici ce novac ali tako ce ici brze......

Tahirovce
11-05-2007, 20:11
evo ovde se bolje vidi..

borichi
11-05-2007, 20:12
Sto se mene tice ja sam za. Ja bih se vise angazovao ali neznam kako, osim sto cu da dam svoj prilog. Ja mislim da nije dobro da mi kupujemo kante za smece, to treba komunalno da obezbedi, ali cvijece i uredjenje parkova je potpuno u redu.



Adnane to u vezi kanti si u potpunosti u pravu. I ja se slazem da Opstina treba da se pobrine oko toga.



Grujici sad neka malo lakne ... :P



U svakom slucaju neka oni znaju da i na nas u neku ruku mogu da racunaju, pa neka nam predloze. Za nas je svakako pored moralne podrske jos jedino izvodljiva ova financijska pomoc.

Nama je cilj da podrzimo ovu predivnu omladinu koju imamo tamo.

adnan
11-05-2007, 22:00
Posto znam nas narod mislim da se nece skupiti puno para ali za to sto se skupi da to odelenje i drugi koji su ucestvovali urade nesto zabavno. Oni su cistili grad bez namere da zarade ili nekih drugih interesa i treba ih nagraditi. Najboje bi bilo kad bi skupilo dovoljno za neku ekskurziju a ako ne, mogu da naprave neki izlet sa rostiljanjem ili slicno.

adnan
11-05-2007, 22:09
Transfer novca iz Svedske za Srbiju preko Swedbank internet banke kosta 110 SEK (oko 12 eura) bez obzira koja se suma salje. Posto je transfer novca izmedju banki u Svedskoj besplatan mogli bi svi koji saljemo iz Svedske da skupa posaljemo i podijelimo ovaj trosak. Ako neko od "Svedjana" (ili drugih) ima bolji predlog nek napise ovde a ako nema nek mi oni koji su zainteresovani za zajedniko slanje novca posalju PM ili email na adresu:



adnan.hadziagovic@uppsala.se

supergirl
11-05-2007, 22:34
Uh....stvarno ne mogu da dodjem do daha.....



Svakodnevno ovde"navracam" i primetila sam da do sad niste bili Bog-zna-sta zainteresovani za ovu temu,a sada me odjednom docekuje gomila postova....





Pa ljudi,hvala vam,nemate pojma kolika ce nam to znaciti...

Nije da smo ovo ocekivali ili jedva cekali,ali sami smo skontali da ovo ne vodi nikud,da ne mozemo da uticemo na cijelu Sjenicu.U redu, verovatno postoji 200-300 ljudi koji su se, koliko-toliko, zalozili za ovo. Koji su makar ,od prve akcije,sve svesniji smeca kojim su okruzeni...



Ali........ovako.......verovatno ste se i samo zapitali otkuda nam novac za cvijece,djubrivo... E,pa,nije da reklamiram,ali to je trebalo da bude prilog od profesora Fika. Shvatili smo da to nije u redu,ali ni samo nismo mogli da smislimo nista pametnije,,,da smo pokusali da pomognemo,kao odaljenje-nismo, jer,zamislite da smo se pojavili kuci i trazili roditaljima novac za ovo...ma,znate i sami,kao sto rece @BORICHI:samo nas po dzepu nemojte udarat...



A sa druge strane,po malo me je i strah ove situacije. Znajuci nas narod,odmah ce poceti price tipa: "Sta li ovo radi Fiko sa ovom djecom? Verovatno hoce nekog da pokrade! Da se ogrebe!",a novac koji bismo prikupili "nece biti upotrebljan za ciscenje,vec cemo uzeti sebi platu"...Ma svesni ste i sami naseg mentaliteta,znate da ima razloga da se pribojavamo toga,ali.......

U ovakvim stvarima trebamo biti hrabri i ici naprijed uvijek,bez obzira na sve, to smo vec skontali. Samo sto ponekad neznamo kome i kako da se pojedinima obratimo,na primer:kako da trazimo od komunalnog korpe za otpatke,ko ce od tih,dugo neplacenih,ljudi imati strpljena da nas saslusa,a kamoli da nam izadje u susret?!...

Ali zato ste valjda vi tu,da nam pomognete,prije svega,moralnom podrskom i savetima,a posle svim ostalim...:-)

Stvarno vam,ljudi, hvala,i evo,ja vam se svecano zaklinjem da cu svoj deo posla (da vas redovno obavestavam o radovima,planovima i sl.)vrijedno obavljati i da cemo se kao odaljenje truditi da osvojimo sto vise teritorija u nasem gradu.......

Sta vise da kazem?!

HVALA!!!! :oops: :wink:

supergirl
11-05-2007, 22:47
Umalo da zaboravim, sledeca akcija,koja je trebala da se odrzi u ovu sad nedelju odlozena je za narednu,jer nismo stigli da sakupimo sve sto nam je potrebno...a i,neznam da li znate,Sjenica vise nema smetliste (ono na Uvcu,koje je najbanalnija stvar u Sjenici (posle odvoda kanalizacije u Grabovicu)je zabranjeno zakonom,a sa obzirom da drugo nemamo, racunajte na to da ce smece uskoro zaplivati u Sjenici,odnosno Sjenica u njimu),tako da smo se odlucili da samo krupnije otpatke sakupimo u kontejner (znaci,nema grabljenja,kupljenja sisarki,lisca.........),ocistimo ono sto su prije bile staze,od trave,i rascvetamo ono sto su bile saksije i ex-fontana....

Eto toliko za sada........



Jos jednom, hvala vam unaprijed za sve.......

halilce
11-05-2007, 23:00
Sviđa mi se tvoje razmišljanje,supergirl,ali jedino gde se ne slažemo,to je u vezi komunalnog!

Jeste da oni nisu najbolje plaćeni,da su i plate verovatno neredovne,ali i da su neažurni i neodgovorni,to jesu milion posto!!

Niko u Sjenici ne prima bog zna kakve plate,neko živi od socijalne pomoći,a ipak im se traži da plate komunalne usluge,uz pretnje tužbom i isključenjem!

Odnošenje smeća,oni računaju 30% po kvadratu,i izađe za jedan kvartal,nekih 10 eura!

A za ta 4 meseca,ili dođu jenom da pokupe smeće,ili ni jednom!

Drugo,za posao koji dobiju nalog(kopanje npr.šahte i 5 m kanala za priključak,oni uknapiraju da odrade za cijelu smenu)!!!

Ovo Vam ne pričam napamet,jer se to desilo meni!Prije nego su asvaltirali moju ulicu,molili smo ja i komšija da nam iskopaju 12m kanala da zamijenimo cijevi,da postavimo veći profil!

Pet dana smo išli kod direktora(ima ih više nego radnika),i kad su nam odobrili i dali nalog radnicima,oni su došli u 9 ujutru iskopali taj kanal od 5m i šahtu za priključak,(bagerom i jedan kamion)do 14 časova,i kad je trebalo nama da kopaju,završilo im se radno vrijeme!A oni ne rade posle 14 časova!

Možda sam vas ugnjavio sa ovim,ali evo pogledajte slike Sjeničkog smeća,ali i odgovornosti,naših građana!

feksem
12-05-2007, 12:29
Podržavam akciju koju ste pokrenuli,pridružiću se i ja simboličnom uplatom.

Elvis-Eko
12-05-2007, 17:27
I ja podrzavam akciju i naravno da se trebamo svi ukljucit u ovo ali kao sto sam spomenuo u prethodnim postovima, pritisak treba bacit ne samo na komunalno preduzece koje je bas tako kao sto ti kazes Halilce vec i na predsednistvo opstine Sjenica. Ako mogu da pricaju prazne price o kupovini tamo nekog nepostojeceg aerodroma, mogu da nabave i nekoliko kanti za smece i sami izvrse pritisak na komunalno preduzece.

Jos jednom , svaka cast tom mladom skolskom timu , kao sto rece Atko , treba ih nagradit aliiiiiiiiiiiiii, ovde i sami vidimo koliko nam je vlast u Sjenici nesposobna, da jedno obicno pitanje smeca nisu u stanju da rese

Bojim se samo da ce ta ista vlast svu brigu i odgovornost da prebaci na druge dok oni sjede u opstini skrstenih ruku, a ima ih fala bogu funkcijasa za koje covjek nikad cuo nije

Ma znas sta supergirl, evo vam jedna suluda ideja. Pokupite svo to smece i nosite pravo pred opstinu, pred njihova vrata pa nek se snalaze, mozda oni to smece ne vide po ulicama i parkovima

supergirl
12-05-2007, 19:29
Ma nama nije cilj da ocistimo Sjenicu,ove godine da bude lijepa,naredne,mozda narednih 5-6....hteli bismo da uticemo na ljude,na vlast,da promijenimo nesto.... Na primer,svi se secamo izgleda Sjenice za vrijeme Sandzackih igara... Bilo je prelijepo! I sta? Nakon dvije nedelje-mesec dana,sve je opet bilo isto....

A i nije nam cilj da izazovemo ustanak protiv vlasti; mislimo da je bolje da im na lijep nacin pokazemo da ce posle njih neko drugi ovde da zivi, da misle malo na svoj narastaj,da njima nesto od ovog mesta ostave, a ne samo sebi....i nije bitno,ovog puta je to pitanje higijene,odnosno nehigijene,,,,drugi put ce to biti nesto drugo....ustanove na primer....



Nakon sto su moji ukucani videli zuljeve koje sam zadobila cisteci prethodni park, 100% sam sigurna da obracaju vise paznje na ovaj grad i da ce ubuduce biti spremni da setaju stotinama metara,cekajuci da naidju na kantu za smedje,da bi bacili "obican papiric".... Tako je i sa ostalima...

Njih smo promijenili. Eh,sad da li cemo druge,to.........



Imamo volju, ali ne mozemo bas sve sami!

supergirl
12-05-2007, 19:42
bravo komunalci

Elvis-Eko
12-05-2007, 19:50
Naravno da je Sjenica bila lijepa za vreme Sandzackih igara i da je tad vlast ucinila sve da ocisti grad i da izgleda fino ali pitas li se mozda zasto ?

Koliko je novaca od tih igara uslo u kasu opstine? Nemoj da se pogresno shvatimo , meni je drago sto ima neko da se brine o tome , da ima neko da pokaze da nam je stalo da nam grad izgleda cist , ali mi je krivo sto ljudi koji treba da brinu o tome sjede skrstenih ruku.

Ne treba ustanak protiv vlasti, treba samo jak pritisak na njih. Uostalom , jednom ste pokazali na lijep nacin i kakav ste rezultat dobili ???

MajkaMaca
12-05-2007, 19:52
ja sam negde rekla,da su vasi zuljevi, uzalud dok mi sami nesto ne preduzmemo(mislim na gradjane )niko nije kriv sto smo mi tako odgojeni,pa nam je lakse bacit smece na ulici, nego potrazit korpu ili kontejner.Ni postavljanje korpi za smece nebi mnogo doprinelo.Mnogi se mozda secaju ,a mnogi to nisu doziveli,imale su u mojoj mladosti korpe na svakom cosku,ali uzalud jednako je bio prljav nas grad ili su jednostavno korpe polomljene i odnesene bile.Zato morate samo na gradjane apelovat,da vam pomognu na odrzavanju onog sto ste vi uspeli.

Crni Gruja
12-05-2007, 20:34
Ja sam, kao sto sam vec rekao, ZA. Atko, ocekuj mail od mene, predlog ti je na mestu po mojem misljenju!

supergirl
13-05-2007, 12:43
Uostalom , jednom ste pokazali na lijep nacin i kakav ste rezultat dobili ???



Pa dobili smo nekolicinu ljudi koji nam veruju,koji nas podrzavaju, koji postuju i cijene nas rad... Svakom sledecom akcijom, bice ih sve vise...

Nauceni smo da se mirom postize puno toga vise nego ratom...

A i kad bismo dobili sve sto trazimo od opstine,nebismo ocistili Sjenicu,,,nebismo ni kad bi nas bilo dvesta hiljada,,,,ni kad bismo dobili milione od ljudi dobre volje.... Ne bismo je ocistili,dok ne ocistimo svijest naroda a za to je potrebno malo vise truda,rada,vremena.....



Mnogi se mozda secaju ,a mnogi to nisu doziveli,imale su u mojoj mladosti korpe na svakom cosku,ali uzalud jednako je bio prljav nas grad ili su jednostavno korpe polomljene i odnesene bile.

Evo,o ovome vam pricam...

MajkaMaca
13-05-2007, 15:26
lijepa je ova akcija i ja sam za to da mi iz spoljasnjosti ucestvujemo financijski.Kupite korpe,saksije,presadu(cvijece),al ce se sve to raznijet(pokrast) i naci se u privatna dvorista.Veruj te to sam vec jednom videla a ako ne verujete pitajte vase starije,a zivilizovaniji nismo mnogo postali,nego jos gladniji na tudje, a pogotovu sto gradu pripada.(CAST IZUZETCIMA)

supergirl
20-05-2007, 14:25
Danas je,ako ne znate,ovde hladno i kisovito,pa je ciscenje odlozeno do daljnjeg....

U Sjenici je trenutno OPET zabranjeno bacanje smeca na Uvac, a NARAVNO OPET nije odredjeno drugo mesto,tako da park kod opstine najverovatnije ni cistit' necemo,vec cemo umesto njega Borice sredit'...



Valjda postoje neki projekti za pravljenje odmaralista na Boricima,koji su skoro napravljeni,ali naravno o tome se jos nista ne zna,niti ce se skoro znati...Znate ono:"Bolje da plan malo odstoji,da prodje dvije-tri vlasti, pa cemo posle videt'!"

Ma,narod smo,da nas nema na svijet'!!!!!

supergirl
03-06-2007, 21:57
Zahvaljujem se u svoje ime,u ime prof. Fika, u ime svog odeljenja i mnogih drugih...clanu BORICHI od koje nam je stigla prva donacija...

halilce
03-06-2007, 23:38
Mašala!

Hajirli bilo,svaka čast Borichi!

Crni Gruja
04-06-2007, 15:10
Atko, ti meni nista ne javi....

XRealSjenicakX
04-06-2007, 16:03
Selam i svaka cast za ovu akciji i naravno clanu borichi..:)) samo nastavite

supergirl
17-06-2007, 22:20
Stigla je jos jedna uplata od Adnana, Gruje i Stranca.

Veliko hvala od mene,mog odeljenja,profesora Fika....ma verovatno i svih gradjana koji nas podrzavaju.

RaQuElItO
28-11-2007, 00:11
pa hmh to je moje novo odeljenje nisam znao da ste tako dobri bas mi je zao sto ja nisam bio tu da pomognem

Daki.
28-11-2007, 08:30
Raka, dokazi se... I nemoj to da shvatis ko provokaciju :)