PDA

View Full Version : Kapetan Dragan na crvenoj poternici


STRANAC
08-04-2010, 17:34
http://img197.imageshack.us/img197/363/5977707694bb20004818c98.jpgLion,Beograd -- Interpol izdao poternicu za Draganom Vasiljkovićem koji je nestao u Australiji kada je sud odobrio njegovo izručenje Hrvatskoj, gde je optužen za ratne zločine.

Vasiljković (55), poznat i kao kapetan Dragan, nije se pojavio na sudskom ročištu zakazanom za kraj marta, posle odluke Vrhovnog suda Australije da može biti izručen Hrvatskoj. Od tada za njim traga australijska policija.

Vrhovni sud Australije je 30. marta prihvatio žalbu savezne vlade i poništio presudu Saveznog suda da Dragan Vasiljković ne može da bude izručen Hrvatskoj jer ne bi imao pošteno suđenje zbog svojih političkih uverenja.

Vasiljković, koji je australijski državljanin i tamo živi pod imenom Daniel Sneden, u Hrvatskoj je optužen za ratne zločine nad vojnim zarobljenicima i civilima u Kninu 1992. godine, kao i da je učestvovao u napadu i razaranju nekoliko sela na Baniji 1993. godine.

Mediji navode da Vasiljković pored australijskog ima i državljanstvo Srbije.

Portparol australijskog ministarstva unutrašnjih poslova rekao je da australijska savezna policija pokušava da pronađe Vasiljkovića i da će on, ako bude nađen u Australiji, biti uhapšen i zadržan u pritvoru dok ministar unutrašnjih poslova ne odluči da li da odobri njegovo izručenje.

STRANAC
08-04-2010, 17:36
izgleda je hrvatski lobi nadjacao srpski u australiji...
sve u svemu raduje me cinjenica da ce jedan ratni zlocinac izaci pred lice pravde...
a,ako ga pak ne nadju,nemoj ni Mladica vise da traze...

borichi
08-04-2010, 20:48
Kako je svijet mali..

Sjecam se ja ovoga Dragana. Sjecam se kada je dosao u Sibenik prije rata sa svojom jahtom. Sjecam se da su ga mjestani lijepo i prijateljski docekali i da je uzivao sva prava, ajno rec' pocasnog gradjanina. (Sve ovo neposredno prije rata, cini mi se '90-ta)

Eto niko nije mogao ni da pretpostavi sto je dosao ??? Da ubija te iste "Prijatelje" koji su ga tako ljubazno docekali...


Nek' se ubije sam strasilo jedno!

iSelektor
10-04-2010, 00:05
on ako je pobego za srbiju, ne nadje ga vise niko... zavidim amerima u nekim drzavama na bliskom istoku sto imaju smrtnu kaznu...