PDA

View Full Version : Zukorlic: Uslov za novi genocid je zaboravljanje poslednjeg


STRANAC
28-03-2010, 12:34
Glavni muftija Islamske zajednice (IZ) u Srbiji Muamer Zukorlić poručio je danas da IZ u Srbiji neće prihvatiti deklaraciju o osudi zločina u Srebrenici, ukoliko u njoj bude falilo jedno slovo od reči genocid
Beograd, kao simbol vlasti, mora da zna da između nas, i njega, između nas Bošnjaka kao nacionalnog korpusa i Beograda kao osovine vlasti, postoji nešto što se zove genocid , rekao je Zukorlić u subotu uveče u Novom Pazaru na završnoj svečanosti povodom obeležavanja tri godine od Objediniteljskog sabora zajednice kojom rukovodi.
Od subote je u proceduri u Skupštine Srbije predlog Deklaracije o osudi zločina u Srebrenici koju je podnelo 114 poslanika vladajuće većine.
U Predlogu Deklaracije piše da Narodna skupstina Srbije najoštrije osuđuje zločin nad bošnjačkim stanovništvom Srebrenice koji je u julu 1995. izvršen kako je to utvrđeno presudom Međunarodnog suda pravde (MSP) i očekuje da druge države bivše Jugoslavije na isti način osude i zločine počinjene nad Srbima.
Muftija Zukorlić je izneo tvrdnju da se taj genocid dešavao u jedanaest navrata , a poslednji je bio u Srrebrenici.
Prvi uslov za novi genocid je zaboravljanje i omalovažavanje poslednjeg genocid, kazao je dalje Zukorlić.
Hoću da mi se dokaže da je taj Beograd spreman da ukloni barijeru između nas, a koja se zove genocid i to na deklarativan i praktičan način , naveo je muftija.
Bošnjaci u Srbiji više ne prihvataju izvinjenje, nije im, kaže, sve jedno i zato tražimo da napišete genocid , rekao je Zukorlić.
Zukorlić je zatražio sto posto prava Bošnjacima, plus hedije i darove da nas malo paze i maze , a to se, dodao je, u evropskoj terminologiji zove pozitivna diskriminacija. Muftija je sve bošnjačke partije i organizacije pozvao da na predstojećim izborima za Nacionalni savet Bošnjaka, 6. juna, podrže listu Bošnjačke kulturne zajednice (BKZ) kojom rukovode čelnici IZ u Srbiji.
Istakavši da je ponovo došlo vreme za versko i nacionalno jedinstvo Bošnjaka, Zukorlić je primetio da će se Bošnjaci i na ovim izborima okupljati oko, kako je rekao, dva bajraka jednog u Beogradu i jednog koji je u rukama BKZ.
Pa bujrum. A ja mislim da taj beogradski bajrak nema šanse Apsolutno ne može okupiti bošnjačke snage u Sandžaku. Jer to je neprirodno , rekao je on.
BKZ je po Zukorliću, treća je bošnjačka institcija, pored IZ u Srbiji i Internacionalnog univerziteta, koja, kako je rekao, nije i nikada neće kleknuti Beogradu .
Mi samo hoćemo da igramo pošteno, a to znači da će morati doći vreme da Beograd sedne sa nama za sto da pregovara , kazao je muftija koji veruje da će do tih pregovora, kako kaže, "na ravnoj osnovi doći sutra, prekosutra, za godinu, dve, pet , za istoriju to nije bitno".
Kritikujući političare Bošnjake u vlasti Srbije, Zukorlić ih je zamolio da muslimanima više ne pomažu preko Beograda .
Hajde budite sandžački, budite bošnjački, budite muslimanski Odavde ste krenuli. Da niste bili muslimani, da niste bili Bošnjaci, da niste pod tim barjakom krenuli niko za vas nebi znao gospodo , kazao je muftija.

Tahirovce
28-03-2010, 13:09
.
Hajde budite sandžački, budite bošnjački, budite muslimanski Odavde ste krenuli. Da niste bili muslimani, da niste bili Bošnjaci, da niste pod tim barjakom krenuli niko za vas nebi znao gospodo , kazao je muftija.

A ko bi za tebe znao da te nisu popeli na tog konja, bio bi ti seoski hodza magarcino .....

Rarica
28-03-2010, 13:13
Hajde budite sandžački, budite bošnjački, budite muslimanski Odavde ste krenuli. Da niste bili muslimani, da niste bili Bošnjaci, da niste pod tim barjakom krenuli niko za vas nebi znao gospodo , kazao je muftija.

:bravo::bravo::bravo::bravo:

Izostavljanje rijeci "genocid"u deklaraciji,znaci njegovo nipodastavanje,na sta se onda odnosi delkaracija?!Svakaka cast Zukorlicu sto se oglasio na ovu temu!

homar
28-03-2010, 15:06
A ko bi za tebe znao da te nisu popeli na tog konja, bio bi ti seoski hodza magarcino .....
Nevjerovatno koliko frustracija, kao moderator trbao bi davati primjer učtivosti , te gajiti kulturu dijaloga.

Tahirovce
28-03-2010, 17:27
imam pravo da kazem ono sto mislim, i kazem to sa pravom jer znam kolko se ovaj gore pomenuti nalizao guzica dok ga nisu ustolicili bas oni koje sad kritikuje ...