PDA

View Full Version : MUAMER HUKIC BRANI POJAS U LAKOTESKOJ KATEGORIJI


STRANAC
13-03-2010, 14:35
Novi veliki "Sauerland Event" održat će se u subotu 13. marta u berlinskoj Max Schmelling Halle.

http://img41.imageshack.us/img41/2554/huc.png

U središnjem meču večeri za WBO-ov pojas svjetskog prvaka u lakoteškoj kategoriji boksaju Marco Huck (25g, Nje, 27-1-0) i Adam Richards (29g, SAD, 23-2-0).
Jedini poraz u dosadašnjoj profi karijeri Sandžaklije Muamera Hukića koji nastupa pod imenom Marco "Kaptn" Huck zbio se u prosincu 2007. godine kada je prekidom u posljednjoj rundi poražen od Stevea Cunnighama u meču za pojas svjetskog IBF prvaka u lakoteškoj.

Amerikanac Adam "The Swamp Donkey" Richards prirodni je teškaš koji tek od proljeća prošle godine nastupa kao lakoteškaš.

U drugom meču večeri za IBF-ov Interkontinentalni pojas u lakoteškoj boksaju:
Yoan Pablo Hernandez (25g, Kub, 20-1-0) i Cesar David Crenz (30g, Arg, 18-3-0)

Hernandez je kubanski prebjeg koji je najveći uspjeh u karijeri postigao još u amaterskim danima, kad je 2002. godine osvojion naslov svjetskog juniorskog prvaka u teškoj kategoriji.

Treći meč večeri donosi nam nastup jednog od najboljih svjetskih teškaša Aleksandera Povjetkina (30g, Rus, 18-0-0), koji se nakon ozljede ponovo vraća na put prema vrhu sa željom da konačno dobije priliku boksati za pojas svjetskoga prvaka.

Jer ako to zaslužuju Kingpin Johnson i Dragon Sosnowski, onda je Povjetkin, koji bi vjerojatno obojicu mogao završiti u jednoj večeri, taj meč zaslužio - već davno.

Povjetkinov suparnik je solidni Javier "El Monstruo" Mora (28g, Mek, 22-5-1), koji u najbolju ruku može Povjetkinu pružiti samo solidan otpor, mada u meču dvojice teškaša ne vrijedi nikoga unaprijed otpisivati.
U uvodnim će borbama u Berlinu nastupiti još nekoliko kvalitetnih primjeraka iz Sauerlandove boksačke ergele; Kubrat Pulev (28g, Bug, 6-0-0), Alexander Frenkel (25g, Nje, 21-0-0) i Artur Hein (24g, Nje, 11-0-0).

Prijenos glavnih borbi večeri u subotnjoj večeri donosi Vam njemački ARD.

(SANDZAK-SPORT.COM ) (http://sandzak-sport.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1115:muamer-huki-brani-pojas-u-lakotekoj-kategoriji&catid=52:box-muamer-huki&Itemid=71)

STRANAC
13-03-2010, 14:35
Mitku Dzigalu hvala za info....
i ako imate link za video stream ostavite ovde da bi mogli da snimimo i imamo nas snimak...

SEJO31-de
13-03-2010, 23:16
Svetla u ringu se pale,izazivac izlazi...Drzimo palceve MUAMERU...

STRANAC
13-03-2010, 23:24
vi nemci gledate,mi ostali ne mozemo :mad:

SEJO31-de
13-03-2010, 23:27
Enko brate znas li dal moze regionalna tv preko interneta
Ako moze oni prenose mec...

STRANAC
13-03-2010, 23:39
i,ako nisam imao tv prenos,zahvaljujuci Zlatku imao sam konstante informacije i evo da i vas obavestim da je

Muamer POBEDIO

KNOCK-OUT U 3.RUNDI

SEJO31-de
13-03-2010, 23:42
ima udarac ... svaka cast.....Cestitke Muameru...

Rarica
13-03-2010, 23:44
Cestitke Muameru

iSelektor
13-03-2010, 23:47
sudija je takodje pao u pokusaju da zadrzi adamsa na nogama... medjutim nije imalo sanse... i sudija je pao preko adamsa na pod...

odlicno je Muamer ovo odradio... sve cestitke i od mene...

tidza
13-03-2010, 23:49
Cestitke i od mene Muameru :pljesak:

MajkaMaca
14-03-2010, 17:42
Muameru cestitam od srca...kao i uvek,super odradjeno....:appl[1]:

borichi
16-03-2010, 20:46
Na zalost trajalo je vrlo kratko, cini mi se 3 minuta i 12 sekundi. Rasturio je Adama Richardsa. Svaka mu cast! ja licno sam zeljela da je to malo duze trajalo..bilo bi interesantnije..Onako cim je pocelo!!,,odmah kraj vec...

..A kako to Stranac da ti nemas Regionalnu, a ja da imam??Kako?:pnja, nja njah.

E jos da kazem da mi je onaj reporter sa Regionalne, nevjerovatno isao na zivce...Mozda nisi puno ni propustio, izbjego si gluposti onog reportera..:biggrin:

STRANAC
17-03-2010, 14:00
Sto,bona,ne javi da ima na regionalnoj,ja sam pitao jos ranije u toku dana,tek kasnije sam video i Sejin post ali bi kasno...
Znam onog komentatora,cak i njegova boja glasa me nervira a da ti ne pricam dalje...
Nego,imao sam i ja nesvakidasnji prenos onog meca...
Naime,posto se domacinski potrudio na 100linkova i nacina da mi obezbedi prenos,kada nista nije uspelo,Zlatko mi je putem Skype pisao sta se desava na ringu...
Eto koliko je spreman da pomogne prijateljima,a ja sam se tek kasnije ukljucio na RTV i video par detalja...
Drago mi je da je Muamer pobedio,mnogo mi je drag i on i svaki njegov uspeh,valjda je to zbog onog pesterskog duha koji nosimo sa istog mesta...
I,sledeci put cim nesto saznas pisi...
Maksuz te Sellamim,slabije nailazis u ovu bastu i da znas da nam nedostajes,puno...