PDA

View Full Version : Elton Džon: Isus je bio gej


STRANAC
20-02-2010, 11:18
Legendarni britanski muzičar izazvao je pravu medijsku lavinu izjavom da je Isus Hrist bio homoseksualac.

http://img62.imageshack.us/img62/1527/v161224p0.jpg

Ser Elton Džon (62) dao je intervju najčitanijem američkom magazinu "Parejd", u kom je između ostalog govorio i o položaju gej osoba na Srednjem istoku.

"Mislim da je Isus bio osećajan, superinteligentan gej muškarac, koji je razumeo ljudske probleme", rekao je Džon.

"Na krstu je oprostio ljudima koji su ga razapeli, i hteo je da svi budemo puni ljubavi i razumevanja. Ne znam zašto su ljudi tako okrutni, pokušajte da budete lezbejka na Srednjem istoku, to je kao da sebi potpisujete smrtnu presudu".

Njegova izjava uzburkala je strasti u svetskoj štampi, posebno u SAD gde su religiozne grupe šezdesetih javno spaljivale ploče "Bitlsa", nakon što je Džon Lenon izjavio da je njegov bend popularniji od Isusa.

Džon se osvrnuo i na smrti princeze Dajane i Majkla Džeksona, ali i ubistva Lenona i Đanija Versaćea.

"Slava privlači ludake! Ne bi bili ubijeni da nisu bili poznati. Nisam imao telohranitelje dok Đani nije ubijen, ali od tada sam vrlo pažljiv i ne volim što sam slavan", rekao je pevač koji će 3. juna nastupiti u Beogradskoj areni.