PDA

View Full Version : Michael Jackson kupio džamiju i prešao na islam


borichi
05-04-2007, 06:21
http://i42.photobucket.com/albums/e321/ninahadcentury21/030306.jpg



Pop zvijezda Michael Jackson potvrdio je da se preobratio na islam, pišu arapsko-izraelske novine Panorama....



Kako pišu novine, Jackson je najavio svoje preseljenje u Bahrein, gdje je kupio veliki posjed na kojem će imati i vlastitu džamiju.



Njegov brat Jermaine izjavio je kako se Michael za religiju zainteresirao još 1989. godine, kada je on prešao na islam te da je od optužbe za zlostavljanje djece 2005. i sam počeo razmišljati o preobraćanju.



“Kada sam se vratio iz Meke donio sam Michaelu dosta knjiga i on me isitivao o islamu. Ja sam mu rekao da je islam predivan i miroljubiv.”, izjavio je Jermaine. “On bi mogao učiniti toliko toga za islam. Michael, ja i božja riječ, mogli bismo učiniti toliko toga.”, dodao je Jermaine.



2007-03-03 19:38:01

adnan
05-04-2007, 11:34
Neznam koliko je on dobra "reklama" islamu zbog njegovih razno raznih skandala a posebno ovoga sa pedofilijom. Verovatno ce ameri reci da im takav hriscanin ne treba.

adnan
05-04-2007, 11:35
Otkad arapi i izraelci imaju zajednicke novine?

STRANAC
05-04-2007, 13:08
bilo kako bilo,i ma ko da je pisao u sustini nije lose...

medjutim,jos jedan americki pop-pevac je pre 15-ak godina presao na islam,ali je nekoliko godina kasnije rekao:PRVO SAM UPOZNAO ISLAM PA ONDA MUSLIMANE,DA JE BILO SUPROTNO NIKAD TO NE BIH URADIO....



mislim da se covek sada zove ISLAM,i mislim da je on interpretator illahija i kasida na engleskom jeziku....

ako neko ima vise info o ovom coveku neka napise,jer ja sam mozda nekad i znao vise ali....

borichi
05-04-2007, 18:23
Quote, mislim da se covek sada zove ISLAM,i mislim da je on interpretator illahija i kasida na engleskom jeziku....

ako neko ima vise info o ovom coveku neka napise,jer ja sam mozda nekad i znao vise ali....



Jeste taj pjevac se zvao Cat Stevens.

http://youtube.com/watch?v=1TWd3skb-Rw&mode=relate d&search=

Sada se zove Yusuf Islam.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/wales/4261292.stm



Sve do onog dogadjaja u New Yorku, postojala je jedna tendencija kod crne rase ljudi da prelaze na Islam. Oni tu svoju religiju zovu "Nation of Islam". I jedan veliki broj njih je to i ucinio. Sada je to u mnogo manjem broju, razlog svima poznat.

Ja sam imala prilike da upoznam puno takvih ljudi a vjerovatno i drugi koji zive u Americi. Na moje pitanje_ Zasto oni to cine i sta pronalaze u Islamu, kao motivaciju da postanu pripadnici? Vecina njih kaze: Da ih inspirise to, da u Islamu nema "Rasne Podjele". Da u Meki na Hadzu su ljudi svih boja i nacija.

Daki
06-04-2007, 00:10
Pa lijepo Bogami....

hanna
21-08-2008, 02:36
hvala ALLAHU...naravno da ce mnogi preci u ISLAM...jer je to jedina iskrena i cista vjera

Musko
15-09-2008, 22:06
Lazu lazu te , on da prede u islam ......................

iSelektor
15-09-2008, 22:15
Vecina njih kaze: Da ih inspirise to, da u Islamu nema "Rasne Podjele". Da u Meki na Hadzu su ljudi svih boja i nacija.

Da sve to stoji, nemamo rasne podele... mi samo imamo podele, klanja i ubijanja medju strankama!

Pozzz 8)

nc.biber
15-09-2008, 22:32
... i bacanja bombi za vrijeme dzume izmedju sunita i shiita u iraku itd itd

prelaske sa jedne na drugu rel. ne "podrzavam" skoro ni u jednom slucaju - ma sta skoro - nikako - u onoj vjeri u kojoj si rodjen u toj i umri - a opet svak zna svoje! pa nek izvoli

a Michael Jackson nek nadje sebi kakvu "religiju prilijepljenih noseva" :biggrin:
tom nije bilo nista promijeniti boju kože a kamoli religiju
daleko mu njegova lijepa dzamija od moje :zvizdi:

Rarica
16-09-2008, 11:21
Ako je iskren-nek mu je hairli!

adnan
16-09-2008, 13:00
Kad cemo na naselje. Sta li je adet da se ponese na naselje u Americi?

ALMIR-
16-09-2008, 15:38
Umijesi malo gurabija i ponesi mu, tome ce se najvise obradovati :)

Elvis-Eko
16-09-2008, 16:08
Ako je iskren-nek mu je hairli!


Toliko je iskren da su mnoga djeca stradala zbog njega, jer ih je zlostavljao onako kako samo manijaci i ludaci znaju, mislim naravno na sexualne
manijake kakav je on.
Licno , nemam nista protiv mijenjanja vjere. Ima dosta slucajeva, gdje ljudi prelaze na Islam i postaju veliki i vjerni Muslimani ali u ovom slucaju , ovakav nam Musliman ne treba.

borichi
16-09-2008, 17:37
Ovo je jako stara vijest, od tada ko zna koliko je on vjera jos promijenio. A cujem da je Pedofil bakrotirao.