PDA

View Full Version : KAKVO JE BILO VASE DETINJSTVO


STRANAC
01-04-2007, 11:52
misljenja sam da treba imati i ovakva tema na nasem forumu...

ne znam za vas ali ja se uvek rado secam svoga detinjstava,ljudi i dogadjaja...

ima i stvari kojih se nerado secam i koje su ostavile tragova u mojim secanjima...

'

eto...



ja cu napisati neko svoje secanje,a kasnije cemo se nadovezivati,na druga,jer cemo se podsecati identicnih situacija koje neko drugi bude napisao....

STRANAC
01-04-2007, 12:11
jedna stvar koje se rado secam iz svoga detinjstva,jesu fudbalske utakmice MAHALA-MAHALA....

niko nije jasno mogao podvuci crtu ko kojoj mahali pripada ali eto to je bila podela....

i onda se organizuju turniri,i da se vidi koja je mahala bolja u tom trenutku...

e sad su tu i imala,neka ne pisana pravila....

nisu mogli da igraju oni koji su bili puno stariji,pa nije imalo PRZE(jako napucane lopte u predelu tela) i slicnih pravila kojih se rado setim i ismejem....

posebna poslastica bila je zimski turnir u fudbalu,i to se igralo po velikom snegu,koji dans u sirokom luku zaobilazim i da vidim a kamo li po ceo dan da igram fudbala po tome...

a trenerke,pantalone ili ko je vec sta imao na sebi se zalede...

ali eto,to je bilo tada interesantno nama kao deci,i mislim da smo time prekaljeni,na razno razne bolesti,viruse i sl...





eto ja zapoceh temu,pa da vidimo cega cete se vi setiti....

borichi
01-04-2007, 20:34
...Imati detinjstvo u Sjenici je posebna sreca. Cijeli grad kao da je bio jedno veliko igraliste i otvoreno za djecu. Roditelji nisu brinuli da li ce nas neko kidnapovati Mogao si da ides gdje hoces. A u kucu nismo ulazili do kasno u noci. Nismo imali kompjutere, PS3, mobilne telefone i ostale drangulije. Po neko dijete u mahali je imalo loptu, biciklo ili bagminton, to smo svi nekako dijelili sa uzivanjem.

Najdraza igra mi je bila: " Zaledjenog Dede". Trcis dok nekog ne dotaknes (zaledis). hahaha, moze biti odledjen samo ako mu drugo dijete prodje kroz noge. Odledjivac je morao to brzo da izvede inace i on moze biti zaledjen. Pa onda zmurke, do kasno u noc i mnoge druge igre. Ja mislim da smo mi umeli da se igramo i osmislimo svoje djetinjstvo, nije nam trebalo puno.

Sada je cini mi se sve drugacije?? Ponekad mi bude zao ovu djecu.

STRANAC
01-04-2007, 20:45
BORICHI....ti kad pises,a mi citamo, to se cini tako lako,ali upravo ove reci oslikavaju,snagu necega sto je zaista bitno,i sto je istinito...

drago mi je da si ostala dosledna sebi,i jos draze sto te opet ima na forumu pa makar to bilo i redje nego li prosle godine....



...setih se i ja zmurke u kasnu noc...

a,zapravo je sve to bio paravan za prve decije ljubavi i za koriscenje trenutka da se bar na momenat prilizi osobi prema kojoj su se gajile simpatije...

ipak su te decije ljubavi,najcistije,najistinitije,i najvernije....

iskren da budem,ja se svojih jos i secam....

Crni Gruja
01-04-2007, 22:59
Hahahaha, recicu te kod zene heheheheheheh



Ja se secam igre "komita i dzandara". To je bila igra za koju igraliste nije imalo granice, terali smo se po cijelom gradu, znali bi i blizu benzinske da stignemo :)

Onda igra "mape". Nacrtaj fol neku mapu, pa da nas protivnici po njoj traze. Mi smo trebali prvi da stignemo na pocetnu tacku i izbrisemo mapu prije nego nas pohvataju protivnici.



Ehhhh, kad se samo setim.....

borichi
02-04-2007, 00:20
Grujice, cini mi se da ste se vi igrali nekih komplikovanih igara. Nisam sigurna da bi se uspjesno uklopila u ta pravila.



Quote: BORICHI....ti kad pises,a mi citamo, to se cini tako lako,ali upravo ove reci oslikavaju,snagu necega sto je zaista bitno,i sto je istinito...

drago mi je da si ostala dosledna sebi,i jos draze sto te opet ima na forumu pa makar to bilo i redje nego li prosle godine....



Gdje god da sam zivila i zivim ostala sam i umrijet cu ponosna Sjenicanka. I djeca mi pricaju Sjenickim naglaskom. Ono nase: "Charaape", "kasiika". I ako nikada jos na zalost nisu bile u Sjenici.



A sta je sa ostalim igracima. Deder Suada napiseder nam sta si se ti igrala. Ispada da smo samo mi gubili vrijeme, a ti ko biva fina cura pa nisi igrala " Zmurke" :D :D :D :D

SEJO31-de
02-04-2007, 00:55
Boze mili kad se setim igara koje su obelezile moje detinjstvo....Izmedju dvije vatre,sa slicicama pola-cela,klikera.A klisa i maske...Uvijek smo imali neku igru da nam nebi bilo dosadno.Letnji raspust,kada su mnoga deca planirala odmor.......more ili neznam sta ,za mene je bio odmor sa mojim vrsnjacima koji su ostajali kuci......Mi smo imali Uvac ispred vrati,tada je Arifovac bio jedna lijepa plaza,nazalost sad se sve to pretvorilo u jednu deponiju smeca...Tu smo provodili nas ljetni raspust...U kesu malo hleba.sira i paradaiza i..........Svi smo bili srecni,zadovoljni sa tim sto smo imali....

Crni Gruja
02-04-2007, 09:43
Hahahahaha, dje nadje izmedju dvije vatre, ja kolko se secam to su devojcice igrale:D:D

liliput
02-04-2007, 09:44
a secal se neko saban age tako smo je zvali.svi bi sedeli na zemlju a jedan od nas bi pokusavao da nas pogodi u ledja ili u stomak sa loptom.po citav dan bi se valjali po zemlji a uvece kuci kad dodjemo pantalone i majce zelene od trave....

Daki
02-04-2007, 09:48
Ne znam da li ste se vi toga igrali, posto ste dosta stariji od mene. Mi kad smo bili manji napravili bi puhaljke od antena, ko neke cijeve i beri lipu i gadjaj se mahala vs. mahala. Toga nikad dosta...

liliput
02-04-2007, 09:53
bilo je toga..mi smo koristili onu lipu kod opstine i jos jedna je imal ispod gornje skola odma preko puta beverly hillsa...

adnan
02-04-2007, 10:18
Hahahahaha, dje nadje izmedju dvije vatre, ja kolko se secam to su devojcice igrale:D:D



I ja sam voleo da se igram sa devojcicama, narocito sam voleo da se igramo doktora.

SEJO31-de
02-04-2007, 11:00
Joj kako sam voljeo sa njima da se igrami.A tek zmurke......

lejla
02-04-2007, 12:53
Prvo da se zahvalim strancu za ovu ideju.Tema je super.Detinjstvo sve bih dala za jedan dan detinjstva.Tako je bilo lepo.Svi zadovoljni sretni itd.Nikad necu zaboraviti.pokupili se mi iz ulice i odemo u onu vesninu zgradu i sa kanapom zavezemo kvake od vrata i pozvonimo na vrata.a vlasnik ne moze da otvori.İ jedne veceri nismo dobro zavezali kad otvori vrata Aco Balsic kad je stao da nas tera :)ma bilo je svega.ali to su dani kojih cu se uvek secati

STRANAC
02-04-2007, 16:41
e vala LEJLA,ja bih ruku dao da ti nisi htela u belaj,a ti vidi vezala ljudima kvake po zgradama :D ....

e bas me ovo nasmija....



e citajte ovu zivu istinu...

mi koji smo ziveli u sjenici,uvek smo se radovali letu,sto zbog toga da se ugrejemo,sto zbog odmora a ponajvise jer u sjenici se leti povrati pala njenog raseljenog stanovnistva...

to i sami znamo da se od nastanka sjenicani stalno raseljavaju pod razlicitim uticajima...



elem...

dolazila je jedna curica tu u gradu i jeli,ja jos se kao nesto udvarao i mi ti sad nesto kako pricamo pa malo setamo,te rucica i ovo-ono...

bese tada popularan bicikl BMX popularniji je tada taj bicikl bio nego danas BMW 8) ....

leto,lepo vreme,suncano i kazem ´ja njoj:

-HAJ SEDI NA BICIKLO DA TE PROVOZAM...

a BMX je imao one sundjere na volanu i ramu...

HAJDE-kaze ona i sede na volan...

NAGAZIO ja vozim 100 na sat,lijepo meni ono malo povetarac pa mi njenu kosu leprsa po licu,a boga mi ni volan nije bio puno sirok,pa ni ruke nisu bile BAS PRAZNE,ma slusajte,sve bih dao za jos jedan takav osecaj,i zato ga evo i pamtim 14godina....

jedino sto je bilo lose je sto se tesko drzi ravnoteza,jer ona sedi na volanu i samo ako malo secnes postaje rizicno da ne padnes...

i sve bi dobro dok ne pocesmo da se spustamo NIZ SKOLU onom ulicom...

kocim ja NA KONTRU sve lijepo ide kad samo ko grom iz vedra neba-SKIDE SE LANAC.....

JA SE PREPADNEM PA SPUSTIM NOGE DA KOCIM NOGAMA-i tu izgubismo ravnotezu.....



POLETE CURA.....



-rekoh gotovo je j..ah mu m...u,ova se vise ni pomerit nece....

ma i ja se ziv polomi,nema dje se nisam udario,ali ja samo gledam sta ce biti sa njom....



USTAJE....



CELA KOZA sa nogu i riku se ODRALA,kako je bila u sorcu,krvari....joj kataastrofa....

a ja ne disem,cekam samo sta ce da kaze....



a,ona se zaplaka i kaze:



-KONJU JEDAN,VIDI STA SI MI URADIO,SAD CELO LETO NECU MOCI MINIC DA OBUCEM.....



joj,ja kad cuh da je samo to u pitanju,ja poravnih,pa skocih i rekoh:



-ne sekiraj se ima moja mama neke meleme pa ce ti ona to NAPRAVIT....



evo i sad se smejem pa jedva ovo napisah....

ludnica je to bila.....

liliput
02-04-2007, 17:05
hahahaha jadna ona.steta za minic.pa jesil je izlecio posle 8)?jel obukla minic?:):):)...

STRANAC
02-04-2007, 18:09
cuj jel obukla.... :?:



LILI-brate,pa ta ga nije skidala ni kad je spavala...

jos u to doba imase ona one PRUGASTE uni-hop crne boje tako da se to nije mnogo ni primecivalo....

a i kad joj nana njena(allahrahmetile) sapra ono sa mlakom vodom,i nemase tu mnogo necega opasnog,nego se ono sitno kamenje vie

se zalepilo....

liliput
02-04-2007, 18:23
pa super onda 8)..

Elvis-Eko
03-04-2007, 07:27
Vecina nas ovdje je imala bezbrizno djetinjstvo, zato ga se rado i sjecamo i nikad ga zaboravit necemo , jer i imamo cega da se sjecamo.

Mi nismo znali za rec " stres "

Kad sam ja bio dijete , u mojoj ulici je uvjek bilo veselo. Igralo se malih golica , klikera , zmurke, djevojcice igrale izmedju dve vatre , skolice , nosile onaj lastik ( ema , esesa , hahaha ) i tako svaki dan do kasnih sati. Skupljale se slicice , popunjavali albumi , mijenjali stripove izmedju sebe, pravili planove kako i kod koga u jabuke ili dzanarike. Mi bi prvo otisli u izvidjanje pa se vratimo i napravimo plan. Vecinom , islo nas je po cetvorica. Dvojica bi se nakupili kamenja i zauzmu dobre pozicije , ako domacin izadje da ospu paljbu po njemu dok mi pobjegnemo i preskocimo ogradu, bilo je svega i svasta

Vec dugo godina se u toj ulici niko vise i ne igra tih igara. Niko ne igra malih golica iako je ulica postala nekako sira pa i teren postao bolji, i lopti ima kolko hoces ali niko nece vise to da igra, nece ili nema ko.

Mene zanima samo da li ce ova nasa djeca , pogotovu nas koji zivimo u inostranstvu imati cega da se sjecaju iz djetinjstva. Zanima me o cemu ce oni pricat kad budu nasih godina.

adnan
03-04-2007, 09:00
Eko imao si srecu da odrastes u najboljoj mahali u Sjenici. 8)

Crni Gruja
03-04-2007, 10:22
Tooo adnane, reci mu :D

A eko, u pravu si, cini mi se nekako da je to pocelo da opada od moje generacije ili tuda nedje. Bas smo ja, Ado, Dido(Ekov brat) i jos kolko njih tu igrali fudbala, pa tenisa fudbalskom loptom, a za rahmetli Rifove dzanarike vec da ne pricam. :D

lejla
03-04-2007, 11:23
[quote="STRANAC"]e vala LEJLA,ja bih ruku dao da ti nisi htela u belaj,a ti vidi vezala ljudima kvake po zgradama :D ....









Ha ha ha ha.A bila sam ti ja veliki ser.Gde je god bio neki belaj tu sam i ja:)

Daki
03-04-2007, 12:02
A ovaj Eko je Dida pevaca rodjeni brat??? Onda je i Bobanu nesto...

Ne znam da li ste vi to radili, a mi smo vezali novcanik za strmu i stavi na ulicu i kad neko naidje da pogleda ima li sta, mi samo macinji i macinji... :D

Elvis-Eko
03-04-2007, 15:01
Hahaha Daki, pa ti sad skontaj sta sam ja Bobanu

Elvis-Eko
03-04-2007, 15:05
Pa i da znas Adnane da je bila najbolja mahala, nije nas mogao niko pobedit fudbala. A da ti ne pricam ko je u moje vrijeme bio kapiten mahale :D

adnan
03-04-2007, 18:54
Nego sta nego najbolja. Neznam secas le se crvene i zelene druzine?

Daki
03-04-2007, 22:53
Reko mi je Boki danas...

Elvis-Eko
04-04-2007, 14:48
Ma nesto mi te druzine poznate ali ............

Znam da je komsija Mitko uvjek osnivo neke druzine , hahahah

STRANAC
04-04-2007, 15:09
posebna je poslastica bila rukovanje HLADNIM ORUZJEM,tipa PRACKA i LUK&STRELA....

e to je bila umetnost nije se moga svako dokazati u tome...

a ja sto sam imao komsiju,necu ga pominjati jer covek ne posecuje forum i nije lepo,ali je zaista bio umetnik u tome....

taj je vrapca na 50m pogadjao ka grom....

samo vidis polete peruske u vazduh....

a i za luk i strelu je bio isto nenadmasan,gadjao je kao NATOVA RAKETA dje pomisli tu udara...

pa je onda na televiziji video samostrel,i rucno ha sam napravi,to je bilo pre dobrih 20 godina,a sad skoro i to ovde u svedskoj,vidoh samostrel kod jednog naseg coveka i to kao savremen,ali evo kunem se da taj tada nista nije bio gori ako nije bio bolje....

nekoliko godina kasnije isti taj samostrel,igrom slucaja zapade u ruke policiji...

kaze tada jedan sjenicki policajac,da je takav video samo u vremenu dok je bio na akademiji i to u posebnim jedinicama ondasnje posle titovske jugoslavije....



elem,



covek je bio genije....



a kazu da granica izmedju genijalnosti i.......



eto,idemo dalje.....

sead ljumic
04-04-2007, 16:45
elem,



covek je bio genije....



a kazu da granica izmedju genijalnosti i.......

Bolje sto nam nisi napisao ime.

adnan
04-04-2007, 16:56
taj je vrapca na 50m pogadjao ka grom....





Sta su mu vrapci radili. Izbrisi ovo dok vas borichi nije napala za zlostavljanje neduznih ptica.

STRANAC
04-04-2007, 18:59
elem,



covek je bio genije....



a kazu da granica izmedju genijalnosti i.......

Bolje sto nam nisi napisao ime.





pa ja rekoh da covek ne posecuje forum.... 8)

STRANAC
06-04-2007, 10:30
u sjenici je bratstvo-jedinstvo uvek bilo na visokom nivou...

o razlozima necemo ovde jer nije ni mesto ni vreme,ali je bilo bitno da se nije mnogo znalo o SEBI ni o DRUGIM vec je sve nekako dozivljavano kao zajednicko...



tako se i cuveno PALJENJE LILA odvijalo vece pred jedan od svetih dana pravoslavnog kalendara(mislim da je djurdjevdan ali nisam siguran)...



zapravo kad malo bolje razmislim,samo smo MI i bili prisutni na tim cinovima u nasoj mahali...



elem,



gume su se na taj dan bile pravo bogatstvo...

one su najbolje i najduze gorele a i mogle su se naslagati lepo jedna na drugu i tako bi visina plamena bila veca,a to je u to vreme bilo mnogo vazno da se zna i vidi cije su lile bile vece...

na dan pre bi se pravili planovi ko ima gume i kako da se UKRADU...

saznamo mi ko ima,u noci se podelimo u strelce,izvrsimo operaciju,donesemo gume na zborno mesto,slozimo i cekamo sutrasnje vece da ih SPRZIMO...

neko donese i malo preradjenog ulja,za potpalu,grancica i drveca smo ranije vec nasekli i doneli biciklima sa vrela,ma sve je spremno za PIROTEHNIKU VEKA....



dolazi sumrak,pocinjemo polako da nosimo materijal na jednu uzvisicu,da to izgleda sto vece,slazemo gume,idu pripreme,kad eto ti jednog od OSTECENIH GEMEVLASNIKA...



stariji,a mi svi smo tada to postovali,prilazi do guma i kao da mi nismo tu...

po njegovom, prepozna on svoje,odvoji ih,ali za kaznu i da nas ne bi prijavio policiji za kradju,naredi nam da i one sto nisu njegove lepo ponesemo njegovoj kuci...

strah od policije bese tada velik,te mi lepo one gume u narucje,ko jednu ko dve,te za njim te pred njegovu kucu slozismo ih lepo...

on zavika na mestu voljno,iznese nam po sok iz kuce i kaze:

-e hajde sad,da vas za sekun ne vidim vise....

te mi nazad pogoresmo ono drva i neke slame nedje NADJOSMO usput i bise to te lile....



od tada,moj vrli komsija,kad god bi nas sreo,upitao bi nas kad ce lile i treba li nam kakva pomoc... :evil:

Crni Gruja
06-04-2007, 10:53
Hahahahahahha, nemate srece.

I ja se secam tih lila, iako sam tad bio troha, moto se onim starijim oko nogu :) Obicno smo lile palili na obali grabovice, dje je sad KEj Mira (cini mi se da se tako zove ona ulica). Jedne godine, lile gore uvelike, a neki se pametnjakovic nadje da sa crijevom izadje iz kuce i pokusa da nam ugasi vatru. Docekali smo ga sa kamenjem u rukama, pa sve po njemu. Baci covek crijevo i beeeez u kucu, spasi zivu glavu. Nije mu vise palo na pamet da pokusa da ugasi.

A za gume, to je bilo obavezno, samo su se cini mi se u nasoj mahali gume skupljale manje-vise tokom cijele godine.



Meni najdrazi deo lila je kada odgore one gume, usput se zapalila i vatrica sa strane drvima, pa u onom zaru ispeci krompire koje smo prije toga nedje NASLI (sto bi stranac reko) :D

halilce
06-04-2007, 22:47
Eeee,dečice moja draga! 8) :lol:

Kad sam ja bio mlad,u moje doba se išlo na radne akcije!

I Kuho će vam potvrdit!

Od 81-86,bio sam na 10 akcija!Pa dolazili razni pevači i rok-grupe,a mi,ko deca,željna da vide Šabana,Hanku,Ćaku!

Ili Bajagu!

Al,najbolja svirka se održavala posle povečerja u spavaonicama!Nisam bio neki gitarista,ali vozač bicikla,ni Stranac mi nije bio ravan!

Vozio sam svaku noć!hahahahaha :evil:

Ta vožnja i svirka je bilo paljenje papira između prstiju na nogama i li rukama!

Neznam da je neko svirao gitaru i vozio biciklo istovremeno!hahaha :lol:

Elvis-Eko
07-04-2007, 04:08
E te radne akcije su posebna prica. Ja sam bio samo na 2 i imao sam divno iskustvo. Secam se, bio je onaj Pura tada u brigadi i on je uvjek isao i trazio zrtvu za voznju bicikla ili sviranje.Jednom se dogovorimo nas cetvorica da se jedan napravi kao da spava i namjesti tako nogu da mu Pura zapali papir izmedju prstiju. Kada on to pocne radit da ga ovaj udari nogom. Zovemo mi Puru, kazemo mu da ima zrtva za njega. Dolazi on, izvadi parce papira i upaljac, podje prema njemu pa se predomisli i vrati se nama. Kaze, imam bolju ideju , samo ostavite mi vrata otvorena, da mogu brzo istrcat vani. Kakvu sad bolju ideju , nemoj nam kvarit plan :D

Ovaj se i dalje pravi da spava, nema pojma da je doslo do promene. Pura mu lagano pridje, kako mu je zviznuo samarcinu, dok je ovaj otvorio oci on je vec bio vani na poligonu :P

adnan
07-04-2007, 06:40
Ja nisam nikad bio na radnoj akciji ali smo cesto isli u Stavalj na koncerte. Isto smo sa izvidjacima i obucavali akcijase u orijentisanju. Bilo je lijepih dana.

halilce
07-04-2007, 06:53
Izviđačke logorske vatre na Radišića brdu!

Koliko si puta peške,došao iz Štavlja do Sjenice,posle koncerta,Adnane? :D

adnan
07-04-2007, 07:00
Neznam ni sam koliko puta smo isli peske, najvise bi se obradovali Hajru Colu kad bi naisao sa trineskom. Jednom smo brojali bilo je vise ljudi na trineski nego u sto autobus prima. Onaj bi stajao do kabine u Stavalj bio bi skroz nazad u Sjenici od Hajrove voznje, "Sve petom ha" viko bi Hajro kad bi stigli.

adnan
07-04-2007, 07:13
Rado se secam i logorskih vatri što si pomenuo, Radišica brdo, Borici ....Mnoge romanse su tu pocinjale...

HaNi
07-04-2007, 12:01
Djetinstvo u Sjenicu je stvarno specijalno ja se radije sjecam 2-3 dogadjaja iz Sjenice nego sve ostale godine u Svedskoj. Tako da vi koji ste odrasli u Sjenicu ne znate koje blago imate.

sabina
07-04-2007, 12:45
to su bila srecna vremena, kad se najvise vremena provodilo u igri, kad si bezbrizan i zasticen od svega. ja se secam mog detinjstva na sancu kad smo svi bili zajedno i decaci i devojcice i igrali se svih tipicnih muskih i zenskih igara.fudbal, klikeri, izmedju dvije vatre... secam se jednom kad smo skupljali flase po komsiluku i nosili u prodavnicu da uzmemo kauciju.skupilo se dosta para, kupili lopte,rekete za bagminton, a i slatkisa da se zasladi.jedino sto muti ta secanja je cinjenica da neki sa kojim sam odrasla vise nisu medju zivima. ali vazno je da zive u secanju i u srcu.

HaNi
07-04-2007, 14:01
to su bila srecna vremena, kad se najvise vremena provodilo u igri, kad si bezbrizan i zasticen od svega. ja se secam mog detinjstva na sancu kad smo svi bili zajedno i decaci i devojcice i igrali se svih tipicnih muskih i zenskih igara.fudbal, klikeri, izmedju dvije vatre... secam se jednom kad smo skupljali flase po komsiluku i nosili u prodavnicu da uzmemo kauciju.skupilo se dosta para, kupili lopte,rekete za bagminton, a i slatkisa da se zasladi.jedino sto muti ta secanja je cinjenica da neki sa kojim sam odrasla vise nisu medju zivima. ali vazno je da zive u secanju i u srcu.



A vi ste bili ona velika deca sto mi niste dali da se igram sa vama zmurke :shock: to vam nikad necu oprostit hihi

Crni Gruja
07-04-2007, 18:28
E neka si se javila Hana, bas te nije dugo bilo.

halilce
07-04-2007, 19:07
secam se jednom kad smo skupljali flase po komsiluku i nosili u prodavnicu da uzmemo kauciju.skupilo se dosta para, kupili lopte,rekete za bagminton, a i slatkisa da se zasladi.jedino sto muti ta secanja je cinjenica da neki sa kojim sam odrasla vise nisu medju zivima. ali vazno je da zive u secanju i u srcu.



Od te kaucije,ja sam Sabina dobio u vojsci 10 hiljada!

Sa pismom u kojem je pisalo ovo"Evo ti ovih 10 hiljada,cicijo jedna!Kupi razglednicu,pa se javi,da cijela škola vidi da Nono ima brata vojnika!" :cry:

Tih 10 hiljada još stoje u tom pismu! :(

Hvala ti,jer znam da si sigurno mislila na Nona!

sejdzo
07-04-2007, 20:57
eh secam se kad sam ja bio mali,eh te radne akcije!! :D

nevzad
07-04-2007, 21:06
Ljudi bre, jel cuvao ko od vas krave ili ovce ljeti???? to je bilo pravo detinjstvo i dozivljaji..........

MajkaMaca
08-04-2007, 20:57
Sabina ti i Sabina Br.2 bile ste dve najsladje devojcice na sancu vi ste (mislim na vasu generaciju)i imali lijepo detinjstvo,a kad bi ja o mom pisala mnogi bi plakali,zato samo citam tudje,i lijepo mi je. :cry:

STRANAC
13-04-2007, 22:40
a secate li se FOTA...??????



e,ja sam se danas setio,i smejao se kao budala...

mislim da sam tada imao mozda 13 ili 14god...

rizicno doba,jel...

vec su se tu radjale prve ljubavi,one decije,iskrene,bez interesa,a i bez cilja,ali eto,kaze se da se itada osecalo nesto prema nekome...

elem,

bili smo na nekakvom rodjendanu,i sve nekako kako po nekoj semi,vec se znalo ko je sa kim u KOMBINACIJI...

bese popularno da se uci ljubiti-i to FILMSKI....

a neki su govorili i FRANCUSKI...

ali,glavni odgovor i ucestao na tom rodjendanu,na pitanje STA DA RADI OVA FOTA,bio je da poljubi HELE-NEJSE,nekoga....

a fote sve razlicite,i svako zna cija je koja,sve namerno ali hajde da budemo COOL...

zapade i mene,te i ja se bogami lijepo izljubih taj dan,sa tadasnjom simpatijom...

ali,

sve ovo i ne bi imalo smisla,da se DOTICA,gore pomenuta,i ja nismo sreli posle desetak godina...

sedimo,pijemo kaficu,pricamo sve super ide,ali nekako nikad prica ne moze da ide a da se covek ne osvrne na proslost...

ima tu nas za stolom PREKO NEKOLIKO....

i sve bi super bilo,da u jednom od momenata pominjanja proslosti,DOTICNA ne rece:

-a secas li se kad smo BILI MALI i igrali se fota....

mene hladan znoj napade,bi me nesto sramota,i htedoh da iskuliram pa samo rekoh:

-aha...



a ona ce:



E, KAKO SI ME TADA IZLJUBIO.... :D :D :mrgreen:



jeste,da nisam od onih koji se stide istine,ali me nesto tada bila sramota...





eto danas sam se setio toga,i ne bi me sramota sad da vam ovo ispricam...

oprostie ako sam bio malo otvoreniji,ali znam da svi imamo ovakva i slican iskustva.samo je pitanje da li da ih ispricamo ili zadrzimo za sebe...

neko ce reci da je ovo intima,i ima pravo,i da zeli da je zadrzi za sebe...

ali eto,ja rekoh da je podelim sa vama,ovu moju LOVE STORY....

sabina
14-04-2007, 18:47
lijepo secanje stranac. fote su bile glavna igra na rodjendanima. mi smo od nicega izmisljali igre. danasnja deca imaju sve moguce igracke,kompjutere,PS, nintendo i ne znam sta sve i opet im dosadno i ne znaju sta da se igraju.

STRANAC
14-04-2007, 19:33
cini mi se da smo mi rasli zdravije,i interesantnije i cini se da smo zreliji bili...

pricam skoro sa jednim mojim prijateljem ovde,i bas sam se ludo nasmejao...

kaze on,da mi kad smo bili deca sa 15-16godina imali smo interesovanja za drustvo,devojke,pa i kafice, a kaze on,gledam ovu danasnju generaciju u tim godinama,NOSE HARD DISK U DZEPU I IDU JEDAN DO DRUGOGA DA SNIMAJU FILMOVE I IGRICE.... :D



i u pravu je covek definitivno,i ako se samo salio...

MajkaMaca
14-04-2007, 20:28
tako je,nema danas detinjstva,mi nismo nekad ni telefonske govornice imali a danas svako mobil i jos sa kamerom.Danasnja omladina se jednostavno dosadjuje.

STRANAC
17-04-2007, 18:31
igranje fudbala je bila svakodnevnica u nasem zivotu...

ali u mojoj mahali,i ako smo na 20metara od stadiona, posebno zadovoljstvo je bilo igranje GOLICA na ulici...

u pocetku smo koristili kamenje,pa izmeri 6stopa od jednog do drugog i tako na drugoj strani i igraj do mile volje...

ali auta su bila problem,i ako ih tada nestgo ne bese mnogo u saobracaju...

imalo je i onih vozaca koji bi se ljutili na to,ali uglavnom je uvek tu imao neki stariji komsija,koji nas je iz znatizelje gledao,a ujedno i bio cuvar da nam nekone narusi nas spokoj i igru...

kad se sada setim toga,mozda nam i nije trebalo ali detinjstvo se ne prozivljava dva puta,ali se seca celoga zivota...

Elvis-Eko
17-04-2007, 19:03
igranje fudbala je bila svakodnevnica u nasem zivotu...

ali u mojoj mahali,i ako smo na 20metara od stadiona, posebno zadovoljstvo je bilo igranje GOLICA na ulici...

u pocetku smo koristili kamenje,pa izmeri 6stopa od jednog do drugog i tako na drugoj strani i igraj do mile volje...

ali auta su bila problem,i ako ih tada nestgo ne bese mnogo u saobracaju...

imalo je i onih vozaca koji bi se ljutili na to,ali uglavnom je uvek tu imao neki stariji komsija,koji nas je iz znatizelje gledao,a ujedno i bio cuvar da nam nekone narusi nas spokoj i igru...

kad se sada setim toga,mozda nam i nije trebalo ali detinjstvo se ne prozivljava dva puta,ali se seca celoga zivota...

Elvis-Eko
17-04-2007, 19:05
Bravo stranac

STRANAC
17-04-2007, 19:06
hajde ljudi pisite,nije valjda da sam samo ja imao detinjstvo,ili da ga se samo ja secam...

MajkaMaca
17-04-2007, 22:20
ja moje izbrisala :wink:

STRANAC
17-04-2007, 22:24
trebala bi ova dva moderatora plava,da nam napisu nesto iz njihovog detinjstva...

recimo da nam opisu,kako su isli u novu varos... 8)

MajkaMaca
17-04-2007, 22:27
Bil to bila prica iz detinjstva ?ili... :mrgreen:

Elvis-Eko
18-04-2007, 14:52
Da nisu i oni isli biciklima u Novu Varos :D

STRANAC
18-04-2007, 17:00
...neka sami ispricaju,da nije smesno bilo bi tragicno,ali sva sreca sve se dobro zavrsilo....



hajde PLAVCI,napisite...

Tahirovce
18-04-2007, 18:56
Nek pise Ljiv on je ostao bez zuba a ja bez svesti, kad sam dosao sebi, zvao sam te, dalje znas..

Ne volim ni da se setim al kamoli da pricam o tome.......

Lakota |ljiv|
18-04-2007, 19:14
Sto ne volis da se setis Resade?Setis se ti svaki put kad je promena vremena :)... Bilo je to bas zanimljivo iskustvo,samo da nije bilo povredjenih.Niko nije verovao da smo sa Yugom isli oko 100 na sat i zakucali se u sahtu sa strane jer je vozac pustio volan i trazio omot od kasete po podu i TRAS... Ja sam zakuco glavom u sofersajbnu slomio 4 zuba, Resad je imao frakturu lobanje sto i danas oseca,Kox (Enes Lakota) slomio ruku,Feka je slomio rebro a Goranu bogu hvala nije bilo nista.Auto unisteno i da nije slomljen nosac motora i motor se vukao po asfaltu kad nas je udar bacio na drugu stranu mozda danas ja ovo nebi pisao.Posle toga zaglavimo u bolnicu u Novu Varos ( do tamo nas je odvezao Mile Partaljevic koji je odlozio trening fudbalera u Novoj Varosi jer tada bio tamo trener,hvala mu za to) a iz varosi hitnom za Prijepolje u bolnicu.Sve u svemo dobro smo prosli.Ensare ti se secas sta se dalje desavalo,sreca u nesreci je da ste ti i Mirso ili Zajco ne secam se sada bili u Prijepolju i odvezli nas za Sje(b)nicu.

E to je bilo simpatikus.

A secam se i da smo ja Denis Sehovic i Admir Sabanovic-Cirimau 1993 pobegli od kuce i da nas je policija slucajno pokupila u Baru i privela u Sup,tamo smo prespavali i onda su dosli moj i Denisov otac da nas uzmu. E to je bilo nesto sto se pamti..... Ima tih pricica iz detinjstva puno a ja se iskreno ne kajem za nista sto sam uradio sve bih opet da nekako mogu.



pozz

STRANAC
18-04-2007, 19:25
eto,iznudismo pricu i od njih...

srecu su imali,petorica petnaesto godisnjaka....

a auto je posebna prica,skoro i da ne poverujes da je neko tu moga da pretekne ziv...

i ja se ne secam dosta stvari,ali sam hteo da ima i ova prica ovde jer sam je se setio,i mislim da je to dobra skola koju treba imati ovde napisanu,jer ko zna kad i ko zna gde ce ovo nekad neko citati i verovatno izvuci pouku iz svega ovoga...

bitno je da ste vi svi prosli sa laksim posledicama,i da ste jeftino platili skolu opasnog zivota...

a jeste bili ekipa,nema sta...

imali ste neku posebnu harizmu za to doba...

i,eto,ko bi reko da cete se teko brzo smirit,i postati pravi porodicni ljudi....

Tahirovce
18-04-2007, 19:40
e ja se secam da sam dosao do svijesti kad je hitna ulazila u prijepolje, pitam se po dzepovima kad mi nema cigara podizem glavu i pitam Koksa dje su mi cigare, a vozac se prodere lezi dole bre.

Posle lekarski pregleda dolazi policija i ispituje, uzima podatke...dolazi ljiv na red puna mu usta krvi,nema dje da pljune pa na patos, policajca traze na radio stanicu,covek da se odazove i padne mu radiostanica pravo u ono sto je ljiv ispljnuo a policajac ne vidi pa je uzme u ruku i refleksno obrise ruku od uniformu,umaze se cio i onda bezi te bre kucama hocete zbog Pi*ke glavu da izgubite.hahahahahahhahahhahahahhahahahahhahaha

Crni Gruja
18-04-2007, 19:51
Hahahahahahahhahahhahahahahahahahhahahhahahahhahah ahhaha



Znam da nije ovo za smijeh, al stacu, znas kolko sam se vamo ismijo ovoj prici. Ali mi je ovo bilo najzesce:



a Goranu bogu hvala nije bilo nista.



Hahahaha, jesil siguran ti u ovo? :D

MajkaMaca
18-04-2007, 19:51
Hvala ti stranac za ovu pricu, da nebi tebe nikad je nebi saznali,lijep je sve sto se lijepo zavrsi.To se zove SADAKA

STRANAC
18-04-2007, 20:02
DA,dobri su momci svi bili i ostali,zato se sve tako dobro i zavrsilo...

treba imati i ovakvih prica...

ja ih smatram poucnim...

MajkaMaca
18-04-2007, 20:43
zato sto su dobri, zato su i srecu u nesreci imali

Lakota |ljiv|
18-04-2007, 22:17
Sta se smijes Grujo,momak je seceras brate zamisli da se makar poseko .... 8)

Crni Gruja
18-04-2007, 23:50
Nisam znao da ima secer. A sto se smijem znas. Goran, Kemo, Almir, Samko i ekipa, nema ludjih u onu carsiju :)

STRANAC
19-04-2007, 16:05
...iz doba detinjstva,pa i sada ostala mi je velika ljubav prema psima...

dok sam bio klinac znao sam ih i po nekoliko imatu u dvoristu vezanih za drvece...

kasnije mi je bilo jasno da to nisu bili uslovi za njihov adekvatan odgoj i da su roditelji imali pravo kada se nisu slagali sa mojim postupcima...

kasnije kada sam vec porastao vise i naucio da ih pravilno odgajam i napravio uslove za to,i sami su se trudili da mi pomazu...

mislim da bih se sad setio skoro svakog psa kojeg sam imao...

ali najsvezije pamcenje je na poslednjeg mesanca bit-bula i boxera koji je zaista bio prelep...

posle njega,nisam vise imao psa,ali ovde gde sada zivim ovih dana mi nailazi ideja da opet nabavim psa...

posebno mi se svide beli boxer kojeg ranije nisam imao priliku da vidim...

za sada se sve zavrsilo na kupovini knjige koju uglavnom za sada prelistavam jer malo jos razumem ovaj jezik...



eto samo sam hteo da ipricam jedan fragmen svog detinjstva i da podstaknem jos nekoga sa slicnim iskustvom,i osecanjima...

sejdzo
19-04-2007, 19:53
:(

Crni Gruja
19-04-2007, 21:48
Hahahahahaha, citas znaci, a? :)

STRANAC
19-04-2007, 21:50
..ucim...

:wink:

STRANAC
16-05-2007, 22:04
ne znam sto,ali nekako sticem utisak da je kod nas u sjenici bilo moderno da covek koristi cigarete...

kada sam jedanput pitao jednog druga sta oseca prema cigaretama,rekao mi je nnista,ali da ih koristi samo da bi bio MANGUP....



ja se bas secam svoje prve cigarete a bila je i davno...

mislim da nisam imao vise od deset...

jedan moj komsija,e stvarno je to bio lik,pet godina je bio od mene straiji ali se ponasao i ziveo kao da je puno vica ta razlika...

kaze jedanput,hajde zapali i ti jednu sa mnom...

necka se je ali on uporan,pa i ja sa njim poce jedno vreme duhanit...

babo od nekud sazna za to,ili me oseti,vise se i ne secam,te svojim FINIM METODAMA odvice me te navike,sto bi se reklo OD JEDNOG ŠAMARČIĆA... :D

36310
17-05-2007, 07:51
babo...svojim FINIM METODAMA



Hahahaa, e vala sam ti i ja bio zrtva tih finih metoda dok sam bio klinac.

E onda mozes zamislit kako sam bio hasul.

A detinjstvo u Sjenici je nesto najmagicnije sto sam doziveo u zivotu.

Najvise me asocira na slobodu.drugarstvo,komsijske jabuke,fudbalske utakmice koje smo igrali izmedju "mahala",sitne svadje koje su pratile takve utakmice ali koje su se uvijek zavrsavale bez vecih posledica.

Ljeto bi provodio na rijeci opet sa drustvom i to po cio Bogovihti dan, sa komadom hleba,parcetom Sjenickog sira i sa jednim paradaizom... kasnije su dosle pastete i sve pokvarile.Ma pastete su krive za sve jer cini mi se da se sve promijenilo od tad i da danasnja deca neznaju da zive i da uzivaju kao sto smo to mi znali...Nejse

Elvis-Eko
17-05-2007, 16:45
Jes, jes pastete su krive za sve. A tek narezak je kasnije dibidus sve pokvario, hahahahah salim se

Posebno mjesto u djetinjstvu zauzimaju oni nasi skolski rastanci i suze.Zavrsis 4 razred osnovne i onda dodje rastanak sa uciteljem ili uciteljicom, jos se sjecam tih suza. Pa onda dodje i kraj 8 razreda i opet isto, suze, pjesma ( uglavnom one, tipa RASTAJEMO SE MI ) Bilo je tu i nekog rezanja vena i mesanje krvi, takozvana pobratinstva, znak da cemo zauvjek ostat prijatelji. Danas, ova djeca zavrsavaju te iste razrede i niko ni pet para neda, hahahahaha

MajkaMaca
17-05-2007, 21:22
danasnja deca rezu vene nece u skolu.Lijepa su ta vremena bila sto je najvaznije sloboda i jedinstvo, svak svakome je bio drug...

halilce
17-05-2007, 23:05
Jes, jes pastete su krive za sve. A tek narezak je kasnije dibidus sve pokvario, hahahahah salim se

Posebno mjesto u djetinjstvu zauzimaju oni nasi skolski rastanci i suze.Zavrsis 4 razred osnovne i onda dodje rastanak sa uciteljem ili uciteljicom, jos se sjecam tih suza. Pa onda dodje i kraj 8 razreda i opet isto, suze, pjesma ( uglavnom one, tipa RASTAJEMO SE MI ) Bilo je tu i nekog rezanja vena i mesanje krvi, takozvana pobratinstva, znak da cemo zauvjek ostat prijatelji. Danas, ova djeca zavrsavaju te iste razrede i niko ni pet para neda, hahahahaha

E,ako si TI plako kad si se rastajao sa učiteljem,ja nisam,hahaha!

Ali,i danas,kad se sretnemo,baš se lijepo ispričamo!

Veruj mi,danas sam ga video iz auta pred kućom,od kada ga pamtim,čini mi se nije se promijenio!

Za one koji neznaju,ja i Elvis smo sedeli u istoj klupi kod Buda Šekularca!! :?: :twisted: :arrow:



Doduše,on sa četiri godine zakašnjenja, :lol: :lol:

Elvis-Eko
18-05-2007, 06:19
Hhahahaah, Halilce , ada pogoti ga pozdravi kad ga vidis :D

halilce
18-05-2007, 17:02
hoću boga mi i Alaha,samo neznam od koga! :wink:

Pošalji PM!

36310
18-05-2007, 17:38
A tek zimi sta bi radili.

Nedaleko od moje kuce prolazio je ,neki potocic koji bi s'jeseni nadoso i preplavio cair jednog komsije.Sa prvim mrazevima ta bi voda zaledila a mi deca slicuge na noge pa napravi malo golica,a dograbi u ruke nekake macuge,koje bi licile na hokejaske palice,pa ubi hokeja po cim-citav dan.

A ako bi se desilo da se ukuljam eee tu bi se opet Babo umijeso svojim "finim metodama".

Ehhh kad se setim tih dana.Ma znali smo sto smo zivi.

A secateli se sankanja ispod stare skole i skijanja po boricima?

Elvis-Eko
18-05-2007, 18:15
[quote="halilce"]hoću boga mi i Alaha,samo neznam od koga!



Ada samo kazi pozdravio te onaj "begunac ", mozda se sjeti, koji je bjezao iz drugog razreda i dolazio u tvoj da bi mu ti bio ucitelj

Bio sam tad veliki problem, nisam htjeo nigde samo kod njega, hahahah

Pozdravi ga od Elvisa Karisika :D

STRANAC
18-05-2007, 18:56
@36310

ja znam samo jednu livadu u sjenici koja u zimsko doba zaledi i bude hokejasko igraliste....

i ako sam malo dalje odatle.cesto sam znao da i ja PAK guram tim igralistem....

MajkaMaca
18-05-2007, 19:46
e kad smo kod zime i snijega:bejah mozda 2-3razred OS,vracali se ja i moj komsija iz skole,a na noge gumene cizme iz Bate,a bile su i iscijepane al kad je mraz mogle su se nosit, nisu uljevale ,mraz stisko hladno ,sto kazu nasi meso sece,kak besmo preko sanca nedaleko od kuca,velim ja, haj da provalimo led na baru,a toga smo imali i za izvoz,sto pita on,i tako i uradimo,haj da gazimo po vodi dok nam cizme ne uliju,tako ce nam kupit roditelji nove cizme.davidis jada izadjemo iz bare mokrih nogu,krenemo mozda nekih 50tak metara do kuce ni maknut noge nam se oduzese od studi, zadje nam za nokte,da bi do kuce da stignemo.na vrata modri od placa,suze nam se ledile.sutra dan dobismo i ja a i moj komsija nove cizme al i prehladu tako da nismo par dana isli u skolu, a nama zao sto ne mozemo da nove cizme pokazemo odma, ko da ceka da ozdravimo.i sad kad se sretnemo pored svih decijih ludarija o toj uvijek pricamo

borichi
07-09-2007, 19:13
e kad smo kod zime i snijega:bejah mozda 2-3razred OS,vracali se ja i moj komsija iz skole,a na noge gumene cizme iz Bate,a bile su i iscijepane al kad je mraz mogle su se nosit, nisu uljevale ,mraz stisko hladno ,sto kazu nasi meso sece,kak besmo preko sanca nedaleko od kuca,velim ja, haj da provalimo led na baru,a toga smo imali i za izvoz,sto pita on,i tako i uradimo,haj da gazimo po vodi dok nam cizme ne uliju,tako ce nam kupit roditelji nove cizme.davidis jada izadjemo iz bare mokrih nogu,krenemo mozda nekih 50tak metara do kuce ni maknut noge nam se oduzese od studi, zadje nam za nokte,da bi do kuce da stignemo.na vrata modri od placa,suze nam se ledile.sutra dan dobismo i ja a i moj komsija nove cizme al i prehladu tako da nismo par dana isli u skolu, a nama zao sto ne mozemo da nove cizme pokazemo odma, ko da ceka da ozdravimo.i sad kad se sretnemo pored svih decijih ludarija o toj uvijek pricamo



Ovo mi je tako originalno!!

Uzivala sam dok sam citala. Bas ti hvala, sjetite se jos ovakvih dogadjaja.....please!

riki
08-09-2007, 14:33
citajuci pojedina pisanja bas sam se lijepo nasmijao pogotovu STRANCOVO pisanje i dobro se secam njegovih igara Mahala-Mahala

Posto mi je stari radio na stadionu svi su mislili da pripadam toj mahali i dobro se secam kad bi igrala marsala tita sa bukresom i redovno bi bilo tuca

no da se vratim malo svojoj mahali

kao deca najvise smo voleli ici u tudje jabuke sljive sangarepe

mada smo se svi na neki nacin druzili bilo bi nas preko 50 u mahali a najveci u stavranju belaja bio je ENVER PULJA kojem je bilo mucno da se popne na granu pa ubere jabuku vec ponese testere i isece je cijelu tako mi mladji dobijemo jabuke a gazda ostane bes drveta

sto se tice zimskih sportova na progonu su imale jedne velike rupe koje su ostale jos iz drugog svetskog rata i tu bi cesto igrali hokeja

mahala je imala jedan BOB sa kojim bi se spustali od vrha petruske pa sve do stare stocne pijace

na mostu kod josanice smo fatali ko demek riba u tegle i kante zavezi konopac za teglu i pecamo

sto se tice pusenja koje procita od enka pade mi napamet jedan nas nestasluk

mozda smo imali jedno 8 ili 9 godina i svi se okupili u dvoristu Ilijaza silja tu je nekad stanovo i alarahmetile FAHRIJA i imala je tu jedna stara stala puna sijena

tad uzmemo nekih novina i zavijemo neku travu ko cigaretu Muamer hodzin i Almir HAPSO se sakriju u tu staru stalu kad naidje fahrija a oni dje ce te cigarete pa uvucu u sijeno i pobegnu kroz jedno prozorce neprodje 10 minuta stala cijela u plamenu

minka mujagicka bi redovno pripremala neke koktele hahaha od blata i trave koje bi muamer obavezno probao pa po mesec dana bolovao

Crni Gruja
08-09-2007, 21:58
Hahaha..... melajcad, nema sta :)

36310
09-09-2007, 06:36
Pade mi jos jedna stvar na pamet vezana za moje(nase) detinjstvo a to su VELIKI ODMORI.Secateli se kad bi zazvonilo a mi deca prsni Sjenickim ulicama kud koje,neko u cevapdzinicu,neko u burekdzinicu, neko bi uzeo kifle ili krofne a imalo je i onih sto bi ponijeli sendvice od kuce napravljene sa sudzukom,prsutom,poli salamom ili pastetom...

Pa to pojedi a onda terancija po skolskom dvoristu...skaci,mahnitaj,neko bi se i pobio a ovi iz starijih razreda bi Bogami i ashikovali....

Ja bih kupovo burek u poslasticari na mostu.Secateli se tog legendarnog bureka,bio je u kotur i nije ga bilo dva zalogaja ali meni je bio toliko ukusan da mi je njegov miris i dan danas ostao u nosu.

Pet i pola smo ponekad uzimali kod Aziza(preko puta ambulante) ili kod Zuftije koji je pecene cevape stavljao u neku sherpu pored rostilja kako bi ostali vruci...Hahahaaa e secam se te sherpe ko sad da je gledam...

Ma ljepota,sloboda,rahatluk...imalo se-zivelo se.

riki
09-09-2007, 10:12
na velike odmore cesto smo odlazili u one nekad samoposluge za cetvrt hleba i salame koja je tek tu guzva bila a praznikom bi uzeli i pet i pola kod naka

36310
09-09-2007, 10:17
E jes' i kod Naka,amaaan kako njega zaboravih... :roll:

Riki secasli se "Narodne kuhinje",i to su drzali neki shiptari a lokal im je bio negde ispred Doma kulture(ako me secanje ne vara).

I tu smo lijepe cevape jeli...

riki
09-09-2007, 10:37
cinimi se da je bilo onde gde je sad pera zdera u onom delu prizrenci drzali hahahah

36310
09-09-2007, 11:51
... a praznikom bi uzeli i pet i pola kod naka



Praznikom???Riki praznikom nismo isli u skolu!!!

Tahirovce
09-09-2007, 12:11
hahahhahahahha Riki prezupcio,kao i obicno :) .......

riki
09-09-2007, 14:51
hahah ma godine me stigle

steta sto nema Medine boze i onih cokoladnih kolaca

STRANAC
09-09-2007, 17:51
citajuci pojedina pisanja bas sam se lijepo nasmijao pogotovu STRANCOVO pisanje i dobro se secam njegovih igara Mahala-Mahala

Posto mi je stari radio na stadionu svi su mislili da pripadam toj mahali i dobro se secam kad bi igrala marsala tita sa bukresom i redovno bi bilo tuca





heheheh,jes valla...

a i ti si cesto igro za nasu mahalu....

halilce
10-09-2007, 05:58
cinimi se da je bilo onde gde je sad pera zdera u onom delu prizrenci drzali hahahah

Ko se seti koji je naziv imala.....?

36310
10-09-2007, 06:02
cinimi se da je bilo onde gde je sad pera zdera u onom delu prizrenci drzali hahahah

Ko se seti koji je naziv imala.....?



Vala ja Halilce...Ada ja sam ti davnasnji.

halilce
10-09-2007, 06:17
Da čujem,ako pogodiš,imaš piće...

36310
10-09-2007, 06:45
Riki secasli se "Narodne kuhinje",i to su drzali neki shiptari a lokal im je bio negde ispred Doma kulture(ako me secanje ne vara).I tu smo lijepe cevape jeli...



Halilce prati fabulu,ja sam vec dao odgovor na ovo tvoje pitanje...

Pice ima da platis,i to na sledecem okupljanju.

riki
10-09-2007, 11:28
hahahahah nemoj da mu zameris jos nije imao vremena slike da postavi a kamol da procita za narodnu kuhinju

ide ramazan a nema vise onako ljepog mirisa pitaljki iz cemalove pekare ove danasnje nisu ko nekad verujem da cete se sloziti

halilce
10-09-2007, 14:12
Riki secasli se "Narodne kuhinje",i to su drzali neki shiptari a lokal im je bio negde ispred Doma kulture(ako me secanje ne vara).I tu smo lijepe cevape jeli...



Halilce prati fabulu,ja sam vec dao odgovor na ovo tvoje pitanje...

Pice ima da platis,i to na sledecem okupljanju.

Imala je lijep naziv,ispod Narodna kuhinja,ta i ta... :lol:

Tahirovce
10-09-2007, 16:03
Kuhinja je zatvorena (srusena) 1987, vlasnik je bio Sejfo Isljami, a radnja se zvala PRIZRENAC.

Halilce placas pice....

STRANAC
10-09-2007, 17:05
secate li se vi ilira....?

hahahahah

salim se,ja se ne secam te kuhinje...

36310
10-09-2007, 20:13
Imala je lijep naziv,ispod Narodna kuhinja,ta i ta... :lol:



E toga se ne secam...a znas cega se super secam Halilce:

Kad god bi kupovali cevape kod tog shipca vazda bi ga pitali sta ima da se jede a ovaj bi ko iz topa: IMAMO CEEVAAAPE,PAAASULJ,BATAAACI

i to sa jakim Albanskim akcentom e verujes da bi mu se valjali od smijeha...

supergirl
10-09-2007, 21:27
Znate "o'kalen-si cicu" ?

Crni Gruja
11-09-2007, 16:52
haaaaa?

supergirl
11-09-2007, 22:39
sta haaaaaaaaa? Znas ga il, ne znas?

Okalen si,cicaaa!!!!

Nije valjda da ga ne znate!?

Rarica
12-09-2007, 14:05
Stranac svaka cast,mene ovde u IC cudno gledaju jer se sama sa smobom smijem,al sama pomisao kako cura leti sa bocikla........ :lol:

ursuljanka
12-09-2007, 14:17
Da neko nije nekada davno video jednu bebu koja visi na boru u Baru?Tu je bilo moje mesto dok se moja porodica kupala! :oops: :D !Mislila sam da me zezaju,ali nedavno je dolazio neki covek kod nas i pitao me'jesi li ti ona sto je visila na bor' :oops: ?Kaze:'ja prolazim,kad neke pelene vise sa bora'!

To su bili moji pocetci,a kada sam prohodala,po toj istoj plazi sam terala devojke u kupacim kostimima sa pruticem u ruci! 8) :roll:

STRANAC
12-09-2007, 17:53
Stranac svaka cast,mene ovde u IC cudno gledaju jer se sama sa smobom smijem,al sama pomisao kako cura leti sa bocikla........ :lol:

:D :D :D

godine prolaze neumoljivo,ali ostaju lepi dani da onda kada je najteze,dodju ti u setu i pomislis da ne mora biti sve tako lose vec da je bilo i da opet SLEDE BOLJI DANI...



ja,eto, godinama posle toga i dan-danas se slatko ismejem sam sa sobom kada se toga setim...

inace,ja cesto se prisecam tako nekih lepih stvari i ismejem se ne mareci za okolinu... :wink:



ima jos finih dozivljaja,ali nekom prilikom kada budem u boljem raspolozenju...

uzivajte,

i drago mi je da vam se svidja ova tema i postovi koje sam ja napisao...

halilce
12-09-2007, 18:49
Da neko nije nekada davno video jednu bebu koja visi na boru u Baru?Tu je bilo moje mesto dok se moja porodica kupala! :oops: :D !Mislila sam da me zezaju,ali nedavno je dolazio neki covek kod nas i pitao me'jesi li ti ona sto je visila na bor' :oops: ?Kaze:'ja prolazim,kad neke pelene vise sa bora'!

To su bili moji pocetci,a kada sam prohodala,po toj istoj plazi sam terala devojke u kupacim kostimima sa pruticem u ruci! 8) :roll:



hahahahah,Viseće detinjstvo!

I šta sad radiš,kad hoćeš da spavaš,o bor opet,ili na viseći most?hahahahah :lol:

supergirl
12-09-2007, 23:25
A,je l',tad,u praistoriji,prodavao onaj siptar kokice, na cosku?

ursuljanka
13-09-2007, 12:50
Halilce,ne spavam vise na bor,sada sam velika :D !Mada sam mastala o kucici na drvetu-bice da to ima veze sa mojim pocetcima :D !

36310
13-09-2007, 13:40
Secam se i Ramazana u nasoj mahali...Slabo se postelo,uglavnom zene i starije osobe.Moja je majka postela od kad znam za sebe a babo... vikendom.Pred Ramazan,znalo se ,ciscenje,ribanje,pranje i obavezno halva ciji bi se miris sirio citavom mahalom.Ramazanom se uvijek dobro jelo pa smo mu se mi deca zbog toga najvise i radovali...Pita za sufur a za iftar vazda nesto corbasto uz nezaobilazne Ramazanske pitaljke koje smo,mi deca kupovali kod Bahra u pekaru...a po iftaru pravac u dzamiju i to bi vise isli da cirkuzimo nego da klanjamo...ehhh detinjstvo...

Lijepa je atmosfera u kuci uz Ramazan,to mi je ostalo od roditelja i to cu akoBogda prenijet na svoju decu jer istina je da je tesko i naporno posteti citav dan ali kada dodje onaj magicni momenat pred sami iftar

,kad majka postavi sofru a mi posijedamo u krug i svi zablesimo u sahat na zidu ocekujuci taj konacni trenutak u kojem ce se Sjenickom kotlinom "razliti" Taibov glas,e taj trenutak je nesto sto me najvise podseca na Ramazan i sto se nikad iz moje duse izbrisati nece.

STRANAC
13-09-2007, 18:35
Secam se i Ramazana u nasoj mahali...Slabo se postelo,uglavnom zene i starije osobe.Moja je majka postela od kad znam za sebe a babo... vikendom.Pred Ramazan,znalo se ,ciscenje,ribanje,pranje i obavezno halva ciji bi se miris sirio citavom mahalom.Ramazanom se uvijek dobro jelo pa smo mu se mi deca zbog toga najvise i radovali...Pita za sufur a za iftar vazda nesto corbasto uz nezaobilazne Ramazanske pitaljke koje smo,mi deca kupovali kod Bahra u pekaru...a po iftaru pravac u dzamiju i to bi vise isli da cirkuzimo nego da klanjamo...ehhh detinjstvo...

Lijepa je atmosfera u kuci uz Ramazan,to mi je ostalo od roditelja i to cu akoBogda prenijet na svoju decu jer istina je da je tesko i naporno posteti citav dan ali kada dodje onaj magicni momenat pred sami iftar

,kad majka postavi sofru a mi posijedamo u krug i svi zablesimo u sahat na zidu ocekujuci taj konacni trenutak u kojem ce se Sjenickom kotlinom "razliti" Taibov glas,e taj trenutak je nesto sto me najvise podseca na Ramazan i sto se nikad iz moje duse izbrisati nece.

bravo majstore....

supergirl
13-09-2007, 22:54
a po iftaru pravac u dzamiju

Ja sad ocekujem:" A po iftaru po onom starom >>svako jelo kune telo,sto ne legne da se slegne<<...te tako lencarimo uz pelte,dok mama ne opere sudove,a tek onda na namaz. :lol:

Rarica
14-09-2007, 12:11
Detinstvo,Ramazan i Catovska dzamija....nezaboravni dogadjaji kad smo ko deca bili u zadnjim safovima i kad bi nam se prije namaza priprijetilo da ce nas izbaciti ako se zacuje smijeh,a smijeha je uvijek bilo..Jednom se desilo da je jedna-sad vec devojka-zaspala u sred namaza i to u blizini inace strmih stepenica Catovske dzamije.Valjda se okrenula u snu i pocela da pada...dok se ona nasla na dnu stepenica ostali su prvo umirali od straha a kasnije kad su shvatili sta se desilo...dugo su je zatim zezali.

A bilo je jos toga....

Da li od detinjstva ali pravi osecaj Ramazana imam u Catovskoj mahali i dzamiji.

supergirl
15-09-2007, 07:47
Je li i tad isteravala,sada rahmetli, Nura Habes?

riki
16-09-2007, 00:21
alarahmetile nura je veoma rijetko dolazila u nasu dzamiju

onako kao djeca redovno smo odlazili u dzamiju a tada nismo ni znali ustvari sto idemo

okupilo bi se drustvo iz mahale i podjemo na teraviju a obavezno z avrijeme aksama i iftara odlazili smo jer tada je imalo RAHATLOKUMA pa smo redovno isli a velika nagradaa nam je bila ko ce d aupali kandilje na dzamiji

na teravijama mogla se muha cuti kad proleti

mi muskarci nismo smeli da se nasmijemo ili pomerimo od rahmetli Hajra Zecevica

secam se dosli su neki bili iz Velike dzamije ali su pojeli odma sipku hahah

hvala rarice bas si me lijepo podsetila na taj pad sa stepenica da neimenujem koje su cure bile

koliko smo bili slabo upuceni i kakvi smo belaji bili ispricacu vam jedan dozivljaj vezano z adzamiju

igrali smo se zmurke dole na raskrsnici nas 10 iz mahale kad dolazi hodzin najmladji JAPANAC i nosi nekakve kasete naso ih kod pokojnog Ivana Mrvica

pa u to vrijeme malo koja kuca se mogla pohvaliti sa kasetofonom a nama djeci zanimljivo da vidimo sta je tu na kasetama

odemo mi otkljucamo dzamiju i pustimo te kasete al iskljucimo zvucnjake proslo dosta vremena doslo doba namaza na vratima se pojavi rahmetli Selim Tandir i mi nestignemo izvadit kasetu

seta on po dzamiji milo mu puna dzamija mladog dzemata gleda na onaj dzepni sat i odlazi da pusti ezan (SA KASETOFONA)

on rahmetli nije cuo dobro pa nije ni obracao paznju sta se cuje sa dzamije a ono odlezu nekakve gusle da bi vrata da potrefimo da pobjegnemo hahahah

supergirl
16-09-2007, 00:43
hhahhahahah..............

36310
16-09-2007, 08:43
Hahahaaaa, e Riki dobro te naslo...sto se ismijah.

zijo
16-09-2007, 09:52
Citajuci ove vase komentare ispada da je to bilo u nekoj imaginarnoj zemlji gdje sve bilo ruzicasto!

Svako djetinjstvo je samo po sebi lijepo ma odakle covjek da je,jer dijeteu je samo igra dovoljna,i svako se dijete sjeca onoga dobroga.

Ali ruku na srce,dali su sva djeca imala srecno djetinjstvo????

Koliko je samo bilo bijede i siromastva,djece koja su bila nesrecna zbog alkoholizma i nasilja u porodici.

Zato bas i ne volim da Idealizujete djetinjsto,jer u Sjenici je oduvjek zivot bijo tezak!!!

Da je tako bilo dobro nebi svaki mladi covjek gledao sto prije da napusti Sjenicu!!

Tahirovce
16-09-2007, 16:20
Zijo svako pise o svom detinstvu,nekom nije bilo tako,a istina ima slucajeva,al eto niko se nije oglasio sa takvim detinstvom....

STRANAC
16-09-2007, 17:17
Citajuci ove vase komentare ispada da je to bilo u nekoj imaginarnoj zemlji gdje sve bilo ruzicasto!

Zato bas i ne volim da Idealizujete djetinjsto,jer u Sjenici je oduvjek zivot bijo tezak!!!

[/B][/glow]



postovani prijatelju...

veoma nam je drago da si dosao na ovo sve sjenicko okupljaliste nas koji smo sa toga prostora,a igrom sudbine smo svugde nekuda dospeli...

nadam se da tvoji posotvi ubuduce ce imati vedriju tematiku,nego li je to slucaj sa ovim bio...

naravno da je imalo i tih i takvih slucajeva,toga je bilo i bice to je normalan sled stvari i nije samo vidjen u toj RUZICASTOJ IMAGINARNOJ ZEMLJI,

vec je to problem ili zlo,kako god hoces,koje ima svetske razmere...



svi smo napisali ovde ono cega se secamo,da smo imali te i takve situacije verovatno bi ih i napisali....

s´ toga,ako imas takvo iskustvo bilo bi leo da napises pa da vidimo kako izgleda TAMNA STRANA RUZICASTOG SVETA U IMAGINARNOJ ZEMLJI...





pozdrav,ENSAR....

supergirl
16-09-2007, 21:47
Mislim da se covek, ma kol'ko tezak zivot imao i sta sve u njemu prevalio preko grbace, raznezi kad se seti svojih prvih drugarskih odlazaka u dzamiju,sankanja,serluka...nebitno sad cega. Nema tog deteta koje nije osetilo slast igre i radosti...Tu siromastvo,diskriminacija,nasilje igraju veoma malu ulogu...ili je ne igraju uopste.

MajkaMaca
21-09-2007, 21:42
tema je "kakvo je bilo vase detinjstvo",nekom onako nekom ovako,detinjsvo smo svi imali,pa ako neko hoce nesto da napise bujrum.ja sam na pocetku mislila nista nemam zanimljivo napisat,pa se desi,napisah.treba se malo prisetit,pa i ako je bilo ruzno mozda bude za citaoce zanimljivo.nemoramo se samo lijepog secat...

waga
22-09-2007, 17:58
Ja se rado setim mog detinjstva do moje 12 godine ostatak pokusavam da zaboravim....

Ma najvise sam volela igrati fudbal znam da su mi noge uvek bile u modricama,ne znam kako ali nekako bih uvjek promasila loptu.

mersija
05-05-2008, 09:43
Za svu decu koja su rodjena
i prezivela

60-te , 70-te & 80-te !!




Prvo, preziveli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes


U to vreme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja dece" na bocicama sa lekovima, vratima i ormarima.
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.


Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rosulama.

Pili smo vodu iz creva za zalivanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Delili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
NIKO
nije umro zbog toga


Jeli smo mlecne sladolede, beli hleb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI NAPOLJU

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici,
zmurke, planova, klisa, klikera, Partizana i Nemaca, kauboja i Indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo decija masta bila u stanju da smisli,

Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako da resimo problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...




Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji
(vec samo dva),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI NAPOLJE
DA SE DRUZIMO S NJIMA !





Padali smo sa drveca, znali se poseci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga





Igrali smo se lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to preziveli bez posledica!


Isli smo biciklom ili peske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!






Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!


Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.



Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.


Imali smo slobodu, pravo na greske, uspeh i odgovornost.
I naucili smo da zivimo s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

CESTITAM!




MOZDA CES ZELETI DA PODELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DECA, PRE NEGO STO SU DRZAVE I VLADE POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !


Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj deci da vide kako su njihovi roditelji odrastali


Pozdrav generaciji.:)

tmusa
05-05-2008, 16:38
Za svu decu koja su rodjena
i prezivela

60-te , 70-te & 80-te !!




Prvo, preziveli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes


U to vreme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja dece" na bocicama sa lekovima, vratima i ormarima.
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.


Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rosulama.

Pili smo vodu iz creva za zalivanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Delili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
NIKO
nije umro zbog toga


Jeli smo mlecne sladolede, beli hleb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI NAPOLJU

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici,
zmurke, planova, klisa, klikera, Partizana i Nemaca, kauboja i Indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo decija masta bila u stanju da smisli,

Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako da resimo problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...




Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji
(vec samo dva),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI NAPOLJE
DA SE DRUZIMO S NJIMA !





Padali smo sa drveca, znali se poseci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga





Igrali smo se lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to preziveli bez posledica!


Isli smo biciklom ili peske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!






Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!


Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.



Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.


Imali smo slobodu, pravo na greske, uspeh i odgovornost.
I naucili smo da zivimo s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

CESTITAM!




MOZDA CES ZELETI DA PODELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DECA, PRE NEGO STO SU DRZAVE I VLADE POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !


Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj deci da vide kako su njihovi roditelji odrastali


Pozdrav generaciji.:)

PRELEPO...OVO JE EXTRA RECENO...MAJKE MI SI ME ZAPREPASTILA...NISAM NI SVESTAN BIO...SVAKA CAST...AKO TE UPOZNAM IMAS COKOLADU ZA OVO.....SVAKA CAST

Prijepoljka
05-05-2008, 16:52
Za svu decu koja su rodjena i prezivela

60-e , 70-e & 80-e !!
*
*
*
I ti pripadas toj generaciji?


Ja sam malo skratila, cisto da ne zauzmem celu stranu! :D
Ne znam sta da ti kazem na sve ovo, lepo je... Ali opet, nekako previse dosadno, previse sigurno, previse monotorno, suvoparno... Mislim da bih poludela u tom vremenu, bas sbog te prevelike sigurnosti, tog zivota bez strepnji... :( Ma, sta znam, bledunjavo mi to nesto! :)
I ne deluje mi realno... Mozda bas zbog te prevelike slobode koju su tadasnje generacije imale, ovakvo je danas vreme!? NEKO je iskoristio to sto ne nosite kacige dok se rolate, povredio tog nekog, i doveo do toga da je danas ona nuzna!!! :predaja:
Ne kazem ja da su 90-e naaajbolje, naprotiv, ono se ne ponovilo! PAMTI, I NE OPRASTAJ! :( :ljuti_kasalj: Trenutno sam puna mrznje prema osobama iz tog perioda, zato necu vise ni pominjati JEB*** 90-E!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bitno je da je GOTOV!!!

Hida
05-05-2008, 20:49
Svaka cast Mersija upravo tako djetinjstvo smo imali i bili sigurno zdravi veseli i zadovoljni i sa zivotom i samim sobom, a ne kao danasnja djeca uvijek im nesto fali a imaju previse.

Prijepoljka
05-05-2008, 20:52
Svaka cast Mersija upravo tako djetinjstvo smo imali i bili sigurno zdravi veseli i zadovoljni i sa zivotom i samim sobom, a ne kao danasnja djeca uvijek im nesto fali a imaju previse.
Ne slazem se, ja sam i sad zadovoljna!!! Imam i previse, i ne fali mi nista! :D

mersija
06-05-2008, 05:43
Prijepoljka,vjeruj da bi me iznenadila,da je makar djelic POZITIVNOG komentara u tvom postu,ali sta je tu :) Draga si mi ,vjeruj bas zbog tog tvog toliko negativnog stava,ali to je MOJE,NASE...djetinjstvo.Nazalost,opet ponavljam NAZALOST ovaj text mnoga nasa djeca ne razumiju,cak sta vise nemogu ni da osjete djelic one "cari"koja lezi u nama dok citamo ovaj text,vraca da nekazem sjecanja daleko unazad..bas do onog vremena kada nam "drugi nisu odredjivali kako treba da zivimo"....Sa velikim postovanjem prema mladjima,kao naravno i tebi jer i ti spadas u tu generaciju 90-tih,nije ni zamjeriti da mislis da je bilo"monotono,dosadno..itd" vjeruj mi na rijec da nije:) mnogi od nas bi sada dali sve,samo da se na jedan trenutak vrati to vrijeme,znam sigurno da bi..

Poz za tebe...

mersija
06-05-2008, 05:53
Hido,drago mi je da se jos neko oglasio,da POTVRDI da je bas bilo ovako, vidis ove danasnje omladine,nista nevjeruju... :)

Selam za tebe

Elvis-Eko
06-05-2008, 07:18
Ne slazem se, ja sam i sad zadovoljna!!! Imam i previse, i ne fali mi nista! :D


Fali tebi mnogo sto sta samo sto ti to ne primjecujes

Elvis-Eko
06-05-2008, 07:23
[quote=mersija;54185]Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan.

I nikad nije bilo problema...


E ti su problemi poceli pocetkom 90tih kad su nas poceli nalazit , mislim ovu nasu generaciju :razz:

mersija
06-05-2008, 11:01
Elvise-Eko, i onda kada bi nas nalazili,mislim tu nasu generaciju TADA,sigurno nije bilo zato sto su nas pratili kao mi nasu djecu danas, vec se to desavalo igrom slucaja.Nadam se.A te problemcice smo kasnije zaboravljali,i danas se vrlo rado i sa zadovoljstvom sjecamo njih:)nezurimo da ih zaboravimo kao danasnje generacije.:)

sabina
06-05-2008, 11:39
citajuci ovaj tekst koji si napisala mersija vratila sam se u detinjstvo i setila se nekih situacija i likova koje sam skoro zaboravila. svaka cast na ovakom lijepo smisljenom tekstu koji opisuje kako je bilo nekad, a kako je sad. manje smo imali , ali smo bili srecniji i zadovoljniji. deca danas imaju i previse i vise ne znaju sta bi. kad mi cerka od osam godina kaze da joj je dosadno i da ne zna sta da radi i sa cim da se igra, kazem joj izadji napolje i skaci, trci.... pokusala sam joj objasniti kakvo je bilo moje detinjstvo bez kompjutera, nintenda, mobilnih... kad smo od nicega stvarali nesto, kad je masta bila najvece bogatstvo i kad smo se druzili svi i delili ono malo sto smo imali. nama tad nije bilo dosadno. nismo mi imali vremena za to. dobra stara vremena. ne kazem da je sve bilo idealno, ali je bilo bolje i sigurnije nego sto je danas. mi nismo imali iskusenja sa kojima se nasa deca susrecu danas.

mersija
06-05-2008, 12:48
Naravno idealno nije bilo ni tada, a pogotovo ne sada,ali nismo stvari idealizovali u tolikoj mjeri kao danas i od onoga sto smo imali stvarali smo vise, znali da cijenimo,da se nadjemo negdje u tom"tajnastvenom kutku" gdje su nam samo pozitivne stvari i situacije bile bitne,negativne smo naravno velikom brzinom uz pomoc prijatelja odklanjali i zaboravljali.

Poz za tebe Sabina i drago mi je da se slazes sa mnom,ipak smo mi jedna generacija:)

tmusa
06-05-2008, 13:16
Ludo i ne zaboravno...bilo je to lepo vreme

Prijepoljka
07-05-2008, 16:46
Fali tebi mnogo sto sta samo sto ti to ne primjecujes

:eek:.:eek:.To ti mislis!!!:cool:.

Hida
08-05-2008, 09:06
Ne slazem se, ja sam i sad zadovoljna!!! Imam i previse, i ne fali mi nista! :D



Nije bilo tebi namijenjeno ali ako si se pronasla sama onda je to druga prica.

Musko
10-05-2008, 02:08
eh to detinjstvo ukapiraćete deco za 20god
ali se ipak nebih mijenjao

hurmasica
10-05-2008, 16:12
U velikoj mjeri bezbrizno,puno ljubavi,vedro u krugu jedne divne ,harmonicne :069:porodice za koju mogu reci da je bila i ostala moja luka gdje se uvjek mogu vratiti kad se se more mog zivota zatalasa.

Crni Gruja
10-05-2008, 17:00
Musko je ovde dobro progovorio. Nebih se vala ni ja mijenjo ni sa kim za moje detinjstvo. Gledam sad onde u ulici, nema vise niko da igra malih golica na ulici, moja generacija je poslednja bila. Ehhh, bilo je svega....

Prijepoljka
10-05-2008, 17:28
Musko je ovde dobro progovorio. Nebih se vala ni ja mijenjo ni sa kim za moje detinjstvo. Gledam sad onde u ulici, nema vise niko da igra malih golica na ulici, moja generacija je poslednja bila. Ehhh, bilo je svega....
Pa, ulicu je sada zamenila dvorana, zar ne?!

Chupka_
10-05-2008, 17:44
jeste Prijepoljko...ali nije isti ćejf....
Svako djetinjstvo je u biti divno i uvijek se imamo cega sjecati-lijepog:)
Sad da sam dijete ne bih nista mijenjala-opet bih se igrala sa muskarcima a ne sa djevojcicama:biggrin::biggrin::biggrin::smeh2::sme h2::smeh2::smeh2:

Crni Gruja
10-05-2008, 22:21
U pravu je chupka, nije isti osecaj. Kad ode loptkod nekog u bastu, pa treba da se uzme. Hehehe, nema boljeg osecaja nego kad to strefi nekog drugog, samo sedis i smijes se :) Ili kad nedje lopta odleti u prozor, uhhhh ne bio mu u kozi ...

Tahirovce
11-05-2008, 01:06
heheh Grujane i ja sam se plasio da ne slomim prozor loptom,to je bilo zesce nedelo,skoro sam dolazio na ideju da kupim loptu i slomim sa njom 2-3 prozora,da ispunim sebi cejf...

Crni Gruja
11-05-2008, 01:21
Sacekaj onda dok ja dodjem, pa da te gledam i da ti se smijem, tako ces ispunit i meni cejf :D

supergirl
23-05-2008, 19:35
Mislim da se covek, ma kol'ko tezak zivot imao i sta sve u njemu prevalio preko grbace, raznezi kad se seti svojih prvih drugarskih odlazaka u dzamiju,sankanja,serluka...nebitno sad cega. Nema tog deteta koje nije osetilo slast igre i radosti...Tu siromastvo,diskriminacija,nasilje igraju veoma malu ulogu...ili je ne igraju uopste.

Zaboravila sam da dodam:
Tuzne stvari iz setinjstva se zaborave!
-Ja se ne setim da sam od prvih 9 godina zivota,5 provela u zemlji koja je bila u ratu,a od ostalih 9,nema nijedne da nije bila krizna....
-Nasmijem se kada se setim da me je gurnuo Hajro Cole sa prikolice,kad sam htela da ga probudim,ali ni ne pomislim na modrice koje sam celivala....
-Setivsi se cuteka koje sam dobijala od raznoraznih "vaspitaca" (Boze me oprosti,al' to je bilo neko vrijeme kad su svi mogli da biju: ucitelji,tetke,strine,komsinice,mame drugarica....a sto kaze Mersija:"Niko na sud zbog tog' is'o nije!"),osecam se lijepo,pomalo i nostalgicno. Zaboravljam boli,ponizenja.....

Upravo,zbog takvog zaboravljanja,detinjstvo nam se cini rajem. A nije sve tako bilo bijelo!

No,ipak izgleda da coveku,kad se rodi,najljepse. A onda mu sve biva teze i teze....i svaka predjasnja muka mu se cini manja od sadasnje! Zbog toga nam je detinjstvo svima wow,i svi bismo da (makar na kratko) putujemo kroz vrijeme!

Svi kazu:"Prije je bilo bolje! Bio je lakse,al' se teze zivelo!"
Kako? Ne volim to. Al' i ja to kazem!

Sta l' ovo folozofiram!

Crni Gruja
23-05-2008, 20:26
Sta l' ovo folozofiram!
hahhahaha, vala bas. I ja se pitam :36_3_3:

Zezam se. Dobro si ovo progovorila. Sad se i ja secam kad slomih ruku, plako sam tad ko streha, a sad se smeskam kad se setim. I mnogo jos cega tako toga sto u tom trenutku nije bas bilo najrijatnije.

Nostalgija je cudo....

hurmasica
23-05-2008, 22:19
Zaboravila sam da dodam:
Tuzne stvari iz setinjstva se zaborave!
-Ja se ne setim da sam od prvih 9 godina zivota,5 provela u zemlji koja je bila u ratu,a od ostalih 9,nema nijedne da nije bila krizna....
-Nasmijem se kada se setim da me je gurnuo Hajro Cole sa prikolice,kad sam htela da ga probudim,ali ni ne pomislim na modrice koje sam celivala....
-Setivsi se cuteka koje sam dobijala od raznoraznih "vaspitaca" (Boze me oprosti,al' to je bilo neko vrijeme kad su svi mogli da biju: ucitelji,tetke,strine,komsinice,mame drugarica....a sto kaze Mersija:"Niko na sud zbog tog' is'o nije!"),osecam se lijepo,pomalo i nostalgicno. Zaboravljam boli,ponizenja.....

Upravo,zbog takvog zaboravljanja,detinjstvo nam se cini rajem. A nije sve tako bilo bijelo!

No,ipak izgleda da coveku,kad se rodi,najljepse. A onda mu sve biva teze i teze....i svaka predjasnja muka mu se cini manja od sadasnje! Zbog toga nam je detinjstvo svima wow,i svi bismo da (makar na kratko) putujemo kroz vrijeme!

Svi kazu:"Prije je bilo bolje! Bio je lakse,al' se teze zivelo!"
Kako? Ne volim to. Al' i ja to kazem!

Sta l' ovo folozofiram!

Ne ,draga moja!

Svaka tvoja rijece je obojena ozbiljnoscu jedne mlade djevojke koja nije

jednostavno "struktuirana" vec ima doziran mix mladosti i zrelosti.

Upravo radi mladih poput tebe ja ne gubim nadu da moj Umet ima buducnost.

Tahirovce
24-05-2008, 00:44
Girl setih se vojske,svaki dan dug kao godina,a sad imam utisak kao da je godina brzo prosla kao jedan obican dan...

bravo za post:bravo:........

supergirl
24-05-2008, 12:10
:):):):):)

tmusa
24-05-2008, 15:06
Ja kao mali sam bio veliki belaj da se pobijem i da se svadjam...ali u kuci vece melajce nije imalo...bili su me vala ko vola...cak ima i posledica ima oziljaka sila boza,samo mama kolko me je mlatila dok sam bio mali nesmem da se secam...drugovi me nisu dirali jer su znali da sam lud a voleli su da se druze samnom uvek sam donosio nesto novo,uvek je nesto bilo zanimljivo kod mene pa makar bila to i najobicnija pracka koju mi je pravio dajidza ili pak sviraljka koju mi je pravio amidza...TAD sam bio najsrecniji...krizu nisam zapamtio,siromastvo nisam upamtio rata se skoro i ne secam bio sam u Sarajevo...Znaci ima kod mene lepih stvari koje se ne zaborqavljaju...
TAD SAM BIO NAJSRECNIJI,NISAM IMAO PC ALI SAM IMAO BRITVU,DRVO I KANAPU I PRAVIO SAM PROFESIONALNE STRELE...KOJE SU MOGLE DA PROBIJU I DA SLOME NAJBOLJI CREP...BILO JE TO JAKO LEPO VREME A SAMO SAM SE JEDNOM IZBILJNO POVREDIO KADA MI SE VILJUSKA ZABOLA U GLAVU DOK SAM BRAO CVECE ISPOD PLASTA SENA KOJI SU OBRADJIVALI...I OPET NISTA NIJE BILO...:EvilKiss::EvilKiss::EvilKiss::ljuti_kasalj ::ljuti_kasalj::ljuti_kasalj:
NA SVU SRECU...TVRDA GLAVA HEHEHHEHEE

Prijepoljka
24-05-2008, 16:02
Ja kao mali sam bio veliki belaj da se pobijem i da se svadjam...ali u kuci vece melajce nije imalo...bili su me vala ko vola...cak ima i posledica ima oziljaka sila boza,samo mama kolko me je mlatila dok sam bio mali nesmem da se secam...
Ohoo! :D Cuvaj da ti keva ovo ne procita, inace ce biti jos batina! :D

tmusa
24-05-2008, 17:06
Nece valjda...ali detinjstvo mi nije bilo lose....svega je bilo...NAJACA JE MOJA PRICA SA TIGANJOM...
Tiganj mi je spasio zivot...tolike sam srece bio da nije bilo te spravice danas vam nebih pisao,mislim da ne bih...Peo sam se na elektricni sporet i kako sam bio mali otvorio sam vrata o elektricnog sporeta i peo se da vidim sta se to krcka u tiganj i kako sam bio potezak elektricni se prevrnuo na menei tiganj se postavio izmedju elektricnog i plocica i meni spasio zivot

HEEHHHEHE:069::069::smeh2::smeh2::smeh2::smeh2:

Sejo
24-05-2008, 19:00
...A SAMO SAM SE JEDNOM IZBILJNO POVREDIO KADA MI SE VILJUSKA ZABOLA U GLAVU DOK SAM BRAO CVECE ISPOD PLASTA SENA KOJI SU OBRADJIVALI...I OPET NISTA NIJE BILO...:EvilKiss::EvilKiss::EvilKiss::ljuti_kasalj ::ljuti_kasalj::ljuti_kasalj:
NA SVU SRECU...TVRDA GLAVA HEHEHHEHEE

:smeh2::smeh2::smeh2::bravo:

tmusa
24-05-2008, 19:11
Pun sam nekih smesnih dogadjaja ko da sam iz SJENICE....

Chupka_
24-05-2008, 19:11
AH...moje djetinjstvo...hahahah
koji sam ja belaj bila :)
Znala sam sve muske igre...:biggrin: a zenske rijetko koju...
mama i babo radili po vazdan a mene nana cuvala,plela mi pletenice i jedino ona je mogla da mi sazmrsi kosu a da ne placem:biggrin:... sve zivo mi je udovoljavala...
Kada su mi kupili prvi bicikl bez pomocnih tockova odmah sam zijan napravila-uletila zeni u kucu a ona krompirusu jela, e bas sam prispjela:smeh2::smeh2:
Jednom me je udarila krava od komsinke, jele nam kruske i to one zelene a meni nana nije dala, kaze ne moze dok ne sazriju, i ja vidjeh da krava jede pa uzmem prut pa je malo pucnem a ona mene rogom i poremeti mi zube pa sam morala protezu da nosim...hehehhe
Jednom sam se upiškila{jednom sto se sjecam:biggrin:} kada sam isla od tetke...pa preko brda krz travu i naidjem na jednju šarenu životinju{mislim da je gušter} za koju mi je brat rekao da ako pocne da zviždi da ću ostat gluha, i ja se nisam smjela pomjeriti i upiškim se,naišao je komsija i otjerao životinju a ja onda odvalim plakat...kako ću reći mami da sam se upiškila hahaha ali nana je bila tu da me spasi:biggrin:
Vječito je bio belaj sto sam htjela gumene plave čizme da nosim i ljeti...a mama nije dala pa sam često cmizdrila zbog toga hahah
Jednam sam se sama ošišala hahahah i to kratko skroz hahah
Sjecam se i kada sam izudarala jednu curicu koja je brala nani ruze, ah kako sam je namlatila:lmao:
Ah kad se samo sjetim...bilo je tu jos mnogo vecih belaja ali sramota me da govorim, pomislit ce neko da je neki čupo a ne čupka hahahahahaha

mersija
24-05-2008, 19:24
Svako ima ovako ili onako da pise, prisjetimo se svega i svacega.Vjerujte dok ovo citam sam negdje blizu da se "vratim"u mislima tim svim nestaslucima....a jeste vala i bilo lijepo....kako god da je bilo,neka je.Eh,samo kada bi onaj park pored Bacovog kafica mogao pricati,e bas bi se i napricao.Nebih sada da imenujem te osobe :)sa kojima sam "sejtanovala",ali eto tu je bila moja"mahala"e pa sada zamislite......ma znala sam cijeli dan neuci u kucu i nikada mi nije bilo dosta,a i kako bi....sve tu kao na dlanu,bojis se da ti sta nepromakne..:)...Lijepo ali kratkooo...

supergirl
24-05-2008, 21:15
Je l' vam se ikad desilo da padnete,razbijete se,i ,umesto da placete zato sto vas boli,vi placete da vas ne ubije mama sto ste se isprljali ili iscijepali? :):):):)

Chupka_
24-05-2008, 22:46
Je l' vam se ikad desilo da padnete,razbijete se,i ,umesto da placete zato sto vas boli,vi placete da vas ne ubije mama sto ste se isprljali ili iscijepali? :):):):)
Mani jeste, cini mi se svaki put kada mi se nesto desilo plakala sam bas zato sto ce mama da galami na mene, a bol...hmmm ni na kraj pameti mi nije bio:biggrin::biggrin:

tmusa
28-05-2008, 23:30
Je l' vam se ikad desilo da padnete,razbijete se,i ,umesto da placete zato sto vas boli,vi placete da vas ne ubije mama sto ste se isprljali ili iscijepali? :):):):)

Desavalo se jako puno...kad bih se pobio sa nekim i jos kad bi me ubili ja ne samo sto sam pojeo cutek od strane neprijatelja ja bi jos pojeo gori cutek od mame i to sa smesnom papucom ili jos smesnijim MUHALOM....HEHEHHEEHEHHE

ursuljanka
04-06-2008, 12:39
Dan,kada me gadjala kobila,pa sam letela odprilike 1-2 metra(ne secam se koliko sam se sama odbacila kada sam videla da ce da me gadja,a koliko me stvarno ona bacila),pamtim po tome sto sam posle tog mog leta dobila batine od baba:4_9_3::).I ako sam imala oziljke po ledjima od kopita-nista me to nije boljelo,samo sam gledala kao da se babu umilim:zvizdi:-jer' nisam smela da prijem toj kobili-to je bilo naredjenje:zvizdi:.Sta cu kada volim konje:(:)

supergirl
04-06-2008, 22:34
.Sta cu kada volim konje:(:)
Ah,ti konji!:):(

tmusa
09-06-2008, 20:43
Mene su dedovi konji,veliki,ogromni,ZEKANI,beli i jako privlacni odneli na ogradu od zice i obesili me ko isusa hrista...pa leteo sam i ja oko 2-3m ali sam imo srece sto sam bio blizu/ja hteo da ih pomilujem oni me ucili da letim/i tako nije me udario konj nego me je podigao i odneo me sa zemlje i obesio me...a ove godine sam zamalo fasovo od kobile kad sam bio u drva...Seli mi da jedemo i prisla kobila puna muha po glavi i ja naravno da je oteram ustanem i poteram je a ona se okrene i znaci delici sekundi je falilo da me popne na neki bor u blizini...sva sreca da sam obazriv odmah sam pao na zemlju i kobila je mahnula zamnom...SVE JE BILO TAKO BRZO...ja sam se posle ceo dam plasio od nje...Ali odem kuci i pricam amidzi sta je bilo kad se on nasmejao i kaze:
tebe nije udarila,ti si imo srece...mene je udarila i oterala me pozadi 3-4 metra i izvalila mi zamalo vilicu...OPASNE ZIVOTINJE i kao konj nam je najbolji prijatelj...:smeh2::smeh2::smeh2:

ursuljanka
10-06-2008, 12:54
Konj je najbolja zivotinja-sigurno postoji razlog sto je navalio da te popenje na bor:biggrin:.
Mene je gadjala kobila zato sto sam je uplasila(ne namerno).I ja sam imala strah od nje sve do jedne zime kada je trebalo da se vratim pesice za Sjenicu,a samo onaj ko se zatekao zimi u Ursule zna kakvi su nameti tamo.Rahmetli dedo mi fino osedlo' tu kobilu i rekao da ja jasem a on ce prtit.Ali ja nema sanse ni da joj pridjem,radije ću ja da prtim:ruka:.A brdo koje sam trebala da predjem tesko je ljeti da se predje-ko nema kondicije-dusa doje u nos:).Dedo me nije mnogo molio.Lijepo je uzjaho konja i zacas se popeo do puta,a ja...:sadbye:.Ali to je bio samo pocetak.Kad' sam nekako dosla do puta(snijeg do koljena,a negde i vise),pita me dedo:'hoces li sad'da jases'-:woohoo_2::tralala:Kako necu.Ne znam kako sam imala snage i da se popenjem.Ali ljepseg osecaja nema!
Tako sam pomirila sa tom kobilom:-)

Rarica
10-06-2008, 13:05
Ja sam se podsetila svog detinjstva prije 2 dana kad sam se popela na tresnju,bilo je sve fino dok sam se pentrala i brala tresnje,problem je bio kad je trebalo sici.Tad sam trazila da zovu vatrogasce dok sam grlila ono stablo i molila Boga da ne padnem-da vam ne picam da su oni koji su bili dole umirali8 od smijeha!

Musko
10-06-2008, 14:33
Uh kad se setim da sam pobegao od kuće. To je bio doživljaj nas dvojica sa hlebom i jednom paštetom, i dve vreće za spavanje bez dinara u dzepu.Vratio sam se kući posle 8 meseci.:put:

Chupka_
10-06-2008, 16:11
:confused: posle 8 mjeseci...........

Tahirovce
10-06-2008, 18:15
hteo je reci sati....

ursuljanka
11-06-2008, 10:30
Ja sam se podsetila svog detinjstva prije 2 dana kad sam se popela na tresnju,bilo je sve fino dok sam se pentrala i brala tresnje,problem je bio kad je trebalo sici.Tad sam trazila da zovu vatrogasce dok sam grlila ono stablo i molila Boga da ne padnem-da vam ne picam da su oni koji su bili dole umirali8 od smijeha!


Ovo je bilo kriticnije nego sto sam mislila?!Rarice nije bilo nikoga osim mene-jeste da sam se smijala za desetoro:smeh2:.Neces ti meni vise na tresnju,ko zna koga bi sledeci put videla:moli::lmao:.
Ne pamtim kad sam se zadnji put toliko ismijala.Demonstrirala sam Rarici kako je silazila,cisto da zna sto sam se toliko smijala.Zagrlila bese drvo ko' nekog najrodjenijeg:D.

Musko
12-06-2008, 02:53
heheheh baš tako chupka posle 8 meseci. Baš je bilo interesantno

Elvis-Eko
12-06-2008, 03:07
A kolko si daleko bio pobjego

Crni Gruja
12-06-2008, 04:44
Ma pomijeso on to sa vojskom :)

Chupka_
12-06-2008, 10:38
Aman...ja da pobjegnem od kuce na dva dana, sigurna sam da se ne bih smjela vratiti:biggrin:....a i ne znam sta bi trebalo da se desi da bi mi nesto tako sinulo u glavu.....:)

supergirl
12-06-2008, 13:40
Aman...ja da pobjegnem od kuce na dva dana, sigurna sam da se ne bih smjela vratiti:biggrin:....
Ja ne smijem do parka da se ne javim!
I ako zauci hodza za aksam,a ja nisam kuci,interpol se zove!

Preterujem,al stvarno,tako su me vaspitali,pa se,dje god da mrdnem-javljam!


A i to sto kazes,Chupka,osim iz radoznalosti,sto bih pobegla?!?


A i kad bih pobegla:put::put:;),ne bih se vratila nikad,jer posle cuteka vise nista ne bi ostalo od mene!
Ovako makar,nek se vodim kao nestala.......

Prijepoljka
12-06-2008, 14:01
Ja ne smijem do parka da se ne javim!
I ako zauci hodza za aksam,a ja nisam kuci,interpol se zove!

Ma daj!

Crni Gruja
12-06-2008, 15:15
Sta je, Prijepoljka?

Prijepoljka
12-06-2008, 15:23
Sta je, Prijepoljka?

Kaze ne sme do parka a da se ne javi, i to da odmah krece "potera" ukoliko nije kuci posle ucenja hodze... :confused::confused::confused:

Elvis-Eko
12-06-2008, 16:06
Kaze ne sme do parka a da se ne javi, i to da odmah krece "potera" ukoliko nije kuci posle ucenja hodze... :confused::confused::confused:


A jel se ti to ne javljas kad negde odes i tebe ne traze kad se malo zadrzis, ili su oni navikli na tvoja zakasnjenja ?

Tahirovce
12-06-2008, 16:37
Ja bih pobegao od kuce,ali niko nebi primetio da me nema - pa mi nije zanimljivo :-X:...

Crni Gruja
12-06-2008, 17:57
Ja nemam od koga da pobegnem, prazan stan ovde i kuca dole hehehehehhe

sabina 2
12-06-2008, 18:36
......ehhh detinjstvo.....da mi je samo da ga vratim makar na 5 min.

Chupka_
12-06-2008, 18:46
Ja nemam od koga da pobegnem, prazan stan ovde i kuca dole hehehehehhe

:4_9_3::4_9_3::4_9_3:

Crni Gruja
12-06-2008, 20:43
Pa nemam od koga ali imam KOD koga da pobegnem ;)

Prijepoljka
12-06-2008, 21:56
A jel se ti to ne javljas kad negde odes i tebe ne traze kad se malo zadrzis, ili su oni navikli na tvoja zakasnjenja ?
Pa, kazem da idem tu i tu, i ja se ne zadrzim, ispostujem vreme koje imam, odnosno, kada trebam da izadjem, moji me pitaju koliko mi vremena treba, ja kazem, i oni znaju da cu to ispostovati, zato i nema problema! Za sve ostalo tu je mobilni telefon! :D

Crni Gruja
12-06-2008, 23:16
Ok to. Sad je nekom to mozda smijesno ili mu na neki nacin nije po volji. A cujes li neke takve komentare? Ne cujes. Zato saam te i pitao sta je, znao sam ja na sta mislis. Ne vaspitava svaki roditelj svoju decu na isti nacin, to ne mora da znaci da su neciji roditelji bolji od necijih drugih ili da sasm ja bolji od tebe ili sta ti ja znam.

sabina 2
13-06-2008, 22:51
...bravo grujane....super si to reko....:pljesak:

Prijepoljka
14-06-2008, 12:16
Ok to. Sad je nekom to mozda smijesno ili mu na neki nacin nije po volji. A cujes li neke takve komentare? Ne cujes. Zato saam te i pitao sta je, znao sam ja na sta mislis. Ne vaspitava svaki roditelj svoju decu na isti nacin, to ne mora da znaci da su neciji roditelji bolji od necijih drugih ili da sasm ja bolji od tebe ili sta ti ja znam.
Ma, stvar je u poverenju koje moji roditelji imaju!!!!!!!!

Crni Gruja
14-06-2008, 12:34
Blago tebi. Ali onako podsmevanje sto je kod drugih drugacije ne lici jednoj dami. Sta vise, zvuci detinjasto

Prijepoljka
14-06-2008, 12:35
Nije podsmevanje, vec reackija na stvari koje su drugacije od onih na koje sam navikla.

Beba
14-06-2008, 16:47
Ja ne smijem do parka da se ne javim!
I ako zauci hodza za aksam,a ja nisam kuci,interpol se zove!

Preterujem,al stvarno,tako su me vaspitali,pa se,dje god da mrdnem-javljam!


Slicno je bilo i sa mojima, dok sam bila u tim godinama... Znalo se, javljanje je bilo pod obavezno! Tad nije bilo mobilnih, ali smo se dopisivali (po zapadnjacki), i jedni drugima ostavljali poruke 'Otisla sam tu i tu, dolazim do tad i tad' :) Samo li okasnim, a umela sam to da radim, fasovala bi pravu kaznu. Ne batine, ali zabranu izlaska do daljneg, kako glavni i odgovorni odredi :D
Uvek su pustali da imamo neku svoju privatnost, ali je jako bilo vazno da kazes vreme dolaska kuci. Cak i dan danas, desi se da kazem 'e idem tamo', pa me gledaju kao tele heheh, kao sto ih davim glupostima :)

I ja sam za to sutra kad budem imala svoju decu...zna se kada je roditeljski autoritet bitan...Sada, kad sam skoro prosla pola prosecnog zivota tesko je neke stvari promeniti i nesto kao vaspitavati, ali je bitno da se sada vidi 'dobro' takvog vaspitanja, koje tad nisam razumela ;)

Ja se raspisah, ne zamerite :)

Crni Gruja
14-06-2008, 17:03
E neka si se vala, kad imas vako lijep rukopis :) Ja nemogu sto se toga tice nista da vam pisem, nekako smo mi muski bili u nadredjenom polozaju sto se toga tice, ali ima Hida takvih dozivljaja, pa neka vam ona isprica :)

Dzigal
14-06-2008, 17:37
Moje detinjstvo je bilo crno i mutno , a imo sam gde i da pobegnem.Nikad me niko nije ni trazijo .Aznao sam i po nekoliko dana da spavam u ormaru za kapute.Da me otac ne nadze u krevet da spavam a kad bi me naso bila bi mi zadnjica modra po nedelju dana nebi mogo ses na nju.

Dzigal
14-06-2008, 17:58
A bilo je i lepi dana a najlepsi su bili otvaranje sezone kupana u Grabovicu ja i Dzi-tri.Petak oko 12 i15 se pustamo iz skole i pravo put pod noge za Trijebine ,radisica brdo je bilo najteze savladat u tom vremenu .A kada stignemo do rijeke nismo razmisljali dali je hladna voda ili ne samo skaci ko ce prvi. Aima jos puno stvari samo kad bi imo vremena malo vise .Ispricacu vam jos nesto to je sad meni puno smesno kad se setim uvek se smijem. Tad sam imo negde oko 8 godinarijebine moja rahmetelji bika bi krila sve u jedan hambar pored kuce i u sanduk.Bilo je leto od nekud je stigla neka kanta mermolade od sipurka . Samo bi dobijali po malo ne puno uvek bi bilo trbace i za sutra.Bika je otisla na cesmu da opere grudnjace za sir a zaboravila da zakljuca hambar ,a tu je i moja prilika da se docepim marmelade . ulazim ja u hanbar a mermolada stoji na polici kako sam je ja zgrabijo ko da je poslednja u zivotu i poceo jes i paziti da bijaca ne izbije.Pojeo sam ja tu bas prilicno i nije bilo ostalo mnogo . Kad je ona to videla moro sam pobec iz Trijebina za Caricinu na par dana da nebi bijo modar. Prosle godine sam trazijo u hanbar da nema sta sakriveno i nista nisam naso do jedne Puske tandzare bila je u jednoj gredi i jos dobro puca ali nema ni moje bike vise da galami ali sam ja opet pazijo da ne izbije. Selam sada svima .

sabina 2
14-06-2008, 22:15
...hajdemo dalje moja tugo tamo gde nas ne zna niko pricooo moja iz detinjstva na tebe sam navikla.....
.

STRANAC
12-05-2012, 01:07
secate li se ove igracke..???

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/422066_319473114776674_130908196966501_931146_2146 761856_n.jpg

Tahirovce
12-05-2012, 01:25
Ja je nisam imao ;) ....

STRANAC
13-05-2012, 13:06
i ova je bila hit...
trznes 2 puta i ona "strma" :) se pokida :) :)


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/431000_312951032095549_130908196966501_911915_2659 29929_n.jpg

SEJO31-de
13-05-2012, 13:11
Pa posle u vrisku i kuknjavu... :)
Ja sam imao srecu u komsiluk mi bio Murat Dzidzar... :) pa sam brzo pravio reklemaciju.. :)

STRANAC
13-05-2012, 13:23
:) :)

cobanica
13-05-2012, 16:20
Eh Stranac,ja neki dan videh u klinaca u parku obe...ti si bre na zapadu,to kod vas još nije stiglo...;)

STRANAC
13-05-2012, 17:43
jeste bre :) :)

ja bih sve ove novokomponovane igracke dao za jednu pracku i luk sa strelom...

Tahirovce
13-05-2012, 20:08
Nemoj zaboavit i kamenjarku :)
Ova danasnja deca pojma nemaju, ni prozor ne umiju da slome ...

STRANAC
15-05-2012, 23:04
bio sam majstor ;)

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/390658_285649308159055_130908196966501_843122_2112 625930_n.jpg

STRANAC
17-05-2012, 17:35
e haj da cujem da nista sakupljali slicice....
znate li iz koje godine i gde je odrzavano ovo svetsko prventstvo..??


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/400475_281186868605299_130908196966501_832112_6891 07935_n.jpg

Neznanka
17-05-2012, 17:49
Mozda 1990 god u Italiji.

STRANAC
17-05-2012, 17:51
svaka cast, bravo...
to je bio poslednji put da je sfrj nastupala...

Tahirovce
17-05-2012, 17:52
I poslednji put da smo skupljali slicice :) ...

STRANAC
17-05-2012, 17:54
i to si u pravu :)

cobanica
18-05-2012, 00:33
jeste bre :) :)

ja bih sve ove novokomponovane igracke dao za jednu pracku i luk sa strelom...

Samo za tebe Stranac...;)

http://i233.photobucket.com/albums/ee66/cobanica011/200px-Rogatka.jpg

http://i233.photobucket.com/albums/ee66/cobanica011/joca-strela1.png

iSelektor
18-05-2012, 02:11
I poslednji put da smo skupljali slicice :) ...

Bogme i nije bas tako. Ja dan danas sa sinom skuplajm slicice!
Svake godine Bundesliga, svake dvije godine il evropsko ili svetsko... i uz to trenutno aktuelno kod dece... u ovom slucaju sada je Star wars... :)

Pozzz

Tahirovce
18-05-2012, 08:28
Cobanice mi smo pracke uglavnom pravili od zice , i municija je isla od zice ,nema nijedno dijete pracku da je slikam svi imaju mobilne sa kamerom :frown: ...

STRANAC
18-05-2012, 10:19
Samo za tebe Stranac...;)


legendo,hvala mnogo, evo sad cu postaviti jedan post od pre 5 godina bas u ovoj temi,gde sam i tada pisao o svom divljenju "ovim mocnim spravama" ;)

http://i.imgur.com/dYDXm.png?1



ali,sto kaze Resko, ove od zice su bile popularnije.
bese tada drzava u izgradnji,radile se kuce vise nego sad kolaci sto se prave :)
kablova na sve strane. onda uzmes 2-3 one zice raznih boja,pa "upletes" i ona kao lutkica :)

cobanica
18-05-2012, 12:55
Sećam se i ja tih od raznih žica,a o gradnji kuća u to vreme :) i vrlo dobro se sećam i povreda usled ''nestručnog rukovanja''...
Nego pade mi na pamet ona malo bezbednija igračka:hemijska olovka i kuglica od mokrog papira...;)

STRANAC
18-05-2012, 13:54
:) :) i to je bila dobra fora skroz...

Tahirovce
18-05-2012, 16:15
Cijev od tv antene i lipa , pa cijev isarana izolir trakom :) .....

STRANAC
14-06-2012, 17:47
ko nije probo ove bombone :) :)

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/181935_154566254600695_4651542_n.jpg

STRANAC
20-06-2012, 18:24
da vidimo ko nije pio Jupi neka napusti prostoriju :) :)


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/207093_166766450047342_5585655_n.jpg

iSelektor
20-06-2012, 20:11
hehehe ja ga nisam pio :)

a secate se zvaka u obliku cigara?`Sto bi dobijali ko deca umesto kusura!
Pa bi se takmicili ko ce je pojest sa papirom hahaha ili ko ce je brze raspakovat! Pa utrljas je u ruke, zapalis je :)

Tahirovce
22-06-2012, 08:00
A jesteli brali kiselice kad ste bili mali ?

STRANAC
14-11-2012, 10:52
Cinije od Kinder lade

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/314283_494418817259760_2003670015_n.jpg

superbaka
20-11-2012, 02:48
A jesteli brali kiselice kad ste bili mali ?
Nego sta smo u Bogdanovinu,pa kad ugledamo Sucjra Hajradinovica,mi bez preko rijeke......:smeh2:
Ali to su bila lijepa vrmena,ih sta smo sve radili i koje baksuzluke pravili i niko se nije ljutio...ovo sad za rec,mrtva glava u pm....

Tahirovce
20-11-2012, 17:20
Pa ti si se onda i na Tuhovac kupala :) ...

Skorpija
20-11-2012, 19:45
Nego sta smo u Bogdanovinu,pa kad ugledamo Sucjra Hajradinovica,mi bez preko rijeke......:smeh2:
Ali to su bila lijepa vrmena,ih sta smo sve radili i koje baksuzluke pravili i niko se nije ljutio...ovo sad za rec,mrtva glava u pm....

kiselice su nam bile favorit a i lokaciju smo im pronasli, najbolje su uspevale na medji izmedju livada rahmetli Zajca Skalonje i rahmetli Zahira Maslaka, e sada mozes misliti kako smo mi bezali od Zajca :uhhhh::)))

superbaka
21-11-2012, 01:50
Pa ti si se onda i na Tuhovac kupala :) ...
Pa nego sta sam i to u veliki vir,ako se secjas.....Emina,ja sam bila velika kad ste isle po Zajcivim livadama,gluho bilo kako je bio mahnit,Aladina mi je jednom tero do fabrike Vesne:neznam:;)

STRANAC
27-11-2012, 18:36
jeste li omali ovakvu tablu za "ne ljuti se"


http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/484949_3920923462220_208430781_n.jpg

superbaka
28-11-2012, 00:52
Kako da nismo,NE LJUTI SE COVECE,posto je nas bilo cetvoro dece,uvek bi se potukli i niko nikad nije bio pobednik,hahahahhaha;)

STRANAC
14-12-2012, 20:57
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315791_4659227412487_1091798030_n.jpg