PDA

View Full Version : Aman bona da ti pricam..


fatih
26-01-2010, 21:36
Hey bona Zumro da ti pricam sta sam nocas sanjala ama butum cjelu noc....

Znam valahi Sefika, znam, sanjali si svog Selima ko doso ti iz Njemacke tako iznenada i taman ste se ..........a oci namah ti se otvorise...alahselamet

..beli nebi nista , ha...:smeh2:

...Manje vise svi smo imali priliku kojesta sanjati a sam sled snova su pretezno "kratkometrazni filmovi" u kojima igramo glavnu ulogu i slike i prilike zivota tj. nesto sto smo dozivjeli, nesto o cemu smo pred spavanje razgovarali iili sijaset kojekakvih gluposti i sl. i cesto smo razmisljali sta su to snovi (taj "dogadzaj izmedzu stvarnosti i jave i pretezno u zoru kad se djeli dan i noc ili ti crno/bjelo i koji traje 3-5 sekundi) i dali je to jedna od misterija ljudskog uma koja ni do danasnjeg dana nije razrijesena. Mnogi su trazili kojekakve nacine da razjasne ili ti protumace snove te napisane razne knjige (Frojdovo recimo tumacenje snova za mene su obicne nebuloze) ali odgovora adekvatnog jos nema. Dali nas to nesto "tjera" da sanjamo... Navedimo da se -kao osnova, "stanje mozga" sastoji iz svjesnog , nesvjesnog i podsvjesnog stanja kao i to da je vec navedeo podsvjesno stanje najnebranjeniji dio ljudske psihe na koju se najlakse moze "utjecati" u recimo svrhu manipulacije no to je vec duga prica; Dakle, zasto sanjamo bas to sto sanjamo, pa isti san se desavalo da sanjamo vise puta. Vjerujete li u tumacenje snova, npr. ako ste npr. sanjali "mutnu vodu" onda ce to biti nesto ruzno, ili ako je bilo nesto veselije onda ce se desiti nesto lijepo itd.. U Kur’anu se spominje Jusuf kojemu je Bog dao dar tumacenja snova. Poznato je i da je Muhamed a.s. bio odlican tumac snova pa sam slobodan zakljuciti da ima nesto u tome, ali je tesko znati ko je tumac a ko “tumac”.
Kao sto navedod citao sam negdje poodavno da sam san traje samo par sekundi a nama se cini da je bilo citavu noc, znate li nesto o tome? Jeste li sanjali neki san koji se stvarno poslije i .....dogodio.....:confused:

http://i49.tinypic.com/2zhmrd1.jpg

superbaka
26-01-2010, 23:08
Nema potrebe da dupliramo teme ,ovo moze da ide uz kahvu i chaj:biggrin: