PDA

View Full Version : Udruzenje Invalida "D I L A V N I" -sjenica


halilce
21-03-2007, 21:33
Udruženje invalida "DILAVNI"-Sjenica,osnovano je 31.08.2005.g!

Okuplja invalidna lica,koji su ili hendikepirana od rođenja ili na bilo koji način unesrećena.

Obzirom,da je Sjenica,u kome je imati invalidno lice u porodici sramota,udruženje trenutno ima 35 članova,različitog uzrasta i oboljenja,mada ih,po našim saznanjima,na cijeloj teritoriji Sjenice,ima skoro 500!!!

Ali,nije to jedini problem u kojem se nalaze invalidi!

Invalidi Sjenice,osim što su sklonjeni u zapećak u samoj porodici,oni su odbačeni od cijelog društva!

Invalidi su 2005.godine osnovali udruženje,računajući da će se,koliko toliko,izvući iz sumorne svakodnevice,svakakvih problema sa kojima se sreću,od omalovažavanja pojedinaca,nepoštovanja zakona koji ih štite i svrstavaju u ravnopravne građane!

Nijednog trenutka,u svim svojim nastojanjima,da priušte sebi život dostojan čoveka,invalidi Sjenice i udruženje koje ih predstavlja,nisu naišli na razumevanje opštinske vlasti!

Od skora,nemaju čak ni svoje prostorije,koje im je opština bila dužna da obezbedi i plaća zakupninu!

Zbog toga su bili prinuđeni da traže pomoć od ljudi dobre volje!

Dva Sandžačko-bošnjačka udruženja iz Švedske i Holandije,organizuju ovih dana humanitarne koncerte za pomoć udruženju invalida "Dilavni".



Udruženje"RUBIN" iz Eslova(Švedska)organizuje dana 7.aprila sa početkom u 19 sati zabavno veče u prostorijama Ekenas matsal(adresa je Ekenasgarden).

Sav prihod od ulaznica,pića i hrane,kao i pojedinačni prilozi,biće uplaćeni udruženju "Dilavni".Organizator ove humanitarne akcije je porodica Rašović,i naš član HANI!



14.aprila,u Holandiji,u Arnhemu,Sandžačko-bosansko humanitarno Vijeće iz Holandije,organizuje koncert Ćazima Čolakovića!

Adresa je Drielse Dijk 17 Arnhem!

Organizaciju ovog koncerta,preuzeo je na sebe Fako Džigal!

Ovom prilikom,u ime udruženja "Dilavni"iz Sjenice,zahvaljujemo se organizatorima,i pozivamo sve ljude dobre volje da na bilo koji način(odlaskom ili uplatom novčanih sredstava) pomognu rad udruženja!

Unapred se zahvaljujemo!

DILAVNI-Serif
21-03-2007, 21:46
U ime udruženja invalida "DILAVNI"(čitaj unazad),kao predsednik udruženja,zahvaljujem se organizatorima ovih humanitarnih akcija.

ujedno,koristim priliku,da pozovem sve Sandžaklije i ljude dobre volje,da pomognu opstanak udruženja,da se i mi invalidi uključimo u životne tokove i jednom počnemo živeti život dostojan čoveka!

Nadamo se,da ćemo od 1.maja,uz vašu pomoć,obezbediti prostorije da bismo mogli da se družimo!

Unapred se zahvaljujemo i SELAM svima!

Rujović Šerif,predsednik udruženja "DILAVNI"-Sjenica

DILAVNI-Serif
23-03-2007, 18:24
Drage moje Sandžaklije,obzirom da sam dobio privatne poruke,od pojedinih članova ovog foruma,postavljam SVIFT račun udruženja,otvoren kod [highlight=red:538bc500b7]Komercijalne banke Sjenica[/highlight:538bc500b7]

halilce
08-04-2007, 23:55
Ima li kakvih informacija,kako je proteko zabavno veče u Eslovu,i ostalo!?

HaNi
09-04-2007, 14:47
Udruzenje Rubin iz Svedske, grada Eslöva, je 7 Aprila organizovao humanitarnu zabavu, pomoc udruzenju Dilavni iz Sjenice. Sav prihod sa ove zabave bice uplacen na ziro racun udruzenja Dilavni. Prikupljena su novcana sredsva u iznosu od, 12 140 Svedskih Krona. Ovim putem se zahvaljujemo svim ljudima dobre volje koji su ucestvovali u ovoj akciji, a to su: pored clanova udruzenja Rubina, orkestar Piramida (Mesko i Ena Dzekovic), pojedinci Sucro Pljakic, Besim Selmanovic ,Ahmet Latovic i svim onima koji su uplatili novcana sredstva. Zahvaljujemo se svim moderaterima koji su reklamirali zabavu.



U ime udruzenja Dilavni su podijeljene zahvalnice, onima koji su uplatili vecu sumu novca, to su, Alija Tandirovic, Sucro Pljakic i Senad Dzekovic.



Na zabavi je prodato 88 ulaznica, a za djecu ispod 12 godina je bezplatan ulaz. Na ovoj zabavi su se samo sluzila bezalkoholna pica.

36310
09-04-2007, 15:43
Svaka Vam cast,to su zaista lijepe vijesti.Ma nasi ljudi su genijalni kada su u pitanju humanitarne akcije.

MajkaMaca
09-04-2007, 19:14
Svaka cast organizatorima koncerta a PS.gazdi RUBINA.Ja mislim nasim "strancima"kad je humanost u pitanju nema prepreke.Mi koji nemamo koncerte,imamo ziro racun na koji mozemo uplatit dobrovoljnu sumu.Upravo sam saznala, od zamenize predsednika invalida, da je organizazija invalida"DILAVNI"otvorila svoje prostorije i danas poceli sa radom u prostorijama bivseg kafica"DODO".Tim povodom iskrene cestitke,veliki i bericetan uspeh uradu.A na na nama je mislim i obaveza da pomognemo pa kolko se moze.

MajkaMaca
15-04-2007, 17:00
Da li neko zna kako je protekao konzert za DILAVNI u Holandiji?

DILAVNI-Serif
30-08-2007, 06:56
Zahvaljujemo se svima u dijaspori a posebno ljudima koji se nalaze u Švedsku koji su nam održali koncerte u našu korist, tako da sada imamo svoju prostoriju a i kupili smo kompjuter sa svom pratećom opremom.Razlog što se ranije nismo javljali je to što nismo imali telefonsku liniju.

halilce
17-11-2009, 00:12
Sta ste se usutali Vi iz udruzenja invalida!
Odavno ne cujemo od Vas sta se desava u Sjenici i vasem polozaju i vasoj aktivnosti kao udruzenju!
Od postavljanja rampe kod poste(a koja nije u f-ji),nikakvih informacija,a uskoro ce biti i obelezen svetski dan invalida!
Kakva je sada situacija i odnos lokalne samouprave prema vama?
Ocekujemo Vas odgovor i plan vasih aktivnosti!
Selam

iSelektor
25-11-2012, 12:40
Posto nisam znao da postoji tema, voleo bih da nas posetioci foruma i clanovi udruzenja obavestavaju redovno o zbivanjima.

Hvala Vam unapred :)