PDA

View Full Version : NA PODRUCJU NOVOG PAZARA PRONADJEN TERORISTICKI KAMP


adnan
17-03-2007, 21:50
Policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije su nakon dužeg operativnog rada u koordiniranoj akciji na podrucju Novog Pazara, Sjenice i Tutina, pronašli kamp najverovatnije namenjen za obuku „vehabija“. Tom prilikom su uhapšeni: Mirsad Prentic [1977], Fuad Hodžic [1974], Vahid Vejselovic [1984] i Senad Vejselovic [1983], svi iz Novog Pazara.



Kod osumnjicenih je pronadjeno oružje razlicite marke i kalibra sa odgovarajucom municijom. Takodje je pronadjeno i nekoliko šatora, kao i velika kolicina eksploziva, satnih mehanizama, pušcanih metaka razlicitog kalibra, zaštitnih maski, pribora za cišcenje oružja, hrane, sanitetskog materijala, više kanistera vode i nafte, vojnicke odece i opreme, bombi, kompasa, dvogleda, bajonetskih noževa, geografskih karata, prirucnika o rukovanju automatskim oružjem, jedna sablja, nekoliko CD diskova i drugo.



Policija nastavlja intenzivan rad na pronalaženju svih izvršilaca.



Predsednik Okružnog suda u Novom Pazaru Camil Hubic izjavio je da bi cetvoricu uhapšenih

pripadnika 'vehabija' u nedelju trebalo da sasluša istražni sudija.



Hubic je agenciji Beta rekao da su oni uhapšeni u petak popodne i da rok od 48 sati do podnošenje krivicne prijave istice u nedelju.



http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?source=komentar&IDNews=180503

36310
17-03-2007, 22:27
Ma igrala se deca kauboja

Daki
18-03-2007, 00:37
I indijanaca... macke su Allahami

Crni Gruja
18-03-2007, 00:53
Neznam za vas, ali meni ovo nimalo nije smijesno, ni za zafrkanciju. Sta ce njima sve to, koga su to hteli da napadnu, jer se nesto tako ne drzi u kucu bez razloga i namere da se upotrebi. Secate se i sami da su se prije nekolko pucali u dzamiji u pazaru, i bas su te vehabije bile umijesane. Znaci, iako smo mi muslimani, ne idemo bas sigurni od njih, mogu se i na nas okrenut jer, po njihovom ubedjenju, ne verujemo ispravno. Mene sve ovo pomalo i plasi, da budem iskren, neznam cemu sve to vodi.

halilce
18-03-2007, 01:03
No comment! :(

Elvis-Eko
18-03-2007, 04:47
Ja mislim da je ovo tek pocetak jednog velikog problema. Ovde pojedina decurlija nema pojma o cemu govori i nije uopste svjesna nastale situacije.

36310
18-03-2007, 09:28
"Vehabije" polako od porodicnog preko dzamijjskog pa zatim carsijjskog, sire granice svoje prepoznatljivosti, i postaju regionalni problem.Nisu mi jasni ni njihovi stavovi ni principi ni nacin praktikovanja Islama pa ni ovaj

oruzani skup koji na najbolji nacin reflektuje njihove najintimnije zelje koje su isto tako mracne i meni neprihvatljive kao i njihov izgled i ponasanje.Islam u svoj svojoj ljepoti i humanosti svakako ne zasluzuje ovakve predstavnike.Jedna stvar nam moze posluziti kao utjeha a to je cinjenica da ih uglavnom prepoznajemo kao Vehabije ali ne i kao muslimane.Nisam siguran da su i oni svesni te cinjenice.

MajkaMaca
18-03-2007, 14:16
Dali se oni uopste mogu MUSLIMANI nazvati?Zbog ovakvih gubi ISLAM svoju vrednost,u evropi pa i zijelom svijetu .Ovo nas mora ja mislim,a islazem se sa36310, sve zabinuti i dovesti u razmisljanje.

STRANAC
18-03-2007, 21:19
samo se nadam da ova situacija nije inscenirana od politickih krugova,i da bi mogla da posluzi kao paravan za jednu akciju sirih razmera od strane beograda....



ne zaboravite sta se sve prezivelo....



nece valjda opet savijati ljude u prijesne ovcije koze...

Daki
18-03-2007, 23:56
Sala na stranu... Ne znam, to je tako od jednom izbilo iznenada. A ako je bas ovako ko sto jeste, ne znam kakve ce posledice bit po nas. Ljudi koji su ovde, i za koje po njihovom izgledu mozemo da kazemo da su vehabije, svi su fini momci. Niko ne zna sta tu ima sto mi ne znamo...

riki
20-03-2007, 17:17
slazem se sa strancem

kako to neznaju dje je mladic i karadzic a znaju da se pojavili kampovi vehabija i to u podrucju zabrena i ovom prilikom autora kritikujem da ovo nema veze sa podrucjem novog pazara vec sjenice

no sta je bilo bilo je sta ce biti videcemo

SEJO31-de
21-03-2007, 22:19
Novi Pazar -- Hapšenje grupe vehabija, za koje je policija saopštila da su spremali terorističke akcije, uznemirilo stanovništvo Sandžaka.



Nevladine organizacije iz Novog Pazara upozorile su državne organe i medije da ne presuđuju unapred ko je terorista i da ne podgrevaju atmosferu straha. Predsednica Sandžačkog odbora za zaštitu ljudskih prava i sloboda Semiha Kačar kaže da je policijsko saopštenje o otkrivanju oružja koje su vehabije skladištile radi terorističkih napada u Srbiji uznemirilo građane Sandžaka, ali i Srbije.



"Saopštenje je izazvalo konfuziju jer smo svi pomislili da je ta grupa uhapšena u pećini, ali su oni uhapšeni van mesta gde je oružje uskladišteno", kaže ona.



"Način na koji su mediji preneli i i dalje prenose informacije, samo pothranjuju takvu atmosferu i stvara se strah kod građana, i srpske i bošnjačke nacionalnosti", navodi ona.



"Zato tražimo detaljnu istragu, da nadležni predoče činjenice o svemu što se uhapšenima stavlja na teret, da se poštuju prava osumnjičenih i da se ne primenjuju nikakva sredstva kojima bi bilo iznuđeno priznanje", kaže ona.



Kako iz Novog Pazara za B92 javlja Amela Bajrović, mediji su pozvani da poštuju pravilo da niko pre pravosnažnosti presude ne bude proglašavan teroristom ili krivim.

IZVOR B92.

Lakota |ljiv|
22-03-2007, 12:39
Imao sam priliku da pogledam slike naoruzanja koje je nadjeno kod njih.Plasticni exploziv pun sitnih delova armature PA KAD TO ROKNE!!!! Meni to ne ide u glavu nikako.Problem na problem.

VIN DIESEL
22-03-2007, 16:09
POZDRAV SVIMA.Vehabije imaju svoj pogled na zivot,za neke malo cudan.Al mislim da nisu za bacit.

Daki
22-03-2007, 23:19
Niko nije reko da se bace... Sto kaze moj profesor, to je samo lapsus

VIN DIESEL
23-03-2007, 17:43
Izmijenio halilče!

Ne vređati nikog,bez obzira na godine i suprotno mišljenje!

adnan
23-03-2007, 23:42
VIN DIESEL procitaj pravila foruma! Ne vrijedjaj druge clanove, ako se ne slazes sa necijim stavom diskutuj bez uvreda!

VIN DIESEL
24-03-2007, 10:02
Klinac je moro dobit ukor razrednog staresine,jer oponasa profesore na pogresnim mjestima.toje UKOR a ne uvreda.POZDRAV

sejdzo
24-03-2007, 11:02
Ej ja kazem da je ovo bruka za islam,da drzava brani muslimane od muslimana!!BEZ OBZIRA NA NJIHOVU IDEOLOGIJU,NE MOGU ONI DA SMATRAJU NEPRIJATELJIMA ONI KOJI NE MISLE ISTO,ALI NARAVNO DA SVE TO IMA POLITICKU POZADINU!!

sejdzo
24-03-2007, 11:07
vin dizel :lol: !!!ne podcenjuj druge!!ma koliko oni bili mali ima neko veliki ko je uz njih!!!

Crni Gruja
24-03-2007, 15:15
Kao sto uvrijede nisu dopustene na forumu, isto tako nisu dozvoljene ni prijetnje!!!!

sejdzo
24-03-2007, 19:38
Niko nikom ne preti nego mi smesno!!! lose tumacenje!!

VIN DIESEL
24-03-2007, 21:19
MA pusti klince, nego dase vratimo mi na temu,stabi sa BRACOM?

SEJO31-de
24-03-2007, 21:22
:?: :shock:

Daki
25-03-2007, 00:27
cccc...

SEJO31-de
25-03-2007, 07:09
Novi Pazar -- MUP Srbije u porodičnoj kući uhapsio Jasmina Smailovića (30), osumnjičenog da je organizator novopazarske grupe "vehabija".



Kako se navodi u saopštenju policije, Smailović je uhapšen jutros u 7.40 časova u porodičnoj kući u nastavku akcije koja je počela 17. marta kada su otkriveni logor i pećina u kojoj su se obučavali pripadnici te grupe i kada su uhapšena četvorica vehabija kod kojih je pronađeno različito oružje.



Policija je saopštila da je pre tri dana uhapsen i Mehmedin Koljsi (24) iz Novog Pazara, takodje jedan od članova pomenute grupe, kome je istražni sudija odredio pritvor do 30 dana..........

IZVOR B92...

STRANAC
25-03-2007, 11:11
boze mili cuda velikoga..... 8)

Crni Gruja
25-03-2007, 13:12
Vidi sto je drzavu ufatila prpa da se ne ponovi Kosovo sa Sandzakom, pa udarili da ciste

Daki
26-03-2007, 13:16
Aman, pa vehabije nisu nikakva organizacija, bolje im je nek puste Sandzak i gledaju svoja posla, nego sto mi se tu prave pametnim!!!

SEJO31-de
28-03-2007, 01:58
Preševo -- Preševski muftija smatra da vehabije ne postoje među muslimanima nigde u Srbiji, već su uhapšeni politički zloupotrebljeni.



"Odgovorno tvrdim da u Novom Pazaru nema vehabija, kao što ih nema ni u Preševu, Bujanovcu i Medveđi i nigde na ovim prostorima", rekao je muftija Islamske zajednice za Preševo, Bujanovac i Medveđu Džemaledin Hasani. “Ja sam siguran da su ti (uhapšeni) mladići politički zloupotrebljeni", rekao je Hasani.



Na pitanje novinara kako onda komentariše hapšenje vehabija u Novom Pazaru kod kojih je pronađena veća količina oružja, muftija je kazao da to nisu "verski obrazovani ljudi".



"Oni (uhapšeni) jednostavno ne znaju šta su vehabije i vehabizam. Ja sam siguran da su ti mladići politički zloupotrebljeni", rekao je Hasani.



Prema njegovim rečima, za tenzije u Novom Pazaru odgovorna je tamošnja Islamska zajednica jer nije organizovala izbore od 1992. godine.



"Sve to sa vehabijama u Novom Pazaru su političke igre iz kojih neko treba da profitira po principu: 'Ako ja nisam predsednik Islamske zajednice, onda će biti neki vehabija ili te zajednice neće ni biti' ", rekao je Hiseni.

IZVOR b92

SEJO31-de
06-04-2007, 00:45
Novi Pazar -- Specijalnom tužilaštvu dostavljena je dokumentacija o hapšenju vehabija osumnjičenih za pripremu terorističkih aktivnosti.



Novopazarski Opštinski sud dostavio je dokumentaciju Specijanom tužilaštvu za organizovani kriminal, na zahtev tog tužilaštva, potvrdio je predsednik Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić, koji je vodio istragu u slučaju hapšenja vehabija. On nije želeo da nagađa da li bi eventualno preuzimanje tog slučaja podrazumevalo prebacivanje uhapšenih u beogradski zatvor.



"Hoće li Specijalno tužilaštvo preuzeti dalju istragu i šta će se dalje dešavati, u ovom trenutku ne bih mogao da kažem", rekao je Hubić.



Policija je srednom marta u mestu Žabar, na planini Ninaji, oko 30 kilometara od Novo Pazara, pronašla kamp vehabija i tada uhapsila Mirsada Prentića, Fuada Hodžića i Vahida i Senada Vejselovića iz Novog Pazara.



Na zahtev MUP-a Srbije Kosovska policijska služba je pre dva dana raspisala poternicu za Ismailom Prentićem, jednim od osumnjičenih koji je prilikom hapšenja pobegao.



Portparol Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal Tomo Zorić rekao je Tanjugu da je predmet u vezi sa otkrivanjem vehabijskog kampa označen državom tajnom.



Deo tajne je i to da li se predmet nalazi u Specijalnom tužalštvu, a oni koji to, kako je rekao, ne budu poštovali, biće krivično sankcionisani........



IZVOR b92.

Elvis-Eko
06-04-2007, 07:58
Juce sam o ovome citao i ovde u Americkim novinama.Vec se oko ovoga digla velika prasina i napravljen skandal

Tahirovce
06-04-2007, 08:21
A ovde se slegla prasina......

STRANAC
06-04-2007, 09:40
..dok se nedje ne slegne,ne moze se drugde dici... :oops: 8)



tema je sto bi se reklo SKAKLJIVA,pa tako se covek trudi da ostane u domenima racionalnosti i hladnokrvnosti....

inace,bi se svega imalo napisati i reci....

....a i nekako ne ide protiv nekoga SVOGA nesto lose i reci,jel....

Daki
22-04-2007, 01:29
Oružani sukob kod Novog Pazara

Ubijen vehabija, ranjen policajac

Autor: Ekipa „Blica“ | 21.04.2007 - 10:21





U obračunu u selu Donja Trnava kod Novog Pazara juče u rano jutro pripadnici Protivterorističke jedinice MUP-a Srbije ubile su Ismaila Prentića (28), ranile Senada Ramovića i uhapsile Safeta Bećirovića (59). U akciji je ranjen jedan pripadnik MUP-a koji je posle ukazane pomoći u novopazarskoj bolnici pušten kući, dok je Ramović uz opsežne mere bezbednosti posle ukazane pomoći juče prebačen u Beograd.

Na nepristupačnom visu Mave, na sedmom kilometaru od Novog Pazara, četrdesetak specijalaca juče je u 4.50 blokiralo tri izolovana kuće, vlasništvo Adema Bećirovića, u kojima se, prema operativnim saznanjima policije, sakrivala osumnjičena grupa terorista - vehabija.

Kada su specijalci prišli kući, na njih je pušteno desetak pasa. Odmah zatim na njih su bačene bombe i otvorena je paljba iz automatskog oružja. Tada su od gelera bombe povrede zadobili specijalac MUP-a i Adem Bećirović, vlasnik kuće.

Policija se zatim povukla na bezbednije položaje. Članovi terorističke grupe su, u pokušaju da pobegnu, nastavili da pucaju i bacaju bombe na policiju. Pripadnici PTJ-a su uzvratili vatru i ubili Ismaila Prentića, a ranili Senada Ramovića. Nakon toga, uhapsili su Safeta Bećirovića.

Povređenom policajcu pomoć je prvo ukazana u bolnici u Novom Pazaru, a kasnije je prebačen u Beograd. Kako saznajemo, on se dobro oseća. Osumnjičeni terorista Senad Ramović s prostrelnim ranama po rukama i nogama smešten je najpre u u novopazarsku bolnicu, a posle ukazane pomoći uz jako obezbeđenje prebačen je u Beograd.

Inače, u selu Donja Trnava juče je obavljen uviđaj. Kući iz koje je pucano na policiju bilo je nemoguće prići, jer su celo područje blokirale jake snage policije naoružane dugim cevima. „Blic“ saznaje da je kuća služila porodici Bećirović da tokom leta čuva stoku. Kuća je usamljena, visoko na brdu, blizu šume, van domašaja svih lokalnih seoskih puteva i do nje se moglo samo pešice. Njen vlasnik je ranjeni Adem Bećirović, otac uhapšenog Safeta Bećirovića. Istražni sudija Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić juče posle podne je saopštio da je uviđaj na mestu obračuna vehabija sa policijom završen.

Meštani Trnave, uplašeni i u šoku, tvrdili su da su kuće u poslednje vreme bile napuštene, da su čuli pucnjavu, ali da nisu znali o čemu se radi, kao i da proteklih dana u okolini nisu primećivali bilo kakvo kretanje ili drugu aktivnost.

Vest o događaju u Donjoj Trnavi brzo se širila novopazarskim kafićima. Građani su bili u neverici, jer je ovo ko zna koji put u poslednje dve godine da zbog vehabija Novi Pazar dospeva u središte medijske pažnje.

Akcija policije, kako saznajemo, planirana je nekoliko dana, nakon dobijanja operativnih saznanja da se u ovom kraju Sandžaka kriju članovi terorističke grupe, čijih je nekoliko pripadnika uhapšeno sredinom marta. Tada su u selu Žerben na planini Ninaji, kod Sjenice, uhapšeni Mirsad Prentić (30), rođeni Ismailov brat, Fuad Hodžić (33), Senad (23) i Vahid (24) Vejselović zbog sumnje da su organizovali teroristički kamp. Zbog sumnje da imaju veze sa kampom u Žabrenu i oružjem koje je tamo nađeno, pritvoreni su i Jasmin Smailović (30) i Mehmedin Koljši. Sve uhapšene vehabije su iz Novog Pazara. Policija je tada u kampu našla veliku količinu plastičnog eksploziva sa satnim mehanizmom, metke različitog kalibra, bombe, zaštitne maske i pribor za čišćenje oružja i različite vrste vojničkih uniformi, odeće i opreme. Nađeni su i kompasi, dvogledi, bajoneti, geografske karte, priručnici o rukovanju automatskim oružjem, sanitetski materijal, kanisteri sa vodom i naftom. Otkrivena grupa vehabija je oružje dobijala sa Kosova i Metohije.

Policiji je tada, međutim, umakao Ismail Prentić za koga se sumnjalo da je vođa terorističke grupe vehabija, koja je imala tridesetak članova. Tada se pretpostavljalo da je Ismail Prentić sa svojim istomišljenicima pobegao na Kosovo. Inače, Ismail Prentić je odranije poznat organima gonjenja jer je sa drugim vehabijama učestvovao u prekidu koncerta „Balkanike“, u pucnjavi ispred Arap-džamije i u neredima u džamijama.

Zabrinutost povodom tragičnog događaja izrazio je i predsednik opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin i pozvao sve da sa svoje strane daju doprinos očuvanju mira.

Ministar policije Dragan Jočić izjavio je da je policija odlučna da suzbije i iskoreni sve terorističke pretnje i obezbedi mir za sve građane Novog Pazara i tog dela Srbije.

Ljajić: Kulminacija krize

Lider Sandžačke demokratske partije Rasim Ljajić ocenio je da je najnoviji obračun policije s pripadnicima radikalnog islamskog pokreta - vehabijama - kulminacija krize od pojave te grupe u Sandžaku i Novom Pazaru. On je izrazio nadu da će svi ljudi koji su sledili učenje vehabizma shvatiti „svu besmislenost i pogubnost njihove navodne misije“. Ocenivši da je čitavom regionu i ljudima koji tamo žive naneta ogromna šteta, Ljajić je ukazao na dve stvari koje bi trebalo hitno uraditi da bi se u Sandžak vratili mir i stabilnost. Prvo, potrebno je postići unutrašnjopartijski konsenzus i konsenzus unutar islamskih zajednica u Sandžaku i Srbiji i „mi ćemo pokrenuti jednu takvu inicijativu“, rekao je Ljajić. Drugo je potreba suštinske promene politike i odnosa Vlade prema Sandžaku, jer je „očito da država mora imati drugačiji pristup problemima na tom području u odnosu na pristup koji je imala u poslednje dve-tri godine“, smatra on.



Zukorlić: Potvrđena moja strahovanja

„Široj javnosti je poznato da sam ja u više navrata ukazivao da sam zabrinut za mogućnost radikalizacije stanja u Sandžaku. Takođe, jasno je da pismo koje sam u četvrtak uputio predsedniku države i premijeru zapravo i ovim potvrđuje svoju osnovanost. “, rekao je muftija Muamer Zukorlić. On je rekao da tamo gde nema jakih verskih institucija dolazi do ekstremnog tumačenja islama. Jedinstvena i stabilna Islamska zajednica pretpostavka je očuvanja mira u Sandžaku i Srbiji. Predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić tražio je prekjuče od predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunice zaštitu za muslimane i Islamsku zajednicu od, kako je naveo, posledica nezakonitog delovanja bezbednosnih službi. On je u pismu predsedniku i premijeru naveo da „postoje indicije i informacije o umešanosti bezbednosnih službi u aktivnosti koje se vode protiv te zajednice“.



Zorić: Predmet preuzelo Specijalno tužilaštvo

Specijalno tužilaštvo za borbu protiv organizovanog kriminala preuzelo je predmet protiv vehabija osumnjičenih za organizovanje terorizma na prostoru Novog Pazara, izjavio je juče portparol tog tužilaštva Tomo Zorić. Portparol Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal Tomo Zorić je posle otkrivanja kampa na Ninaji i hapšenja vehabija, rekao da je slučaj označen kao „državna tajna“. On je tada odbio da kaže da li se predmet nalazi u Specijalnom tužilaštvu i zapretio je krivičnim sankcijama svakom ko o tome progovori.





http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=2042

sejdzo
25-04-2007, 14:12
-----Iskreno zaljenje povodom ovoga----

STRANAC
26-04-2007, 20:02
zalis li coveka ili situaciju...?

36310
26-04-2007, 21:12
Vala ja zalim coveka...da je nekim slucajem klao po Srebrnici jos uvijek bi bio i na slobodi i u zivotu.

STRANAC
26-04-2007, 21:42
36310

zalosno je sto je istina ovo sto si napisao,ali sta je tu je...

situacija u sandzaku posle svih ovih zbivanja se strasno pogorsala...

i onako smo bili crnim slovima upisani na mapi srbije a sada smo jos i crvenom zaokruzeni...

ko god da radi ovo sto radi,nije prijatelj nasega naroda...

nadam se da ce sandzaklije steci sabur i selamet,razlikovati dobro od loseg i naci resenje da se sto pre prevazidje novonastala situacija...



off topic

ja pripadam grupi ljudi koja ne menja dobre navike...

tako od rodjenja pa do danas u najvecem broju uzivanja u bezalkoholnim picima odlucujem se za coca-colu,u alkoholnim za viski,u autima za nemacka vozila,i da ne nabrajam...

takodje sam misljenja,da je pripovedanje islama u sjenici zaista bilo na veliko nivou,pogotovu za prave vernike,i da nista,ama bas nista nije trebalo da se menja...

nadam se da se razumemo...

36310
26-04-2007, 23:00
Mislim da sam se u nekoj od tema na ovom forumu vec izjasnio po pitanju vehabija pa se zato nezelim ponavljati ali eto ukratko mogu jos jednom da ponovim da se sa njima,ideoloski ne slazem ni po jednoj tacki

Medjutim,sva ova galama koja se odigrala u zadnje vrijeme,te oruzje te terorizam,pa onda ova hajka po brdima i tekako ide u korist nekom.

Taj neko to sigurno nismo mi koji od citave novonastale situacije zelimo samo smirivanje situacije AND JUSTICE FOR ALL.

Elvis-Eko
27-04-2007, 20:11
Tradicija Islamske Zajednice u Sandzaku i uopste u tom delu Evrope je duga stotine godina. Tamosnji Muslimani prakticiraju takav Islam tolike godine i svako drugo prakticiranje bi remetilo red , mir i poredak.To znaju svi koji zive dole i to bi trebali da znaju svi koju dodju da zive tamo.

Sva ova desavanja u zadnje vrijeme i sami porast Vehabizma po mom misljenju ( a znam da ih ima koji se ne slazu samnom ) prestavlja losu sliku o Sandzaku, pogotovu u ovo vrijeme kad se svijet bori protiv terorizma.

STRANAC
27-04-2007, 20:43
mislim da je malo onih koji se na slazu sa tobom...

uglavnom su svi toga misljenja samo sto niko ne zeli da podize hajku na nekoga svoga,jer i onako je bespotrebno ono sto se vec desilo...

u ostalom,kada sve u danasnje vreme ide napred i tezi se dalje u buducnosti,nekome je stalo da vraca to boze nemu tradicionalnu tvorevinu,koja bog zna da li je i postojala...

nekako iskvarismo temu,ali nije ni prva ni poslednja...

sejdzo
02-05-2007, 12:18
Zalim celu ovu situaciju...bez komentara!!

SEJO31-de
07-06-2007, 22:00
Novi Pazar -- Po naredbi istražnog sudije u Novom Pazaru uhapšeni Erhan Smailović, Aladin Pulić i Husein Čuljka, saopštio MUP Srbije.



U MUP-u je rečeno da su uhapšeni povezani s ranije privedenim vehabijama. Smailović, Pulić i Čuljak, svi iz Novog Pazara, osumnjičeni su za krivično delo udruživanja radi protivustavne delatnosti, u vezi s krivičnim delom terorizma. Oni će u zakonskom roku od 48 sati biti privedeni istražnom sudiji





IZVOR B92