PDA

View Full Version : Obecano-ucinjeno: Rasim Ljajic podneo ostavku


STRANAC
29-12-2009, 14:48
"Učinili smo sve i nikada veći napor nije bio uložen i nikada ozbiljnije nije rađeno na lociranju Mladića."

http://img682.imageshack.us/img682/8021/v156808p0.jpg

Koordinator Akcionog tima za lociranje i hapšenje haških optuženika Rasim Ljajić podneo je danas predsedniku Vlade Srbije Mirku Cvetkoviću ostavku na to mesto i članstvo u timu.

"Ovim Vas obaveštavam da iz svima poznatih, više puta ponovljenih razloga, podnosim ostavku na funkciju kooridnatora Tima za implementaciju akcionog plana za okončanje saradnje sa Međunarodnim krivičnim tribunalom za bivšu Jugoslaviju koju sam obavljao od osnivanja tima u julu 2006. godine", navodi Ljajić u ostavci upućenoj premijeru.

Ljajić predesednika vlade obaveštava i da ima puno povrenje u rad tima, u profesionalnost njegovih članova i njihovu predanost ostvarenju postavljenih ciljeva, kao i da je potrebno nastaviti bezrezervnu podršku Akcionom timu.

"Godina koja se završava nesumnjivo je najuspešnija godina u procesu saradnje Srbije sa Haškim tribunalom. Svi aspekti saradnje sa Tribunalom danas su na veoma visokom nivou. Naše bezbednosne službe preduzimaju sve napore da bi se rešilo pitanje preostale dvojice begunaca, i predstavnici međunarodne zajednice su prepoznali te napore", ocenio je Ljajić u ostavci koja je dostavljena i medijima.

Ljajić je u ostavici podsetio i da u ovom trenutku Srbija nema nerešenih zahteva za dostavljanje dokumentacije, uvide u arhive, oslobađanje svedoka dužnosti čuvanja tajne kako bi svedočili u postupcima pred Tribunalom, i to se odnosi kako na zahteve Tužilaštva Tribunala, tako i na zahteve odbrana okrivljenih.

"Odlična saradnja sa Tribunalom jedan je od razloga za nedavno odmrzavanje Privremenog trgovinskog sporazuma i omogućavanje nastavka evropskih integracija naše zemlje", dodao je Ljajić.

Ljajić je precizirao da će ostati na mestu predsednika Nacionalnog saveta za saradnju sa Tribunalom i da će u tom svojstvu zajedno sa ostalim članovima Saveta i dalje preduzimati sve mere da bi se održao postojeći nivo saradnje u svim onim oblastima saradnje koje su u nadležnosti Nacionalnog saveta.

"Savet će nastaviti da blisko sarađuje sa Akcionim timom i sa svim drugim nadležnim državnim organima u cilju što bržeg okončanja saradnje Srbije sa Tribunalom. U tom pogledu Vam ostajem u potpunosti na raspolaganju", navedeno je ostavci koju je Ljajić uputio predsedniku Vlade Srbije.

Ljajić je krajem septembra najavio da će podneti ostavku ako haški optuženik Ratko Mladić ne bude uhapšen do kraja godine. Ljajić je i juče rekao da je ostavka čin lične odgovornosti, a ne reakcija na ono što je rađeno na lociranju i hapšenju Mladića.

"Učinili smo sve i nikada veći napor nije bio uložen i nikada ozbiljnije nije rađeno na lociranju Mladića. Ovakve aktivnosti treba nastaviti i siguran sam da trud mora dati rezultat", rekao je Ljajić.

Elvis-Eko
29-12-2009, 20:34
Lajic ima dobru perspektivu kao politicar u Srbiji i sigurno ga ceka svijetla buducnost,pametan je to covjek. Ali kao Bosnjak i kao predstavnik Sandzackog naroda, mislim da je izgubio dosta poena

homar
29-12-2009, 21:38
Ljajić je jedan veliki licemjer. Na šta je dao ostavku, na funkciju Koordinatora, dok i dalje ostaje Šef Nacionalnog savjeta za vezu sa Haškim tribunalom. I dalje će opravdavati laži i skrivanje ratnih zločinaca po Srbiji. Njegova politička karijera je okončana, na narednim izborima i on i Suljo ostat će samo jedno poltronsko političko ništavilo, koji su bili spremni žrtvovati sve interese Bošnjaka i svih građana Sandžaka za svoj lični interes.

STRANAC
29-12-2009, 21:48
a,sta mislis,ako vec kazes da njih dvojica nece imati podrsku,ko ce dobiti glasove bosnjaka srbije...???

homar
29-12-2009, 22:05
a,sta mislis,ako vec kazes da njih dvojica nece imati podrsku,ko ce dobiti glasove bosnjaka srbije...???
Pa ako su Bošnjaci spali na ovu dvojicu izanđalih političara, onda stvarno ne zaslužuju ni bolju budućnost. Rezultati njihovog "vladanja" u Sandžaku su katastrofalni. Treba samo letimice pogledati na šta se Sandžak sveo u privrednom, ekonomskom, kulturnom i svakom drugom smislu, na jedan zakržljali rep Srbije (prvenstveno dio u Srbij) u kome caruju korupcija, kriminal, droga... Jeli potrebno nabrajati još "zasluga" ovih kvazipolitičara.

Tahirovce
29-12-2009, 22:47
Ali crkli bi da Sulja ne stave u isti kos sa rasimom. pa ovo je tama o rasimu nemorate ga bas taci u svakoj temi.
Eto 95% Bosnjaka po tebi ne zasluzuje da zive, svi smo MI blesavi, hvala ti sto nam otvaras oci. Dodji ti pa se kandiduj ako pokupis glasove Trijebina ja cu te javno glasat ...
Ne slazem se sa politikom koju vodi Ljajic ali ako nih birao izmedju njega i zukorlica izabrao bih ljajica, politicaru kolko toliko i prilici da laze, krade , radi sve najgore ali hodzi??? nekome ko prima platu od nasih para da daje primer drugima sta je postenje, skromnost i pravi vernik ne prilici .. ovog sam zlotvora pomenuo cisto da vidis sta znaci pomenuti nekog gde ne treba ...

i nisi odgovorio na pitanje Stranca kome treba da idu glasovi Bosnjaka ? ja bih te pitao isto, koga glasati ako ne njih ? ...

36310
29-12-2009, 22:49
...i nisi odgovorio na pitanje Stranca kome treba da idu glasovi Bosnjaka ? ja bih te pitao isto, koga glasati ako ne njih ? ...


Pa za Cedu....za koga drugog

superbaka
29-12-2009, 23:18
Pa za Cedu....za koga drugog
Iritirash nas sviju al neka ti bude....Cheda nije Bosnjak:biggrin:

STRANAC
29-12-2009, 23:45
Iritirash nas sviju al neka ti bude....Cheda nije Bosnjak:biggrin:
tacno je da nije bosnjak,ali je covek koji je vise puta izgovorio rec "SREBRENICA",pokajanje,izvinjenje, nego svi bosnjacki politicari zajedno i u sandzaku i u BiH...

homar
29-12-2009, 23:50
Ali crkli bi da Sulja ne stave u isti kos sa rasimom. pa ovo je tama o rasimu nemorate ga bas taci u svakoj temi.
Eto 95% Bosnjaka po tebi ne zasluzuje da zive, svi smo MI blesavi, hvala ti sto nam otvaras oci. Dodji ti pa se kandiduj ako pokupis glasove Trijebina ja cu te javno glasat ...
Ne slazem se sa politikom koju vodi Ljajic ali ako nih birao izmedju njega i zukorlica izabrao bih ljajica, politicaru kolko toliko i prilici da laze, krade , radi sve najgore ali hodzi??? nekome ko prima platu od nasih para da daje primer drugima sta je postenje, skromnost i pravi vernik ne prilici .. ovog sam zlotvora pomenuo cisto da vidis sta znaci pomenuti nekog gde ne treba ...

i nisi odgovorio na pitanje Stranca kome treba da idu glasovi Bosnjaka ? ja bih te pitao isto, koga glasati ako ne njih ? ...
Ne uzbuđuj se,ja nisam opsjednut niti sa jednim političarem, a ne posebno sa ovom dvojicom o kojima sve detalje znam. Ja nemam ambicija da se bavim politikom, ali imam ambicija da kažem istinu, a istina mi je draža od bilo kojeg političara. Ja bih, što kaže poštanski, ovog trenutka glasao za Čedomira Jovanovića, jer je iskreniji i pošteniji od ove dvojice. Za slijedeće izbore će se iskristalisati i novih političata Bošnjaka, nebih da favorizujem nikoga unaprijed. Samo odmjereno i hladno.

36310
29-12-2009, 23:59
Iritirash nas sviju al neka ti bude....Cheda nije Bosnjak:biggrin:

Pa mozda na prvi pogled deluje provokativno ali ako malo realnije sagledamo politicku scenu u Srbiji ja zaista neznam za koga bi to drugog,osim za Cedu,mogao glasati...

Tahirovce
30-12-2009, 00:03
uzmite se za rucice i otidjite zajedno sa njim na paradu budite PONOSNI :) :smeh2: ...

36310
30-12-2009, 00:20
Za slijedeće izbore će se iskristalisati i novih političata Bošnjaka, nebih da favorizujem nikoga unaprijed. Samo odmjereno i hladno.

Bice to dosta tesko Homar...Beograd je puno mocniji od nas kako finansijski i kadrovski tako i institucionalno...On drzi sve konce u rukama i sasvim je sigurno da nece dozvoliti nikakovoj trecoj opciji da im pomuti planove u Sandzaku...Po meni za nas Bosnjake postoji ili Cedina Srbija(koja je po meni dosta tesko ostvariva) ili nekakva samostalnost Sandzaka(sto se u ovom trenutku granici sa utopijom).Ovo sto nam nude Suljo i Rasim je samo prelazni period izmedju ove dvije krajnosti.

ps


-NIKADA VISE NJIHOVI PLACENICI NECE BITI NASI PRVACI!!!

Tahirovce
30-12-2009, 00:23
Vidimo se na izborima :) naravno ko ispuni Uslove da se kandiduje :sadbye: ...

homar
30-12-2009, 00:46
Bice to dosta tesko Homar...Beograd je puno mocniji od nas kako finansijski i kadrovski tako i institucionalno...On drzi sve konce u rukama i sasvim je sigurno da nece dozvoliti nikakovoj trecoj opciji da im pomuti planove u Sandzaku...Po meni za nas Bosnjake postoji ili Cedina Srbija(koja je po meni dosta tesko ostvariva) ili nekakva samostalnost Sandzaka(sto se u ovom trenutku granici sa utopijom).Ovo sto nam nude Suljo i Rasim je samo prelazni period izmedju ove dvije krajnosti.

ps


-NIKADA VISE NJIHOVI PLACENICI NECE BITI NASI PRVACI!!!
Slažem se, očigledan primjer je, kada je Beograd marginilizirao Sandžačke političare, uhljebio ih u Beogradu a onda krenuo je prema Islamskoj zajednici u Srbiji, pokušao napraviti puč. To im nije uspjelo. Demokratizacijom Srbije, daje se velika šansa građanima Sandžaka da se čuje njihov glas, da se krene u ostvarivanje osnovnih ljudskih prava posebno Bošnjaka. Koliko su Bošnjaci ravnopravni građani vidi se, pored ostalog i u njihovoj zastupljenosti u državnim organima, pravosuđu, policiji i drugim institucijama. Ko to ne vidi, to je njegova lična karta. Jedan od načina da se istina čuje je što više nestranačkih medija, to je neminovnost i to dolazi. Na ovome forumu je vrlo teško argumentovano govoriti, jer su ljudi naklonjeni jednoj političkoj opciji i kada se neko nađe da nije iz toga tabora, on se gleda kao narušivač partijske idile. Nadam se da će se stvari mijenjati, ljudi se uče dok su živi.

Tahirovce
30-12-2009, 00:52
Ovde mozes da napises sta hoces, ali jedino ovde...
Ali u nedostatku argumenata promjeni se tema, tacno je da se ljudi uce dok su zivi ali nekima vijek prodje al ne skontase neke stvari ...

Elvis-Eko
30-12-2009, 03:13
Ljajić je jedan veliki licemjer. . Njegova politička karijera je okončana, na narednim izborima i on i Suljo ostat će samo jedno poltronsko političko ništavilo, koji su bili spremni žrtvovati sve interese Bošnjaka i svih građana Sandžaka za svoj lični interes.



Homar, donekle se slazem s tobom. Istina je da su ova dvojica zrtvovali interese Bosnjaka za svoj vlastiti interes i narod u Sandzaku treba da shvati da im je treca opcija neminovna. Nazalost, to cemo morat jos dugo cekati jer tvrdoglavost i naivnost kod obmanjenog Sandzackog naroda ne prolazi tako brzo.
Medjutim, ne slazem se da je njegova politicka karijera zavrsena, naprotiv. Mislim da ima blistavu buducnost i perspektivu. Kao sto rekoh u ranijem postu, Lajic je za razliku ovog drugog, od kojeg je i portir u zgradi vlade pametniji, jako pametan covjek i sa novom strankom mu se smijesi lijepa buducnost kao politicara u Srbiji

iSelektor
30-12-2009, 10:42
Na ovome forumu je vrlo teško argumentovano govoriti, jer su ljudi naklonjeni jednoj političkoj opciji i kada se neko nađe da nije iz toga tabora, on se gleda kao narušivač partijske idile. Nadam se da će se stvari mijenjati, ljudi se uče dok su živi.

Nemoj tako Homar, ja nisam naklonjen nikome, cak i nemam pravo da glasam u Srbiji, ja jedino mogu da glasam za Angelu Merkel :)

Ovde stvarno moze svako da napise sta hoce... budi fer i iskreno sagledaj sve... jeste da smo imali nesuglasica, ali niko ti nije uskratio misljenje, niti ce ikada...
Jeste moj Resko veliki Suljovac, ali to jos uvijek ne znaci da druge koci u bilo kom pogledu... samo voli da kaze svoje misljenje sto je svakom dozvoljeno!

Sve u svemu, da se vratim na temu...

Rašaga je trebao da se odbaci totalno politike, kad vec glumi ostavke... a ne da predje s jedne stepenice, na pokretne stepenice... i da glumi da se umorio hodajuci uz stepenice...

Pozz 8)

homar
30-12-2009, 15:43
Meni je drago da čujem i ovakva mišljenja (Tahitović), jer ljudi su različiti, gledaju iz svog ugla stvari, pa je potrebno sve to izvagati i opredjeljivati se. Ako su nekada Rasim i Suljo bili neminovnost (a ja tvrdim da nisu), sada je došlo vrijeme da se ljudi opredjeljuju za rezultate, ne za prazne priče koje ova dvojica prosipaju skoro 20 godina. Ako ništa drugo vrijeme je da se mladi u Sandžaku slobodnije upuste u politiku i stvari uzmu u svoje ruke. Jedan ogroman potencijal za Sandžak je dijaspora, to do danas zvanična politika nije iskoristila, a to samo iz jednog razloga "strah za fotelje". Puno različitih ideja i političkih opcija može samo pomoći demokratizaciji i napredku našeg kraja a nikako suprotno.