PDA

View Full Version : Pretucena porodica u Beogradu!


STRANAC
25-12-2009, 12:46
Dvadesetak napadača provalilo je u dom porodice Kostovski u Beogradu, pretukli ih i demolirali kuću, javila je RTV B92 u četvrtak uveče, a pretučena porodica napad povezuje sa građevinskim investitorom.


Maskirani napadači provalilu su u kuću porodice Kostovski u ulici Stanka Vraza 38 u Beogradu i pretukli Koču Kostovskog i njegovu suprugu Menku.

Njihova ćerka Nataša rekla je da im poslednjih meseci stižu pretnje od nepoznatih ljudi za koje sumnjaju da su povezani sa investitorom, sa kojim je njena porodica sklopila ugovor o ustupanju placa za izgradnju zgrade.

Pošto su porazbijali nameštaj, prozore, vrata i isekli struju, napadači su pretukli vlasnika kuće Koču Kostovskog koji je u polusvesnom stanju prevezen u bolnicu, dok su njegovu suprugu Menku takođe tukli i zaključali u toalet.

Njihova ćerka, koja u tom trenutku nije bila u kući, kaže da su problemi, a zatim i pretnje, počeli pre dve godine kada su odlučili da svoje zemljište ustupe građevinskom investitoru.

"Mi smo potpisali ugovor sa izvesnim Zoranom Trifunovićem, nakon toga smo se iselili i živeli u Mirijevu godinu dana. On za tih godinu dana nije uspeo ni da sruši kuću niti da počne sa radovima. Zvali smo ga da ga pitamo da li da ostajemo tamo, da li će još plaćati kiriju ili da se vratimo", kaže ona.

"Nismo mogli da ga nađemo i ništa drugo nam nije ostalo nego da se vratimo, jer da plaćamo kiriju nismo imali. Vratili smo se ovde, a posle izvesnog vremena pojavljuje se neka firma 'Sava invest' koja potpisuju nas i još dvoje vlasnika ove parcele kao investitore, a da nas pritom niko ništa nije obavestio“, objašnjava Nataša Kostovski.

Kako sa firmom "Sava invest" nisu imali bilo kakav sklopljen ugovor, porodica Kostovski nije želela da se iseli iz kuće i da pristane na dalju gradnju.

U avgustu počinju da im prete, ali kako Nataša Kostovski i njene komšije kažu, ne znaju tačno ko su ljudi koji od njih traže da ustupe plac.

"Jednog dana su došli sa bagerom, srušili ogradu i počeli da kopaju temelje i naravno opet policija, opet krš i lom, pa onda tako sa vodom, sa kanalizacijom… da vam ne pričam kako su ih psihički maltretirali, pretili. Žena je zvala sinoć policiju, rekli su da će ih pobiti, policija nije došla i večeras smo čuli samo neko lupanje", kaže komšinica porodice Kostovski, Radoslava Vešović Brkić.

"Kada sam izašla, videla sam komšiju koji leži bez svesti, trese se, drhti... Ja sam lekar, puls sam mu odmah izmerila, pritisak je bio preko dvesta. Zvala sam Hitnu pomoć i oni su došli. Čovek se žalio da ga je tuklo više od 20 osoba koji su bili u crnom, nju su zaključali u kupatilo i glavu joj stavili u WC šolju", rekla je još jedna komšinica, Branka Popov.

Pomenuti investitor Zoran Trifunović iz Jagodine, kome se gubi svaki trag i sa kojim B92 nije uspeo da stupi u kontakt, podigao je na placu pored kuće Kostovskih zgradu, za koju nije poštovao građevinske rokove, obećanu kvadraturu i gde nije uveo struju i kanalizaciju.

Na fiksne telefone firme 'Sava invest' se niko nije javljao na telefon u četvrtak uveče.