PDA

View Full Version : Iz inata napravio minaret u Svajcarskoj


iSelektor
12-12-2009, 01:01
Prkoseći zabrani, Švicarac nemusliman izgradio minaret na dimnjaku svoje firme!
Poslovni čovjek Guillaume Morand šokiran rezultatima referenduma

http://img2.pict.com/1a/91/e6/2184864/0/minaret.png

Prkoseći novoj zabrani, jedan je Švicarac izgradio minaret na dimnjaku zgrade svoje kompanije u Bussignyju, u predgrađu Lausanne prosvjedujući protiv nedavno izglasane zabrane gradnje minareta u Švicarskoj.

- Skandalozno je što su Švicarci izglasali tu zabranu, zbog koje smo dobili podršku svih ekstremno desno orijentiranih stranka. To je sramotno, objasnio je Guillaume Morand koji vodi švicarski lanac trgovina cipelama.

Poslovni čovjek Morand, koji nije musliman, šokiran je rezultatima referenduma od 29. novembra na kojem se većina od 57,5 posto izjasnila za zabranu izgradnje minareta. Gradnjom minareta, koji izdaleka zaista nalikuje pravom minaretu, on je također želio poslati poruku mira. Morand tvrdi da muslimani u Švicarskoj nikada nisu izazivali probleme, prenosi u petak Hina.

Izvor: Avaz

36310
12-12-2009, 10:51
"U Siriji postoji duga istorija verske tolerancije. Država garantuje slobodu veroispovesti i versku toleranciju svojim ustavom i zakonima. Hrišćani čine oko 12 odsto stanovništva i procenjuje se da ih ima preko dva miliona. Aktivno je na stotine hrišćanskih crkava, a ima čak i 15 sinagoga. Paradoksalna je činjenica da u Siriji ima više hrišćanskih crkava (7) nego džamija u celoj Evropskoj uniji, mada je broj muslimanskih vernika u nekim evropskim zemljama prilično veliki (Francuska, Nemačka, Holandija). "

izvor
Komentari (http://starisajt.nspm.rs/Debate/2006_CP_poteyica1.htm)

iSelektor
12-12-2009, 12:57
Mislis Dzamija kao Dzamija... sa minaretom... ovako "Dzamija" ima ja mislim u svakom gradu bar 10... jedna za turke, jedna za nas, jedna za arape, za indijce itd...
Znaci velike prostorije gde moze da se klanja i sve ostalo...

36310
12-12-2009, 17:47
Mislis Dzamija kao Dzamija... sa minaretom...

Mislim da je autor,gore navedenog teksta,mislio upravo na ove vrste dzamija...
(kompletan tekst mozete procitati na onom linku).

ps
Veoma sam pozitivno iznenadjen ovim tekstom koji je objavljen u casopisu "Nova Srpska Politicka Misao".....


Vidi se da je nova :)

Tahirovce
12-12-2009, 17:53
Mogli su u Sjenicu na magacin napraviti ovakvo Minare :biggrin:, nego nesta magacionera :smeh2: :smeh2: sad ce se opet onde misi nakotit :zvizdi: ...