PDA

View Full Version : Amerikanci ludi za ćevapima


borichi
07-12-2009, 22:13
Bosanski restoran u Houstonu
Amerikanci ludi za ćevapima

Amerikanci su potpuno ludi za bosanskim specijalitetima. Restoran Cafe pita + koji je smješten u Houstonu, u Texasu, radi punom parom, a svi koji dođu i probaju ćevape, pitu, hamburger na bosanski način ili neki drugi bosanski specijalitet restoran napuštaju ližući prste.

Cafe pita + je pravi bosanski restoran kojeg svakodnevno posjeti nekoliko stotina Amerikanaca koji obožavaju naše specijalitete, a ono za čime su najviše ludi su, naravno, ćevapi.

Posjetioci imaju samo riječi hvale za naše specijalitete. Ni sami ne znaju šta bi prije pojeli - ćevape, pitu, sarmu...

O bosanskom restoranu bilo je riječi i u veoma popularnoj emisiji Diners, Drive-ins, and Dives u kojoj Guy Fieri obilazi najbolje, najinteresantnije i restorane sa najspecifičnijom kuhinjom diljem Amerike.

A, šta Amerikanci kažu za našu kuhinju pogledajte u video snimku.


YouTube - Diners, Drive-ins, and Dives: Cafe Pita + (http://www.youtube.com/watch?v=pCrH-Q8vNJs&feature=player_embedded)

borichi
07-12-2009, 22:15
Opet ce me Mersija kritikovati.:D

tidza
07-12-2009, 23:16
hmmmmmmm....:p

Undercover 007
08-12-2009, 01:39
Ljudi su profesionalci vidi se.Sve cestitke od mene i puno uspeha zelim.
Kod mene u gradu ima puno nasih cevabdzinica ali ne spremaju kao ovaj u to sam siguran.

Elvis-Eko
08-12-2009, 05:00
Amerikanci ludi za ćevapima





Ma oni su ludi za svakom hranom. Halapljiviji narod ne postoji na zemaljskoj kugli od njih

36310
08-12-2009, 09:50
Ma oni su ludi za svakom hranom. Halapljiviji narod ne postoji na zemaljskoj kugli od njih

Ma "guzicari" su to,reklo bi se u Sandzaku ,ili "poguzije" kazali bi Bosanci. :)

iSelektor
08-12-2009, 17:20
Kao sto meni neko rece, amerima sta god da das, njima ce da bude super... jer oni zive samo od instant hrane...

tako da se pojavio i neki uzbekistanac sa njegovom hranom, isto bi bio hit...
Ali ovo sto stavlja luk u meso nisam razumeo, sta je to?
Ono kada rasece zivu butinu ili batak, pa ubaci luk... jel ima neko objasnjenje ili recepat 8)

Elvis-Eko
08-12-2009, 18:56
Ma "guzicari" su to,reklo bi se u Sandzaku ,ili "poguzije" kazali bi Bosanci. :)


Taman tako, oci su im gladne

borichi
12-12-2009, 22:12
Kao sto meni neko rece, amerima sta god da das, njima ce da bude super... jer oni zive samo od instant hrane...

tako da se pojavio i neki uzbekistanac sa njegovom hranom, isto bi bio hit...
Ali ovo sto stavlja luk u meso nisam razumeo, sta je to?
Ono kada rasece zivu butinu ili batak, pa ubaci luk... jel ima neko objasnjenje ili recepat 8)

Ima svega, i onih sto zive od instant hrane do onih koji samo jedu organic i sa velikom paznjom prate sta unose u svoje tijelo.

Uzbekinstanska hrana bi bila vjerovatno atraktivna ako se istice sa necim autenticnim i dobrim jer je konkurencija je ogromna.

Konkretno ovaj restoran:

Mi imamo puno ovih Bosanskih restorana po Americi, ali...
je samo ovaj u kome je "FOOD NETWORK" posvetio paznju i prenio ove snimke na tom vrlo popularnom Kanalu. Sama cinjenica da su tu prikazani, dovoljan je uspjeh. Konkurencija je doista velika i ima vise restorana nego li icega u ovoj velikoj zemlji.

Prednji dio noge od janjeta/ovce cega li ili batak (engleski - Lamb Shank) sto ti rece, prerezao je i stavio bijeli luk zajedno sa ostalim zacinima, iz razloga jer je to aktivan misic kod zivotnje i potrebno ga je marinirati u svemu tome da malo koji sat odstiji, da bi meso poprimilo mirise i aromu ovih zacina, jer je poznato da janjetina ima specifican jak miris.
Nakom mariniranja se kuha u onom zemljanom loncu sa povrcem, kasnije se servira sa rizom.

I za kraj,

Sto rece Undercover 007, Svaka im cast, bilo bi pravo zadovoljstvo posjetiti njihov restoran.

iSelektor
12-12-2009, 23:43
Hvala na objasnjenju... cisto me zanimalo, jer nasi prave... inace sve amerikansko sem iphone-a me ne zanima :)

Pozzz 8)

Undercover 007
13-12-2009, 07:01
Borichi sigurno cu ih posjetiti jer cesto prolazim kroz taj grad i napravicu nekoliko slika.
Zlatko mogu ti jedno reci da ameri imaju dalko najvise dobrih i korisnih stvari u odnosu na ostatak svijeta ali ima i onih ruznih koje cesto zasjene one dobre pa se one ne primjecuju.

iSelektor
13-12-2009, 14:10
eh brate brate... nekad je amerika bila ono iz filmova i ono sto nam pricaju, kad neko dodje iz te zemlje, pa jos nabudzi pricu...
danas fala bogu imam pristup svim drzavama ovog svijeta i na niciju se pricu ne palim, sve vidim i sve znam... i 100 % sam siguran da je amerika zemlja koja me najmanje zanima...
Jos narocito sto jos uvijek ima naroda koji prica KAKO JE SUPER tamo, a mi coravi pored interneta...

ŠTULICU JEBO LI TE ONAJ STIH TVOJ!!!! 8)

borichi
13-12-2009, 21:57
eh brate brate... nekad je amerika bila ono iz filmova i ono sto nam pricaju, kad neko dodje iz te zemlje, pa jos nabudzi pricu...
danas fala bogu imam pristup svim drzavama ovog svijeta i na niciju se pricu ne palim, sve vidim i sve znam... i 100 % sam siguran da je amerika zemlja koja me najmanje zanima...
Jos narocito sto jos uvijek ima naroda koji prica KAKO JE SUPER tamo, a mi coravi pored interneta...

ŠTULICU JEBO LI TE ONAJ STIH TVOJ!!!! 8)


HAHAHAHAHAHAHAHAHA:D:D E stvarno si smijesan Cchoeeekk, hahahaha

Nego lako je meni za ljubavi prema Americi, moj ti je problem sto je Cavalia u Atlanti!! i kako da ja iskupim svoju ekipu, da to vidim!!. Nedo mi Bog Dragi da to propustim!

A moram pricekati do Srijede, pa me strah da se karte ne rasprodaju...

YouTube - Cavalia: a Dazzling Display of Horse Power and Beauty (http://www.youtube.com/watch?v=np8WJ_2TbLA&feature=geosearch)

iSelektor
13-12-2009, 22:34
pa imas internet, kupi kartu, rezervisi... kod nas ovde u evropi se to danas radi sve preko interneta 8)

mersija
13-12-2009, 22:50
Opet ce me Mersija kritikovati.:D

Aaaaa,ja tek sad ovo vidjela.....

:hmmmm: da su samo Amerikanci.....:p

Ovo ti oprastam,,,,,nisu ni vjestice ko sto su nekad bile.....:smeh2: :smeh2: