PDA

View Full Version : POSLJEDICE BOMBARDOVANJA NATO-a


solak
26-01-2007, 09:24
Narode Sellam,krajnje je vrijeme da se pozabavite oko problema koji je nastao nakon bombardovanja Sjenice.

U prošloj godini samo je devet osoba umrlo od malignih oboljenja (tumor na mozgu).

Toga prije nije bilo i to je ubijeđen sam posljedica bombardovanja nezasićenim uranijom.Koliko znam Sjnica je jedna od poznatijih ekoloških područja,velika nadmorska visina , nema industrije itd.

Pazite Amerikancima je svejedno za taj uranijum pa dole su Muslimani,Srbe takođe zaboli uvo.

Niko neće pokrenuti to pitanje sem vas.

Ovdje u Sarajevu tačnije u Hadžićima je bio takav slučaj,koja se kampanja digla stručni timovi su radili na dekontaminaciji tog otpada,a to su ustvari ostaci od granata geleri(šrapneli).

NIKO NEĆE POKRENUTI TO PITANJE OSIM VAS !!!

Crni Gruja
26-01-2007, 12:49
To za tumor si potpuno u pravu. Ni mene niko ne moze ubedit da narod sad vise ne umire od tog zla nego prirodnom smrcu, i da je to sve od bombi koje su tu bachene i radijacije koja iz njih izlazi. Sto se tice ovog pitanja ja sam 150% ZA da se nesto po tom pitanju uradi, i uicinicu sve sto je u mojoj mocu da nesto od toga bude.

Svaka ti cast na temi, solak!

Elvis-Eko
26-01-2007, 14:51
Pa gde su te pobjednicke stranke i gde su ti lideri da nesto spomenu oko toga. Sve je to tacno sto je solak rekao i bas me zanima sta ce se uradit po tom pitanju

adnan
26-01-2007, 16:30
Ovi nasi kazanove sto se najvise motaju po aerodromu i kace "suvenire" po znakovima bi trebali da promijene lokaciju.

lana
26-01-2007, 18:28
SELLAM SVIMA

Tema je na svom mestu i nažalost istinita,ovime treba da se pozabave vlasti što pre.Onima koji su to posijali je svejedno jer znaju ko dole živi,a o surogat maćehi i da negovorimo.

Dakle uzdaj u se i u svoje kljuse.

halilce
26-01-2007, 21:54
Tema je na mestu,a činjenično stanje je takvo,da veliki broj ljudi,oboleva od svih vrsta tumora!

U poslednjih 10.meseci,od kako je moj babo rahmetli(Nije potvrđeno,ali sumnja je ostala na tumor pluća),svaki drugi umrli je od tumora!

U jučerašnjem BLICU,kaže se da u Srbiji oboli godišnje,od tumora na materici,svaka četvrta žena!

Šta može da učini Vlada,lokalna vlast,po tom pitanju,teško je reći!

Elvis-Eko
27-01-2007, 07:37
Ova nasa vlast ne vjerujem da moze nesto da ucini jer su jednostavno nesposobni. Pitanje je, da li o tome i smije da se govori

lana
27-01-2007, 09:23
Dobro je sto ste se animirali za temu,sad je vrijeme da se reaguje,znaci dopisi tv stanicama,radijske emisije,neki protest,a najbolje bi bilo osnovati UDRUZENJE GRADJANA OBOLJELIH OD KARCINOMA.Jedino tako se moze nesto postici,pojedinac nemoze sam nista.Bitno je da se oko toga digne prasina i da se o tome prica i da se naravno,najbitnija stvar,utvrdi uzrok oboljenja stanovnistva.U Srbiji vec postoji to udruzenje samo neznam gdje,gledala sam negdje na tv-u.Njih treba kontaktirati i popricati o svemu,da se nesto pokrene.

Zasto Tutin,N.Pazar,Priboj itd.nema ovakvih posljedica.Hvala Bogu.

U sjenici je bombardovan AERODROM i trebalo je jako oruzje da se unisti,

treba utvrditi kojim je to oruzjem (KAKVE SU BOMBE BACANE).Ako se radi o nezasicenom uranijumu stvar je alarmantna.

Opet ponavljam u Sarajevu u Hadzicima je bio takav slucaj gdje su ljudi masovno oboljevali zbog iste stvari.

lana
27-01-2007, 09:42
aerodrom

adnan
27-01-2007, 09:55
Brava lana, treba osnovati udruzenje i razglasiti na sva zvona. Samo treba sacekati da se ovo oko Kosova stisa. Naime ovde javljaju da je procurilo u medije da ce Kosovo postati nezavisno i punopravni clan svih medjunarodnih institucija. To ce verovatno odvuci puno medijske paznje u Srbiji.

keiselbach
27-01-2007, 12:21
Postovani sugradjani i kolege sa foruma tema je odlicna.

Sticajem okolnosti i sa pozicijom u kojoj se nalazim cesto sam u prilici da komuniciram sa covekom koji ima 90% ingirencija nad temom "posledice bombardovanja u Srbiji"

Njegovu funkciju necu reci ali cu vam reci sledece:



To je covek koji vec 7god. "ratuje" sa vlastima.Naime zbog pozicije u koju zauzima trazio je da se preduzme nesto u tom smislu.Pozivao je celokupnu vlast ali se svi oglusuju i to prvenstveno zbog materijalne strane jer kako mi rece"DEKONTAMINACIJA KUBIKA TAKVOG ZEMLJISTA KOSTA OKKO HILJADU EURA"



Postoje mnoga mesta u zemlji bombardovana osiromasenim uranijumom,narocito na Kosovu.Posledice polako uzimaju maha.



Pitao sam normalno i za nas kraj.Rekao mi je da neka precizna istrazivanja nisu vrsena,da je moguce da je i bilo takvih projektila ali sa obzirom kakvi su objekti gadjani i koliko je trajalo bombardovanje nemaju podataka da ima nekog pojacanog zracenja ali i da posledice ne moraju samo od toga da nastanu.



POZDRAV

Crni Gruja
27-01-2007, 12:54
Evo nas na pragu jedne velike i, sto je najbitnije, ostvarljive ideje. Hajde sad da se udruzimo da nesto zajednickim snagama pokrenemo, da znamo makar da smo nesto pokusali. A Allah ce dragi biti uz nas i pomoci nam da do toga cilja i stignemo ako Bog da.

SEJO31-de
27-01-2007, 15:28
Ideja je dobra, ali koliko je ostvarljiva je znak pitanja.U Srbiji mislim da vec postoje udruzenja,kao na primer iz Pazara,Varvarina,Nisa i td.ali mislim da nisu nista uspeli .To su udruzenja porodica poginulih u bombardovanja.Njihovi zahtevi i tuzbe protiv NATO stigle su i do Medjunarodnog suda ali nazalost nista nisu uradili.

Treba nesto radit,ali sve dok vlada Srbije i rukovodstvo opstine nepokrene to pitanje glas naroda se nece cuti.

Sto neko naglasi da jos nemaju podataka da ima nekog zracenja na teritoriji nase opstine govori dosta da nikog ne interesuje sta je i kako je stanje u Sjenici.

U svakom slucaju podrzavam ovu temu i ako dodje do nekog organizovanja udruzenja ili tome slicno dacu sve od sebe da uspemo i ostvarimo nas cilj.Svi mi zelimo da imamo kao i prije EKOLOSKI ZDRAVU sredinu a samim tim i zdravu NACIJU.

Elvis-Eko
27-01-2007, 17:00
Ako zele da utvrde sa kojim je oruzjem gadjano i sta je koristeno neka odu kod aerodroma, blizu je i moje parce zemlje gde jos uvjek stoji neeksplodirana granata, a vlasti dole se prave4 kao da nista neznaju. Dugo se pokusavalo da se nesto uradi oko toga ali zbog nedostatka strucnjaka ili sta ja znam jos , granata jos uvjek stoji tamo a naravno s njom jos jedna velika opasnost po nase gradjane

SEJO31-de
27-01-2007, 17:15
Vojne strucnjake sigurno imaju ali je Sjenica kao i uvijek "Zadnja rupa na svirali".Sigurno je ato moze da potvrde mnogi od nas koji smo sluzili narodu(JNA)ili vojsku Srbije da se imaju ti aparati za merenje radioaktivnih elemenata.I...?Granate stoje,zemlja i vazduh zatrovani ali se i dalje cuti.

keiselbach
29-01-2007, 07:40
Da ima preteranog zracenja ne bi Amerikanci potrcali gore.

To je onako povrsan zakljucak ali nesto se kuva.



Konkretno narod me moze mnogo da uradi jer a postoji preterana opasnost nesto bi moralo da se uradi.

Ja kolio znam Sjenica je i dalje CISTIJE I ZDRAVIJE PODRUCJE od mnogih u Evropi a da ne pricam u drzavi.

lana
29-01-2007, 19:12
Nije u pitanju povrsan zakljucak.Ameri to zauzimaju jer je Pester svjetski znacajna kota,i sigurno nece jesti Sjenicki sir i piti vodu sa nasih vrela,kao ni zagristi jabuku sa grane.

Imaju oni svoje lunch pakete.

keiselbach
30-01-2007, 07:51
To si delimcno u pravu.Ali svakako da ce mozda jednog dana ziveti ovde a onda normalno da ce pceti da primaju i nas stil zivota.



:mrgreen: 8)

30-01-2007, 12:08
Bas sam o tome juce prico sa mojim prof. geografije i u reko je da rakete koje su bile siromasne uranijom najvise ostetile Hozdzica mahalu i Dubinje, sve oko aerdroma... A svi znamo kakav to efekat ima. Zalosno!!!

keiselbach
30-01-2007, 15:25
Najbolje je da posto ides u gimnaziju malo popricas sa Fikom.

Ja sam razgovarao sa njim.On cesto ide gore po dubinju i zimi i leti.Reko mi je da je posle bombardovanja nosio GAJGEROV BROJAC iz skole i kaze da nije imalo nekog pojacanog zracenja.



Bilo bi fino kada bi neko naveo neki konkretan primer da ne nagadjamo.Ja ne pprimecujem nikakve drasticne promene ALI NI PO KOJU CENU NE TVRDIM DA IH NEMA ILI IH NECE BITI.

lana
30-01-2007, 18:30
Drasticne promene su te da je u zadnju godinu dana umrlo devet ljudi od malignih oboljenja,i raspitajte se ko je jos bolestan.Prije toga nije bilo.

30-01-2007, 19:24
Pa popricacu, on je legenda covek...

keiselbach
31-01-2007, 07:13
Tako je ali zar i ranije Sjenica nije bila jedno od kriticnijih podrucja sto se nekih bolesti tice.

Krivci za to su dobro poznati 8)

31-01-2007, 10:46
Ja to prvi put cujem. Koji krivci?

keiselbach
31-01-2007, 13:23
Razmisli malo i gledaj o sebe ako bas ne mozes da se setis reci cu ti al kasnije.

adnan
31-01-2007, 13:39
Razmisli malo i gledaj o sebe ako bas ne mozes da se setis reci cu ti al kasnije.



Otvori novu temu za pametovanje i filozofiranje barni, ne kvari ovu, vidis da se ozbiljno diskutuje.

31-01-2007, 20:19
Ovako prico sam sa prof. Fikom. Merio je sa starim skolskim aparatima na aerdromu i ispod je granice opasnosti, ali naravno ima. A zamolio me je podatke da ne iznosim jer nisu bas tacni.

suada
01-02-2007, 07:25
NE UVALJUJTE ČOVJEKA BEZ VEZE.

JA LIČNO MISLIM DA MALO PRETJERUJETE ALI ,NARAVNO ,KADA JE ZDRAVLJE U PITANJ SVAKA I NAJMANJA DILEMA ILI SUMNJA TREBA BITI RAZLOG DA SE ODGOVORNI NJOME POZABAVE A NJIH NA TO MOGU NATJERATI SAMO GRAĐANI AKO VEĆ TO NEĆE DA RADE PO SLUŽBENOJ DUŽNOSTI.

PREDLAŽEM DA VI KOJI STE OVDJE PRISUTNI A IMATE I POSLOVNE VEZE SA RADIO AMAROM URADITE KONTAKT EMISIJU NA OVU TEMU A U STUDIO POZOVITE NEKOG IZ OPĆINE I IZ ZDRAVSTVA.SAMO VAS MOLIM AKO SE ODLUČITE NA TO DA I NAMA JAVITE VRIJEME PA DA SE I MI UKLJUČIMO U DISKUSIJU.

01-02-2007, 10:39
Nema kod nas takvih, rijetko ce sa nac neki. Svako gleda svoja posla. A trebalo bih to jednom da se uradi i da se prebrine za sva vremena, da nema dilema i da narod sve zna.

keiselbach
01-02-2007, 15:29
Citat:Razmisli malo i gledaj o sebe ako bas ne mozes da se setis reci cu ti al kasnije.





Otvori novu temu za pametovanje i filozofiranje barni, ne kvari ovu, vidis da se ozbiljno diskutuje__



Ja te molim da me se otkacis vec jednom.Da ne bih presao na neke "neprijatne stvari".Dosta mi je tvoje price i u opste necu da te komentarisem ako ista znas dosta sam ti reko,a ako sebe smatras "ozbiljnim" ucesnikom diskusije onda je ovaj forum"Becka filharmonija"

adnan
01-02-2007, 17:14
Monogo si me uplasio sa tvojim "neprijatnim stvarima" :lol: :lol: :lol:



Ako nesto znas sto drugi neznaju napisi jasno bez filozofiranja. Nauci se reda vec jednom i nemoj da omalovazavas druge clanove.



Mislim da administratori ne bi trebali da dozvole da se bilo koja tema kvari a narocito ne ova.

01-02-2007, 19:37
Moze li kod nas da se na jednu temu pise a da nema nekakvih prepucavanja ili tome slicno.

Koji krivci?

keiselbach
02-02-2007, 07:57
Ja temu u opste ne kvarim.

Dakle:

Poznato je da je u Sjenici visok procenat smrtnosti i iz nekih drugih razloga.

Malo mozda izgleda naivno ali je istina.Stvari kao susena sjenicka prsuta,punomasni sir,kajmak,sudzuk i sve ostalo sadrze niz faktora ubica.

Ono cime se mi ponosimo nam vrlo cesto dolazi glave.

Iskreno mislim da je veca verovatnoca da neko dobije bolest iz tih razloga ALI OSTAJEM PRI TOME DA SU POSLEDICE BOMBARDOVANJA VEROVATNO PRISUTNE STO OPET NIJE DOKAZANO KAO I TO DA IH NEMA U OPSTE

adnan
02-02-2007, 09:28
Nacin ishrane je sigurno dosao mnogima glave, ali sjenicaci se tako hrane vec stoljecima. Ako je posle bombardovanja neka bolest posebno reprezentovana onda treba raditi na tome da se ta bolest poveze sa bombardovanjem na verodostojan nacin. Sve da se dokumentuje pa ce verovatno doci vrijeme da se pravda zadovolji.

03-02-2007, 10:19
Pa dobro, nije to samo kod nas vec i u siroj okolini... A ima sto se tice bombardovanja, znam nekoliko slucajeva i povezano je sa tim.

halilce
03-02-2007, 14:33
Pokušaj da daš dokaz Dačo,ne moraš navoditi imena!

pozz

03-02-2007, 17:20
Pa ovako, familija iz nemacke vratila se ovamo kod nas u Sandzak imali su dvoje dece. I posle nekog vremena starije dijete se razbolelo, operisali daleko zlo bilo imala je tumor na mozgu, operisali i nazalosti nije vise medje nama a ta devojcica je imala 6 godina. Stvarno velika tragedija i svi pretpostavljaju da je od bombradovanja...

selmica
03-02-2007, 19:08
Iskreno i nije neki dokaz....Tumor na mozgu moze biti posledica mnogo cega,pre swega nasledna bolest....Ne kazem,narawno u Sjenici i siroj okolini werowatno ima posledica bombardowanja,ali mislim da te posledice imaju,pre swega,uticaja na psihicki ziwot coweka,a posle toga na ostale bolesti....

Crni Gruja
03-02-2007, 22:22
Posledice ce se tek osetiti, ipak je jos rano. I da zracenje nije tiloko jako, kada je covek duze vrijeme neprekidno izlozen njemu, mora se to na neki nacin odrazit

03-02-2007, 22:44
Iskreno i nije neki dokaz....Tumor na mozgu moze biti posledica mnogo cega,pre swega nasledna bolest....Ne kazem,narawno u Sjenici i siroj okolini werowatno ima posledica bombardowanja,ali mislim da te posledice imaju,pre swega,uticaja na psihicki ziwot coweka,a posle toga na ostale bolesti....





Pa dobro to je misljenje doktora koji su pokusali da izlijece tu jadnu devojku isto misle, jer to je odjednom. A to sam i pito profesore po skoli i uzima se kao velika verovatnoca da je zbog bombardovanja razlog te pojave... Ali nista nije iskljuceno.