PDA

View Full Version : Cijena kuca u Sjenici


Novinarka
20-12-2006, 16:01
Sellam Alejkum!

Zanimaju me cijene kuća u Sjenici,tj.kako se kotiraju.

Svaka informacija bi mi značila.

Molila bih sve one koji znaju bilo kakvu informaciju da mi jave...ili odgovorom na ovu temu ili privatnom porukom.Zanima me iz razloga,zato što poznajem puno ljudi koji bi prodali (na žalost) svoje kuće u Sjenici.

UNAPRIJED HVALA.

Tahirovce
21-12-2006, 07:14
Ja kolko znam cijenu diktira lokacija, sto je prometnija ulica kuca ima visu vrednost.....

Novinarka
21-12-2006, 15:12
Zanima me strogi centar...znači kod džamije "Sultanija Valida"...ili ulica Kralja Petra I.Ukoliko znate cijene po kvadratu,javite mi.

U svakom slučaju puno hvala!

halilce
21-12-2006, 18:12
Čini mi se da je za kuću,kod džamije,sa tri lokala,nuđeno vlasniku 200.000 eura!

takođe,za ar placa i stariju kućicu,pored džamije,čovek je prije godinu i po,davao 15 000 eura!

Nijedna nije prodata!!

Novinarka,ja sam moju kuću,pre 8 godina,u Sandžačkoj ulici,2 min.od džamije,platio 60 000.maraka!5 ari placa,sa nameštajem,parno grijanje,parket,90m2!

Sad,kada je i asvalt došao,ne bih je dao za 60 000e!

lejla
22-12-2006, 13:37
ha ha ha ha ha ha ha.

Pa takve mahale nema na svijet. :)

liliput
22-12-2006, 13:43
joj lejla e moras odma mahalu pomijenut...a kazu ulica siroka moze se avion spustit....sta ce nam dubinje 8) :) D)...

Novinarka
28-12-2006, 11:25
Sellam.

Hvala vam na informacijama (Halilce,hvala)!Cijene su visoke...ali koliko ljudi kupuju kuće u Sjenici...to je nešto drugo.

U svakom slučaju PUNO HVALA...a ako saznate još bilo kakvu informaciju bila bih jako zahvalna da mi javite.

U slučaju da ima i onih koji su zainteresirani za kupovinu ili poznaju nekog koji bi želeo kupiti...neka sa javi.

HVALA!

Sellam iz hladnog i snijegom prekrivenog Sarajeva.

halilce
29-12-2006, 06:44
Čekaj,sad si me zbunila!

Jel ti hoćeš da kupiš,ili imaš i da prodaš neku kuću? :roll:

20-01-2007, 01:26
Pa ovako... za kuce ne znam. A evo moji su prodali stan od 64 kvadrata, centralno grijanje, garaza, podrum sa cenom od 500 eura po kvadratu... Ako vam nesto znaci...

Novinarka
20-01-2007, 10:33
Daco,hvala puuuuuuuuuno!Jedna konkretna informacija!

ako ima još neko neke informacije,neka javi!

Pozdrav iz sunčanog Sarajeva!

Tahirovce
20-01-2007, 21:11
Generacijo ako ima neko kucu na prodaju, jedan moj prijatelj je zainteresovan za kupovinu kuce,pa ako je to u pitanju javi se privatnom porukom neide da imenujem coveka javno.....

kurtovic
18-04-2007, 23:04
JA sam zainteresovan za kupovinu kuce u Sjenici.Da li neko zna nesto konkretnije o novim ponudama?

halilce
18-04-2007, 23:16
Javi se Kurtoviću,Novinarki ako si zainteresovan za kuću 2 minuta od opštine,prema vrelima!

Nadam se da mi Novinarka neće zameriti,to je kuća Haka Jahića,radio je u prodavnici Borovo!

36310
19-04-2007, 09:27
Javi se Kurtoviću,Novinarki ako si zainteresovan za kuću 2 minuta od opštine,prema vrelima!

Nadam se da mi Novinarka neće zameriti,to je kuća Haka Jahića,radio je u prodavnici Borovo!



Auuu to je mnogo lijepa kuca.Posto li je?

Daki
20-04-2007, 22:45
Ima kuca na prodjau. Prodaje je moj komsija. Kuca se nalazi povise stare osnovne skole... Ako nekog zanima nek mi se javi.

kurtovic
21-04-2007, 02:41
Daki-Javi mi konkretne informacije-gdje,koliko ,u kakvom je stanju itd.Ja sam porilicno zainteresovan,ako nadjem sta odgovarajuce kupovina je moguca do Avgusta -kada bi mi kuca trebala.Vec imam par ponuda,sad razmatram opcije.Sve povoljne ponude cu detaljno razmotriti.Posalji privatnu poruku ako ti to vise odgovara.

Novinarka
21-04-2007, 13:50
Halilče...hvala što si proslijedio oglas onima koji su zainteresirani.

HVALA,i naravno da ne zameram.

Sellam.

Daki
21-04-2007, 23:47
Sve detaljne informacije stizu sutra. Samo da ja zovnem, odmah cu ja to.

Sovjetski Sojuz
22-04-2007, 21:29
KUCA NA PRODAJU!!! EXTRA KVALITET,EXTRA LOKACIJA!!! Kuca se nalazi u ul. Tadije Andrica br. 4 , pored stare osnovne skole "Svetozar Markovic"(iznad raskrsnice sa ulicom Kralja Petra I).Kuca ima 230 kvadrata i 3,5 ara placa.50 kvadrata zauzimaju dva lokala,u funkciji,ulaz direktno sa ulice.Uradjena je kompletna infrastruktura.Novogradnja,nekoriscena,najkvalitet niji materijali.Vise informacija na telefone: 020 741 709 , 063 497 321.

Daki
22-04-2007, 22:07
To je ta kuca o kojoj pricam...

halilce
22-04-2007, 23:40
Izvini Sovjetski,ali dovoljan je jedan oglas,a ne tri zaredom!

Sovjetski Sojuz
25-04-2007, 22:55
KUCA U ULICI TADIJE ANDRICA,PORED STARE OSNOVNE SKOLE.230 KVADRATA,50 KVADRATA CINE DVA LOKALA(U FUNKCIJI,ULAZ DIREKTNO SA ULICE).UZ KUCU IDE I 3,5 ARI PLACA.KOMPLETNA INFRASTRUKTURA.EXTRA KVALITET.POCETNA CENA 105 000 EURA.KONTAKT TELEFONI : 020 741 709 I 063 497 321.

sabina
26-04-2007, 12:08
citam ove oglase i cijene kuca po sjenici. ne mogu da verujem da kuca tamo kosta 105000 eura i da ce neko dati tolike pare. gledam na internetu cijene u crnoj gori, primorje.jeftinije nego u sjenici. sta je razlog sto su takve cijene kod nas?

Tahirovce
26-04-2007, 15:51
Glumimo Pazarsku tafru.........

STRANAC
26-04-2007, 19:15
ljudi prave biznis na tome...

ali i tome je dosao kraj...

imalo je sretnika koji su od 2002-2004 sacekali ono povratnika i lupali im sklempe i pokupili to para sto su zaradili i eto sad ostale te cene da se pamte a i da pokusa jos neko nekoga da isfolira...

ali,dok ima ovaca bice i šišanja...



nema sjenica za sada perspektive i svako ulaganje u nju je uzaludno a kupovina skupih kuca,za koju sam siguran da je u doglednó vreme nece biti,je promasena investicija...

Novinarka
26-04-2007, 19:51
Glumimo Pazarsku tafru.........

Nadam se da se moj školski drugar neće naljutiti što navedoh ovo gore kao citat... :D ...ali...ne znam šta može biti loše u tome što je cijena kuća u Sjenici tako visoka? :shock:

Verovatno bi drugačije odreogovali da je situacija suprotna!

Ono što je zaista tužno u cijeloj ovoj priči je činjenica da se MI selimo iz naše lijepe Sjenice...PA VALJDA IZ TE VELIKE LJUBAVI,OTUDA I VISINA CIJENA KUĆA...ali kako Stranac reče,Sjenica zaista nema perspektive...pa otuda i sve ovo...ali...život je takav.





Lijep pozdrav iz Sarajeva.



P.S.Školski,bez ljutnje! :D

STRANAC
26-04-2007, 20:33
NOVINARKA....



mnogo ce mi biti zao ako odes iz nasega grada,a pogotovu mahale nase...

i ako godinama vec ne zivite u sjenici,ipak ona kuca uvek podseca na vas,dobre ljude i dobre komsije,kakvih je malo u sjenici....

sabina
27-04-2007, 09:09
ja nisam mislila da je lose sto su cijene visoke, ali mi govorimo o sjenici a ne o nekom velegradu. vrijede li te kuce toliko ili je to kao sto rece stranac samo da se iskoristi situacija sto ljudi iz inostanstva kupuju kuce dole iz ljubavi prema sjenici. i ja mislim da je to totalno promasena investicija u situaciji u kojoj se nalazi sjenica a i cijela drzava.

36310
27-04-2007, 09:28
Mislim da su cijene sasvim realne.500 e po kvadratu nije puno.Pa kuce su to.E sad,to sto neke kuce imaju 150-200 m2 pa ispadaju skupe,je druga stvar.A nije ni promasena investicija kupovina kuce u Sjenici,narocito za Sjenicaka koji zna da nije sve u "perspektivi" i u novcu.Neko pomenu komsiluk,e to nema para,jes da se narod malko "iskalpio" zbog ove krize ali onaj lijepi domacinski duh je i dalje prisutan po nasim mahalama.



Eto mene je zamolio komsija da mu oglasim KUCU NA PRODAJU putem interneta pa svi zainteresovani neka mi se jave putem privatne poruke.

Kuca se nalazi u Pesterskoj ulici,prizemna je(ima nekih 100-110m2), skoro je kompletno renovirana,i inace je u odlicnom stanju.

waga
27-04-2007, 10:47
Ma to je preskupo ja sam ovde platila kucu 180 000 eura i moja deca imaju ovde neku buducnost,a Sjenica nece nikada biti kao sto je nekad bila.

36310
27-04-2007, 11:03
Sjenica nece nikada biti kao sto je nekad bila.



NIKAD NE RECI NIKAD.

A razlika izmedju 180000e i 50-60000e je ogromna mada je u potpunom skladu sa razlikama izmedju Auistrije i Sjenice.

Na kraju ja neznam sta bi htjeli,hocete da kupite kucu u Sjenici ali bi da vam je neko pokloni.Nevolim ucenjivace.

borichi
27-04-2007, 16:31
Hm, interesantno!



I meni ovo zvuci preskupo. Odakle jednom prosjecnom Sjenickom covjeku toliki novci? Da li postoji neki nacin financiranja, da li banke odobravaju kredite i kakve su kamate? Na koliko godina su ti krediti?



Ako trzista nije prilagodjeno ljudima koji tamo zive tu nema ni prodaja.

Na osnovu kakvih kriterija se procjenjuje vrijednost kvadratnog metra?



A, imala bih ja jos milione pitanja, ali neka nam neko kaze makar neka osnovna.



Kupovina kuce je veliko ulaganje, i vrlo se rijetko dogadja kao emocionalna pobuda. To je uvijek "Potreba". Prema tome za usjesnu prodaju, realnost je vrlo potrebna.



Svi oni koji prodaju moraju malo i progledati kroz prizmu Kupca (zamislite da kupujete tu kucu) a pogotovo trzista.

U praksi se cesto dogadja da su vlasnici kuca na prodaju,,, jako vezani za tu kucu. Pogotovo kod nas, tesko se dolazilo do kuce. Pa su tu i ostala doganja, djeca rasla u njoj, i mnoge druge lijepe stvari su se tu dogadjale. Te se nastoji ponekada sve to unovciti. Ovo sve ne zanima onog Kupca na drugoj strani.



Medjutim onaj koji kupuje, u svojoj glavi ima samo jednu cinjenicu "Kako se odvojiti od tolike sume novaca".



Mora se naci neka sredina u cilju obostranog uspjeha.



I ovdje bih mogla roman ispisati, ali sve jedno ne ide mi u glavu cijena tih kuca.



Moje misljenje,

Ja bih mozda platila visoku cijenu da imam veliku kucu sa 3 garaze klima uredajima na obali onog Sjenickog Jezera, ili negdje u blizini dobro organiziranih skijaskih staza. Tu se ne bi moglo pogrijesiti sa ulaganjem!!

:D :D :D

Postoji jedno pravilo u Kupovini/Prodaji, a to je i samo to vjerujte mi:

LOKACIJA, LOKACIJA I LOKACIJA.



Nije sve tako ruzno u Sjenici, ovaj grad ima odlicne potencijale!!!

Novinarka
27-04-2007, 16:39
NOVINARKA....



mnogo ce mi biti zao ako odes iz nasega grada,a pogotovu mahale nase...

i ako godinama vec ne zivite u sjenici,ipak ona kuca uvek podseca na vas,dobre ljude i dobre komsije,kakvih je malo u sjenici....



Hvala Stranac na ovako lijepim riječima...kad čujem ovako lijepe riječi prosto mi je nekada žao što sve ovako mora da bude...ali dobri ljudi,a pogotovo dobar komšiluk se nikada ne zaboravlja,pa makar i poslije 10 i više godina...kao što si na primer ti Stranac.

Lijep pozdrav iz sunčanog Sarajeva.

STRANAC
27-04-2007, 19:31
ja samo govorim istinu,i svoja osecanja,u ostalom ko god poznaje tvoju porodicu drugacije i ne moze reci jer ste zaista svi bili ekstra dobri ljudi i komsije...





znas da sam cesto prolazio nasom ulicom, i uvek mi je bilo nesto neobicno od kada sta otisli...

nekada,kada bi ti dosla opet bi se vracao nekako onaj lepsi osecaj,ali na zalost to nije trajalo dugo...

zao mi je,i ako ne zivim vise dole i ko zna da li cu se ikada vratiti,ali zao mi je ako odete iz one mahale...

jednostavno,negde sam vec reko, da ne volim da menjam dobre navike a pogotovu ljude i komsije...

ali,ma sta god da bude,ja zelim sve najlepse tvojoj porodici i tebi,i nadam se da cemo uvek biti u kontaktu...

SVET JE MALI,SRETACEMO SE...

36310
27-04-2007, 20:17
ja samo govorim istinu,i svoja osecanja,u ostalom ko god poznaje tvoju porodicu drugacije i ne moze reci jer ste zaista svi bili ekstra dobri ljudi i komsije...





znas da sam cesto prolazio nasom ulicom, i uvek mi je bilo nesto neobicno od kada sta otisli...

nekada,kada bi ti dosla opet bi se vracao nekako onaj lepsi osecaj,ali na zalost to nije trajalo dugo...

zao mi je,i ako ne zivim vise dole i ko zna da li cu se ikada vratiti,ali zao mi je ako odete iz one mahale...

jednostavno,negde sam vec reko, da ne volim da menjam dobre navike a pogotovu ljude i komsije...

ali,ma sta god da bude,ja zelim sve najlepse tvojoj porodici i tebi,i nadam se da cemo uvek biti u kontaktu...

SVET JE MALI,SRETACEMO SE...



E HAJ NEK TI KOMSIJA U AUSTRIJI NAPISE NESTO OVAKO.

MA NIKAD U ZIVOTU?TAMO SE BRE LJUDI NE POZNAJU NITI ZELE DA SE ZNAJU.

MA ZNATE STA JA MISLIM DA JE 500E PO m2 I MALO AKO UZMEMO U OBZIR OVAJ GORE CITIRANI TEXT.

walter
28-04-2007, 02:35
Jedno od "zlatnih" pravila za kupca prilikom kupovine kuce ((utuvio (zapamtio) od rahmetli baba)):

Kuca se ne kupuje od onoga koji je napravio, kuca se kupuje od onoga ili onih koji su je nas(lij)edili.

STRANAC
28-04-2007, 15:52
E HAJ NEK TI KOMSIJA U AUSTRIJI NAPISE NESTO OVAKO.

MA NIKAD U ZIVOTU?TAMO SE BRE LJUDI NE POZNAJU NITI ZELE DA SE ZNAJU.

MA ZNATE STA JA MISLIM DA JE 500E PO m2 I MALO AKO UZMEMO U OBZIR OVAJ GORE CITIRANI TEXT.[/quote]



:D :D :D :D :D



izgleda,ova moja konstatacije ce znatno uticati na cenu kuca u sjenici....



e,dobri nas @36310,u pravu si...

i ovde,gde ja zivim,je situacija tako hladna...

kad pogledas,svi se pozdravljamo,znani i neznani,pa cak i na uliciu vecini slucajeva ce svedjani prvi se javitit i pozdraviti,ali ne dao ti Bog da ti i najmanja sítnica zatreba,nece ti pomoci...

opet,imaju i izuzetaka,ja sam se licno uverio da i medju njima ima dobrih ljudi i onih koji ce pomoci,ali generalno sam stekao utisak koji napisah,vec...

inace,ne znam da li znas ko je @NOVINARKA,ja cak ne znam ni ti ko si ali nij e ni bitno,i ko je njena porodica....?

zaista su predivni ljudi i komsije bili...





@WALTERE

aktiviraj nam se malo,lepo te videti...

i meni, moj babo je cesto pricao ovu pricu,i ja sam se uverio da su babove reci i konstatacije uglavnom bile stvari iz iskustava,koje su cesto bile ispravne i tacne,tako da ne sumnjam da je i ovo istinito...

36310
28-04-2007, 18:01
...ja cak ne znam ni ti ko si ali nije ni bitno



Ja sam ti Stranac,jedan internet-vagabundo koji tako ide od foruma do foruma u potrazi za ljudima koji razmisljaju svojom glavom...

Pripremam strasnu revoluciju hahahaaa

adnan
29-04-2007, 08:07
Ako nova kuca moze da se napravi za 30 - 40 000 eura a plac kosta 25 - 30 000 (u zavisnosti od lokacije ima odstupanja) nije mi jasno kako neko moze da trazi 100 000. Ko hoce da da 100 000 za kucu bolje mu je da kupi plac gde mu se svidja i napravi novu kucu i ostane mu najmanje 30 000 u dzepu.

STRANAC
29-04-2007, 13:00
@ADNAN

u pravu si,ali problem je taj sto je u sjenici vise vrlo malo lepih placeva ostalo slobodno...

uglavnom se na dobrim lokacijama izgradilo po nesto...

zato su cene kuca na lokacijama visoke...

evo hajd reci za koji bi ti deo grada menjao tvoju lokaciju...

ili hajd nadji jos nedje neko mesto da je lijepo i blizu carsije...ako mozes da se prisetis...

suada
30-04-2007, 09:50
moram priznati da sam i ja ,u prvi mah ,bila zatečena visinom cijene jer znam da ljudi odlaze iz Sjenice i da bi trebalo da je veća ponuda nego potražnja. Na sreću ,izgleda da nije baš tako crno jer ovakve cijene govore da je i potražnja velika . A nekretnine ko nekretnine -ko ima para on kupuje neće pogriješiti.

Zanima me druga informacija- ko je vlasnik zemlje kod hotela Borići -odnosno je li zemlja općinska ili privatna i je li na prodaju

halilce
01-05-2007, 12:35
Neznam na koji deo do Borića misliš Suada,ali,ako je to deo i sa lijeve i desne strane(od puta do bazena i mali borići),mislim da je opštinsko zemljište!

Crni Gruja
02-05-2007, 10:33
Halilce, nisi ti tu da mislis nego da se raspitas. :mrgreen: Vidis da suadu zuljaju pare pa hoce da kupi Borice. :D Pozdrav za suadu. Ne zameri, malo se salimo :)

halilce
02-05-2007, 18:55
Eh,da ih je ona kupila,bilo bi muzike svaku noć!

A verovatnobi i očistila bazen,a ti bi Grujane pijan tražio ribe! :lol:

XRealSjenicakX
04-06-2007, 11:01
NOVINARKA. ...



mnogo ce mi biti zao ako odes iz nasega grada,a pogotovu mahale nase...

i ako godinama vec ne zivite u sjenici,ipak ona kuca uvek podseca na vas,dobre ljude i dobre komsije,kakvih je malo u sjenici....



Hvala Stranac na ovako lijepim riječima...kad čujem ovako lijepe riječi prosto mi je nekada žao što sve ovako mora da bude...ali dobri ljudi,a pogotovo dobar komšiluk se nikada ne zaboravlja,pa makar i poslije 10 i više godina...kao što si na primer ti Stranac.

Lijep pozdrav iz sunčanog Sarajeva.



Stvarno mi je zao i cudno kada cujem da raja sto zivi van Sjenice odluci da proda svoje imajnje u Sjenicu! Za mene to znaci da se covjek za uvijek odvaja od rodnog kraja! Eto ja sam rodjen i odrastao u njemackoj u sjenicu sam par puta u godinu. Ali nikada nebi mi palo na pamet da prodam svoje imajnje u Sjenicu(babino imajnje) ponosan sam Sjenicak, tako ce uvijek ostati i svoju cu djecu insallah tako da odgojim, da znaju odakle su, svoj jezik i svoju tradiciju.

36310
20-08-2007, 19:32
[quote]...Ali nikada nebi mi palo na pamet da prodam svoje imajnje u Sjenicu(babino imajnje) ponosan sam Sjenicak, tako ce uvijek ostati i svoju cu djecu insallah tako da odgojim, da znaju odakle su, svoj jezik i svoju tradiciju.



E brate,jel' ti ovo dizes cenu toj kuci ili stvarno neces da je prodas???

Mislim ako ti je babo pravio mozda bi se mogli i nagodit. :)

Ana Karenjina
22-02-2012, 16:07
ja samo govorim istinu,i svoja osecanja,u ostalom ko god poznaje tvoju porodicu drugacije i ne moze reci jer ste zaista svi bili ekstra dobri ljudi i komsije...





znas da sam cesto prolazio nasom ulicom, i uvek mi je bilo nesto neobicno od kada sta otisli...

nekada,kada bi ti dosla opet bi se vracao nekako onaj lepsi osecaj,ali na zalost to nije trajalo dugo...

zao mi je,i ako ne zivim vise dole i ko zna da li cu se ikada vratiti,ali zao mi je ako odete iz one mahale...

jednostavno,negde sam vec reko, da ne volim da menjam dobre navike a pogotovu ljude i komsije...

ali,ma sta god da bude,ja zelim sve najlepse tvojoj porodici i tebi,i nadam se da cemo uvek biti u kontaktu...

SVET JE MALI,SRETACEMO SE...


To bese prvo delo mladjanog Emila Kusturice, i nekako me ovaj komentar podseti na tu dramu, u kojoj su svi bili mladi, lepi i ..... Emir, Mustafa Nadarevic.... Djura.... ali ovaj komentar vredi kao ceo roman..... "nekada,kada bi ti dosla opet bi se vracao nekako onaj lepsi osecaj,ali na zalost to nije trajalo dgo..."