PDA

View Full Version : Lauda Air: Niki ponudu iz Beograda siri na Francusku i Italiju


iSelektor
20-10-2009, 23:55
Niki ponudu iz Beograda širi na Francusku i Italiju

http://img2.pict.com/21/53/46/1805946/0/let.jpg

Niki Lauda, bivši as Formule 1, kao vlasnik Flaj Nikija dobio je nagradu za najbolju lou kost kompaniju u 2009....
Iz lou kost aviokomapanije „Flaj Niki” su izjavili da će pored 10 destinacija iz Beograda ka Nemačkoj, Austriji i Švajcarskoj, koji počinju od 1. februara, uvesti i nove linije za Francusku i Italiju. Načelan dogovor s Direktoratom za civilno vazduhoplovstvo je već postignut, a formalno zeleno svetlo za letove iz Beograda očekuje se narednih nedelja.

DESTINACIJE - Sa linijom Beč – Beograd startovaćemo 1. februara naredne godine. Tu su naravno i druge destinacije koje ćemo ponuditi iz Beograda. Ići će se preko Beča, a neke od njih su već ponuđene na sajtu. Govorimo o gradovima u Austriji, Nemačkoj, ali i Francuskoj i Italiji, a biće ih verovartno još više - kaže za „24 sata” Kristijan Lesjak, direktor prodaje i marketinga u Flaj Nikiju.
Podsećanja radi „24 sata” je nedavno prva objavila da je Flaj Niki na sajtu ponudio 10 destinacija za letove iz Beograda: Hamburg, Berlin, Hanover, Minster, Frankfurt, Nirnberg, Minhen, Cirih, Insbruk i Beč.
- Građani Srbije mogu kupiti karte u bilo kojoj agenciji registrovanoj u IATA organizaciji. Takođe, bukiranje karata je moguće na našem sajtu, plaćanjem standardnom kreditnom karticom. Ljudi već u velikom broju kupuju karte i najveće je interesovanje za Beč, zbog brojnih poslovnih razloga, ali i jer je u Beču jaka i brojna zajednica Srba - kaže Lesjak.
Prema njegovim rečima, izgleda da nema razloga za brigu jer su vlasti u Beogradu načelno dale dozvolu za letove iz Beograda, ali se formalna potvrda može očekivati kroz koju nedelju.
Potvrdu ovih reči smo dobili i pre nekoliko dana u Direktoratu za civilno vazduhoplovstvo.
Izvesno je da će Flaj Niki dobiti dozvolu za letove iz Beograda, jer naš Direktorat ima pozitivan stav prema saradnji s ovom kompanijom. Ipak, još uvek nije data formalna dozvola za obavljanje ovih letova, ali definitivnu odluku donećemo u najskorije vreme, nakon pregleda dostavljene dokumentacije - rekla je za „24 sata” Katarina Andrić-Milosavljević iz Direktorata.

Zainteresovani iz Viz era
Nataša Kazmeriz iz Viz era za „24 sata” kaže da u ovoj kompaniji vlada veliko interesovanje za saradnju s Aerodromom „Nikola Tesla”, ali da zahtev za dozvolu još nisu podneli. „U toku smo pregovara sa beogradskim aerodromom i Vladom Srbije. Očekujemo liberalizaciju vazdušnog prostora između Srbije i zemalja EU. Pored toga, aerodromske takse su preskupe za Viz er” kaže Kazmeriz.

CENE KARATA ZA LETOVE IZ BEOGRADA
Beč od 29€
Berlin od 79€
Hanover od 79€
Minster od 83€
Nirnberg od 79€
Frankfurt od 79€
Minhen od 79€
Cirih od 79€
Insbruk od 79€
Hamburg od 182€

STRANAC
21-10-2009, 19:18
vest o low cost company-jama na nasem trzisu me jako raduju...
mislim da nasem narodu ponajpre fali odlaska u beli svet,jer su nepravedno postali taoci jednog ili dva coveka i tako pozvredno izgubili 20 godina svog zivota...
nije to smo 20 godina zivota,to je jedna cel ageneracija,i nazalost generacija koja ne zna za dobro,zadojena mrznjom,navikla na izolaciju i neprezanje od zakona ni ti bilo cega...
zato danas imao situaciju da se ubijaju strani drzavljani na nasim ulicama,masovan poras kriminaliteta u zemlji,narkomaniju,nacionalizam,nacizam i jos koje cega...

smtram da sa odlascima u beli svet i saznanjima otuda ce se poboljsati puno stvari kod nas...
i na kraju,zasto da i nasi ljudi ne lete za 50 eura,kad to imaju svi ostali smrtnici u svetu...

iSelektor
21-10-2009, 19:38
Ja brate jedva cekam... da to krene, 79 evra iz frankfurta za beograd nije nista.
Mada kad krene sezona opet koja je od maja do oktobra za ryanair, od frankfurta do osijeka, onda cu sa njima. Jer tu letim za 15 tak evra povratno!!!
Ta tri sata busom do beograda izdrzim i prespavam bez problema!

Pozzz 8)

Tahirovce
21-10-2009, 22:19
Dok zazivi samo vam viknem pristavite dzezvu ete me ...

STRANAC
21-10-2009, 22:20
od srca je bujrum....

iSelektor
21-10-2009, 22:32
brate nista radije od toga...
zamisli zivot kod mene, prazna gajba a dva brata vragolana.... auuu auuu auuuuuuuuu 8)

Tahirovce
21-10-2009, 22:33
uuu Vukovar jedna prica ...

iSelektor
21-10-2009, 22:40
da prica, ovo ce biti legenda... (pa ce se istorija pitat jel istina ili laz) 8)

iSelektor
23-10-2009, 14:34
DIREKTORAT ZA CIVILNO VAZDUHOPLOVSTVO DONEO ODLUKU
Dozvole "Malevu (http://ad.zanox.com/ppc/?14178626C1235987652T)", "Montenegro Erlajnsu" i "Flaj Nikiju"

http://img2.pict.com/15/88/ea/1823040/0/nikiv2.jpg

Direktorat za civilno vazduhoplovstvo Srbije odobrio je nacionalnoj mađarskoj avio-kompaniji "Malev (http://ad.zanox.com/ppc/?14178513C409268902T)" i austrijskoj lou-kost avio-kompaniji "Flaj Niki" dozvole za letove iz Srbije, izjavila je danas Tanjugu portparol tog direktorata Katarina Andrić-Milosavljević.

"Malev" će leteti na liniji Budimpešta-Beograd-Budimpešta, najverovatnije svakodnevno", navela je Andrić-Milosavljević, dodajući da će "Flaj Niki" na liniji Beč-Beograd-Beč leteti šest puta sedmično.
Dozvolu je dobio i crnogorski "Montenegro Erlajns", za letove iz Niša za Cirih, koji će iz Podgorice dva puta sedmićno saobraćati do Niša, odakle će sa pauzom od jednog dana leteti do Ciriha i nazad.

iSelektor
23-10-2009, 15:58
Direktan link do sajta gde ce se moci videti cijene je: http://alturl.com/7qs2

Letovi ce biti iz Beograda:

Beč od 29€
Berlin od 79€
Hanover od 79€
Minster od 83€
Nirnberg od 79€
Frankfurt od 79€
Minhen od 79€
Cirih od 79€
Insbruk od 79€
Hamburg od 182€

STRANAC
23-10-2009, 19:38
odlicno,ovo me raduje...
Zlatko,zamolio bih te da postavis linkove od low cost company-ja koje saobracaju sa i ka nasem podrucju i da napises par pojasnjenja kako doci do karata,kako ih rezervisati,na koji nacin uplatiti i znas vec sta treba...
neka se nadje,trebace sigurno...

iSelektor
23-10-2009, 19:46
Ne razumem, vase podrucje, mislis Svedska ili vise dole juzna Srbija bosna?

Pozzz 8)

STRANAC
23-10-2009, 19:51
Ne razumem, vase podrucje, mislis Svedska ili vise dole juzna Srbija bosna?

Pozzz 8)

izvini,lose sam napisao...
mislio sam na podrucje srbije i bosne,kao delove koji su najinteresantniji za moguce putovanje nasih ljudi odozdo...
znas i sam da internet,avioni,letovi i ostali fazoni dole nisu bas puno u upotrebi u nepostoji veliko poznavanje oko toga,pa sma mislio da ti malo napises i opises postupke trazenja,rezervaciej,placanja karte i sl...
nadam se da sam bio jasniji...

iSelektor
23-10-2009, 20:37
Hocu brate moze...

Sad cu videti da napisem par rijeci o tome

iSelektor
23-10-2009, 21:49
Ja kupujem kartu, ona kupuje mene...

Danas je internet glavna raskrsnica informisanja, upoznavanja pa i kupovine. Kod nas jos nije toliko zastupljeno sve to, ali u svijetu, sve vise i vise ljudi koristi internet za to.
Posto se uskoro kod nas (nadam se) ukidaju vize i mocice bezbolno da se putuje, evo par saveta za kupovinu karata i informisanje, kako to sve lako i bezbolno da uradite putem interneta.

Najprije treba znati destinaciju gde zelite da putujete, naravno... :)

Treba naci najjeftinije prevozno sredstvo, pa uzeti u obzir i presedanje, ako cemo tim putem jeftinije proci.
Unapred obavestavam, da ce vam biti potrebna kreditna kartica, koja je neophodna za placanje karata i kupovine putem interneta. Ne treba se danas bojati ostaviti podatke, jer sigurnosni sistemi su dovoljno sazreli, da vas niko nece ostetiti a i da se desi, svaka kartica je osigurana od strane banke.
Moze se utvrditi i IP adresa, odakle je kupovano i time dokazati, da to niste vi uradili.

Dakle, jedna od zanimljivijih Low Cost kompanija je ryanair.com (http://ryanair.com), koja je najjeftinija varijanta za putovanja, ali posto ona sezonski zastupljena kod "nas", moramo traziti alternative koje su jeftine, ali u odnosu na ryanair skupe.

Tu je na primer Germanwings.com (http://germanwingscom), gde mozete vec za 30-50 evra leteti iz beograda ili sarajeva za stutgart ili keln. Odatle su vam sva vrata otvorena, za ryanair, ciji je glavni aerodrum Frankfurt Hahn, aerodrum, koji se nalazi na tromedji Frankfurt Stutgart Keln.
Ako ste avanturista i nemate puno prtljaga sa vama, na svakih sat vremena imate autobuse do Frankfurt Hahn aerodroma.

Ja cesto putujem za Beograd preko Frankfurt Hahn-a i Osijeka. Nekada se desi da ugrabim povratne karte za 2 evra. Uz to ide taksa za placanje kreditnom karticom, koja iznosi po letu nekih 5 evra, znaci ceo let me kosta 12 evra. Ove godine sam vec devet puta leteo za Osijek :)
Jedina mana je sto se za Osijek leti sezonski od maja do oktobra.
Ali onda prelazite na alternative, Germanwings.com (http://germanwings.com) ili Nikifly (http://alturl.com/7qs2) (LaudaAir, koji pocinje da leti od februara 2010. god).

Ako vam je destinacija Beograd, onda i letite do Osijeka, imate 4 autobusa dnevno do Beograda, avion slece u 12:00, bus do autobuske stanice (kolodvor) ide u 12:30 h i kosta 4 evra.
U povratku polazi bus u 10:30 sa autobuske stanice, a iz beograda u 7 ujutru.
A autobus za Beograd vec ceka na peronu i kosta vas 14 evra.
Mozete kartu kupiti kod vozaca obicno, ali pitajte za svaki slucaj.

Isplanirajte letove lijepo uzmite i malo vremena i mozete za 100 evra da poletite na bilo koju destinaciju u evropu uz gore navedene kompanije...

Ako imate problema sa nalazenjem letova, slobodno nam se ovde obratite, sve cemo da razjasnimo :)

Evo jedan primer, hteo sam iz Venecije u avgustu da letim za Berlin, direktan let me kosta preko 150 evra... Onda sam malo svrljao po stranicama i nasao alternativu sa ryanairom.
Leteo sam do Frankfurt Hahn-a za 6 evra i jos toliko uz 2 sata cekanja na aerodrumu platio za Berlin. Tako da me je let kostao 12 evra citavih sa jednim presedanjem.

Obavezno prijavite newslettere (informacije putem emaila), i dobijacete emailove sa sa redovnim jeftinim i pojeftinjenim letovima.
Ako ste spontani i imate vremena, rezervisete kartu, i krenete... Ryanair obicno posalje dan pred akciju, email i to nocu koja vazi samo za taj dan, tu se nadje letova za 1 evro, znaci redovno citati mailove.
Svaki grad mozete da obidjete u evropu za bagatelu...

Spavanje isto nije problem, za to su danas poznati hosteli (ne hoteli), gde imate zajednicke sobe ili odvojene sobe, ili zajednicka kupatila. Ja sam tako upoznao bruka mnogo prijatelja a i zena :)

Sledeca destinacija mi je takodje sa ryanairom, ali jos nisam gledao karte... ide se za maroko...

Ko zna, svijet je mali, mozda negde slucajno se nadjemo i pijemo kafu zajendo!


veliki pozzzz za sve

iSelektor
01-12-2009, 13:24
Niki Lauda: Pilotiraću na prvom letu Beograd - Beč (http://folkoteka.blogspot.com/2009/12/niki-lauda-pilotiracu-na-prvom-letu.html)

Očekujem veliko interesovanje za letove na liniji Beograd - Beč, pogotovu zato što iz vašeg glavnog grada za Beč lete samo „Jat ervejz“ i „Ostrijan“, a i karte su kod njih znatno skuplje. To je jedan od glavnih razloga zašto smo izabrali ovu destinaciju - kaže u intervjuu za „Blic“ Niki Lauda, vlasnik ove niskotarifne avio-kompanije, javnosti mnogo poznatiji kao legenda Formule 1 koji je u Beograd juče doputovao pilotirajući svojim avionom.

Lauda dodaje da će ova austrijska niskotarifna kompanija od 1. februara od Beograda do Beča leteti za samo 29 evra, svakog dana osim subotom avionom tipa „Embraer 190“.

Da li planirate da u skorijoj budućnosti uvedete direktne letove i za neke druge destinacije iz Beograda?
- Kompanija „Flaj Niki“ za sada planira da uvede pored Beograda nove letove i za Bukurešt i Sofiju. Ali ne razmišljamo da iz Beograda letimo direktno za druge destinacije. Poslujemo po principu da počinjemo sa cenom karte od 29 evra, a što se više bliži datum putovanja cena raste. Sa ovom koncepcijom možemo da ponudimo mogućnost letenja ljudima koji ranije nisu mogli da putuju.

Da li sada znate kako ide prodaja karata?
- S obzirom na to da smo tek otvorili mogućnost rezervisanja karata putem interneta, ne mogu još da kažem kako ide prodaja, ali u Srbiji ima interesovanja za letove do glavnog grada Austrije.

Kada ćete moći da kažete da li je ova relacija isplativa za vašu kompaniju?
- Obim ovog tržišta je 150.000 putnika. Procena je da ćemo u prvoj godini postići broj putnika od 80.000 ljudi. Trebalo bi da za osam meseci do godinu i po dana znamo koliko nam se linija Beograd - Beč isplati, jer treba da znamo kakva je popunjenost aviona koja bi trebalo da bude oko 80 odsto.
Najavljuje se dolazak i drugih lou kost kompanija na srpsko tržište, kao što su „Rajan er“ i „Izi džet“. Hoće li vam konkurencija pomoći ili ne?
- Ako druge niskotarifne avio-kompanije budu letele do Beča, onda to za nas neće biti dobro, ali ako budu odabrali neke druge destinacije, onda za nas to neće biti problem.

Bili ste u Beogradu već pre dve godine. Kako vam se dopada grad?
- Da, dolazio sam već ovde. Tada sam bio u prilici da malo obiđem centar grada i veoma mi se sviđa.

Hoćete li i danas otići u obilazak?
- Ne, danas neću zato što odmah moram da se vratim u Beč.

Kao bivši vozač formule jedan i neko ko vozi avion, možete li da kažete čime je teže upravljati?
- I avion i formula su priča za sebe. Avion, na primer, ima neka striktna pravila koja morate da poštujete, formula ima neka potpuno drugačija. Sve u svemu, to su sve mehaničke mašine sa kojima se jako dobro snalazim. Na prvom letu između Beča i Beograda lično ću upravljati avionom i srećan sam zbog toga.

Rosi nije za Formulu 1
Da li bi šampion u moto dži-pi trkama Valentino Rosi mogao da postane i vozač formule?
- Teško. To su različite stvari. Za vožnju motora morate celog života da trenirate, ograničena vam je ravnoteža na samo dva točka, dok je formula drugačija, ravnoteža vam je na sva četiri točka, zatvoren je prostor. Mislim da je za njega bolje da nastavi da vozi motor.

Kompanija „Flaj Niki“
osnovana 2003.
vlasnik Niki Lauda (76%) i Er Berlin (24%)
flota: 17 aviona
putnika 2009. oko 2,7 miliona
zaposlenih 500
275 miliona evra promet u 2008.


Do Beča ukupno 33 leta nedeljno

Zamenik generalnog direktora Aerodroma „Nikola Tesla“ Velimir Radosavljević rekao je na predstavljanju kompanije „Flaj Niki“ da će broj nedeljnih letova iz Beograda za Beč biti povećan na 33 povratna leta, odnosno u proseku pet letova dnevno uključujući „Jat“ i „Ostrijan“.

Austrijska avio-kompanija po kvalitetu je vrh u svetu niskotarifnih avio-kompanija. Putnici će imati i besplatnu užinu, piće, neće plaćati za prtljag do 20 kilograma, što druge niskotarifne kompanije uglavnom ne nude.
- Siguran sam da je ovo za nas značajna komercijalna stvar. Naše vazduhoplovne vlasti su počele primenu sporazuma o otvorenom nebu, liberalizovano je tržište i Aerodrom „Nikola Tesla“, sa svoje strane, čini sve kako bi Beograd kao destinacija postao atraktivna destinacija avio-kompanijama - istakao je on.
U prilog jeftinijem putovanju ide i činjenica da je UO beogradskog aerodroma, kako saznajemo, snizio bezbednosnu taksu. Sa terminala 1 ukupno će takse biti 15,3 evra, a sa terminala 2 19,8 evra.

Pogledajte video OVDE (http://www.blic.rs/video.php?oid=10179)