PDA

View Full Version : 12 godina u paklu


Elvis-Eko
15-10-2009, 20:43
12 godina u paklu

Sevdija Markišić u potresnom svedočenju opisala kako ju je Safet Cucak, kome se u Okružnom sudu u Beogradu sudi zbog trgovine ljudima,godinama primoravao da se prostituiše za njega
Ukoliko ne bismo zaradile 500 evra dnevno, on bi nas tukao do besvesti! Da bismo sve to izdržale, davao nam je kokain

Sevdija Markišić iz Tutina optužila je juče Safeta Cucka (45), zvanog Sajo Italijan, kome se sudi za trgovinu ljudima, da ju je ucenio da će joj ubiti ćerku ako se ne prostituiše za njega! Sevdija je u sudnici Okružnog suda u Beogradu detaljno opisala 12 godina života pod Cuckovom tiranijom, koja je, prema njenim rečima, bila gora od pakla!
Safet Cucak uhapšen je 2008. godine na Novom Beogradu, nakon čega je optužen da je bio vođa kriminalne grupe i da je siromašne žene varao, a potom ih uz silu i pretnju primoravao da se prostituišu za njega. Jedna od optuženih u ovom postupku je i Sevdija Markišić, koja se tereti za prostituciju. Ona je u prvom iskazu koji je dala pred sudijama izjavila da se dobrovoljno bavila prostitucijom. Međutim, na jučerašnjem suđenju je promenila iskaz, tvrdeći da je bila prisiljena da se prostituiše jer joj je prvookrivljeni Cucak pretio da će joj ubiti ćerku.
Pre nego što je počela sa izlaganjem, Sevdija je od sudije Vere Vukotić zatražila da svi optuženi izađu, što joj je i uslišeno. Zatim ju je sudija pitala da li zna da joj ćerka sada više nije ugrožena, na šta je ona klimnula glavom. Sevdija je potom započela sa potresnim svedočenjem, koje je trajalo duže od sat vremena. Ona je ispričala da je Cucka upoznala 1997, kada joj je obećao da će biti konobarica.

Noge mu odsekli mafijaši?
Prema nezvaničnim informacijama, Safet Cucak je dugo živeo u Italiji. Tamo se, navodno, sukobio sa članovima tamošnje mafije, koji su mu posle jednog sukoba odsekli obe noge. Nakon toga se vratio u Srbiju, gde je, prema optužnici, počeo da se bavi trgovinom ljudima.


- Rekao je da ću da radim u Beogradu, Italiji i Španiji. Međutim, ispostavilo se da je sve bila laž. Rekao mi je da sam njegov rob i da me poseduje. Primoravao me je da se prostituišem za njegov račun. Nisam smela da odbijem jer me je stalno tukao. Kada sam došla kod njega, bila sam trudna. Tukao me je iako je to znao. Čim sam se porodila, posle 20 dana morala sam na ulicu. Dete mi je jedno vreme čuvala majka Cuckove žene Nade Stojković. Dok nas još nisu potpuno razdvojili, jednom sam videla ćerku kako plače. Pitala sam šta joj je, a ona mi je odgovorila da ju je Cucak primoravao da ga dodiruje po telu. Bila sam nemoćna da zaštitim dete - ispričala je kroz suze Sevdija Markišić, dodavši da je tokom narednih godina ćerku viđala najviše jednom godišnje:
- Više puta sam razmišljala da pobegnem, ali on je uvek govorio da će mi ubiti ćerku. Čak sam ga prijavila nekoliko puta, ali on je iz policije u Novom Pazaru odmah bio puštan na slobodu... Bilo mi je gore nego u paklu. Tukao me je i iživljavao se! Terao me je da ga seksualno zadovoljavam. Čak mi je i dete napravio, a njegova žena, koja nije znala da je dete njegovo, posle pet meseci me je vodila da abortiram - rekla je Sevdija.
Ona ističe da ju je posle bombardovanja 1999. godine Cucak poslao u Italiju, gde se prostituisala osam meseci. Pre toga je, kaže Sevdija, radila u Beogradu kod Plavog mosta i u ulici Admirala Geprata, kao i u Novom Pazaru.
- U Italiji sam se za Cuckov račun osam meseci bavila prostitucijom. Brodom sam prevezena iz Bara u Bari, sa lažnim dokumentima. Pokušala sam da pobegnem, ali me izvesni Ćela uhvatio. Pozvao je Cucaka telefonom i dok je on sve vreme bio na vezi Ćela me je bacao o zid, šutirao i udarao šakama - kaže Sevdija.
Prema njenim rečima, Safet Cucak je svim devojkama koje su radile za njega uveo normu koju su svakog dana morale da ispune.
- Cena za pola sata je bila 60 evra, a za sat 90 evra. Ukoliko ne bismo zaradile 500 evra dnevno, on bi nas tukao do besvesti! Da bismo sve to izdržale, davao nam je kokain - ispričala je plačući Sevdija Markišić.
Ona je istakla da se Cucak enormno obogatio od trgovine ljudima i prostitucije.
- Kada sam ja 1997. godine počela da radim za njega, on je imao stan u Beogradu i kuću u Novom Pazaru. Sada on ima kuću u Pazaru, lokal i zgradu, a u Beogradu ima sedam stanova - rekla je ona.

STRANAC
15-10-2009, 21:59
ma na "stolicu" i gotova stvar...

Dzigal
16-10-2009, 20:05
Prolazi mi kroz glavu sve ovo sto se desilo sa ovom zenom i pitam se DALI JE ONA IMALA IKOK OD SVOJI DA JE ZASTITI , OCA,BRACU,MAJKU,SESTRE:
Ili him je bilo dobro oni znali donosila eure u kucu i svija briga odkut i sta ona radi: Stvarno pitano ode ti dijete iz kuce i ti nezns gde je i sta radi, jos zensko. Nemogu sve to da zamislim. Imat dijete a ne znat gde je.

iSelektor
16-10-2009, 21:35
Zanimljivo pitanje... gde su bili njeni?

hurmasica
16-10-2009, 22:28
Noge mu odsekli mafijaši?

E sad je do`so vakat da mu se nesto drugo odsjece!

Dzigal
16-10-2009, 22:35
Prolazi mi kroz glavu sve ovo sto se desilo sa ovom zenom i pitam se DALI JE ONA IMALA IKOK OD SVOJI DA JE ZASTITI , OCA,BRACU,MAJKU,SESTRE:
Ili him je bilo dobro oni znali donosila eure u kucu i svija briga odkut i sta ona radi: Stvarno pitano ode ti dijete iz kuce i ti nezns gde je i sta radi, jos zensko. Nemogu sve to da zamislim. Imat dijete a ne znat gde je.



Zelim da cujem misljenja od svih i odgovore svi mi imamo sestre ili amidzickinje . Kako bi pojedinci reagovali na ovako nesto dase desi u familiji a da oni neznaju. Kao bajagi.

Undercover 007
16-10-2009, 23:01
Nista ja ovoj zeni ne verujem. Sigurno je on to radio i nije jedini sa nasih krajeva sto to radi ali sto rece Dzigal gde su njezini roditelji i ostala familija?
Verovatno ste cesto culi termin odrekla se familija nje ili njega.
Ima nasih zena koje jednostavno ne zele da nikoga slusaju misle da su najpametnije i misle da mogu da rade sta zele i kada im se desi nesto ovako onda nakon 12 god daju nekakve glupe izjave da ih je neko primorao na to.
To je besmislica, jer da je rekla natero je par puta ok razumeo bi nekako ali 12 god hm laz,laz,laz.
I ona i on na stolicu i kraj jer takvi bolisni likovi nam ne trebaju u nasoj zajednici.

cucak
16-10-2009, 23:33
...nije mu mafija odsekla noge,vec ga je policajac puco automatskom puskom iz voza....88,89 godine...tacno je da je kriminalac i da je za osudu svaku.

SEJO31-de
16-10-2009, 23:42
ja sam par godina radio sa njegovim bratom. preko njega sam prvi put cuo za safeta-talijana.poznajem par devojaka koje su drage volje posle sa njegovom zenom za italiju.to je bilo 9o-tih godina ona je dosla sa crnnim alfa-romeo koju je n.pazarska policija oduzela i neko od tadasnjih glavonja je sklonio sa sebe..mislim da su drage volje posle sa njom.i jos to nije mu mafija odsekla noge vec beogradska policija.posle ranjavanja uspeo je da pobegne iz jedne bg. bolnice u krce.tu pricu sam kao sto rekoh cuo od njegovog rodjenog brata.

francuz_77
17-10-2009, 00:55
Nisam znao da i kod nas postoji Jozef Fritz,samo meni ova prica deluje totalno neistinita.

francuz_77
17-10-2009, 00:57
Noge mu odsekli mafijaši?

E sad je do`so vakat da mu se nesto drugo odsjece!


Nisam siguran,da njoj nebi trebalo malo jezik skratit

sabahudin
17-10-2009, 13:27
...nije mu mafija odsekla noge,vec ga je policajac puco automatskom puskom iz voza....88,89 godine...tacno je da je kriminalac i da je za osudu svaku.

Choveka znam lichno da nije kriminalac ne bih rekao tacno je da mu je policija pucala u noge i da nema stopala,ali sam siguran da je ovoj zeni pricha"napakovana" da bi ga mogli osuditi,jer 12 god.je dug period da ne b mogla pobeci.
Ovim ne zelim da opravdavam njegove postupke ali ima ochigledno dosta lazi i u vezi njegove imovine.

hurmasica
17-10-2009, 15:51
Nisam siguran,da njoj nebi trebalo malo jezik skratit


Zasto ?

cucak
17-10-2009, 16:04
...u sve je umesana drzavna bezbednost,ta zena ce da peva kako oni hoce,a imaju jos mali milion takhvih zena,sve u svemu sa ili bez tog svedoka on je popusiju robiju.sva imovina pokretna i nepokretna bice mu oduzeta.,a niko mu nece reci ni hvala....

STRANAC
17-10-2009, 18:08
a niko mu nece reci ni hvala....
hvala za sta..????????????

Elvis-Eko
17-10-2009, 18:53
Citajuci komentare pojedinih, ispasce na kraju da je ovaj razbojnik i zrtva :4_2_204:

STRANAC
17-10-2009, 18:58
Citajuci komentare pojedinih, ispasce na kraju da je ovaj razbojnik i zrtva :4_2_204:
svaka ti je za zlatnika...
bravo legendo...

Dzigal
17-10-2009, 21:19
Citajuci komentare pojedinih, ispasce na kraju da je ovaj razbojnik i zrtva :4_2_204:
Eko ovako ti je kod nas uvijek bilo i bice to se nikad ne moze promijenit. On je Nevin. A njeni su uzivali u novcu koji je donosila . I vuci siti i koze na broju.

cucak
18-10-2009, 17:26
hvala za sta..????????????

..hahah mislio sam na drzavu covek im tolko daje (zgradu u n pazaru,stanove u beogradu,auta ,lokale...)a niko ni hvala,da je ARKAN njemu bi digli spomenik,ovaj bar nije klao.....

hurmasica
18-10-2009, 18:55
Citajuci komentare pojedinih, ispasce na kraju da je ovaj razbojnik i zrtva :4_2_204:



Halal olsun Eko!

mersija
18-10-2009, 21:20
Choveka znam lichno da nije kriminalac

:eek:. O bilo kakvj imovini ili bilo cemu da se radi"napakovanoj" ili ne lazi, ovakva vrsta ljudi ne samo da smatram "kriminalcima" vec zivotinjama.

Dovoljan je samo naslov teksta,ipak je to o cemu bi imali ovdje mjesecima da diskutujemo,niko od nas niti moze da potvrdi niti da osudi NJU za bilo sta,i mislim da je najveca bruka i sramota komentarisati to da li je imala koga i zasto nisu..???

Hvala Bogu da je, iako ne na vrijeme,ali ipak progovorila i stala u kraj jednom od sigurno mnogih koji rade isto na isti nacin kao sto je i ovaj...

iSelektor
18-10-2009, 23:06
..hahah mislio sam na drzavu covek im tolko daje (zgradu u n pazaru,stanove u beogradu,auta ,lokale...)a niko ni hvala,da je ARKAN njemu bi digli spomenik,ovaj bar nije klao.....

A dje je to arkanu dignut spomenik?

aman aman ne more meni dan bez sekiracije 8)

Zena zivi 12 godina u paklu i ko zna sta je sve prosla, ali ne nacionalizam i politika se mora i u to umijesati :pljesak::pljesak::pljesak::pljesak:

Stvarno smo cudan narod

sabahudin
19-10-2009, 18:29
U originalu napisano od sabahudin
Choveka znam lichno da nije kriminalac
:eek:. O bilo kakvj imovini ili bilo cemu da se radi"napakovanoj" ili ne lazi, ovakva vrsta ljudi ne samo da smatram "kriminalcima" vec zivotinjama.

Dovoljan je samo naslov teksta,ipak je to o cemu bi imali ovdje mjesecima da diskutujemo,niko od nas niti moze da potvrdi niti da osudi NJU za bilo sta,i mislim da je najveca bruka i sramota komentarisati to da li je imala koga i zasto nisu..???

Hvala Bogu da je, iako ne na vrijeme,ali ipak progovorila i stala u kraj jednom od sigurno mnogih koji rade isto na isti nacin kao sto je i ovaj...

Molio bih samo kada se citira nechiji post da se citira u celini ili bar cela misao jer po ovom citatu izadje da ja tvrdim da dotichni nije kriminalac mada sam ja napisao suprotno shto se da proverit.

STRANAC
19-10-2009, 18:39
U originalu napisano od sabahudin
Choveka znam lichno da nije kriminalac


Molio bih samo kada se citira nechiji post da se citira u celini ili bar cela misao jer po ovom citatu izadje da ja tvrdim da dotichni nije kriminalac mada sam ja napisao suprotno shto se da proverit.
komso sve je u redu,malo losa upotreba interpunktcije je dovela do nesporazuma tako da je cela prica dobila suprotan kontekst...
moram da ti kazem i ja kada sam prvi put procitao isto sam shvatio,
ali iz dosadasnjeg tvojeg pisanja sam shvatio da si iskren i realan i da to nije to, onda opet sam procitao i shvatio sta si hteo da kazes...

pozz komso...