PDA

View Full Version : Umar: Neko treci moze biti vjerski poglavar


Tahirovce
15-10-2009, 18:37
http://www.sandzaknews.com/slikao.php?image=slike/vijest-2338.jpg (http://www.sandzaknews.com/slike/vijest-2338.jpg)
Ambasador Republike Turske u Srbiji Suha Umar je u srijedu prilikom posjete opštinama Priboj, Prijepolje i Novu Varoš izjavio za Radio sto plus da se problem podjele u Islamskoj zajednici može riješiti izborom nekog trećeg za vjerskog poglavara.

Kako je prenijela ova regionalna radio stanica na pitanje novinara o doprinosu Turske u prevazilaženju podjela u Islamskoj zajednici, ambasador je izneo lični stav da su lideri obe strane do sada samo pokazali spremnost da čvrsto drže sopstvene pozicije i da on lično ne vidi način kako bi dalje mogao da doprinese da se ti odnosi stabilizuju.

"Ukoliko oba lidera zaista ignorišu to da su u islamu svi jednaki, lično tu više ne mogu ništa da učinim. Ostaje da muslimani sa ovih područja sami riješe ta pitanja, a demokratija uz više varijanti nudi i izbor treće opcije koja bi značila prevazilaženje stvorenih podjela", rekao je turski ambasador.


Izvor: Radiostoplus, Sandzaknews

halilce
15-10-2009, 18:56
Ko bi bio treći?
Adem Zukorlić ili Muamer Zilkić?:zvizdi:

Elvis-Eko
15-10-2009, 19:11
Ovaj ambasador treba da shvati da nema trece opcije a ni druge. IZ je jedna na celu sa Zukorlicem, ostalo su sve vestacke tvorevine koje nece dugo trajati. Oni koji ga ne priznaju izabrali su sebi put
Bojim se da je ovo jedna prodana dusa koji ima za cilj nesto drugo a ne da pomogne Sandzackom narodu. Volio bih da grijesim ali ova slika gore mi govori da Beograd ima jos jednog igraca u igri

homar
15-10-2009, 19:11
Problem je rješiv, ako se poštuje legalitet izabranih lidera u IZ u Srbiji, ako se poštuju legalni organi, ako se pučisti povuku. U suprotnom muslimani Sandžaka i u cijeloj Srbiji daju sebi ocjemu da su nezreli i nepismeni da sebi izaberu rukovodstvo. To su vjernici prepoznali i ovo se može riješiti ako beograd odustane da se miješa i bira reisa. Drugo, mora biti jasno da se muslimani Sandžaka nikada neće duhovno vezati za Beograd, već za Sarajevo. Što se prije to shvati, to će ovo pitanje prije biti riješeno.

36310
15-10-2009, 20:02
Sram ga bilo,djubre brkato! :evil:

Tahirovce
15-10-2009, 20:06
Ja zukorlia ne bih podrzao vise nikada, ALI NIKADA sto se mene tice Zilkic ili neko treci , zuki je umro za mene ...

Undercover 007
15-10-2009, 20:50
Pametno bi bilo da se izabere neko treci a da se ovi dvoica uklone sa tih pozicija i da im se dodijeli neki dzemat da vode ako hoce ako nece treba im zabraniti rad uopste u sandzaku.
Zukorlic je po meni u zadnje vreme najvece zlo po nas narod pa za njim Zilkic.

STRANAC
15-10-2009, 21:18
osoba,kao licnost, "treca DA,ako ima neko sposobniji...
ali IZ nema alternativu,i ono sto su napravili BIA CIA Suljo i Zilje je katastrofa i pogubna po bosnjake sandzaka...
i ako nemamo neke velike koristi ni od kakvog okretanja prema sarajavu,onda je bar nekako lakse da mislimo da te to bolje,nego da se okrecemo beogradu od kojeg smo u velikoj vecini slucajeva samo ZLO videli...
nadam se da ne moram da podsecam nikoga na beogradsku fabriku zala prema muslimanima...

elem,dubrovnik, kao drzava,postojao je jos u srednjem veku,i to je bio jako zapazen grad(drzava) koji je bio ekonomski jako mocan...
u to doba,zaboravio sam ko je doneo taj zakon,ali imao je zakon da "predsednik" ili kako li se to vec zvalo,mozda "zupan" NIJE MOGAO DA BUDE NA VLASTI DUZE OD 6 MESECI...
a to su opravdavali time da je to dovoljno vremena
DA SE NE OSILI....
eh,sad,samo primeniti kod nas i sve 5... :):)