PDA

View Full Version : Otrovana stoka posle izvodjenja vjezbe


Elvis-Eko
15-10-2009, 15:51
http://www.mario-veterina.hr/novosti/2001/slika-0141-01.jpg
U selu Čitluk, na području gde je nedavno izvedena vojna vežba „Odlučan odgovor“ otrovan je deo stada vlasnika Nusreta Burovića.

Burović je našem radiju izjavio da je jedna steona krava lipsala, a još dve pobacile, posle ispaše na poligonu.

On tvrdi da je o stanju stada obavestio vojne vlasti, koje nisu na vreme poslale svojeg veterinara, pa je zbog kritičnog stanja stada angažovan sjenički veterinar Hajrudin Ćućević.

Veterinar Ćućević je u razgovoru za naš radio potvrdio sve navode vlasnika Nusreta Burovića.

„Obdukcijom uginule krave uvrdili smo da je bila steona. U buragu smo pronašli foliju, verovatno od neke salame, dok je ceo distivni trakt bio teeško upaljen, zbog čega je, po mom mišljenju, i došlo do uginuća“, rekao je Ćućević.

Vlasnik stada Nusreta Burović smatra da je za uginuće krave i gubitak više teladi odgovorna Vojska Srbije kao organizator vežbe.

„Ukoliko bude bilo pravne države, šteta će biti nadoknađena...Stado hrani 13 članova porodice“, rekao je Burović.

Predstavnik Vojske Srbije za odnose sa javnošću, kapetan Goran Ikonić, rekao je za Sto plus da je Vojska upoznata sa ovim slučajem.

„Upoznati smo sa uginućem krave. Formirana je komisija koja će u saradnji sa civilnim službama utvrditi sve okolnosti i sa ovim slučajem“, rekao je kapetan Ikonić.

Domaćin Nusret Burović je pretrpeo štetu gubitka jedne steone krave i još dva teleta.

Elvis-Eko
15-10-2009, 16:15
Hahah, fale jos Karadzic i Mladic da bi slika bila kompletna. Nego, hajmo sad nek se ovi skupe pa da se ovom covjeku plati steta

Dzigal
15-10-2009, 17:07
Polako Eko nije to prvi domacin sad ce polako jos da se domacina javi ,pa onda ce cobanikoji piju na izvore da zaglave u bolnicu. Pa ce onda deca koja piju mlijeko ,pa oni koji jedu mlecne proizvode i oni ce da zaglave. A gde ce da budu vodze Suljo i Rasim .

iSelektor
15-10-2009, 17:54
Pa brate, radi se o smecu koje je bacala vojska a ne o nuklearnom oruzju... nisi ti nesto shvatio kako treba...

Dzigal
15-10-2009, 18:26
[QUOTE=Elvis-Eko;178000]http://www.mario-veterina.hr/novosti/2001/slika-0141-01.jpg

„Obdukcijom uginule krave uvrdili smo da je bila steona. U buragu smo pronašli foliju, verovatno od neke salame, dok je ceo distivni trakt bio teeško upaljen, zbog čega je, po mom mišljenju, i došlo do uginuća“



Nisam ja pogresijo nege evo ti ovde . Tahirovicu. Ao nuklearnom oruzju nisam ni mislijo.Za to znaju bolje ovi nasi susedi koji su ovakvu jednu vezbu preziveli. A naso sam negde neznam na kojoj stranici i te NUKLEARNR otpadi da imamo negde u Sandzaku kod Tutina.

iSelektor
15-10-2009, 19:06
„Obdukcijom uginule krave uvrdili smo da je bila steona. U buragu smo pronašli foliju, verovatno od neke salame, dok je ceo distivni trakt bio teeško upaljen, zbog čega je, po mom mišljenju, i došlo do uginuća“

Ja iz ove recenice ne mogu da zakljucim nista, kako si ti ja ne znam...
Polazim od toga, da je smece u pitanju... npr salama, koja se na kraju krajeva pokvarila ubudjala itd a krava naisla i pojela i zbog toga doslo do upaljenja...

Ne znam kakve to otrove moze da koristi nasa vojska... ali i dalje stojim iza toga, da si nesto pobrko... :)

Pozzz 8)

homar
15-10-2009, 21:48
„Obdukcijom uginule krave uvrdili smo da je bila steona. U buragu smo pronašli foliju, verovatno od neke salame, dok je ceo distivni trakt bio teeško upaljen, zbog čega je, po mom mišljenju, i došlo do uginuća“

Ja iz ove recenice ne mogu da zakljucim nista, kako si ti ja ne znam...
Polazim od toga, da je smece u pitanju... npr salama, koja se na kraju krajeva pokvarila ubudjala itd a krava naisla i pojela i zbog toga doslo do upaljenja...

Ne znam kakve to otrove moze da koristi nasa vojska... ali i dalje stojim iza toga, da si nesto pobrko... :)

Pozzz 8)
Ako si služio vojsku to bi morao znati, ako nisi, onda da ti kažem da otrova (manje ili veće toksičnosti) ima od školskih ubojnih sredstava pa do bojevih. Drugo, gdje se izvode bojeva gađanja (artiljerija, avioni...) postoji određeni stepen zračenja, što se mora izvršiti određeno mjerenje i ustanoviti štetnost po biljni i životinjski svijet. Zato kome barut i druge hemikalije mirišu, neka ga baca kod svoje kuće.

36310
16-10-2009, 08:53
...pa onda ce cobani koji piju na izvore da zaglave u bolnicu. Pa ce onda deca koja piju mlijeko ,pa oni koji jedu mlecne proizvode i oni ce da zaglave. .


...pa oni sto budu kupovali med kod Cerima Brulica...

iSelektor
16-10-2009, 11:07
Ako si služio vojsku to bi morao znati, ako nisi, onda da ti kažem da otrova (manje ili veće toksičnosti) ima od školskih ubojnih sredstava pa do bojevih. Drugo, gdje se izvode bojeva gađanja (artiljerija, avioni...) postoji određeni stepen zračenja, što se mora izvršiti određeno mjerenje i ustanoviti štetnost po biljni i životinjski svijet. Zato kome barut i druge hemikalije mirišu, neka ga baca kod svoje kuće.

Da sluzio nego sta, i dobro znam sta se ostavlja za vojskom na terenu... iskustvo od 12 meseci vojske 10 meseci terena... period: 95/96 za vrijeme oluje...
I mislim da je samo smece u pitanju i nista drugo... smece koje se ubudjalo i koje je stoka pojela...
To sto ti pominjes je minimalno...
I na kraju kraju krajeva, ja opet citam vest i pise da je kod uginule stoke nadjeno smece...
Kako mozes na osnovu toga da zakljucis da je bilo otrova i hemikalija?
Kod mene na selu, niko ne obraca nesto extra paznju na beznin i ulje, znaci ako se prospe prosule se... sta ako je od toga?
Necu da se naginjem kroz prozor, ali mislim da niko ne gadja u blizini kuca i pasnjaka...

Evo jedna slika iz mog doba iz vojske...
Selo Vašica kod Šida:

http://img2.pict.com/f7/2b/ac/1776668/0/zlajagra.png

sabahudin
16-10-2009, 12:07
Evo i ja da dodam neshto na ovu temu,jer imam dosta iskustva sa raznim manevrima raznih vojski koje su se bahato ponashale na ovim podruchjima josh od 70-tih godina proshlog veka pa sve do danashnjih dana.Bilo je tu trovanja stoke koliko hocete a bogami i ranjavanja ljudi(da se ne zaboravi)Dochekivali smo nekada te vojske i sa simpatijama a najcheshce sa strahom i zebnjom. Oni koji su se morali seliti sa svojih imanja,katuna(stanova) trpeli bi velike materijalne gubitke.Secam se kada ne bih smeo da udjem u svoju njivu da pokupim zito(jer se nalazilo u opasnoj zoni)a ono bi propalo bar 30 procenata a ne bih dobio nikakvu naknadu.Stoka se trovala najcheshce tako shto bi pojela neko smece(vojska za sobom najcheshce ostavlja razno smece)a ako je u pitanju neka vrsta folije to se ne moze svariti i dolazi do uginuca,ne mora biti nikakav otrov u pitanju.

iSelektor
16-10-2009, 12:21
Mozemo mi pricati koliko hocemo oko toga, ali ovo je u cijelom svijetu prisutno i ne samo kod nas...
Moje jedinice su isle na gadjanja kod nisa... druge jedini iz kasarne su isle dole prema vranju... znaci toga ima i bice uvijek... nismo mi kaznjeni time, vec zivimo tu, gde skoro nema nista... bukvalno pustinja...
toga ima i kod svaba, i kod amera... stim da sam siguran da je kod amera jos gore, tu nemas sigurno pravo glasa, ako oni hoce da testiraju tu i tacka!

pozzz 8)

STRANAC
16-10-2009, 14:22
Evo jedna slika iz mog doba iz vojske...
Selo Vašica kod Šida:

http://img2.pict.com/f7/2b/ac/1776668/0/zlajagra.png

hahhahah...
joj,ni tamo nisi mogo "s´ mirom"...
e,slika ti je extra...

STRANAC
16-10-2009, 14:23
Evo jedna slika iz mog doba iz vojske...
Selo Vašica kod Šida:

http://img2.pict.com/f7/2b/ac/1776668/0/zlajagra.png

hahahaha...
opasna slika,ubija...