PDA

View Full Version : Snijeg na Pesteri


Tahirovce
13-10-2009, 17:16
http://www.sandzaknews.com/slikao.php?image=slike/vijest-2334.jpg (http://www.sandzaknews.com/slike/vijest-2334.jpg)
Tokom dana i minule noći snijeg je pao na pešterskoj visoravni, Goliji i Kopaoniku, a zabijeleo je i novopazarska brda i zbog hladnog vremena zadržava se na tlu.Sjenica, koja se nalazi na Pešterskoj visoravni, poznata je po hladnim i dugim zimama koje, po pravilu, dolaze mimo svih kalendara.
Temperatura izmerena u podne je jedan stepen i uz pojačani vjetar stvara se subjektivni osjećaj da je mnogo hladnije.
Snijeg je noćas padao u okolini Nove Varoši i Prijepolja, a zbog desetak centimetara snežnog pokrivača saobraćaj se u tom kraju odvija otežano.
Meštani planinskih dijelova opština Nova Varoš i Prijepolje ostali su bez struje, jer je vlažan snijeg pokidao niskonaponsku mrežu.
Loše vrijeme nanijelo je štetu i voćarima, jer se pod težinom mokrog snega lome grane drveća i voćki sa kojih još nije opalo lišće.

Izvor: Tanjug

STRANAC
13-10-2009, 17:59
rano...
ne znam da li vi imate podatak,ali ja se ne secam da je u skorije vreme sneg pao ovako rano...
ipak je 13.oktobar...

MajkaMaca
13-10-2009, 20:41
vala,rano.cini mi se da je prosle godine pao prvi snijeg u oktobru,ali negde krajem,nisam sigurna.ove godine bas uranio....za lovce sledeci vikend nemoze bolje bit,kako oni kazu"hora"....

36310
13-10-2009, 20:54
Vala mu se nesto nisam uzeljeo...

iSelektor
14-10-2009, 09:58
Vala brate, ni ja... ne volim ga nikako... sto se mene tice moze uvijek biti ljeto i sunce od 25 do 35 stepeni...

STRANAC
14-10-2009, 19:16
nekako,iz komunikacije,sa nasim ljudima koji su odselili iz sjenice,medju kojima i ja pripadam,osecam da niko vise nije zainteresovan za onaj sneg i onu idilu koja je kod nas kao retko gde drugo...
ne znam da li nas je nacin zivota,mirniji,odvukao od toga,da li su se navike promenile,ili mozd apostoji umor od one nase zime...
a,tako se dobro secam koliko sam puta samo sa drustvom mastao kad ce da padne sneg,pa da pravimo sneska,bunkere,grudvanje,sankanje,skijanje i ono sto sma najvise voleo je bio fudbal na snegu....
ni ja sad ne volim da ga vidim,i na tv kad ga vidim dosta mi je...

Elvis-Eko
14-10-2009, 19:24
Nikad ga nisam voleo, ni tad pa ni sad, ni u Sjenici a ni ovdje u Americi gdje zivim

iSelektor
14-10-2009, 19:28
Nikad ga nisam voleo, ni tad pa ni sad, ni u Sjenici a ni ovdje u Americi gdje zivim


Potpis... NIKAD!!!
Kakva idila u snijegu kumim te bogom :)

Nit moz da ljubavis, nit da hodas kako treba... nit da vozis auto, hladno ti... ma bez breee

Jos kad sam bio manji, pa po snijegu odlasci na selu peske... ma ne treba miiiii hehe

Pozzzz 8)

Elvis-Eko
14-10-2009, 19:34
Potpis... NIKAD!!!
Kakva idila u snijegu kumim te bogom :)

Nit moz da ljubavis, nit da hodas kako treba... nit da vozis auto,




Hahahahaaaaa, ada dje da hodas , pogotovo u Sjenici ,nidje zive duse :D

E, a auto je druga prica. Znam da zvuci cudno, ne volim snijeg i zimu ali volim da vozim po snijegu. Ne po onoj kljeckavici vec kad dobro napada i sve pobijeli, tad obozavam da vozim :D

Dzigal
14-10-2009, 19:56
Preteraste sad vas dvojica da nikad niste voleli snijeg. Sta bi sa sankanjem skijanjem na Rasidovo brdo, kod borica. Sta bi sa onim sneskom grudvanjem u mahalu , fudbalom na snijeg. Nista to niste voleli. Akad ste bili deca nisu vas mogli naterat da udzete u kucu pustite nas samo jos malo dase igramo sa drugom decom.

36310
14-10-2009, 20:36
Pa sad,nije da ne volim snijeg al' sve u svoje vrijeme.

STRANAC
14-10-2009, 20:50
Dzigal i ja smo kao deca cesto bili zajedno i igrali se...
pogotovu zimi...
Dzigalova mahala je mahala sa najvise sportskog duha u sjenici...
tu su organizovane "olimpijade,vimbldoni,svetska prevenstav,biciklizam,skijanje,streljastvo" da ne nabrajam samo da kazem SVE,i posebnu draz nam je cinio fudbal na snijegu...
a,da samo imamo sliku fudbalsko terena zimi,videli bi sta je dozvivljaj...
Nerko,secas li se..???
i da napomenem,rec je o ulici Neznaog Junaka...

Dzigal
14-10-2009, 21:02
Dzigal i ja smo kao deca cesto bili zajedno i igrali se...
pogotovu zimi...
Dzigalova mahala je mahala sa najvise sportskog duha u sjenici...
tu su organizovane "olimpijade,vimbldoni,svetska prevenstav,biciklizam,skijanje,streljastvo" da ne nabrajam samo da kazem SVE,i posebnu draz nam je cinio fudbal na snijegu...
a,da samo imamo sliku fudbalsko terena zimi,videli bi sta je dozvivljaj...
Nerko,secas li se..???
i da napomenem,rec je o ulici Neznaog Junaka...






Secam se svega ovog Ensare bila je to ulica svega sto se moglo zamislit na snijeg. Imali smo i poznate olimpijceu Slalomu, Spustu , trcanju na skijama . Imali smo i fudbalere da nenavodim imena. Ulica sporta. Samo onaj fudbal na snijeg na Radovu ili izmedzu kuca ili spus sa sankama sa Rasidovog brda . Nosis sanke sat vremena a traje voznja sa sankama neki 15 minuta tolika muka al se isplati Sa Rasidovog brda do Gorine knjizare. Ili grudvanje u gliban sa Ramovicima jos nosim oziljak od svega toga. Poledi stazu na livadu onu pored kuca. Sta sam samo vode iznijo uvece da se poledi za sutra da mozemo dase sankamo na ledu.

mersija
14-10-2009, 21:07
Sta sam samo vode iznijo uvece da se poledi za sutra da mozemo dase sankamo na ledu.

:smeh2:

Jeste, usput i koju ruku slomiTe.....:zvizdanje: :p

Elvis-Eko
14-10-2009, 21:08
Ovo je dobro za teme DOZIVLJAJI IZ VASEG DJETINJSTVA. Prebacite ove postove tamo pa da ozivimo i tu temu

lejla
16-10-2009, 02:05
Nikad ga nisam voleo, ni tad pa ni sad, ni u Sjenici a ni ovdje u Americi gdje zivim


E ja sam se stvarno pozelela snega...a gde zivis u USA??????(nisam znala sa si u USA)