PDA

View Full Version : Tehnicka pitanja


Pages : [1] 2

Crni Gruja
25-11-2006, 11:00
Evo na predlog Mojeg brata Eka, da otvorimo i ovu temu. Nemas neke narocite veze sa Sjenicom, ali moze biti od koristi. Znaci, sve u vezi hardware, software... bilo cega sto ima veze sa svijetom kompjutera i ostale hetnologije, pitajte ovde, neko ce se vec naci da odgovori.



Evo ja cu da probijem led. Juce sam skinuo "mi" torrent program, i skinuo sam film sa www.torrentoteka.com E, sad. Kada je download bio gotov, samo mi je u folderu bila masa nekakvih fajlova tipa .BUP .IFO i .VOB Kako da ja to sad pustim, da odgledam taj film? I jos nesto. Kako da ostavim da mogu to sto sam ja skinuo i drugi da skidaju od mene? Ja sam ga ostavio na programu, neznam treba li jos nesto da uradim. Eto, da vidim sad ko mi moze to objasniti. Hvala unaprijed

Lakota |ljiv|
25-11-2006, 11:43
grujo,super ti je tema.

pa evo odma da ti odgovorim na pitanje. extenzije (fajlovi) sa .bup,.vob,.ifo su fajlovi za dvd tj. skinuo si dvd ako imas dvd rezac narezes to na dvd i pustis na dvd player a ako neces nego na komp da gledas onda taj najveci fajl mislim daje .vob pokrenes u powerdvd ,mediaplayer ili negde gde imas mogucnost gledanja filmova.





pozz

Crni Gruja
25-11-2006, 12:15
raaaaaaaadddddddiiiiiiii. Hvala ti velikaaaa. Eto narode, vidite kako to jednostavno ide, samo pitas, odgovor ce doci odnekud. Hajde sad, da cujemo koga sta muci

Elvis - KC
25-11-2006, 16:24
Evo da i ja pitam nesto. Obicno kad zelim nekome da posaljem slike dole u Sjenicu , ja ih prebacim na CD tako da oni dole gledaju na DVD player. Kako da istovremeno ubacim i muziku uz slike , tako da se slusa i muzika uz slide show.

Vjerovatno ima neki program za to, zna li neko nesto u vezi toga ?

Lakota |ljiv|
25-11-2006, 16:39
elvise program za to dolazi uz program za rezanje diskova NERO 6.0.6 pa pod njim imas opciju DVD SLIDE SHOW sigurno ima opcija za background music.

Crni Gruja
28-11-2006, 20:11
Evo, da pitam i ovde. Kako mogu da nastelujem da saljem mailove, a da pise da sam ih poslao sa maila @sjenica.com? Jeli treba nekiprogram da instaliram, koristim gmail, ako to ima ikakve veze. Bas bi mi bilo milo da to napravim, svidja mi se ovaj mail, da pocnem da ga koristim sto prije

Lakota |ljiv|
29-11-2006, 10:15
grujo ,

javi se na msn da ti se napravi pop3 nalog.

oksi
29-11-2006, 15:10
Posto bas nisam expert za kompjuter jedno pitanje:Kad se snimi nesto na programu NERO 6 i to radi na kompjuteru(DVD) a ne radi na DVD playeru u cemu moze da bude problem jer na komjuteru radi odlicno a na DVD playeru mi daje informaciju da postoji novi folder ali ne mogu da gledam nista.Unapred hvala.

Lakota |ljiv|
29-11-2006, 15:20
na slici imas jednu od opcija za snimanje dvd-a znaci odaberes tu opciju pa onda ce da te pita da odaberes fajl (video) od kojeg zelis da napravis dvd. kada odaberes video onda ce da ti mogucnost pravljenja uvoda tj. da mozes da napravis najavu za dvd imas mogucnost da pravis pozadine dugmice ili da ubacujes druge video snimke kao najave i jednostavno ides na next ubacis prazan dvd u rezac i on ce direktno na dvd da snima i da ti napravi format koji ce svaki dvd player da ucita. pozz

oksi
29-11-2006, 16:47
Hvala puno Ljive.

adnan
06-04-2007, 09:53
Jeli neko probao ovu novu verziju windowsa Vista, i kakvi su utisci?



Ja je al ne smijem da instaliram jer sam cuo mnoge glasine.

STRANAC
07-04-2007, 19:42
posto je u nasoj sjenici dosao dugo ocekivani adsl,i sigurno ce koriscenje interneta postati svakodnevnica,od koje nema leka,misljenja sam na nasem forumu treba otvoriti podforum sa imenom KOMPJUTER...

u tom delu bi se trebala prebaciti i ova tema,i ujedno bi se tu moglo diskutivati o programima i radu na racunaru...

tu bi smo mogli da postavimo linkove za download programa,i sto je najbitnije,postaviti linkove za ani-viruse i spam,jer znam da se u sjenici o tome nije vodilo racuna a sa dolaskom adsl ja znam na koej ce strane biti najvise NAPADA,a upravo tu ih cekaju virusi i problemi...



mislim da je ovo dobra ideja,a moderatore ne kosta nista da otvore novi podforum,koji ce svakako mnogo znaciti celokupnij slici kvaliteta naseg foruma....



nadam se razumevanju...

Crni Gruja
07-04-2007, 20:43
Dobra ideja stranac, jedino sto moderatori tu nemogu nista, makar mi zeleni. Neznam da li resko i ljiv imaju opciju otvaranja podforuma i mijenjanja izgleda svega ovoga, ali mislim da to moze samo Zlatko. Znaci sad zasad imamo "ovo i ono" pa dajte da koristimo ovo sto imamo.

pozz :)

STRANAC
07-04-2007, 20:46
misljenja sam da ni Zlatko nece imati nista protiv ovoga,a ni Ljiv ni Resko...

stari su to KOMPJUTERASI....

znaju oni sta je dobro...

Tahirovce
08-04-2007, 21:38
Jeli neko probao ovu novu verziju windowsa Vista, i kakvi su utisci?



Ja je al ne smijem da instaliram jer sam cuo mnoge glasine.



Ja sam spremio Vistu i krek za nju, ali ne i drajvere koje nema volje da skidam sa ovom vezom(ja jos nisam dobio adsl jer imam isdn liniju a za nju jos nisu stigli adsl modemi)...



Ensare nije problem otvoriti temu, prenecu Zlatku da to odradi(cim se vrati u ffm).....

STRANAC
08-04-2007, 23:51
ok...

hvala na razumevanju TAHIROVCE....



mislim da takva tema treba nasem forumu...

Lakota |ljiv|
09-04-2007, 09:25
Naravno da treba slazem se sa vama.A mislim da ce uskoro poceti da blokiraju racunari od silnog downloada jer je sada brzina interneta u sjenici dobra.Pa da vam preporucim da se ne zezate po raznim sajtovima za skidanje muzike i filmova jer imaju dosta virusa ili tzv.spyware-a,preporucujem vam da skidanje filmova koristite torrent a za pokretanje torrenta potreban vam je program utorrent ili bitcomet.



Bitcomet mozete preuzeti ovde

http://www.bitcomet.com/doc/download.htm



utorrent

http://www.utorrent.com/download.php





sajtovi koje vam preporucujem za skidanje torrenta su:

www.isohunt.com

www.mininova.com



za download domacih spotova,koncerata i filmova preporucujem vam

www.torrentoteka.com



Prinicip je sledeci, ukucute za pretragu (film,program) koji vas zanima onda ce te na listi dobiti dosta toga,kad vidite to sto vas zanima najbitnije je da sa desne strane ima seedera videcete ima slovo S i L najbolje je da ima sto vise,ali download moze da krene i sa 5 pa gore.Kada skinete torrent to je fajl koji je dosta mali do 300kb nije veci,taj fajlo otvorite u bitcomet ili utorrent i download krece.



uzivajte u skidanju!!! pozz

Crni Gruja
09-04-2007, 11:03
Hahaha Ljive sad ce ti halilce izmijenit post zbog reklame hehehehehehe

STRANAC
09-04-2007, 12:45
bravo LJIV...



dobro je da si poceo sa ovim potrebnim stvarcicama,ali ako hoices dobro bi bilo i da sacekamo da se otvori taj novi podforum,i da se ova tema prebaci tamo da da onda pocnes sa instrukcijama....

dobro je sto je tu i ZLATKO,ja mislim da i ADNAN stoji dobro sa kompom,GRUJA,DJ EDI,nemoj neko da mi zameri ja to kazem samo o ljudima koje poznajem,a siguran sam da i svi ovde znaju po nesto sto ce svakako korisiti...

sjenicani su pocetnici u kompjuterizmu,i koriscenju neta i trebaju imati negde neki informator a za to nema boljeg mesta od SJENICA.COM i ovg naseg foruma...



dobro bi bilo,da spremite,ani-virus programe,i ostalu zastitu jer ce to u pocetku biti najpotrebnije....



nemojte mi zamerit nesto,sve sto sam rekao je bilo iz najbolje namere...



e,i da ne zaboravim,

ja rekoh da je najbolje da sacekamo sa otvaranjem podforuma,iz razloga toga,da bi se korisnicima olaksalo snalazenje da ne moraju da lutaju nego da je tu sve na svom mestu...

a normalno tu ce se naci razno raznih tema,kao i do sada...

Elvis-Eko
10-04-2007, 06:20
Imam jedno pitanje. Evo , vec drugi put mi se desava da dobijem obavestenje na moj e-mail da mi je stigla nova privatna poruka. Kad kliknem na link da procitam poruku, poruke nema u sanducetu. O cemu se radi ??????

Crni Gruja
10-04-2007, 13:51
Hmmmm. Da ti nije sanduce puno?

Elvis-Eko
10-04-2007, 14:08
Sanduce puno 8 %

Crni Gruja
10-04-2007, 22:09
Onda ti tu ja mislim nesto nije u redu :mrgreen:

Neznam brate svega mi sta bi moglo bit.

halilce
10-04-2007, 23:55
Reći ću ti jednu stvar,Elvise!

To se i meni dešavalo!

Dok nisam sad pročitao tvoj post,nije mi palo na pamet,šta bi moglo biti!

Nisam ni razmišljao,a ni sekirao mnogo!

Jedino i sto posto,jedino razumno objašnjenje je po meni:

TAJ KOJI TI ŠALJE PRIVATNU PORUKU JE SKRIVEN NA FORUMU!!!!!!!!!!

Elvis-Eko
11-04-2007, 06:05
Nije skriven i veoma je aktivan na forumu

Nije to, problem je nesto drugo samo neznam sta i koliko sam saznao i cuo, nisam jedini koji ima ovaj problem

Ne sekiram se ni ja oko toga ali eto, voleo bi da se to resi

Crni Gruja
12-04-2007, 11:51
Eko jeli ti otvaras poruku tako sto direktno sa maila kliknes na link za otvaranje poruke, ili dodjes na forum pa odatle otvoris sanduce? Ja sam iskljucio opciju obavestavanja na mail o novoj PP, pa neznam kako to ide.

sabina
12-04-2007, 13:37
meni se desilo da sam dobila privatne poruke i onda ja pritisnem odgovori, napisem poruku i posaljem, ali te poruke ne stignu onima kojim su poslate. ali ako odem na profil i tu izaberem da posaljem privatnu poruku onda je u redu. ne znam sta je u pitanju.

Elvis-Eko
12-04-2007, 15:02
Jasko, tako sam nekada otvaro poruke , kliknem link na e-mail , i to sam iskljucio. Ma nije bitno, sto rece Halilce, ne sekiram se :D

adnan
12-04-2007, 17:32
Sad kad smo skupili dosta tehnickih pitanja da otvorimo temu "tehnicki odgovori" pa da se polako odgovara ovom narodu.

Elvis-Eko
12-04-2007, 17:50
Hahahaha :P

STRANAC
12-04-2007, 18:21
meni se desilo da sam dobila privatne poruke i onda ja pritisnem odgovori, napisem poruku i posaljem, ali te poruke ne stignu onima kojim su poslate. ali ako odem na profil i tu izaberem da posaljem privatnu poruku onda je u redu. ne znam sta je u pitanju.





SABINA



nisam strucan za to ali evo pomoci jer sam isti problem imao...

kad pises poruku bilo kako moras napisati NASLOV PRUKE jer ako ne napises bilo sta u tom delu poruka nece otici...

i imas opciju PORUKE ZA SLANJE i POSLATE PORUKE,tako da tu mozes da proveris da li poruka ceka da bude poslata ili je vec poslata....

sabina
12-04-2007, 19:01
hvala na pomoci stranac.

aldin
12-04-2007, 19:20
imam jednu lijepu sliku i hteo bih da je postavim na ovajAVATAR ali nemogu da je smanjim kako to da napravim

STRANAC
12-04-2007, 19:28
ja koristim jedan amaterski program i zove se ACSD,sa njim umanjujem slike... ako hoces mogu ti poslati link pa da ga download...

ili sacekaj pa neka ovi momci koji su strucniji ti to bolje objasne...

Tahirovce
12-04-2007, 21:31
Bilo koji program za obradu slike, IMAGE SIZE cekiras da proporcionalno obradi sliku, slika da bi se videla na forumu ne sme biti veca od 700*700 pixels(il posalji meni na meil, pa cu ja postavit).....

halilce
13-04-2007, 06:16
Tehničko pitanje!?

Tema SPORT,i još jedna,nemaju urednike!

??????????????????????????????????????

adnan
13-04-2007, 14:59
Vaša poruka je upisana



Klikni ovde, da vidiš tvoju poruku



Klikni ovde, da se vratiš na forum



Zasto se u prvom redu persira a u druga dva ne?

Crni Gruja
13-04-2007, 16:48
Hahahahah. Stamprska greska :)



Resko, Aldin hoce sliku da smanji za avatar, onda treba da je najvise 80x80 pixela :) najpoznatiji ti je adobe photoshop za obradu slika. Ako hoces, evo i ja se nudim da ti tu sliku smanjim pa da je postavis za avatar. :)

Elvis-Eko
13-04-2007, 18:56
Jasko, moze li pomocu adobe photoshop da se ubaci muzika kao background na cd sa slikama. Znas na sta mislim, kad gledas slide show na dvd player da ima i muzika

Crni Gruja
13-04-2007, 20:22
Neverujem Eko. Jesil probo onako ko sto ti je ljiv objasnio na pocetku ove teme? Ako hoces probacu ja da vidim tako preko nera pa da ti natenane objasnim preko maila?

Crni Gruja
13-04-2007, 20:23
Tehničko pitanje!?

Tema SPORT,i još jedna,nemaju urednike!

??????????????????????????????????????



Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaha

Joj kralj si nad kraljevima, znas kako sam se ismijo. A dje ti je pitanje ovde jadjo??

hahahahahahahaahhahahahahahahahahahahahaha

SEJO31-de
13-04-2007, 21:33
Zaboravio ZNAK PITANJA.... :)

Elvis-Eko
14-04-2007, 07:36
Hahahahahahahaha, pa pitanje mu glasi :

Dje je Milojko Pantic ????????/ :P

sead ljumic
02-10-2007, 09:28
Pitanje za Tahirovica.

Jel' ovo pravi virus ili nesto bezopasno:gefunden: trojanisches Programm Trojan-Downloader.JS.Agent.kd Skript: http://sjenica.eu/[1]

Svaki put kad odem na www.Sjenica.com moj antivirus program mi javi da me je napao ovaj trojanac.

Tahirovce
02-10-2007, 16:23
Nije nikakav virus desava se i meni ponekad,virus nije GARANTOVANO...

Crni Gruja
30-11-2007, 13:36
E ovako, hakeri, da vidimo ko moze da mi pomogne. Neko mi je cerko po kompu, i nedje je uspeo nesto da klikne tako da mi sada nidje nema onoga polja koje stoji pri dnu internet explorer prozora, tamo dje su one male zelene kockice koje se redjaju dok se stranica otvara. Evo prilazem i sliku, da vidite o cemu pricam. Slika je od prije, dok je to polje bilo tu.

36310
30-11-2007, 14:27
E brate rado bih ti pomogao ali kod mene se redjaju plave kockice :mrgreen:

Tahirovce
30-11-2007, 15:14
Evo Grujane.....

Crni Gruja
30-11-2007, 15:34
Hahahahah, joj nista jednostavnije,a da ti je samo da znas po kojim sam sve opcijama piljko :) Fala ti, znas kako me je to nerviralo :)

adnan
30-11-2007, 15:42
Vise nemoj pijan na kompjuter Grujo. :)

adnan
30-11-2007, 22:47
Zna li neko kako se skidaju klipovi sa Youtube i slicnih sajtova. Ranije sam skidao preko ovog sajta: Video Downloader (http://javimoya.com/blog/youtube_en.php) ali sad nesto nece.

STRANAC
30-11-2007, 22:53
Zna li neko kako se skidaju klipovi sa Youtube i slicnih sajtova. Ranije sam skidao preko ovog sajta: Video Downloader (http://javimoya.com/blog/youtube_en.php) ali sad nesto nece.

imaju dv aprograma koja su extra..



1.orbit downloader i sa njim skidas sve kao i sa svakim ostalim download menaggerom ali bar 10 puta brze,



2. real medi player 11.verzija

i ne samo sa youtube vec sve klipove sa interneta skidas kada kod gledas on ti pokazuje ikonicu gde treba da pritisne i pocinje skidanje...



oba programa imam,ali me komp nesto nocas JE.E

pa ako hoces sutra cemo ih preko msn prebacit...

adnan
01-12-2007, 09:52
Hvala STRANAC, mozes da mi posaljes preko Panda.

liliput
01-12-2007, 09:54
adnane ewo na ovo adresu.mozes odma da skidas video sa youtuba

:arrow: http://javimoya.com/blog/youtube_en.php

adnan
01-12-2007, 10:12
Liliput klikni na link u mom pitanju 8)

STRANAC
01-12-2007, 10:34
atko,upravo se salje...





ja da pomognem @atku,

pa naucih od njega kako se korisit

ovaj PANDO program..

hvala @atko,bas mi teba ovaj program...

liliput
01-12-2007, 11:03
8) ja tako skidam adnane...:)

Crni Gruja
01-12-2007, 12:06
Ja to skidam preko MSN Plus-a

adnan
01-12-2007, 12:28
8) ja tako skidam adnane...:)



Kod mene nece.

Daki.
01-12-2007, 16:26
A ko zna o torentima? i o programu utorrent kako se to podesava?

adnan
01-12-2007, 16:33
nema sta da se podesava samo instaliraj bittorent i udri.

Daki.
01-12-2007, 16:38
Ja skidam preko utorrenta... Neko mi prica da treba nesto da se podesava neki klinci... Brzina skidanja je 15 kb/s, prosek...

adnan
01-12-2007, 16:44
Sa utorrentom nikad nisam nista skidao. Skidam sa bittorrent i DC++.

STRANAC
04-12-2007, 14:24
A ko zna o torentima? i o programu utorrent kako se to podesava?
@daki,
skini uTorrent 1.7.5
i dodaj me na listi msn,
pa cu ti ja pomoci da nastelujes sve sto ti treba,a kasnije cu i postaviti slike(tutorijal) za srelovanje uTorrenta...

nije neka umetnost,videces,samo par stavi se promeni od onoga sto zapravo dodje sa njegovom instalacijom...

Daki.
04-12-2007, 19:22
Sve sam uradio, a nadjoh i neki BitLord, dosta brzi...

STRANAC
04-12-2007, 19:29
Sve sam uradio, a nadjoh i neki BitLord, dosta brzi...
@dak
najbolji ti je uTorrent
a bitlord je na dosta trackera zabranjen...
zato poslusaj me imas i uputsvo kako da ga nastelujes...

borichi
07-12-2007, 17:51
Nikako da uspijem da customized youtube video kao ti Tahirovic(crveni). Je li to embeded, ili sta? Citala sam instrikcije, sve napravim kako tamo pise, ali kada hocu da postavim opet nije to, to.
Puno bolje izgleda sa direktnim screenom, nego sa cijelim linkom.

Skrati i vrijeme i muke Tahirovic i reci kako da postavljam youtube video kao Ti, ili svi drugi koji to znaju.

Somebody Help!!

Thanks in advance,
borichi

http://i238.photobucket.com/albums/ff77/hawhammock/headbanger.gif

iSelektor
07-12-2007, 18:22
Ovako:
Sto se tice torrent programa, svi su programi sto se tice brzine isti, jer taj program ustvari nema uticaja na to, ako ti pustis maximalu za download to jest upload...
Nego zavisi od seedera i porta koji ti je dodeljen... A utorrent je iz prostog razloga dobar, sto zauzima u kompjuteru skoro nista od resursi sto se tice radne memorije i rada procesora!!!
Najbolje u svemu tome jeste, sto ne moras bas nista da setup-ujes na njega, sem desnim klikom na fajl koji skidas i podesis mu brzinu uploada, da tebi ne koci brzinu downloada i surfovanja po netu!!!
A brzinu downloada stavis na nulu (0) da ti je neogranicen, ali trebas da znas, sto veci upload stavis, to brze se tebi dodeljuju fajlovi, to se narocito primeti kad ima malo seedera i leechera!

A sto se tice youtube ili google-a
Moras da ides na odgovori, ne mozes da radis to sa ovim brzim odgovorom (quick replay)... ustavri mozes ali moras manuleno da kucas zagrade i opcije!

A kad odes na odgovori, samo kliknes na youtube dugme, moze se desiti da ti komp zabrani u prvom trenutku to, onda moras da prihvatis to KAO skriptu, pojavi se nesto u browseru kao INFORMACIJA, kliknes na nju i dozvolis temporalno scriptu!

Ili pises manuelno
[ youtube] pa youtube code ubacis onaj http:// ne onaj embed [ /youtube] samo sve sastavljeno, ja sam pisao rastavljeno da bi se znalo citati!
Nadam se da je jasno a postavicu ja jos jedan tutorijal sto se toga tice!!!

Pozzz tahirovic (crveni) heheheh

STRANAC
08-12-2007, 19:16
NOKIA MAPE....

mape koje sma instalirao sa sajta nokia sajta vise ne mogu da korisitm...
pre dva dana,prilikom pokretanja GPS dobio sam poruku da su mape TRIAL VERSION,i to samo na 3 dana...
eto danas nisu vise za upotrebu...

sta je LEK...

iSelektor
09-12-2007, 01:47
Pa jesu trial ako ih koristis za navigaciju, znaci sa tobom i navodjenjm!
Ali naprimer ako je koristis samo kao pokazatelj putanje (rute) kojom ides onda ne kosta nista i prica ti nista!!!

Znaci tipa zelis da putujes od ... do... upalis to, onda te nadje na tel preko GPS.a i ti krenes kuda ide plava linija i samo je pratis...

Nije navigacija, ali ti pokazuje put, ja sam tako ljetos proso citav balkan sa N95...

Ali uskoro izlazi nova verzija TOM TOM-a koja podrazva integrisani GPS modul od N95, pa ce moci sa njom i to dzabe!

Pozzzz tahirovic

Crni Gruja
09-12-2007, 15:35
Jel ono vise ne radi chat na www.sjenica.com ili je nesto do mene?

Tahirovce
09-12-2007, 16:06
Do tebe je,chat radi,mozda si uleteo kad sam ubacivao vest......

adnan
09-12-2007, 16:09
Ja vec tri godine koristim TOMTOM i MIOMAP na PDA, a koliko znam ima tomtom i za Nokije E50, E61, N80 i za Sony-Ericsson M600i, W950i.

Tahirovce
09-12-2007, 16:16
Ja imam nokiu E50,al nije integrisan,mora da se kupi onaj dodatak.......

adnan
09-12-2007, 16:19
Ove bluetoth antene nisu sad skupe ...

walter
09-12-2007, 18:05
Jah, u IT oblasti obavezno se mora voditi racuna o Marfijevim (Murphy) zakonima, jer:

Ako nesto moze poci naopako, poci ce naopako.

Ako stvari idu dobro, pazi se mogu krenuti lose.

Dve lose stvari su samo pocetak.

Saznaces da je nesto naopako samo ako napravis neparan broj gresaka.

Uvek je lakse da se u nesto uvalis nego da se iz toga iskobeljas...


Htedoh reci, to sa uTorrent-om (danas) i nije bas tako jednostavno kao sto se misli (pise) ...

iSelektor
09-12-2007, 19:06
Da ali trenutna verzija tom tom-a ne podrzava N95 Nokije. Zato sto tom tom prepoznaje samo externe GPS antene, a ne poznaje interne kao sto je kod Nokije N95 slucaj sa uhgradjenom N95 antenom.
Ali kad sam zadnji put citao o tome, pre jedno mesec dana tom tom je radio uveliko na novoj verziji!

@ walter

Zanimljivo napisano, ali danasnje vrijeme pokazuje drugacije bar kod mladje raje!
Nista danas nije prosto, bar ne vezano za kompjuter, od same instalacije, pa pokretanje interneta i svega sto ide uz to!
Ali isto tako jedan zanimljiv podatak. Danasnje vreme interneta i njegovog protoka podataka cini 60 % torrent sa rastucom tendencijom!

Ja sam napisao da je utorrent program, jedan od najedonstavnijih programa a isto tako i program koji ne opterecuje kompjuter.
Nije radjen u javi, kao vecina torrent programa.
Instaliraj glupi azureus i moze se desiti da kad njega upalis, ceo ti komp zamrzne, a procesor poludi i radi sa 100% kapaciteta (pisem iz iskustva).
A utorrent instaliras, ne podesavas nista i procesor radi ko da je tek digao system... Eto probaj sam i videces! ctrl+alt+del, pa vidi sam u task manageru!

Pozzz 8)

walter
10-12-2007, 02:04
Eh pa nisam bash ja toliko star, jos se nedam, bar sto se tice IT mogu se ja provuc pod "mladjom rajom sa iskustvom" ha, sta kazaes?

Sa mojim prethodnim javljanjem samo sam htio da malo upozorim "mladju raju" na "opasnosti" koje postoje upotrebom torrenta (bilo kojega) odnosno P2P, jer obicno se uz pomoc tih programcica skidaju razne stvari programi, muzika, filmovi za koje po pravilu nemamo odobrenje od vlasnika. I to sve izgleda la(h)ko i l(ij)epo dok ne uhvate onoga sto "skida" Eh koga uhvatishe...

A da ne bi bilo tako onda se instalira samozastita hahha (znas ono - opstenarodna odbrana i drustvena samozastita).

Helem da ne duzim:

Slazem sa gospodinom Tahirovicem da je uTorent jedno solidno rjesenje la(h)ko se da instalirati i podesavati (i ja ga licno koristim) ali da li je to dovoljno?

Koja verzija uTorenta? Da li znate da je verzije iza 1.6.1 otkupio Bitorent a njega Warner i da sve sto skidate sa novijim verzijama (pogotovu bez ugradjene zastite) lijepo se pohranjuje u bazama podataka vlasnika onoga sto skidate?

I konacno da zavrsim:

1. Koristiti uTorrent ver 1.6.1

2. Instalirati IP filter za uTorrent
(To enable IP filtering in µTorrent, set "ipfilter.enable" to "true" in µTorrent's Advanced Options.)

3. Instalirati PeerGuardian 2 (http://peerguardian.sf.net/pg2)
Svake hefte makar jednom napraviti osv(j)ezenje (update) datoteka IP adresa za blokiranje (ukljuciti p2p, edu, ads, gov i spy)


Eh odoh ja sada u pemziju...

iSelektor
10-12-2007, 02:25
Ja sto se toga tice ne sekiram!
Ne skidam te filmove na taj, nacin, jedino koristim torrent za fajlove koje ja uploadujem i za serije koje ja pratim!

Tako da warner i kompanije mogu da se slikaju kod feha radi mene! 8)

Odoh da spavam, laku noc!

Daki.
10-12-2007, 19:51
Nema, ovaj forum ti je ko google sve ima...

adnan
11-12-2007, 16:27
Ja sto se toga tice ne sekiram!
Ne skidam te filmove na taj, nacin, jedino koristim torrent za fajlove koje ja uploadujem i za serije koje ja pratim!

Tako da warner i kompanije mogu da se slikaju kod feha radi mene! 8)

Odoh da spavam, laku noc!

Kako skidas filmove ako nije tajna?

Ovo za tomtom i interne antene nije bas tacno. Ja imam Mio A701 (http://www.mio-tech.be/en/gps-navigation-device-Mio-A701-overview.htm) sa integrisanim antenom i instalirao sam Tomtom 6. Doduse malo sam se namucio ali vredi. Interna antena kao i externa antena koristi jedan port i samo treba da nadjes koji je port u pitanju i koja je brzina prenosenja informacija. Mio A701 (http://www.mio-tech.be/en/gps-navigation-device-Mio-A701-overview.htm) koristi port COM2 a brzina prenosa je 57600. Za moj stari PDA Qtek 2020i (http://www.myqtek.com/europe/products/2020i.aspx) imam externu Bluetooth antenu a ona je spojena na port COM6.

Crni Gruja
02-01-2008, 11:30
Evo jedno pitanje: Jel zna neko dje ima neki program za pravljenje bannera da je free a dobar. Ja sam nasao neku verziju flash bannera, traje 30 dana a posle mora da se kupi. I kada se njime napravi banner bude u formatu .ini cinimi se, tako da neznam dje bih ga mogo uploadovat da bih ga koristio.

iSelektor
02-01-2008, 15:01
Grujo banner generatora imas mnogo.
Na primer "Gif Animator" a to za flesh bannere, napisi mi naziv i nacicemo adekvatno resenje, mada ne verujem da je .ini fajl vec.fla
Probaj da nadjes opciju EXPORT u tom programu, jer se obicno tako memorisu fajlovi i onda ima zavrsnicu .swf

Pozzzz 8)

Crni Gruja
02-01-2008, 19:41
SWFTetxt je ime programa. A ja sam ti pionir sto se tih bannera tice, tako da ni taj program nisam jos prelisto kako treba. Svideo mi se ovaj programcic, samo sto nije free. A dosta je lak za upotrebu. jos kad bih nasao da vidim te opcije, pa da imam dje da ga uploadujem da bih ga linkovo, sve ce bit super.

Crni Gruja
04-01-2008, 22:22
Ne mogu nikako da se ukljucim na chat na www.sjenica.com (http://www.sjenica.com). Evo kako mi izgleda stranica kada se ucita. Sta mi to nije nastelovano pa nemoze?

MajkaMaca
04-01-2008, 22:37
e,vala grujice kad ja uspem,uspeces i ti...malo traje duze ali funkcionise...dalje ti ne mogu pomoci,mozda neko zna...moj savet jedino CEKAJ...

Crni Gruja
04-01-2008, 22:51
Vala mogu da cekam do sutra. Meni pise onde da je stranica ucitan, dalje nema kucd. Javu imam, imam i Flash player, a i www.sjenica.eu (http://www.sjenica.eu) mi je u trusted sites.

MajkaMaca
04-01-2008, 22:55
eee,pa nemam pojma...ja sam sad probala ide al nema nikooooooo.

MajkaMaca
04-01-2008, 23:10
a, ja imam isto jedan problem,nemogu poruku da izbrisem,prvih dana je bilo OK,al sad nikako.probam da koregiram poruku ,a ono mi i stara i nova ostanu...

Crni Gruja
04-01-2008, 23:38
objasni mi kako pokusavas da izbrises ili korigujes poruku pa cu ti rtec dje grijesis. Kad hoces da izbrises, ides na "izmeni", pa onda imas tamo da kliknes na "izbrisi ovu poruku". Ako neces da je izbrises, samo prepravis to sto treba i spremis promene i eto ga

iSelektor
05-01-2008, 00:42
Grujane ocigledno ti nije ucitao citav chat!
Naime na slici koju si postavio nije ti ucitao ikonicu pored zemaljske kugle sa blicem, predji mise i pisace ENTER YOUR NICKNAME (UNESI ZELJENI NICK)
Tu kliknes otvori se se drugi prozor upises nick i radice!
Evo ja sada uso i radi!
Cmoks na oks

@adnane

ovo za tomtom je vezano za nokiu N95, tacno je da ima i za interno ali ne za Nokia N95. nadji kod nekoga N95 Nokiu i probaj i videces da ne radi.
i kod mene na PDA radi i tom tom i fakl navigator.
Ali nece na Nokia N95

Pozzz 8)

Crni Gruja
24-03-2008, 15:07
Treba mi neki program za secenje .mp3 fajlov. KOji mi preporucujete, da je free, dobar i jednostavan za koriscenje?

Tahirovce
24-03-2008, 15:55
Sound forge nije free,lako se krekuje i radi ko sahat....

Lakota |ljiv|
24-03-2008, 18:12
Grujane!

Sto se tice programa swf text sa kojim bi da pravis bannere.

Prvo, moras da registrujes program.Evo ti name i serial

name: cara mccarty
License code is: 1B51-B913-5FCF-943E-F104-671C-4109-CDE6-88C0-C2B7

E onda kad napravis to sto zelis,u donjem desnom uglu imas dugme PUBLISH kliknes na njega i odaberes prvu opcije SWF i nemoj da cekiras stavku HTML koja se nalazi tu.Sacuvas i to je to.Posto sam siguran da ces da napravis nesto simpaticno i sa dosta efeketa obavezno koristi SWF kad cuvas banner nemoj koristit GIF jer ce ti banner bit pretezak i nece imati realne pokrete. Takodje u istom program mozes to sve da prebacis u AVI tj. film tako da mozes da se igras kako zelis.

A sto se tice chata,Zlaja ti je rekao vec sta je i kako.

Za rezanje MP3, Resko ti je rekao najbolji program koji mozes da imas.

Pozz

Crni Gruja
24-03-2008, 20:05
Hehehhe, vratio se kralj ove teme :) Pa dje si ti covece.
Hvala ti za ove informacije, javicu ti se ako sta zapne oko bannera. A resko, ti ces mi poslat crack kad mi bude trebo

Tahirovce
24-03-2008, 20:13
može Grujane,ja radim sa sound forge 8 i za tu verziju imam generator...

suad
25-03-2008, 20:03
zasto mi je pomeren dan rodjenja za jedan dan na forumu acini mi se i jos po nekom

Tahirovce
25-03-2008, 20:12
vidim i ja sad,napravicemo......

suad
25-03-2008, 20:13
samo u nazad pomerite obavezno

ado
25-03-2008, 22:45
@Tahirovic meni ne moras pomerat :) :) ovako sam mladji ;) ;)

ado
21-06-2008, 21:55
Prilikom otvaranja stranice www.sjenica.com antiviru mi izbacuje ovo . Ali samo kad otvaram ovu stranicu ?

iSelektor
21-06-2008, 23:26
Zao mi je care ovo ti nije virus, pozdravi ti tvoj antivirus program i reci mu da je pobudalio...
Znas li ti uopste o cemu se radi u tom fajlu???

Ja sam ga cak i skinuo, taj fajl i skenirao manuelno, ne pokazuje da je virus!!

www.sjenica.com/modules/minifrontpage/style.css (http://www.sjenica.com/modules/minifrontpage/style.css)

Online sam ga skenirao i nije virus... Sad pitanje za tebe imas ti legalnu verziju antivirus programa???
Predji na kaspersky, jer mislim da bolji nema!!!

Pozdrav Tahirovic :)

ado
22-06-2008, 10:22
P izgleda pobudalio samo na ovoj stranici, sto mi ne javi na nekoj drugoj ?

A AVG radi odlicno, tako da nema potrebe da ga mijenjam.

Tahirovce
22-06-2008, 12:29
ja koristim norton i ne oglasava se kad otvorim www.sjenica.com .........

STRANAC
22-06-2008, 12:48
predjite na NOD32 i zaboravite sve probleme...:cool:.
stvarno,ja ga koristim vise nego 2 godine,i nikad nisam imao problema,niti sam ikada imao virus u kompu a komp je na internetu 24/24 h....
mislim da imam u programima neku verziju-koja radi,pa ako neko zeli,mogli bi da je postavimo negde da je preuzme....

Prijepoljka
22-06-2008, 13:03
predjite na NOD32 i zaboravite sve probleme...:cool:.

Takodje i ja preporucujem!!

iSelektor
22-06-2008, 16:15
predjite na NOD32 i zaboravite sve probleme...:cool:.
stvarno,ja ga koristim vise nego 2 godine,i nikad nisam imao problema,niti sam ikada imao virus u kompu a komp je na internetu 24/24 h....
mislim da imam u programima neku verziju-koja radi,pa ako neko zeli,mogli bi da je postavimo negde da je preuzme....

Sad cu ja tebi brate da objasnim, sto vise ne koristim NOD32

Ja sam se kleo u njega godinama u NOD32...

I naisao je jedan exploid virus koji je samo brojao broj poseta na folkoteka.com, cak ga je bilo i na sjenica.com...
Znaci nije bio stetan virus, ali je bio opterecujuci... Sto je najgore u svemu tome, to neki normalni korisnici interneta ne znaju, njima se javi antivirus program i oni se uplase i pobegnu sa sajta!!!

Ja sam tako pocetkom prosle 2007 god, izgubio dnevno oko 15000 posetilaca... Znaci pola... Imas 30 - 35 hiljada posetilaca dnevno i odjednom palo na 15-20 hiljada posetilaca...
I svi pricaju ima virus ima virus, ja otvorim sajt nema ga!
A imao NOD 32, tako da sam tada resio da predjem na program koji sve poznaje i updejtuje se nekoliko puta na dan, na KASPERSKY... I to sam otisao i kupio legalnu verziju za 40 eura!
Naravno posle citanja raznih sajteva i testiranja i ocena... ne na rekla kazala, sto fukncionise kod nas!!! RUSI SU TATA MATA za te stvari... (Uostalom, ko je izmislio GOOGLE? Najaci brend na svijetu)

Veruj mi brate, da me je NOD kostao mnogo para...
Zamisli, da na kraju meseca, odjednom dobijes, samo pola plate! A niko ne zna zasto i zbog cega????

E to je to!!!

Zato Kaspersky i legalan antivirus program preporucujem svakom, u danasnjem vremenu, ja da se ganjam sa blacklisted key-ovima i stalno mi iskljucuju antivirus program, nemam volje... 40 eura godisnje za svoj kompjuter moram i trebam i mogu prezalit a mnogo znaci!

I verujte mi da boljeg antivirus programa nema od Kasperskog Internet Security ,verzija 7 je zadnja cini mi se!!!

Pozz Tahirovic 8)

STRANAC
22-06-2008, 16:32
verujem da je tako,pogotovu za tebe je potrebna bolja zastita...
i jeste kaspersky najbolji nema sta,ali ovaj ej lagan,ne opterecuje komp,updatira se jedanput dnevno,jeste malo frka oko key ponekad,ali i to se preboli brzo...
i meni se cini da je 7.poslednja,mozda je i imam negde,pa ako kom zatreba neka se javi...
cini mi se da je oko 50MB teska-pre instalacije...

ado
22-06-2008, 18:52
Kaspersky mi zakoci kompjuter, probao sam al koci mi posle njega, ono mi se i dalje javlja na pocetnoj stranici, neznam sto, al hajd, ne ulazim preko nje na forum.

Na laptopu koristim avast,placen na 1 god, i on mi je ok. Najvise me odusevio Spyware Doctor, sto niko nece on hoce :)

iSelektor
22-06-2008, 19:44
E ono jes, za kaspersky ti treba masina i to dobra, na neke PIII ili PIV mozes ga zaboraviti!
A javljal ti na laptopu virus???

Stavi jednostavno u antivirus programu, stranicu www.sjenica.com (http://www.sjenica.com) u stranice poverenja i nece se to desiti vise!!!
Jer nije virus u pitanju!

ado
23-06-2008, 00:26
E na laptopu nisam probao :)

Al cini mi se, da je Norton najteze prevariti, sa key :)

iSelektor
23-06-2008, 00:56
Pa uskoro neces moci nijedan veruj mi...
Sem ako neces da se svaki dan updejtuje software!
Jer ti programi moraju da imaju vezu sa njihovim maticnim serverom zbog virusliste!

Pozzz 8)

Tahirovce
23-06-2008, 08:08
E na laptopu nisam probao :)

Al cini mi se, da je Norton najteze prevariti, sa key :)

ja ga redovno prevevarim :icon_cheesygrin:....

ado
23-06-2008, 08:32
Koju koristis taktiku za varanje :)

Pa kad svaki crack i keygen antivirus prepoznaje kao trojana, nikad sacuvat na kompjuteru ono sto hoces :)

Tahirovce
23-06-2008, 08:38
cuvaj na cd.
krekujes ga diskonektovan sa neta,biras opciju registracija telefonom....

Beba
23-06-2008, 15:57
krekujes ga diskonektovan sa neta,biras opciju registracija telefonom....

Ajmeee kad pomenu ovo....Onaj ko me je ucio, umal' rogove nije dobio objasnjavajuci mi :oops: heheheh Koliko se secam za PS bi....

iSelektor
23-06-2008, 17:06
Pa kad svaki crack i keygen antivirus prepoznaje kao trojana, nikad sacuvat na kompjuteru ono sto hoces :)

U tome i jeste fazon brate, zato sto je tako narod sve vidi CRNO!
Naravno da ce keygen kao virus da prepozna, a sta je keygen sem jedan klasicni mali program koji ti izracuna serijski broj...

A razlika u datotekama tih programa (znaci .dll fajlovima) je u odnosu na "legalne" datoteke minimalna, moze se racunati kao 0.001 % razlike...

I nisu virusi u pitanju, kad imas neki keygen, ali to ne mozes da objasnis svakome, jer njemu antivirus javlja VIRUS i gotovo, tacka...

Ja sam neki dan radio AutoData program, javi mi se kaspersky, ne mogu da starujem keygen... DEAKTIVIRAO ga za min, starovao program, aktivirao AutoData i zavrsena stvar...

Moze da se sacuva veruj mi... Samo moras imati malo poverenja u sve to... A ti ako sad ne ides na sjenica.com zbog toga sto ti neki glupi program to kaze... a mi svi kazemo nije virus... Onda spadas i ti u grupu tih strasljivih normalnih korisnika interneta 8)

Pozzz

ado
23-06-2008, 17:59
Ma kako da idem kad mi 10 prozora otvori svaki put, sa prijetnjama, bile one ok ili ne, treba svaki put to pogasit :)

Ne plase me virusi, sve imam snimljeno tako da..... , ulazim i tamo gdje nebi trebalo.

iSelektor
23-06-2008, 18:08
Pa citaj sta sam napisao!
DEAKTIVIRAM KASPERSKY, naravno da neces moci, dok je aktivian AV program!

Pozz 8)

ninica
23-06-2008, 18:29
Kod mene preko mozile izadje samo jednom .PREKO EXPLORERA I DO 7 PUTA ,ali ne odustajem hahah:)

iSelektor
23-06-2008, 19:01
Sta ninice?
Sta izadje?

ninica
23-06-2008, 19:04
pa to nesto kao virus,ali ja to DELETE i idem dalje

iSelektor
23-06-2008, 19:37
Ali gde?
jel na sjenica.com sajtu kad si ili gde?
Koji info? Sta pise?

ado
24-06-2008, 00:32
Et nisam jedini :) , al samo na www.sjenica.com , al da sacekamo @ninica sta ce reci :)

iSelektor
24-06-2008, 00:41
Dzaba, ja sam i manuelno proverio taj fajl, nema nista na njemu!

Pozzz 8)

Definitivno nije virus!

Crni Gruja
01-10-2008, 12:29
Evo da pitam ovde, mozda jos neko ima slican problem kao ja. Kad sam kupio novi komp, dobio sam Vistu sa njim. Posle jedno 4 meseca, windows photo gallery za otvaranje slika mi ne otvara .gif fajlove. Ustvari otvori ih on, ali samo se prvi frame pokazuje, uopste se slika ne pomera. Zna li neko o cemu je tu rijec?

dj_edy
01-10-2008, 12:35
I ja imam isti problem, i nisam se nesto trudio da to popravim ali ako neko zna u cemu je problem lepo bi bilo da nam kaze

ado
01-10-2008, 16:22
Ja preko mozille ne mogu da gledam slike na ovom sajtu, bar 90% slika mi nece otvoriti, vec moram preko explorera ici.....sto je mucenje.

iSelektor
01-10-2008, 16:35
Evo da pitam ovde, mozda jos neko ima slican problem kao ja. Kad sam kupio novi komp, dobio sam Vistu sa njim. Posle jedno 4 meseca, windows photo gallery za otvaranje slika mi ne otvara .gif fajlove. Ustvari otvori ih on, ali samo se prvi frame pokazuje, uopste se slika ne pomera. Zna li neko o cemu je tu rijec?

Svi imamo taj problem, windows photo gallery ne otvara gif fajlove... Samo desni taster na njih, pa open with... i nadji neki drugi standardni program za otvaranje gif fajlova...
Na primer mu stavis Explorer ili Mozilla da bude standard, mada ima i Nero neki Picture viewer... Pa vidi koji ti najbolje odgovara!

A sto se tice mozille da ne mozete da gledate slike, to je do vas... Meni sve radi... Trebate da proverite sve opcije u mozilli, dozvole za sajt itd...

Pozzz 8)

STRANAC
01-10-2008, 16:44
A sto se tice mozille da ne mozete da gledate slike, to je do vas... Meni sve radi... Trebate da proverite sve opcije u mozilli, dozvole za sajt itd...

Pozzz 8)
i j aimam taj problem,slike otvaram sa IE,ali ne bi bilo lose kada uhvatis malo vremena da napravis koju sliku sta bi trebalo da se stiklira i par objasnjenja...
ja nisma mogao da nasetujem sebi to...

iSelektor
01-10-2008, 16:45
evo sad cu...

STRANAC
01-10-2008, 16:53
evo sad cu...
hvala legendo...

iSelektor
01-10-2008, 17:00
http://img524.imageshack.us/img524/3473/13334979bu4.png

Znaci desni taster od misa na gif fajl i idete skroz dole na PROPERTIES / EIGENSCHAFTEN, ne znam kako se zove na svedskom...
Kad to kliknete pojavljuje se slika...

http://img524.imageshack.us/img524/7421/91640444xh4.png

Klikom na properties / eigenschaften otvara vam se ovaj prozor i tu klikate na ÄNDERN / CHANGE i otvara vam se sledeci prozor:

http://img524.imageshack.us/img524/958/90459056ak0.png

E tu birate kojim cete programom da otvarate slike...
Kao sto videti ja sam tu napravio INTERNET EXPLORER, ali klikom na dugme DURCHSUCHEN / BROWSE izaberete program sa kojim cete da se otvara taj fajl... U slucaju naravno da nemate ponudjenih programa...
To vazi i za druge ekstenzije kao sto su avi, mp3 ili slicno, ako zelite da vam se program stalno otvara u nekom drugom programu...

U slucaju da vam kockica za cekiranje blijeda i nemate mogucnost da je cekirate, onda samo na gore ponudjeni program napravite dupli klik i to bi trebalo da je to...
Za sva dalja stojim vam i dalje na raspolaganju :)


Pozzz 8)

STRANAC
01-10-2008, 20:58
Zlajo,ovo je OK,hvala...
i,kad budes mogao,objasni i setovanje mozile,da bi mogli da otvaramo slike u njoj...
hvala unapred...

iSelektor
02-10-2008, 09:31
Ja ne znam sta tu da ti objasnim brate...
Meni sve radi... Standardno... Ne znam da li je do mozille ili ne... Ali mozda ima i firwall i antivirus sa tim veze, jer kao sto znamo danas postoje u njima setovanje, za prikaze slika i slicnog...
Ja bi prije potrazio tu nego u mozilli...


Pozzz 8)

NeXeN
02-10-2008, 12:18
mozda je imalo vec pitanje,ali mi muka da pretrazujem sve postove:
kako mogu da postavim snimke sa youtube-a?

iSelektor
02-10-2008, 12:26
Brate jednostavno prosto...
Onaj URL sto pise desno od spota na youtube ili pak ono gore sto ti se pojavi u lajsni samo ubacis ovde...
Nista ne klikas, nikakve zagrade samo ga pejstujes ovde tipa:

http:// youtube. com/watch?v=1idkl0riew0

Samo sto sam ja stavio razmak posle http:// da bi vide kako izgleda URL code...
I kad ga ubacis u post, ispaden ovako:
http://de.youtube.com/watch?v=1idkl0riew0

kalle™
02-10-2008, 12:32
Zlajo,ovo je OK,hvala...
i,kad budes mogao,objasni i setovanje mozile,da bi mogli da otvaramo slike u njoj...
hvala unapred...

Imao sam ja taj sličan problem ali sam ga riješio ovako:


Ides na svoj profil (sjenica-forum.com)

http://i34.tinypic.com/2lxfsjd.jpg

pa na Uredi opcije

http://i35.tinypic.com/303icmv.jpg

Onda scroll-uj dole i naćićeš ovu opciju,
Čekiraj svo troje, ako hoćeš:
http://i34.tinypic.com/mh5z0x.jpg

I ovo svi znate:

http://i35.tinypic.com/25amfpz.jpg

Pozdrav!

iSelektor
02-10-2008, 12:34
E vidis to nisam ni ja znao kalle, hvala ti brate za ovo 8)

supergirl
02-10-2008, 13:07
Kalle da nije tebe,mi bismo mijenjali browsere ostatak zivota! :) Hvala!

kalle™
02-10-2008, 13:36
Simlpe...

STRANAC
02-10-2008, 16:19
@kalle
hvala na objasnjenju,ali sve pomenute opcije su mi chekirane,
jedino ostaje sumnja,da moja MFF ver. 2.0.0.16
verovatno ima neki parametar koji bi trebo da se extra nasetuje,
ali mi jako interesantno da neke slike otvara a neke nece...
svejedno,hvala ti puno...

ado
02-10-2008, 19:29
@kalle
hvala na objasnjenju,ali sve pomenute opcije su mi chekirane,
jedino ostaje sumnja,da moja MFF ver. 2.0.0.16
verovatno ima neki parametar koji bi trebo da se extra nasetuje,
ali mi jako interesantno da neke slike otvara a neke nece...
svejedno,hvala ti puno...

auuuuuuuu @stranac pa ver 2.0.0.16 je prestara....imamo isti problem ali od kako sam ubacio ovu novu ver 3.0.3 sad mi otvara slike........ev skini pa javi :)

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/

al pazi kako ces instalirati preko te mozille da ne izgubis favorite, podesavanja, i extensions.

STRANAC
02-10-2008, 21:31
auuuuuuuu @stranac pa ver 2.0.0.16 je prestara....imamo isti problem ali od kako sam ubacio ovu novu ver 3.0.3 sad mi otvara slike........ev skini pa javi :)

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/

al pazi kako ces instalirati preko te mozille da ne izgubis favorite, podesavanja, i extensions.
znam da je prestara,i ja sam iskljucio update na njoj namerno,ali je najbrza...
brza je od google chrome...
zato je ne diram...

dj_edy
02-10-2008, 21:59
od google chrome nisam siguran da je brza, chrome je munja

STRANAC
02-10-2008, 22:44
od google chrome nisam siguran da je brza, chrome je munja
edy,ja sam siguran,jer ih imam oba...

kalle™
02-10-2008, 22:54
Google chrome je brzi od mozille ali je po meni nepristupacan ;)
Inace chrome nema add-one, zaebancije itd, previse je jednostavan da bi bio spor, sa obzirom na mozillu ona je prenatrpana raznim add-0nima, evo mog :biggrin::
http://i37.tinypic.com/e7ymxk.jpg

adnan
08-10-2008, 18:48
Problem sa Youtube

U zadnjih nekoliko dana ne mogu da gledam youtube klipove do kraja. Pocne prvih 15 - 20 sekundi i onda stane. Ima li neko resenje za ovo?

iSelektor
08-10-2008, 18:54
Jel ovde preko sajta ili uopste i na youtube?
da li si probao i u nekom drugom browseru?
Meni se to desava cesto u mozilli, izbrisem sve temporalne, restartujem i onda radi opet...


Pozzz 8)

adnan
08-10-2008, 20:14
I preko sajta i preko youtube, na tri browswera sam probao, IE, Mozilla i Chrome i imam isti problem. Brisao sam temporarne i cookies i restartovao ali nece.

Nisam siguran ali mislim da je pocelo kad sam instalirao Adobe Flash CS3. Sada sam ga deinstalirao. Cak sam i deinstalirao Flashplayer i ponovo ga instalirao ali niste ne pomaze.

Deluje mi kao da skine odredjeni broj MB i stane. Ako je dugacak video ranije stane a ako je kratak kasnije. Stvarno neznam sta vise da radim, citao sam i help na youtube ali ne mogu da nadjem resenje.

kalle™
08-10-2008, 20:18
To se i mom burazeru dešavalo... Ali posto on podiže sistem svaki 2. dan onda ne znam... Posle mu je radio...

adnan
08-10-2008, 20:24
Kako se "podize"sistem?

kalle™
08-10-2008, 20:40
Pazi, da bi ga podig'o, moraš da ga oboriš :D. Stručno rečeno da formatiraš particiju C: tj. onu particiju na kojoj ti je instaliran Windows Xp ili već koji koristis.
To je malo veća matematika, ali cu (ako Bog da) napravit tutorial i za to...

Ali se ipak nadam da taj problem može da se reši i bez formatiranja :)

adnan
08-10-2008, 20:55
Znam za to, mislio sam da mislis na nesto drugo. Ako ponovo instaliram Windows moram onda da sve programe ponovo da instaliram, da kopiram datoteke, ponovo da radim sva podesavanja itd... To mi je dva dana posla, radije sam bez youtuba.

Unicknnamed
08-10-2008, 20:55
Pazi, da bi ga podig'o, moraš da ga oboriš :D. Stručno rečeno da formatiraš particiju C: tj. onu particiju na kojoj ti je instaliran Windows Xp ili već koji koristis.
To je malo veća matematika, ali cu (ako Bog da) napravit tutorial i za to...

Ali se ipak nadam da taj problem može da se reši i bez formatiranja :)


Imam ja tutorijal samo ako nekom treba nek se javi da postavim ;)

Tahirovce
08-10-2008, 21:07
a da probas da se registujes na youtube :neznam: ? mada mislim da je problem u flesu...

adnan
08-10-2008, 21:10
Reinstalirao sa flashplayer, imam poslednju verziju

dj_edy
08-10-2008, 21:11
ja sam juce imao isti problem, sad probam i radi sve

dj_edy
08-10-2008, 21:15
To se i mom burazeru dešavalo... Ali posto on podiže sistem svaki 2. dan onda ne znam... Posle mu je radio...

Sto tako cesto podizes sistem ? ja to radim na svaka 3 dana :) ali ja to radim uz pomoc Norton Ghost-a da mi nije njega ne znam kako bih ziveo, ako nisi koristio taj program kazi da pokusam da napisem nesto o tome, "podizanje" sistema kod mene traje nekih 7-8 minuta

adnan
08-10-2008, 21:22
Nisam koristo Ghost. Obicno pomogne system recovery ali sam ga bio iskljucio kad sam nesto radio pa nemam ni jednu dobru konfiguraciju sistema.

kalle™
08-10-2008, 21:38
Pade mi na pamet, probaj TuneUp (Utilities) -Click maintenance... Mozda ti fixira sve probleme, ram,defrag, kao i registry sto je veoma bitno, mozda se tu nalazi problem...
(predpostavka) :)

iSelektor
09-10-2008, 00:01
Adnane, pazi, cim si install Flash 3, ti si izmenio dozvole za flash player...
Probaj u firewallu i antivirusu da odobris rad programu tj pristup netu, daj mu dozvole i radice ti youtube opet!

Pozzzz 8)

tmusa
09-10-2008, 13:18
Nemogu da nadjem podesavanja od utorrenta nigde na sajtu a nekad sam ih ito...zna li neko gde su ili opet da ih ispise potrebna su mi

kalle™
09-10-2008, 13:29
Ovde možete besplatno skinut uTorrent:

http://www.utorrent.com/download.php

Ovo su drugi programi koje takođe možete iskoristiti za skidanje torrenta s Interneta:
BitTorrent
BitComet
Azureus

Dakle, prvi korak ste napravili, skidanje programa. Sledi instalacija.
Nakon instalacije, otvorite ľTorrent i sledite ove korake za povecanje brzine skidanja:

1. KORAK


Ako koristite Windows XP sa Service Pack 2 onda skinite sa interneta ovaj patch:

http://www.lvllord.de/?lang=en&url=downloads

Patch povecava maksimalni broj konekcija, te resava ovaj problem: "EventID 4226: TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts".

Pokrenite ga, i sledite upute.


2. KORAK


- skinite zeljeni Torrent sa interneta (preporucujem isohunt.com ili www.mininova.org (http://www.mininova.org/) ili www.piratebay.net (http://www.piratebay.net/))
- dl-ujte torrent datoteku na vas rachunar


3. KORAK


- pokrenite uTorrent i postavite njegove postavke na sledeći nacin:

1. Options/Preferences/Connection

http://www.pczenith.com/tutorijali/torrent_increase_download_files/connection.jpg

2. Options/Preferences/BitTorrent

http://www.pczenith.com/tutorijali/torrent_increase_download_files/bittorrent.jpg

3. Options/Preferences/Queueing

http://www.pczenith.com/tutorijali/torrent_increase_download_files/queueing.jpg

4. KORAK

- jednostavno kliknite File/Add torrent, nadjite lokaciju skinutog torrenta
- birajte gde ga zelite spremiti i stisnite OK
- moralo bi se pojaviti ime torrenta, njegova velicina, postotak skidanja, brzina i ostale informacije

5. KORAK

- kada primetite da se torrent poceo skidati (znaci dok brzina skidanja NIJE 0 kB/s) stisnite desni klik misa, drzeci strelicu na torrentu koji skidate i:

5.1
- stisnite Bandwidth allocation i postavite ga na High

http://www.pczenith.com/tutorijali/torrent_increase_download_files/high_band.jpg

5.2
- u istom sub-menu postavite brzinu slanja (Set upload limit) na minimum, tj. 1 - 3 kB/s


http://www.pczenith.com/tutorijali/torrent_increase_download_files/upload.jpg

5.3
- dole, birajte menu Files i opet levim klikom odaberite High Priority

http://www.pczenith.com/tutorijali/torrent_increase_download_files/high.jpg


- sada cekajte par minuta i brzina bi se morala povecati i do 2-3 puta vise nego inace.

iSelektor
09-10-2008, 15:11
kalle molio bih te na stavljas vece slike od 700 pixela proprorcionalno, bezveze deformisu forum!

Pozzz 8)

tmusa
09-10-2008, 22:08
Kale LEGENDA SI znas sta sad radi torrent pomahnito skida ko lud...ko da nikad nije znao sta je adsl....LEGENDA SI HVALA PUNO

Zijadina
09-10-2008, 22:28
vala Kalle, da nam kazes jos sta si skidao i onda sve znamo ;)

kalle™
10-10-2008, 11:06
Ovo nisu moji SS-ovi, ovo sam copy/paste ;)

hurmasica
18-11-2008, 23:10
Upomoc:biggrin:
Ne mogu nista "skinuti" vec par dana,ono pokaze mi kao da skida pjesmu ili program a kad ga zelim poslusati ili potraziti nema Boga da ga pronadjem niti na cilj na koji sam ga uputila niti na bilo kom mjestu u kompu....
Zna li neko sta moze biti problem?

Unaprijed hvala:pljesak:

adnan
21-11-2008, 13:02
Izleda da niko nema slicnih problema kao dud. Ja mislim da moze da bude do antivirusa ili do firewall.

Ili si mozda pokupila negde neki virus, ko zna po kakvim se internet sokacima ti smucas. :)

STRANAC
21-11-2008, 13:52
ja imam jedan dobar antivirus,koji je .ISO formatu,mogu da ga postavim na rapid pa da ga skinete...
elem,nareze se odmah na cd,i taj cd je butabilan...
onda sa njim radite isto kao i kada podizete sistem,ubacite ga i restartate komp pa na f12 i idete na opciju cd/dvd i enter...
zatim ce vam se pojaviti particije koje imate na vasem hard disku,stiklirate particije koje hocete da skenirate(najbolje je sve) i opet ENTER...
sacekate da on odradi i komp ce se sam ugasiti...
posle normalno startujete komp koji je 100% bez virusa...
ako neko hoce,ja cu postavit pa skinite...

adnan
21-11-2008, 16:56
Hajde postavi, neznam sto pitas. :)

STRANAC
21-11-2008, 20:25
Hajde postavi, neznam sto pitas. :)

evo atko,oni su u .rar otvori ih u jedan folder i smao narezi...
ja sam narezo sa NERO...

i,ako ti nije tesko,kad odradis ovo napisi nam utiske...

http://rapidshare.com/files/157642643/KAV.8.Rescue.CD_downarchive.part1.rar
http://rapidshare.com/files/157643359/KAV.8.Rescue.CD_downarchive.part2.rar

supergirl
21-11-2008, 22:26
ja imam jedan dobar antivirus,koji je .ISO formatu,mogu da ga postavim na rapid pa da ga skinete...
elem,nareze se odmah na cd,i taj cd je butabilan...
onda sa njim radite isto kao i kada podizete sistem,ubacite ga i restartate komp pa na f12 i idete na opciju cd/dvd i enter...
zatim ce vam se pojaviti particije koje imate na vasem hard disku,stiklirate particije koje hocete da skenirate(najbolje je sve) i opet ENTER...
sacekate da on odradi i komp ce se sam ugasiti...
posle normalno startujete komp koji je 100% bez virusa...
ako neko hoce,ja cu postavit pa skinite...
hehehe,a vi kako te?!

hurmasica
21-11-2008, 22:44
Izleda da niko nema slicnih problema kao dud. Ja mislim da moze da bude do antivirusa ili do firewall.

Ili si mozda pokupila negde neki virus, ko zna po kakvim se internet sokacima ti smucas. :)

Pokupim ja svasta nesta po internet mahali i samo se u boga nadam da nije virus ljubavi:biggrin:.

hurmasica
21-11-2008, 22:49
ja imam jedan dobar antivirus,koji je .ISO formatu,mogu da ga postavim na rapid pa da ga skinete...
elem,nareze se odmah na cd,i taj cd je butabilan...
onda sa njim radite isto kao i kada podizete sistem,ubacite ga i restartate komp pa na f12 i idete na opciju cd/dvd i enter...
zatim ce vam se pojaviti particije koje imate na vasem hard disku,stiklirate particije koje hocete da skenirate(najbolje je sve) i opet ENTER...
sacekate da on odradi i komp ce se sam ugasiti...
posle normalno startujete komp koji je 100% bez virusa...
ako neko hoce,ja cu postavit pa skinite...

@Stranac ba ne mogu nista skidat osim slika a dokumenta i pjesme nema sansi.Moram ga sa Recovery Cd "podic" jer sam se nije uspio reparirat.
Hvala:)

STRANAC
21-11-2008, 23:02
hehehe,a vi kako te?!
:):):)
ti si legenda...
sve sto ti treba samo kazi,a imas i msn pa se javi...

STRANAC
21-11-2008, 23:05
@Stranac ba ne mogu nista skidat osim slika a dokumenta i pjesme nema sansi.Moram ga sa Recovery Cd "podic" jer sam se nije uspio reparirat.
Hvala:)
a,koji internet pretrazivac(browsers) koristis...?
i koji ti je Operativni Sistem...
haj da vidmno jos nesto pre nego ga formatiras

hurmasica
21-11-2008, 23:08
a,koji internet pretrazivac(browsers) koristis...?
i koji ti je Operativni Sistem...
haj da vidmno jos nesto pre nego ga formatiras
Internet Explorer
Windows Vista XP Home Premium

STRANAC
21-11-2008, 23:11
Internet Explorer
Windows Vista XP Home Premium
ako ti nije tesko,probaj da instaliras mozilu,pa probaj sa njom...
i nemoj da formatiras jos,sacekaj,nacicemo neko resenje sad preko vikenda najkasnije...
mozda cak i sutra...
nego hajde akomozes probaj sa mozila i vidi da li se isto desava...

pa,probacemo jos nesto,samo zavrsi provo ovo..

hurmasica
21-11-2008, 23:24
ako ti nije tesko,probaj da instaliras mozilu,pa probaj sa njom...
i nemoj da formatiras jos,sacekaj,nacicemo neko resenje sad preko vikenda najkasnije...
mozda cak i sutra...
nego hajde akomozes probaj sa mozila i vidi da li se isto desava...

pa,probacemo jos nesto,samo zavrsi provo ovo..

Ne da mi ba nijedan program skinut:(

STRANAC
21-11-2008, 23:25
Ne da mi ba nijedan program skinut:(
pocne li barem skidanje,ili nece u opste da odpocne...

hurmasica
21-11-2008, 23:28
pocne li barem skidanje,ili nece u opste da odpocne...
Zapocne i taman kad dodje pred kraj prekine!

STRANAC
21-11-2008, 23:31
Zapocne i taman kad dodje pred kraj prekine!
sad cu ti napraviti upload dve slike,pa cemo posle jos nesto videti...
uradices kako je na tim slikama ZAOKRUZENO...

STRANAC
21-11-2008, 23:35
znaci,ides na START (dole levo) i kliknes na KONTROLPANEL
evo slika

http://img149.imageshack.us/img149/8393/25577874fv7.jpg
zatim ides na ovo sto sam stavio kao 1
pa na 2
pa 3
da ti ovako bude

i kad sve to zavrsis,acceptiraj dole,pa OK na kraju...

http://img45.imageshack.us/img45/8129/30683106zv7.jpg

hurmasica
21-11-2008, 23:57
Enko,nije nista promjenilo:(

STRANAC
22-11-2008, 00:01
Enko,nije nista promjenilo:(
nemoj nista dirati,potrazicu pomoc na drugom mestu,i javljam ti cim pre..
sutra najkasije cemo nesto vise znati...
znam da te nervira,ali izdrzi jos do sutra...

STRANAC
22-11-2008, 00:03
Zapocne i taman kad dodje pred kraj prekine!
a,jeli ikada zavrsio sam skidanjem,pa da posle ne mozes da nadjes taj fajl sto je skinuo....?

hurmasica
22-11-2008, 00:20
a,jeli ikada zavrsio sam skidanjem,pa da posle ne mozes da nadjes taj fajl sto je skinuo....?
Nije jer obicno mu odredim mapu gdje ce se downlodat.
Hvala na pokusaju:)

STRANAC
22-11-2008, 00:27
Nije jer obicno mu odredim mapu gdje ce se downlodat.
Hvala na pokusaju:)
ok,potrazio sam pomoc na jednom forumu,cekam rezultate pa cu ti javiti...
nema problema,nije mi tesko ako mogu da budem od haira...

STRANAC
22-11-2008, 14:23
@hurmasice,
dobio sam preporuku da bi trebala da pokusas da skines neki drugi browsers,da vidis kako se on ponasa,da bi mogli da idu dalje...
eh,sad,posto ti ne mozes da skines preko IE,ostaje mogucnost da ti neko(ako hoces mogu i ja) posalje neki od browsers-a preko mail-a ili da skines preko torrenta...

eto,ja sam ti na raspolaganju,ako hoces mogu ti poslati na bilo koji od ovih nacina...

STRANAC
22-11-2008, 14:26
e,da...
sad sam se setio,ima ja jedan program koji se zove "Your Uninstaller 2008"
ja ga stalno koristim kada deinstaliram neki program,jer jedino takvi programi otklanjaju sve sto se instalira putem instalacije nekog programa...

mogu ja i ovaj program da ti posaljem...

adnan
22-11-2008, 16:06
evo atko,oni su u .rar otvori ih u jedan folder i smao narezi...
ja sam narezo sa NERO...

i,ako ti nije tesko,kad odradis ovo napisi nam utiske...

http://rapidshare.com/files/157642643/KAV.8.Rescue.CD_downarchive.part1.rar
http://rapidshare.com/files/157643359/KAV.8.Rescue.CD_downarchive.part2.rar

Evo skinuo sam i narezao. Kad se restartuje sa ovim chudom ima kao neki operarativni sistem (Bart's Preinstalled Environment ) i odatle se pokrene Kaspersky 2009. On nadje 21 virus ali ne moze ni da ih popravi ni da izbrise zbog nedostatka prostora na disku, iako imam preko 50 Gb slobodno.

Ja imam Norton antivirus koji ne nalazi nista a ovaj nadje 21 pretnju. Jos kad bi mogao da ih popravi ili makne , ovako znas da imas virus a ne mozes nista da uradis.

STRANAC
22-11-2008, 18:19
Evo skinuo sam i narezao. Kad se restartuje sa ovim chudom ima kao neki operarativni sistem (Bart's Preinstalled Environment ) i odatle se pokrene Kaspersky 2009. On nadje 21 virus ali ne moze ni da ih popravi ni da izbrise zbog nedostatka prostora na disku, iako imam preko 50 Gb slobodno.

Ja imam Norton antivirus koji ne nalazi nista a ovaj nadje 21 pretnju. Jos kad bi mogao da ih popravi ili makne , ovako znas da imas virus a ne mozes nista da uradis.
Ado,veruj da ne znam sta je...
ja sam radio pre mesec dana,i samo mi je on sam restarto komp...
posle sam primetio da mi je komp puno brzi(jel kod tebe),
a ovaj drugar mi je reko da je taj program sve sam odradio dok se restartao...

STRANAC
24-11-2008, 18:57
Evo skinuo sam i narezao. Kad se restartuje sa ovim chudom ima kao neki operarativni sistem (Bart's Preinstalled Environment ) i odatle se pokrene Kaspersky 2009. On nadje 21 virus ali ne moze ni da ih popravi ni da izbrise zbog nedostatka prostora na disku, iako imam preko 50 Gb slobodno.

Ja imam Norton antivirus koji ne nalazi nista a ovaj nadje 21 pretnju. Jos kad bi mogao da ih popravi ili makne , ovako znas da imas virus a ne mozes nista da uradis.
atko,isprocao sam drugaru tvoje desavanje ni njemu nista nije jasno,ali je dobro to sto je izasla nova verzija ovog programa pa mi je on poslao,
a evo i ja tebi odmah prosledjujem...
i,opet ako ti niej tesko,proveri pa javi cim pre,ja je nisam probao jos...

http://www.megaupload.com/se/?d=6REET5BU

adnan
24-11-2008, 19:57
Evo skidam. Ti si pre pisao da treba da se stiska F12 i onda dodje opcija odakle da se bootuje. Ja do te opcije ne dodjem jer on automatski bootuje cd-a. Videcu kakva je ova nova verzija. Inace imam Windows XP Home Edition Version 2002 SP3.

STRANAC
24-11-2008, 20:51
Evo skidam. Ti si pre pisao da treba da se stiska F12 i onda dodje opcija odakle da se bootuje. Ja do te opcije ne dodjem jer on automatski bootuje cd-a. Videcu kakva je ova nova verzija. Inace imam Windows XP Home Edition Version 2002 SP3.
Ado,ja uvek ubacim cd,pa restartam komp i cekam da krene da podize sistem,onda pritiskam F12 i tako udjem u Boot Manager,ond ami dajee 5 opcija
nisam siguran koje ni red ali od prilike idu

1.HDD
2.USB
3.CD/DVD
4.ON LINE
5.NE ZNAM NE SECAM SE

ja tada preko strelica dodjem do 3. opcije znaci da butujem sa cd/dvd i pritisnem ENTER...
tada on odradi neke procese,pa mi da moje particije koje hocu da skeinram...
ja imam dve,C i D i obde stikliram,sacekam mozda 15 min. i on se ugasi sam...
eto,tako je kod mene...

haj,bas da vidimo kako radi ova nova verzija kod tebe...

adnan
25-11-2008, 16:48
Radi isto kao i prva. Nema boot manager nego sam startuje sa cd-a. Doduse ovaj popravi to sto nadje, samo su ostale 2 pretnje koje sam morao rucno da izbrisem.

STRANAC
25-11-2008, 17:11
Radi isto kao i prva. Nema boot manager nego sam startuje sa cd-a. Doduse ovaj popravi to sto nadje, samo su ostale 2 pretnje koje sam morao rucno da izbrisem.
ja nisma jos isprobao...
nego,reci mi sve u svemu jesi li zadovoljan,i jeli vredelo truda...?
i,da li si primetio da je masina sada brza...?

STRANAC
25-11-2008, 17:14
Radi isto kao i prva. Nema boot manager nego sam startuje sa cd-a. Doduse ovaj popravi to sto nadje, samo su ostale 2 pretnje koje sam morao rucno da izbrisem.
sad mi nesto pade na pamet,ne znam koliko ima veze,ali da te pitam...
sta mislis,to sto odmah sam starta CD,da nije do toga sto si mozda ti nasetovao da ti svaki CD pri ubacivanju automatski ocitava...
ne znam da li me shvatas...
da li ti svaki CD ocitava odmah kada ga ubacis,ili te pita sta ces sa njim...
npr,da otvoris podatke,da ga Play i slicno...

adnan
25-11-2008, 19:33
Ne ocitava automatski CD. Neznam sta je u pitanju. Sto se tice kompa ne primecujem nikakvu razliku.

iSelektor
26-11-2008, 04:10
Ih evo i ja da se oglasim na kratko!
Adnane, pretnja nije = virus....

Zavisi gde ti je naso tu pretnju... obicno to budu temporalni fajlovi... Pretnja cak moze da bude i neki fajl od Microsofta, znaci nista strasno!
Ja imam u komp 26 "pretnji" ali to je kod mene sve svrstano u normalne procese...
Jer ne poznaje svaki antivirus program tvoje programe koje ti koristis... Ako je neki mali nepoznati program ili sl...
Tako da to ne treba da te brine....

Sto se tice Srancevog programa... Moja prekoporuke je CCleaner... To je program koji ima sve u jedno... Unistall, ciscenje temporalnih, cookies-a i naravno otklanjanje gresaka.
Ja ga koristim vec godinama i savrseno radi...
Cisti brise, otklanja i resava probleme... Probajte ga, BESPLATAN je i ne treba nikakav crack!
Hurmasice, tebe bi zamolio da mi napises koje si tacno fajlove pokusala da skines i odakle.
Ako je u pitanju na primer neki program ili pesma putem MSN... znaj da windows firewall zna da ih izbrise, ako polse zavrsenog downloada kliknes direktno u MSN program da startujes odredjenu stvar...
Pokusaj sa opcijom: Save as... ili Speichern unter... itd
Jednostavno malo vise detalja...
Ako je naprimer u pitanju neki veci fajl, koji ide direktno sa nekog servera, a da nema download manager ili slicno... onda moze i da se desi, da server prekine download jer je tom serveru premali php.ini namesten...
Zato bi voleo vise podataka o svemu tome. Da konacno resim taj problem!
Ja se izvinjavam sto se prije nisam javio, ali mi nekako tema promakla...

Pozzz 8)

adnan
26-11-2008, 12:34
Znam da pretnja nije virus zato sam tako i napisao. Od ovih 21 pretnje 4 su "virusi" u stvari 2 keygeneratori koje antivirus svrstava u viruse a 2 su bila pravi virusi neki backdoor sta ja znam. Ranije sam i ja koristio CCleaner i odlican je program, toplo ga i ja svima preporucujem, samo sto to nije antivirus program.

halilce
26-11-2008, 20:56
Već evo 30-tak minuta,nemogu da uđem u Temu"ko će posle mene"jer mi pokazuje virus Trojanac!
I to samo u njoj!
Win 32/RedHood.A Trojan!
i izbacuje mi ovu adresu http://www.sjenica.eu/forum/showthread.php?p=88756#post88756

halilce
26-11-2008, 20:57
Već evo 30-tak minuta,nemogu da uđem u Temu"ko će posle mene"jer mi pokazuje virus Trojanac!
I to samo u njoj!
Win 32/RedHood.A Trojan!
i izbacuje mi ovu adresu http://www.sjenica.eu/forum/showthread.php?p=88756#post88756

Instalirao sam sad i Spyware Doctor,ali i dalje nemogu u nju da uđem!

STRANAC
26-11-2008, 23:00
Atko,opet Halilce podesio na utomatsko.... :smeh2::smeh2::smeh2:
pa,zato mu i nece... :smeh2::smeh2::smeh2:

ado
27-11-2008, 01:35
Ja vec pola godine ne mogu normalno uci na glavnu stranicu sjenica.com , od trojanaca. Vec sam o tome ranije pisao i pitao, a i nekim drugima se isto desava. Mislio sam da je do mog komjutera ali sam probao na drugom i isto se desi , izbaci mi 10 prozora sa upozorenjem trojanca.

Tahirovce
27-11-2008, 08:18
Haj probaj sad......

halilce
27-11-2008, 08:38
Meni još uvijek neda da uđem na tu stranicu!
Što pokušam da pogledam zadnji post,zatvori mi explorer!

Crni Gruja
27-11-2008, 10:17
Ma to su oni tebe banovali iz igrice. Ne das im da se igraju lijepo kazu, zadijevas ih :mrgreen:

ado
27-11-2008, 15:17
Meni isto se pojavljuje...al nema veze..navikao sam se vec :) idem direktno na forum

Elvis-Eko
27-11-2008, 16:00
ja od jutros ne mogu da udjem u temu POLITIKA SJENICE, neda mi virus zvani TAHIROVCE :)

Tahirovce
27-11-2008, 16:26
Neka Eko svatice neko bukvalno :) ....

adnan
27-11-2008, 17:11
halilce ako 10 puta promasis u temi ko ce posle mene doci skripta ti ne da udjes. :)

halilce
27-11-2008, 19:46
halilce ako 10 puta promasis u temi ko ce posle mene doci skripta ti ne da udjes. :)
:smeh2::smeh2:E svašta ti padne na pamet!
Ti bi kolko griješiš,pomislio da si banovan!:biggrin:
Možda je adu to,što ne priča pravo o Partizanu?:lmao:

dz.biber
14-12-2008, 19:38
Moje pitanje je koje mogucnosti imaju za internet u Sjenici , koje su cijene i uslovi. Hteo bi da koristim SKYPE i sta mi je za to potrebno minimalno

Tahirovce
14-12-2008, 20:03
http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Privatni/Cenovnik.aspx?ac=solo&br=1

ja ti preporucujem ADSL 2 , jer kod paketa ADSL 1 brzina je 768/64 Kb/s , download je dovoljan ali upload za skype bas i nije dovoljan..
ADSL 3 2048/192 Kb/s probao sam internet telefoniranje moze ali u tom periodu da je net rezervisan samo za to...

Crni Gruja
16-12-2008, 18:52
Imam jedno pitanje. Verovatno intresuje jos njih, ali evo da ja pitam. Sto je ovo ova reklama sto izranja iz dna stranice ucescala? Do skoro je bilo dovoljno da se jednom klikne na nju da se vise ne pojavljuje, ali sada sa svakom promenom stranice ii podrofuma opet se javlja. Nije meni mucno da svaki put klikam na nju, nego me samo zanima da nije neka greska.

enko_b
16-12-2008, 23:05
Postojili ikakav antivirus na forumu? Ili moze ostavljat ko sta hoce i kako hoce.

halilce
16-12-2008, 23:15
Imam jedno pitanje. Verovatno intresuje jos njih, ali evo da ja pitam. Sto je ovo ova reklama sto izranja iz dna stranice ucescala? Do skoro je bilo dovoljno da se jednom klikne na nju da se vise ne pojavljuje, ali sada sa svakom promenom stranice ii podrofuma opet se javlja. Nije meni mucno da svaki put klikam na nju, nego me samo zanima da nije neka greska.

Isti smo!:predaja:
Ja još od sinoć ne mogu da se logujem kao i do sada na desnoj strani,i prvi novopostavljeni post,ne mogu da otvorim dok ne dođe noviji iznad!

MajkaMaca
16-12-2008, 23:35
Imam jedno pitanje. Verovatno intresuje jos njih, ali evo da ja pitam. Sto je ovo ova reklama sto izranja iz dna stranice ucescala? Do skoro je bilo dovoljno da se jednom klikne na nju da se vise ne pojavljuje, ali sada sa svakom promenom stranice ii podrofuma opet se javlja. Nije meni mucno da svaki put klikam na nju, nego me samo zanima da nije neka greska.

Isti smo!:predaja:
Ja još od sinoć ne mogu da se logujem kao i do sada na desnoj strani,i prvi novopostavljeni post,ne mogu da otvorim dok ne dođe noviji iznad!

KO zna dje vi sve "ulazite"i odakle vi tu "zarazu"dovlacite?tu vam nema lijeka :predaja:,mi tu bolest ne poznajemo:)zao mi je!!:biggrin:

iSelektor
19-12-2008, 20:39
Halice i Grujo... probajte direktno na forumu uci preko www.sjenica.eu/forum jer to je maticna stranica foruma... a ne www.sjenica-forum.com i mislim da ste time resili stvar...
I opet kazem, razmislite sta ste uradili tih dana na kompu novo, instalirali neki novi program, antivirus, firewall ili slicno...
Jer hoce oni da promene setovanja u komp tj browseru...
Jesil probaj sa nekim drugim browserom? (Mozilla, Explorer, Safari, Flock, Opera, Netscape)

Pozzz 8)

Crni Gruja
20-12-2008, 01:34
Ulazim ja uvijek sa sjenica.eu/forum. Ne znam za nove programe. Uglavnom cim sam napisao, sutra dan je nestalo :)

Joj bre, i internet se prepada od mene :)

Ljubac za tebe, da se ne sekiras puno :)

STRANAC
21-12-2008, 11:52
zasto ne radi opcija "markiraj forum procitanim"
probao sam u 3 browsera i ni na jednom ne radi...?

adnan
21-12-2008, 13:14
Zašto ne vidim naša slova (ŠĐČĆŽšđčćž) u prevodima filmova? Š se vidi činim mi se.

Tahirovce
21-12-2008, 13:20
jer koristis MV2Player ? ...

STRANAC
21-12-2008, 14:30
Zašto ne vidim naša slova (ŠĐČĆŽšđčćž) u prevodima filmova? Š se vidi činim mi se.
Ado,koji player kotistis...?
Ali,sve jedno,znam da si ti expert pa ce ti ovo pomoci...
udjes u meni plejera,pa ides na setings,advanced,ili sta vec ima,pa udjes u opciju subtitels...
eh,kada udjes u opciju subtitetl postrazi da promenis font,koji ti sada stoji kao WESTEURIPA,ili nesto drugo,a ti ga prebaci u ISTEUROPA...
nadam se da si me razumeo...

adnan
21-12-2008, 15:16
Koristim Windows Media Player 11

STRANAC
21-12-2008, 17:13
Koristim Windows Media Player 11
i ja ga imam u windowsima,ali ga nikad ne korisitim,i ne znam kao se on setuje...
ali,ja ti toplo preporucujem BSPlayerPRO,ima ja poslednju verziju i u njemu nema sta ne mozes da radis,od boje fonta,oblika,velicine,lake i brze preglednostim amterijala,ma sve sta hoces...
i,uz njega je dobro instalirati i vista Codec-Pak,a ja i njega imam i onda bi bio zadovoljan...

halilce
21-12-2008, 17:15
zasto ne radi opcija "markiraj forum procitanim"
probao sam u 3 browsera i ni na jednom ne radi...?

Kod mene već 3-4 dana,nijedna opcija u prečicama ne radi,ama baš ni jedna!
Takva je situacija i sa FolkoTekom!

adnan
21-12-2008, 19:10
Hvala momci sredjeno je. Problem je bio kada skinem prevod i raspakujem arhivu windows ga sacuva kodiran kao ANSI datoteka. Samo je trebalo da se promeni u Unicod i radi.

suad
24-12-2008, 11:55
zna li neko neki program gde moze da se odvoji audio od videa

STRANAC
24-12-2008, 12:30
zna li neko neki program gde moze da se odvoji audio od videa
probaj sa "Total video converter"
ucitas video u njega,i za izlazni format uzmes da bude .mp3
imas da izaberes i nivo kvaliteta izmedju normal,low i high...
ako ga ne mozes naci,javi pa da trazimo...

suad
24-12-2008, 14:36
stranac hvala puno.funkcionise

STRANAC
24-12-2008, 16:07
stranac hvala puno.funkcionise
nema problema,drago mi je da si zadovoljan...

STRANAC
06-01-2009, 19:55
kojim programom da pravim screenshot na nokia n95 8gb...

Crni Gruja
07-01-2009, 13:19
http://www.antonypranata.com/screenshot

STRANAC
07-01-2009, 17:05
http://www.antonypranata.com/screenshot
hvala puno...

tmusa
18-01-2009, 17:30
Trazim neki dobar linux sistem,voleo bih da rpobam ali ne umem da nadjem da skinem preko rapidshare?JEL ZNA NEKO?Hvala unapred

adnan
18-01-2009, 20:36
Evo ti link: Mandriva linux (http://www.mandriva.com/), ne treba ti rapidshare, linux je besplatan.

Elvis-Eko
21-01-2009, 17:57
Imam jedan mali problemcic pa mozda moze neko da pomogne. Prije neki dan sam reinstalirao sistem i sad je pc kao nov. Jedini problem je sto ne mogu da gledam nijedan video file, npr. na youtube ne mogu nista da pogledam isto tako ove video fajlove koji su postavljeni na forum ne mogu da otvorim , jednostavno meni ih ne pokazuje.
Jel zna neko u cemu je problem ?

adnan
21-01-2009, 18:03
Instaliraj flash player komso i bice u redu. :) Evo ti link: Adobe Flash Player (http://get.adobe.com/flashplayer/).

adnan
21-01-2009, 18:06
A ako skidas avi i divx filmove sa neta da gledas treba ti codec pack. Po meni je najbolji ffdshow (http://sourceforge.net/projects/ffdshow)

Elvis-Eko
21-01-2009, 18:12
Instaliraj flash player komso i bice u redu. :) Evo ti link: Adobe Flash Player (http://get.adobe.com/flashplayer/).


Ada nista meni bez komsije, hvala ti, probacu mada mislim da ima vec instaliran flash player ali starija verzija

tmusa
01-02-2009, 19:03
Pretvori kopiju XP - a u original


Kako pretvoriti vašu Windows XP kopiju
u original (WinXP Validation)...
.
.
Evo jednog laganog fazona koji 100% radi, zato nemojte
skidati sa Neta neke programe (crack) koji kofol urade ovo.
Sve što treba da uradite je da pratite instrukcije iz ovog teksta.
Kada uspijete moci cete skidati sadržaje sa Microsoft sajta
koje prije niste mogli...
.

Instrukcije:

1.) Kliknite na START, zatim na RUN.

2.) U polju OPEN: ukucajte regedit i kliknite OK.

3.) Otvara vam se prozor Registry Editor, zatim u ljevom
prozorcicu klikajte na sljedece žute foldere sve dok nedodete
do zadnjeg + WPAEvents, a to izgleda ovako:

+ HKEY_LOCAL_MACHINE
+ Software
+Microsoft
+WindowsNT
+Current Version
+WPAEvents


4.) Kliknite na folder +WPAEvents i u desnom prozorcicu
pojavit ce se dva fajla koji izgledaju ovako:

(Default)
(OOBETimer)


5.) Kliknite dva puta na (OOBETimer) i otvara vam se
prozor Edit Binary Value. Zatim pod opcijom Value Data:
vidimo neke brojeve i slova, e sada izbrišite dva, tri slova
(npr. FD D5 71), i kada ste ih izbrisali kliknite OK i ugasite
Registry Editor.


6.) Ponovo kliknite na START, zatim RUN.


7.) U polju OPEN: kopirajte (copy-paste) sljedeci tekst ovakav
kakav stoji:

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

Kliknite OK.


8.) Zatim vam se otvara prozor Activate Windows, u kojem vam se
postavlja sljedece pitanje:

Do you want to activate Windows now?


9.) Od 3 ponudene opcije tj. odgovora izaberite ovo drugo, koje glasi:

Yes, I want to telephone a customer service representative
to activate Windows

Kliknite NEXT.

10.) Zatim vidimo da imamo mogucnost da ispunimo neke korake,
ali necemo ništa tu ispunjavati, ostavite sve kako jeste i kliknite na
opciju Change Product Key.

11.) Kod New key: vidite pet praznih polja u koje ce te upisati sljedeci
key:

V2C47 MK7JD 3R89F D2KXW VPK3J

Kliknite Update.

12.) Nakon toga ponovo ce se pojaviti Instrukcija 10. ,ali nam više
nije potrebna te ugasite prozor Activate Windows.

13.) I to je to!!!, vaša kopija Windows XP je sada licencirana kao da
je original! E sada otidite na sajt Microsofta i pokušajte
download-ovati neki program za koji je potrebna validacija
(Validation Required) kao npr. Direct-X. Ako ne uspije provjera
validacije prvi put ponovo klikajte da vam provjeri i na kraju ce 100%
uspjeti. Za sve informacije obratite mi se na msn....Narano ko ima...

Tahirovce
01-02-2009, 19:06
Bravo Tmusa napredujes ....

tmusa
01-02-2009, 19:15
hvala hvala...Trudim se,ide mi od ruke tako ponesto samo da imas jos neki instruktor da mi objasni malo zesce stvari joj nebi mi imalo ravna hehehehe...Jel ti znas ovaj nacin jel RESKO?

A IMAM I ZA VISTU SLICNA STVAR TAKODJE JE GENUINE I PRIHVATA JE MICROSOFT

Tahirovce
01-02-2009, 19:39
zavisi u koje svrhe ces koristiti te zesce stvari, savi se moj rado :) ...

tmusa
01-02-2009, 19:41
Ok Resko kazi lepo necu da ti kazem i kraj...Ti znas da sam ja fin momak ja nebi koristio u glupe svrhe ali ok necu da te molim...Ja bi samo jednu dobru foru prico sam ti na msn sta zelim da radim preko neta....Nego evo jos jedna luda stvar ko ume da se sali


Ovo je iskljucivo da zezate nekog od prijatelja, da se malo prodrmaju. Naravno ja cu vam reci ultimativni nacin preko kojeg vas nikada nece otkriti.

Sta moze skripta:
- Steal password
- Turn on webcam
- request remote assistance
- download files to PC
- run programs on victims computer
- open audio conversation
- mess with mouse
- change MSN name / PM
- change status
- sign them out of MSN
- open cd drive(s)
- get IP
- format pc
etc


Takodje napominjem ukoliko sve izvedete kako treba zrtva ne bi trebala da vidi komandu koju ste upisali osim kada trzite da vam posalje chat log, tada smutite pricu da vam je PC poludio i da uzima neka cookies-e sa Google-a

MSN Script Hack

http://www.biguru-online.com/wp-content/uploads/2008/05/msn_guy.png

Ovako ovo je jednostavno da bi i moja baka skontala.

Treba vam:
1. Vas MSN koji ima u sebi MSN Plus koji odgovara toj verziji
2. Zrtva Mora da ima MSN i MSN Plus koji odgovara toj verziji
3. Vase dvije skripte
4. Jedna skripta za zrtvu
5. Malo maste kako da poblijedi http://rapidserbia.com/smileys/smiley1.gif

Koraci

1. Ukoliko nemate skinite MSN Plus sa:

http://www.msgplus.net/download/

2. Kada potvrdite da MSN Plus radi onda morate skinuti ovaj rar:

http://www.megaupload.com/?d=G80LRO6H (http://www.megaupload.com/?d=G80LRO6H)

Pasword
www.svezadz.com

3. Sada kada ekstraktujete imate Folder i unutra dva foldera

iz "You install these two" instalirajte obje skripte (Avast zna ovu skriptu prijaviti kao virus)

iz foldera "You install" mora da se instalira bar jedna skripta (ja radim preko HuHu Clone)
znam da su folderi sa zbrkanim imenima ali ako ste sve uspjesno obavili znaci da ste procitali moj post i necete vi biti zrtva http://rapidserbia.com/smileys/smiley2.gif

------ Sada ovo vam je predlog. Najbolje je da odete kod svoga druga/rice ili koga vec hocete i instalirate mu da on ne vidi tako nece znati da ste vi mu postavili skripte. Ili ako znate smutiti neku pricu samo izvolite ja znam kako ja radim http://rapidserbia.com/smileys/smiley4.gif

Primjena je jednostavna samo odaberite dugme gdje su skripte u prozoru za razgovor (tri kockice razlicitih boja) i odaberite skriptu i opciju (moja draza je Controler 1.33)

Sva pitanja uputite mi preko PP-a ili
mozete traziti jos hakova preko MSN-a

Uzivajte i BTW nemojte mu formatirat PC http://rapidserbia.com/smileys/smiley1.gif

tmusa
01-02-2009, 19:43
Microsoft Genuine Maker 2009 - XP / VISTA / OFFICE
100% Radi
Kod mene je sada sve legalno :D

http://i41.tinypic.com/b5h2c3.jpg



Here is the solution for all of your problems..
Be it regarding Windows XP, Windows Vista or Microsoft Office 2007...
this file can make your Microsoft XP and Office Genuine
and can also activate your Windows Vista
Just follow these simple steps.

1. Run the file Genuine Maker.exe
2. Choose your version of Windows
3. Click on the respective buttons to make your XP or MS Office genuine or to Activate Windows Vista




DOWNLOAD:
http://rapidshare.com/files/177984173/MSGM4k3r.rar





STAVIO SAM JOS JEDAN SLICAN OVOME,
MOZDA ONAJ DRUGI NEKOME VISE ODGOVARAhttp://rapidserbia.com/smileys/smiley36.gif

http://rapidserbia.com/forum_posts.asp?TID=56727