PDA

View Full Version : Parada Ponosa (Gej Parada); ZA i PROTIV


STRANAC
16-09-2009, 19:20
20.septembra,znacu i nedelju,trebala bi da se odrzi "parada ponosa" odnostno skup homoseksualaca...

srbija je potpisala zakon o borbi protiv svakakve pa i polne diskrinimacija...

desnicari najavljuju kontra mitinge i surovo obracunavanje sa ucesnicima i svima koji ce stiti ucesnike pa i sa policijom...

kakav je vas stav,da li ste ZA ili PROTIV...???
koji su vam argumenti i za jedan i za drugi stav...???

Tahirovce
16-09-2009, 19:26
Apsolutno PROTIV
To su bolesnici, njima je mesto u bolnicama a ne na ulicama ..

Sta je sledece? skup pedofila, narkomana ????

STRANAC
16-09-2009, 19:31
hahahaa...
buraz,za tebe sam znao odgovor i kad sam postavljao temu odmah si mi pao na pamet...

nego,
za razliku od "pedofilije" i "narkomanije"
homoseksualnost se vec poodavno ne smatra bolescu,vec slobodom opredeljenja...

meni licno ne smetaju,i smatram da im treba dozvoliti i da se okupljaju i da zive i da budu ravnopravni kao i heteroseksualci....
jedino sto im nikada ne bih dozvolio je usvajanje dece,ostalo
"mimo moje pa u tetinu-po ceo dan" :D

Tahirovce
16-09-2009, 19:40
nego,
za razliku od "pedofilije" i "narkomanije"
homoseksualnost se vec poodavno ne smatra bolescu,vec slobodom opredeljenja...



o tome ti i pricam, i pedere su nekad smatrali bolesnicima pa im sad i decu usvajaju, pa snesto ja sam sa sabom sta li je sledece sto ce legalizovati narkomaniju ili pedofiliju ?

STRANAC
16-09-2009, 19:47
o tome ti i pricam, i pedere su nekad smatrali bolesnicima pa im sad i decu usvajaju, pa snesto ja sam sa sabom sta li je sledece sto ce legalizovati narkomaniju ili pedofiliju ?

pojedini vidovi i narkomanije su legalizovani,pa nesto mislim da je realnije da se legalizuje narkomanija... :biggrin::biggrin:

vidi,da se ja pitam,nista je ne bih zabranjivao nikome...
cak bih narkomanima kupio svu pratecu opremu i obezbedio redovne doze,
jer bi na taj nacin brze i vise stradali,nego sto se onako muce i vuku ko prebijena pascad,i ne znas ni jel mrtvo ni zivo...

cak bih im i elektricnu stolicu nabavio,pa neka se zadovoljavaju-kom sta treba.. :icon_cheesygrin::icon_cheesygrin:

iSelektor
16-09-2009, 21:53
Ni meni licno ne smeta... nemoj mene da diraju i to je to...
Opet s druge strane kad se pogleda, resko brate moj... nisi ni ti fer... homoseksualke bi dozvolio 100% jel? (mislim na dve zene).

Tako da sto se mene tice, nek rade sta hoce, pederi dalje od mene, a pederke bujrum 8)

36310
16-09-2009, 22:43
@STRANAC ti si brate vec upoznat sa mojom "Hamletovskom dilemom" po pitanju homoseksualaca...znas ono BITI ILI NE BITI PITANJE JE SAD??!..... :)

Tahirovce
17-09-2009, 00:33
homoseksualke bi dozvolio 100% jel? (mislim na dve zene).



ako su "lezbo" nece me zvat da im se pridruzim :mislim: , ne podrzavam ni njih :D ..

cobanica
17-09-2009, 00:50
meni licno ne smetaju,i smatram da im treba dozvoliti i da se okupljaju i da zive i da budu ravnopravni kao i heteroseksualci....
jedino sto im nikada ne bih dozvolio je usvajanje dece,ostalo
"mimo moje pa u tetinu-po ceo dan" :D

ne smetaju ni meni i nek se okupljaju gde god hocje(u shumi,klubovima,nekom zatvorenom prostoru)...ali ne u centru grada i josh pod nazivom PARADA PONOSA...chuj PARADA PONOSA:4_2_204:...i onda treba objasniti detetu shta je to PONOS i ko su ti ljudi i josh da je to normalno...chemu javno eksponiranje...zar to nije izazivanje "neistomishljenika"koji su u vecini...ludji su oni shto su odobrili tako neshto na Balkanu...a usvajanje dece-boze sachuvaj...

halilce
17-09-2009, 04:21
B92 (http://www.b92.net/indexs.phtml) http://static.b92.net/images/news/item-new-black.gif Info (http://www.b92.net/info/index.php) http://static.b92.net/images/news/item-new-black.gif Vesti (http://www.b92.net/info/vesti/index.php?order=priority) http://static.b92.net/images/news/item-new-black.gif Politika http://static.b92.net/images/trans.gif LDP: Vlada mora zaštititi Povorku

17. septembar 2009. | 23:26 -> 00:30 | Izvor: B92 Beograd -- Lider LDP-a Čedomir Jovanović uputio zahtev premijeru Mirku Cvetkoviću da na današnjoj sednici Vlada zauzme nedvosmislen stav o zaštiti učesnika Povorke ponosa.


Čedomir Jovanović (FoNet) U pismu se navodi da pred potrebama zemlje koju vodi i društvom čiju budućnost je dužan da štiti, Cvetković nema pravo da ćuti, uz napomenu da se radi o problemu koji je mnogo dublji od ekstremističkih grupa koje prete nasiljem zato što se iza njih kriju organizovane političke snage.
B92 - Vesti - LDP: Vlada mora zaštititi Povorku - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije (http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=17&nav_id=381853)

halilce
17-09-2009, 04:22
Amfilohije: Povorka srama

16. septembar 2009. | 17:49 -> 19:56 | Izvor: FoNet Cetinje -- Mitropolit crnogorsko-primorski SPC Amfilohije, "Povorku ponosa" u Beogradu označio je, u pisanoj izjavi, kao "povorku srama" i "povorku Sodome i Gomore".

http://www.b92.net/news/pics/2009/09/21418104234ab109138f6a7679287922_extreme.jpgMitrop olit crnogorsko-primorski Amfilohije (FoNet) On je poručio da Crkva ovu povorku ne može prihvatiti, niti odobriti, ali je naglasio da Crkva niti je ikad pozivala, niti danas poziva na nasilje protiv bilo koga. "Pravo znači ići pravim putem i živeti na pravi, pravedan način", naglasio je Amfilohije.

halilce
17-09-2009, 04:29
Nemam protiv homoseksualnosti ništa,sve dok se na bilo koji način ne osetim ugroženim!
nebih im osporavao njihova opredeljenja,ali im nebih ni davao značaja koji im ne pripada,iskreno!
Stranac me podsetio na izreku,koju i ja često upotrebljavam,ali on je napisao samo za ženski rod,a ja ću za muški,jer,tetak je ipak tuđa kost a tetka,nije,zar ne!:pucaodsmijeha:
"Mimo moje pa u TETKOVU"!:D

Elvis-Eko
17-09-2009, 04:42
nebih im osporavao njihova opredeljenja,ali im nebih ni davao značaja koji im ne pripada,iskreno!




Upravo tako, ove parade, povorke i festivali pedera su sasvim nepotrebni

36310
17-09-2009, 10:38
Kako je to u Iranu lijepo regulisano...
Gledao sam jednu reportazu tu skoro i zaista sam bio impresioniran onim sto sam video.

Iranci su,umesto da dizu bespotrebnu prasinu oko svega toga,strogo zabranili homoseksualnost(Po Islamskom zakonu) a onda su problem pedera i lezbejki(koji postoji u svakom drustvu,pa i u Islamskom) rijesili tako sto homoseksualnost tretiraju kao hormonalni ili(u nekim slucajevima) mentalni poremecaj...Dakle osoba koju seksualno privlaci drugi pol se smatra bolesnom pa je kao takva obavezna da se lijeci.
Konkretno ako neku osobu seksualno uzbudjuje ili privlaci isti pol takva osoba je duzna da jednostavno promijeni svoj pol,ukoliko zeli da svoje seksualne zelje upraznjava sa doticnom osobom.Operaciju promene pola,postoperativne hormonalne terapije kao i diskreciju garantuje drzava i sve je o drzavnom trosku...
Jos da kazem i to da sve ovo mora da bude sprovedeno kroz bracnu zajednicu jer su vanbracne veze isto tako kaznjive kao i homoseksualnost.

Po meni ovo je najbezbolniji kompromis kako za drustvo tako i za pojedinca.

dido
17-09-2009, 11:45
Licno nemam nista protiv necijih sexualnih opredeljenja ali samo mi nije jasno cemu javne parade i exponiranja-kakve parade kakvi bakraci!!!

iSelektor
17-09-2009, 16:42
I za ovo su amerikanci krivi... oni su poceli sa tim skupovima 1970 godine, pod nazivom "Christopher Street Liberation Day Committee"...

Eto cisto da znate...

Pozzzz 8)

Elvis-Eko
17-09-2009, 16:52
U jebote, 40 godina Srbija zaostaje za Amerikom :D

dido
17-09-2009, 17:13
U jebote, 40 godina Srbija zaostaje za Amerikom :D
Da Bog da da je jos 40 zaostajala sto se ovoga tice:p

Zijadina
17-09-2009, 19:02
hahahaa...
buraz,za tebe sam znao odgovor i kad sam postavljao temu odmah si mi pao na pamet...



eh....i ja sam odmah pochela da se smijem jer mi je Resko pao napamet :icon_cheesygrin:

Islam to zabranjuje kao i mnoge stvari koje se danas u nashem drustvu tolerishu zato mi nije ni jasno, sto bi neko imao neshto protiv.
Ja sam tolerantna osoba i nemam nista protiv.
Nisu zlochinci, nikome nishta ne rade, ako se oni greshe- na svoj rachun a ne na tudji.

sorab
17-09-2009, 19:27
ako podrzavaju tu paradu, onda treba podrzati i one manijake sto siluju zivotinje po zoo vrtu. da ih ne bi diskriminisali. onda i pedofili da naprave jednu paradu, a mi ostali (neevropejci) samo da se poubijamo

sabahudin
17-09-2009, 19:31
FFFUUUUUJJJJ!!!!!!!!!!

Elvis-Eko
17-09-2009, 20:29
Da Bog da da je jos 40 zaostajala sto se ovoga tice:p



E bate, posto se u Srbiji ruse sva ljudska prava, pederi su im jedina sansa za Evropu :p

iSelektor
17-09-2009, 20:43
E bate, posto se u Srbiji ruse sva ljudska prava, pederi su im jedina sansa za Evropu :p
hahahahahahahaha mislis vrata ka evropi?

Elvis-Eko
17-09-2009, 21:02
hahahahahahahaha mislis vrata ka evropi?



Bas tako

STRANAC
17-09-2009, 21:40
eh....i ja sam odmah pochela da se smijem jer mi je Resko pao napamet :icon_cheesygrin:


evo nesto za naseg Reška,dako promeni stav...

http://img42.imageshack.us/img42/4520/70615665.jpg

iSelektor
17-09-2009, 21:44
Evo sala nastranu... ja poznajem dosta tih osoba sto su pederi, pa cak mislim da je i resko neke upoznao sa mnom...
Da svi imaju dusu kao oni, mislim da ratova ne bi bilo... jes da imaju manu to sto vole kur.. ali su u sustini dobri ljudi, a i skoro svi izgledaju dobro, tj lijepo gradjeni, simpaticni... ne mogu da grijesim dusu ali jeste tako...

Sto se tice drugarstva meni su dobri...


Pozzz 8)

Zijadina
17-09-2009, 21:50
pa ti bi trebao da predjes u Köln :biggrin:

STRANAC
17-09-2009, 21:50
a,ja iskoristavam i ovu priliku da opet napomenem film "MILK"
pisali smo vec o njemu

OVDE (http://www.sjenica.com/forum/105725-post319.html)

i to ucine iz najmanje dva razloga....

1.jako dobro uradjen film po istinitom dogadjaju
2.postoji sansa da malo bolje upoznaju taj svet,osecanja tih ljudi,i shvate koliko su spremni da se bore za svoja prava i svoju slobodu...

Elvis-Eko
17-09-2009, 21:56
U svijetu je dosta slucajeva gdje homoseksualci izvrsavaju samoubistvo jer ih jednostavno, roditelji, prijatelji ili drustvo u cjelini ne prihvataju onakve kakvi jesu.

supergirl
17-09-2009, 22:07
protiv.

cobanica
18-09-2009, 01:23
...najavljuje se poprilichan broj gradjana koji cje da izraze svoje neizmerno neslaganje sa pomenutom gadoshcju. Takodje pominje se i cifra od par hiljada policajaca, koji cje motriti na uchesnike "podrshke" i navijache....znachi bicje izmedju dve vatre...

e,sad...interesuje me sledecje-KOME CJE LEDJEA(GUZU) OKRENUTI??????

IMA DA ZVECKAJU LISICE PA SAMO DA SE PUSHI...ALI ...POSAO JE POSAO...

....bicje tu DEBELO zaradjenih benificija...

Undercover 007
18-09-2009, 04:01
Apsolutno protiv toga.....

Unicknnamed
18-09-2009, 17:57
Ne mogu da verujem sta pojedini pisu.SubhanaAllah,SubhanaAllah.Neka nam je dragi Allah na pomoci.

Skorpija
18-09-2009, 22:10
NEUTRALNA SAM. Niti ih PODRZAVAM, niti KUDIM. ŽIVIM U ZEMLJI GDE SU TE POJAVE NORMALNE i SVAKODNEVNE.

peca
19-09-2009, 00:16
Ja licno memam nista protiv homoseksulaca,homoseksasualitet nije od juce!
Postoji od davnina! Postoje crtezi po pecinama nastali u kamenom dobu koji ilustruju homoseksualitet! Bilo ga je i u Rimskom carstvu i u nacistickoj Nemackoj!
Ali sam zato kada su seksualne stvari u pitanju, drze ih u sferi PRIVATNOSTI.
Meni licno nesmetaju gey ljudi.Biti homoseksualac je svacije pravo.Jesili gey OK.Nema problema budi.
Ali "PARADA" i promovisanje :hmmmm: neznam koliko je to potrebno.
Mislim da se poprilican broj ljudi (i muskaraca i žena) homoseksualnih sklonosti protivi takvom paradiranju.
Pa ni heteroseksulaci ne izlaze na ulice da paradiraju i vicu na sav glas,da imaju partnera i da je noc bila izvaredna :p
I Srbija i Beograd nije pravo mesto i lokacija za takav jedan "'spektakal"
U zemlji koja je za dvadeset godina imala toliko zrtava, ratova, stotine hiljada izbeglica, raseljenih, sirocadi, samohrani majki,otpustenih radnika, dece koja nemaju novac za operaciju,i.t.d.

borichi
19-09-2009, 03:09
Ja licno memam nista protiv homoseksulaca,homoseksasualitet nije od juce!
Postoji od davnina! Postoje crtezi po pecinama nastali u kamenom dobu koji ilustruju homoseksualitet! Bilo ga je i u Rimskom carstvu i u nacistickoj Nemackoj!
Ali sam zato kada su seksualne stvari u pitanju, drze ih u sferi PRIVATNOSTI.
Meni licno nesmetaju gey ljudi.Biti homoseksualac je svacije pravo.Jesili gey OK.Nema problema budi.
Ali "PARADA" i promovisanje :hmmmm: neznam koliko je to potrebno.
Mislim da se poprilican broj ljudi (i muskaraca i žena) homoseksualnih sklonosti protivi takvom paradiranju.
Pa ni heteroseksulaci ne izlaze na ulice da paradiraju i vicu na sav glas,da imaju partnera i da je noc bila izvaredna :p
I Srbija i Beograd nije pravo mesto i lokacija za takav jedan "'spektakal"
U zemlji koja je za dvadeset godina imala toliko zrtava, ratova, stotine hiljada izbeglica, raseljenih, sirocadi, samohrani majki,otpustenih radnika, dece koja nemaju novac za operaciju,i.t.d.


Amin!............

adnan
19-09-2009, 08:15
Pa ni heteroseksulaci ne izlaze na ulice da paradiraju i vicu na sav glas,da imaju partnera i da je noc bila izvaredna :p


Bravo Peco.

Skorpija
19-09-2009, 17:14
Ja licno memam nista protiv homoseksulaca,homoseksasualitet nije od juce!
Postoji od davnina! Postoje crtezi po pecinama nastali u kamenom dobu koji ilustruju homoseksualitet! Bilo ga je i u Rimskom carstvu i u nacistickoj Nemackoj!
Ali sam zato kada su seksualne stvari u pitanju, drze ih u sferi PRIVATNOSTI.
Meni licno nesmetaju gey ljudi.Biti homoseksualac je svacije pravo.Jesili gey OK.Nema problema budi.
Ali "PARADA" i promovisanje :hmmmm: neznam koliko je to potrebno.
Mislim da se poprilican broj ljudi (i muskaraca i žena) homoseksualnih sklonosti protivi takvom paradiranju.
[Pa ni heteroseksulaci ne izlaze na ulice da paradiraju i vicu na sav glas,da imaju partnera i da je noc bila izvaredna :p
[/B]

EH PECIKA :smeh2::smeh2::smeh2:

STRANAC
19-09-2009, 18:27
"Povorka ponosa" se neće održati
19. septembar 2009. | 11:13 -> 16:31 | Izvor: B92
Beograd -- Povorke ponosa, koja je trebalo da bude održana sutra, neće biti, organizatori kažu zbog "kapitulacije države pred pretnjama nasiljem".

http://img200.imageshack.us/img200/187/15919372.jpg

Posle prepodnevnog sastanka sa premijerom Srbije Mirkom Cvetkovićem, organizatori su odlučili da se povorka ne održi na Ušću, kako im je preporučila policija. MUP se na promenu lokacije odlučio, jer ne može da garantuje bezbednost učesnika u centru grada. Organizatori kažu da je im je podrška koju su dobili od države stigla prekasno i da je bila samo deklarativna.

Tahirovce
19-09-2009, 21:12
hvala bogu pa razumni preovladase ove psihopate ...

superbaka
24-09-2009, 16:49
Samo mi je zao shto PARADA SRAMA,kako je nazivam nije odrzana da ih prebiju ko zadnje smradove,pa kazu mi Balkanci primitivni,kako da ne sve shto je prljavshtine i zla sa Zapada nam dodje......