PDA

View Full Version : Novom strankom do svesti o opštem dobru


Elvis-Eko
29-08-2009, 16:51
Sandžačkom demokratskom patrtijom rukovodiće Rešad Hodžić, izjavio osnivač SDP Srbije Rasim Ljajić. SDP će sa novom SDP Srbije, potpisati sporazum o saradnji na republičkom nivou. Postignut dogovor o strateškom partnerstvo sa DS, rekao Ljajić.

Lider Sandžačke demokratske partije (SDP) i osnivač nove stranke Socijaldemokratske partije Srbije (SDP Srbije) Rasim Ljajić izjavio je da će rukovođenje Sandžačkom demokratskom patrtijom prepustiti Rešadu Hodžiću, visokom funkcioneru te stranke.
SDP će ostati da deluje na regionalnom nivou i sa novom SDP Srbije, čiji osnivački kongres je planiran za novembar, potpisaće poseban sporazum o partnerstvu na republičkom nivou i na izborima će nastupati zajedno, rekao je Ljajić, u intervjuu Tanjugu.
Ljajić ističe da to neće biti jedini primer stranačkog partnerstva i da će SDP Srbije okupiti još neke relevantne regionalne političke opcije koje će imati iste sporazume o zajedničkom nastupu.
"SDP mora da odražava određene specifičnosti koje postoje u Sandžaku, a u narednom periodu postaće još jača jer će imati jaku SDP Srbije koja će joj duvati u jedra", rekao je Ljajić.
Ministar je uveren da će Sandžačka demokratska partija imati koristi od osnivanja SDP Srbije jer smatra da je pomoć drugima moguća samo ako se ima veći uticaj na republičkom nivou, u političkom centru moći, na mestu gde se odlučuje.
Strateško partnerstvo sa DS
Ljajić najavljuje da će potpise za registraciju nove stranke predati u ponedeljak ili u utorak, a da je planirano da za desetak dana posle toga budu predstavljeni amblem i logo SDP Srbije, kao i neki novi ljudi koji će predstavljati stranku.
Prema njegovim rečima, za novembar je planiran kongres kome će prisustvovati više od 5.000 delegata i na kome će biti predstavljeno kompletno rukovodstvo SDP Srbije.
"U decembru ćemo potpisati sporazum o strateškom partnerstvu sa Demokratskom strankom sa kojom je dogovor postignut pre nego smo uopšte ušli u akciju formiranja nove stranke", naveo je Ljajić dodajući da je reč o dve stranke slične političke provinijencije.
Komentarišući procenu pojedinih analitičara da bi SDP Srbije, uprkos gužvi na socijaldemokratskom bloku, mogla da računa na čak deset odsto biračkog tela, Ljajić misli da je to veoma optimistična prognoza.
"Surovo sam realan čovek i ne očekujem deset odsto. Mislim da je to jako optimistična prognoza, ali verujem da ćemo na prvim izborima vrlo lako preći cenzus i u slučaju samostalnog nastupa", rekao je Ljajić koji je i ministar u Vladi Srbije.
Ljajić je više nego ubeđen da će nakon sledećih izbora na političkoj sceni Srbije ostati tri stranke slične orijentacije - DS kao najjača, zatim SPS i SDP Srbije i, procenjuje da, na poziciji levog centra, neće biti prostora za četvrtu političku opciju.
Koncept svesti o dobru države
Ljajić priznaje da informacije o SDP Srbije namerno daje "na kašičicu", jer ne želi da se "zakucava sa nekim imenima, a da mu se kasnije pojave kvalitetniji".
"Ne želim da u startu napravim grešku. Interesovanje je veliko i za članstvo u SDP Srbije i za rukovodeća mesta", tvrdi Ljajić uveren da bi najveća opasnost po stranku mogao biti upravo loš izbor kadrova zbog kojih bi ova ideja mogla da bude iskompromitovana.
Među zainteresovanima su ljudi koji su i do sada bili politički angažovani, članovi drugih stranaka, pojedini gradonačelnici, napomenuo je Ljajić, koji očekuje da će SDP Srbije do kraja godine imati odbore u svim opštinama Srbije.
Ciljna grupa SDP Srbije je narod kome će nova stranka ponuditi koncept svesti o dobru države, društva i svih koji u ovoj zemlji žive i u njoj žele da ostanu.
"U Srbiji se već dugi niz godina svest opšteg dobra završava na nivou ličnog i stranačkog interesa, a mi smo spremni da preuzmemo odgovornost za reforme koje su nepopularne, ali su neophodne i neko mora da povuče prvi korak makar nas to koštalo gubitka izbora", naveo je Ljajić.
Bez fraza i proklamacija
Programska opredeljenja stranke će, ističe ministar, biti racionalizacija broja ministarstava o čemu je već govorio, a najavio je i stav SDP Srbije o Kosovu, spoljnoj politici i ekonomskoj.
"To će biti naša legitimacija koju ćemo nositi, neće biti fraze i proklamacije koje će biti opšte prihvaćene samo da bi se nekom dodvorili", rekao je Ljajić koji očekuje podršku građana za takvu politiku, ali će, dodaje, biti u redu i ako ta podrška izostane.
Ministar tvrdi da SDP Srbije nije stranka za jedan izborni ciklus, kao i da ozbiljno razmišlja da sa novom strankom nastupi na ponovnim izborima na Voždovcu. O tome će, ipak, odluku doneti nakon dogovora sa DS-om, da se ne bi ponovila situacija od prethodnih izbora kada ih ta stranka nije pozvala, pa je SDP izašla samostalno i osvojila dva odbornička mesta.
Komentarišući ko ga savetuje u poslu oko osnivanje stranke, Ljajić kaže da oko sebe nema nikakve marketinške stručnjake kojima, kako kaže, mnogo i ne veruje.
"Slušam sve od ljudi koje srećem na ulici do onih koji se bave akademskim poslovima. Savetujem se i slušam savete svakog, ali odluku donosim sam", rekao je Ljajić i dodao da se liderstvo u novoj stranci neće promeniti njegov sadašnji status ministra.
http://www.sjenica.com/img/_spacer.gif

Shurjak
30-08-2009, 00:40
Prva greshka koju je u startu napravio je Reshad Hodzic! Resad je jednom pojeo cutek,i na silu vracen u SDP,i mislim da je poshten chovek! Torturu nece trpeti,umesto Resada trebao je da postavi njegovog vernog"brata" SEJDA BAJRAMOVICA,jer i onako su mu braca romi prioritet!

Tahirovce
30-08-2009, 01:31
:smeh2::smeh2: .....

Shurjak
30-08-2009, 03:40
:smeh2::smeh2: .....




Smej,se smej,pokazace vreme "SVE"

:pljesak::pljesak::pljesak: :smeh2:

Tahirovce
30-08-2009, 10:49
vec je pokazalo ....

homar
30-08-2009, 16:49
Suljo + Rasim = 0 :smeh2:

Shurjak
01-09-2009, 01:14
Suljo + Rasim = 0 :smeh2:

:823::823::uhhhh: =-0

STRANAC
01-09-2009, 03:45
homar i shurjak
imate li neko bolje resenje,a da to niste vi,za tebe homare ne znam ali za shurjaka sam siguran da ima misljenje o sebi na zavidnom nivou, i samo pricate na mobu...???
a,ako mislite da je to sto pisete duhovito,onda ste pogresili temu jer za to postoji tema druga...

p.s.
ja ne ucestvujem u ozbiljnim raspravama iz razloga sto sam jos na godisnjem odmoru
i ne pada mi na pamet da sad trosim vreme na to,ali ipak svakodnevno citam forum i jedino sto mi pada na pamet posle nekih postova je da GDE MAČKE NEMA-MIŠEVI POKUSAVAJU DA KOLO VODE...