PDA

View Full Version : Rumunija i Bugarska u EU od 1.januara 2007.


adnan
27-09-2006, 21:01
Evropska zajednica je pozelela dobrodoslicu Rumuniji i Bugarskoj od nove godine. Malo su im zaprijetili da ce da im ukinu pomoc ako bude nekih mucki ali su punopravni clanovi!



Ja sam 80-tih nekoliko puta bio u obe zemlje i mogu da vam kazem da mi prosti bilo zao tog jadnog naroda u kakvim uslovima zive. Bili su i goli i gladni. Pazarci bi im iz autobusa bacali bombone a oni da se ukrve oko njih. Tada smo bili Amerika za njih, a evo gde smo sada. Samo me interesuje do kada ce Srbi i ostali koji zive u Srbiji da dozvoljavaju vlastima da prave budale od njih.



Sta forum misli kada ce Srbija u EU?



Ja mislim nekoliko godina posle prirodne smrti Ratka i Radovana.

liliput
28-09-2006, 12:04
Sta forum misli kada ce Srbija u EU?



Ja mislim nekoliko godina posle prirodne smrti Ratka i Radovana.



nece ni tad :!: :roll:

askica
28-09-2006, 12:17
Čula sam juče na TV-u da posle ulaska Bugarske i Rumunije u EU, ni jedna zemlja neće ući dok se ne donese Evropski Ustav.



A, kada će Srbija ući??? Mislim da to neću "doživeti"... :cry:

liliput
28-09-2006, 13:32
tursku zezaju godinama;ali na kraju je nece uzet.tako ce biti i sa srbijom. :roll:

joku
29-09-2006, 00:31
Cestitke gradjanima Bugarske i Rumunije!A pre svega cestitke politicarima ovih drzava,koji su uspeli da prevazidju medjusobne razmirice i okupe se oko sna zvanog Evropa i kao sto vidimo da i taj san ostvare.Svaka cast!!!!!



Kada ce srbija u Evropu?

Sa ovakvim politicarima,nikada!sve dok radikali cija je deviza:Sto Srbiji gore, to je nama bolje,budu imali 40%podrske gradjana,Srbija nikada nece videti Evropu.

Od nove godine gradjanima Srbije ce trebati viza za Rumuniju i Bugarsku.A kako stvari stoje, za par godina cemo se ovde na forumu cuditi i Albaniji kada bude ulazila u EU.A za to vreme ce se Kostunica zabavljati pisanjem Ustava.

iSelektor
29-09-2006, 13:35
Srbija ovakva kakva je sada ne zasluzuje da udje nikad u evropu... isto kao i bosna...

Stim da je srbiji mnogo gore stanje...

STRANAC
29-09-2006, 22:17
GRESI IZ MLADOSTI se moraju platiti....

liliput
29-09-2006, 23:10
a ti gresi se nemogu nikad odplatit....

halilce
30-09-2006, 01:53
Nema veze,što Bugari i Rumuni idu u EU! :evil:

Nama je lepše u KONFEDEVACIJI! 8) :evil:

VUSIJA,BELOVUSIJA,i koja bi ono treća? :wink:

keiselbach
04-10-2006, 14:10
VUSIJA,BELOVUSIJA,i koja bi ono treća? _____



"TVECA BI SAVEZNA VEPUBLIKA JUGOSLAVIJA AL POSTO SAM JA U HAGU A NI NJE VISE NEMA NI U TAJ SAVEZ NECEMO MOCI DA UDJEMO IAKO MISVIM DA BI NAM TU BIvO NAJBOLJE.KAKVA EVOPA KAKVI BAKVACI OKANITE SE TOGA PA JA SAM EVO U EVOPI 4GOD I MOGU VAM RECI DA MI JE KOD KUCE BILO MNOGO BOLJE BAV MI JE KVEVET BIO MEKSI A I SVI SU MI DALI PO_DRSKU" A :) :D :lol: HAHAHAHA



Trebao bi ovako taj citat da izgleda.Dopuna.

liliput
04-10-2006, 14:19
:D :evil:

Sjenicak-Wien
04-10-2006, 15:34
:)

liliput
20-12-2006, 22:38
:arrow: Vize i za Bugarsku (http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=12&dd=20&nav_id=224332)

Bugarska ce traziti od Nove godine da vize obezbede i drzavljani Srbije koji samo prolaze kroz tu zemlju....ne dolazi mi se vise :( :(

Tahirovce
21-12-2006, 08:01
Ti dodji Avionom..........

liliput
21-12-2006, 10:00
avionom do sjenice..... :wink:

liliput
22-12-2006, 11:53
Uvodjenjem viza za Bugarsku od 1. januara sledece godine bice smanjen broj zemalja u koje drzavljani Srbije mogu uci bez komplikovane procedure koju podnosenje za ovaj dokument zahteva. Doduse, taj broj ni do sada nije bio posebno velik - prema podacima Ministarstva spoljnih poslova, Srbima nisu potrebne vize za svega 21 zemlju. Medju njima su cetiri drzave nastale raspadom SFR Jugoslavije - Crna Gora, Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Makedonija.



Osim njih, jedine evropske zemlje za koje nam nisu potrebne vize su Belorusija i Andora. Ostalih 15 drzava u koje drzavljani Srbije mogu uci jednostavno i samo sa pasošem su Argentina, Bocvana, Bolivija, Cile, Ekvador, Fidzi, Jermenija, Kuba, Zapadna Samoa, Zambija, Tunis, Trinidad i Tobago, Singapur, Sejselska Ostrva i Peru. Naravno, i u neke druge zemlje se može uci bez vize, ali samo sa diplomatskim ili sluzbenim pasosem.





pa hajmo onda u Bocvanu 8) :) :wink: .....

lejla
22-12-2006, 14:33
:( :( :cry: :cry: :evil:

Elvis-Eko
22-12-2006, 17:58
Ma bitno je da se moze u Fidzi bez vize , ove ostale zemlje i nisu vazne :D

liliput
26-12-2006, 00:47
al vidis ni za singapur nam ne treba viza.kad bi nas petorica otisli tamo nebi imalo mesta za sestog toliko je velika drzava

halilce
26-12-2006, 01:00
Mogu ja ko šesti!

Ja ću stojat na jednoj nozi,hahaha :D

liliput
26-12-2006, 01:02
ma potonuce onda singapur nemoze da izdrzi vise od pet ljudi.....