PDA

View Full Version : Priveden Zilkic, nosio pistolj bez dozvole!


Elvis-Eko
18-08-2009, 17:36
Policija juče zaustavila sumnjivi „audi" u kome su bili poglavar Islamske zajednice Srbije i njegov vozač. U kolima pronađena dva pištolja za koje reis Zilkić i njegov pratilac imaju dozvole za posedovanje, ali ne i za nošenje
Poglavar Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić i njegov vozač juče su nakratko privedeni u policiju zbog neovlašćenog nošenja oružja, saznaje Press. Naime, u njihovim kolima su tokom rutinske kontrole pronađena dva pištolja, za koje Zilkić i njegov pratilac imaju dozvole za držanje, ali i ne za nošenje. Kako saznajemo, beogradski reis i njegov vozač pušteni su odmah pošto je utvrđeno o kome se radi.
Izvor Pressa iz jedinice srpske policije koja je zaustavila Zilkićev auto kaže da se sve dogodilo oko 13 sati u Karađorđevoj ulici blizu glavne međugradske autobuske stanice.
Zatamnjeni „audi"
- Saobraćajna policija je zaustavila „audi" sa zatamnjenim staklima jer im se učinio sumnjiv. Unutra su bili Adem Zilkić i njegov vozač, a prilikom pregleda vozila pronađena su dva pištolja, jedan od njih je marke „CZ-99". Putnici iz „audija" su pokazali dozvole za posedovanje oružja, ali ne i za nošenje, nakon čega je pozvana interventna brigada koja je reisa Zilkića i njegovog vozača privela u policiju. Oni su dali izjave, ali su po naređenju „s vrha" momentalno pušteni, čim je utvrđeno o kome se radi - objašnjava sagovornik Pressa.
Reis Islamske zajednice Adem Zilkić rekao je juče za Press da se radi o nesporazumu!
- U pitanju je zaista bio nesporazum. Verovatno smo zaustavljeni zbog tamnog stakla na vozilu, možda im se tu učinilo nešto sumnjivo. Ne znam. Posle kraćeg razgovora, otklonjen je nesporazum i mi smo nastavili dalje. Nije bilo nikakvog privođenja. Policajci su bili vrlo korektni - tvrdi poglavar IZS.
On, međutim, nije želeo da objasni u čemu se ogledao nesporazum o kome priča?!
- Kažem vam, u pitanju je bio samo nesporazum. Ja sam išao ka hotelu „Rojal", negde u centru grada, ne znam ulicu, oni su nas zaustavili... Popričali smo i to je sve - kaže Zilkić.
MUP: Nije bilo privođenja
Na insistiranje Pressa da odgovori na pitanje da li je tačno da je policija u njegovom automobilu pronašla dva pištolja za koje nisu imali dozvole za nošenje, Adem Zilkić je kratko ponovio:
- Nemojte više o tome. Sve smo to rešili!
Šef kabineta vrhovnog poglavara IZ Srbije Jakub Leković rekao je da reis-ul-ulemi već duže vreme svakodnevno stižu poruke sa raznih strana da mu je ugrožena bezbednost.
- Reis-ul-ulema Zilkić se tim povodom više puta obraćao nadležnim državnim organima, koji do sada po tom pitanju ništa nisu preduzeli - rekao je Leković.
U MUP-u Srbije juče su rekli da je u kolima pronađeno oružje koje je potom oduzeto, ali su demantovali da je reis privođen.
- Tačno je da je policija tokom redovne kontrole zaustavila njihovo vozilo i tom prilikom pronašla oružje za koje niko od njih nije imao dozvolu za nošenje. Međutim, nije tačno da je bilo ko privođen, oružje je oduzeto, a ceo postupak rešavaće se dalje po zakonu u redovnom postupku - rekao je sagovornik Pressa iz vrha MUP-a.





Zukorlićeve ne čudi privođenje Zilkića
NOVI PAZAR - Sead Šaćirović, portparol Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, koju predvodi glavni muftija Muamer Zukorlić, rekao je juče da ga ne čudi privođenje reis-ul-uleme Islamske zajednice Srbije Adema Zilkića.
- Za nas to nije iznenađenje. Mi odavno ukazujemo na to da je reč o militantnoj grupi, na čijem je čelu taj čovek. Odnos vlasti u Srbiji i službi koje bi trebalo da se bave ljudima oko Zilkića je previše tolerantan - rekao je Šaćirović, optužujući Zilkića i službenike njegove Islamske zajednice za brojne incidente u Sandžaku. Z. M.


www.pressonline.rs (http://www.pressonline.rs)

STRANAC
18-08-2009, 20:41
izgleda bili negde u "osvajanje dzamije"....

Tahirovce
18-08-2009, 21:52
A jok tebe mi :)
Njima je dosta ovo Dzamija u Sjenici sto imaju za razliku od tamo nekih, kojima i nije u interesu da kontrolisu bilo koju Dzamiju u Sjenici valja to posle odrzavat, 5 puta dnevno posecivat, velika je to obaveza :lmao::lmao: ....

STRANAC
18-08-2009, 22:42
A jok tebe mi :)


uh,sad mi je lakse...
ja mislio da nije neuspela "pljacka voza" :smile::smile::smile:

Elvis-Eko
19-08-2009, 03:27
.Kako saznajemo, beogradski reis i njegov vozač pušteni su odmah pošto je utvrđeno o kome se radi.
. Oni su dali izjave, ali su po naređenju „s vrha" momentalno pušteni, čim je utvrđeno o kome se radi


Jos ce ovi jadni policajci odgovarat sto su zaustavili James Bond-a:smeh2:

Rarica
19-08-2009, 18:54
Jos ce ovi jadni policajci odgovarat sto su zaustavili James Bond-a:smeh2:


:smeh2:

Shurjak
19-08-2009, 21:25
Jos ce ovi jadni policajci odgovarat sto su zaustavili James Bond-a:smeh2:



:pucaodsmijeha: :pucaodsmijeha::pucaodsmijeha:

neka se :predaja: :smeh2:

farefax
21-08-2009, 19:10
Dragi moji forumasi izvinite ali ova vijest nije SANDZCKA nego srbijanska i tamo se moze staviti . Jer on nije sandzacki muftija jer on dolazi ovdje kod nas da nas pljacka i to bi se trebalo sprijeciti a njega i negove sledbenike treba isterati gdje him je mjesto a nas neka ostave na miru ,doduse on se hvali da kod nas u Sjenici je rado viden gost i to bih trebalo upromjeniti na gore mislim.Eto sada cujem na srbijanske vijesti ( sps dacic ) ce mu obezbjediti kalasnjikov kada bude dolazijo u SANDZAK jer mu prijeti neko, a mozda ce imati i policisko objezbedjenje ja mislim o ovome da je ovo samo srbijo-udbaski trik da mu daju malo vise paznje u medijima bijo je vec zapostavlen. Sve u svemu velika bruka za nas bosnjake muslimane. "SADA U BOJ ZA NAROD I SANDZAK MOJ"

Undercover 007
22-08-2009, 06:29
SubhanAllah
Koliko samo ima ljudi sa drvenim mozgovima nemogu da verujem.
39 godina imas i ti bi da proterujes nekoga i isao bi u boj protiv svojih komsija,rodjaka i brace zbog zukorlica ili zilkica.Dok je takvih poput tebe crno nam se pise!

iSelektor
22-08-2009, 19:15
SubhanAllah... i isao bi u boj protiv svojih komsija,rodjaka i brace zbog zukorlica ili zilkica.Dok je takvih poput tebe crno nam se pise!

Bas tako brate... boze svasta ... :obeseni:

Unicknnamed
23-08-2009, 21:52
SubhanAllah
Koliko samo ima ljudi sa drvenim mozgovima nemogu da verujem.
39 godina imas i ti bi da proterujes nekoga i isao bi u boj protiv svojih komsija,rodjaka i brace zbog zukorlica ili zilkica.Dok je takvih poput tebe crno nam se pise!

Ma ovi ovakvi su samo jaki na rijecima,sutra ne daj Boze da zapuca pobego bi u misinju rupu i bio miran ko jagnje :p
Sto je lako udarat po tastaturi Allahu dragi....

Tahirovce
23-08-2009, 23:59
:4_17_10: ova ti je za 10 ....