PDA

View Full Version : Hafiska dova za jos dva sandzacka hafiza


Tahirovce
18-08-2009, 08:25
Rijaset Islamske zajednice Srbije i Mešihat Islamske zajednice Sandžaka organizuju „Hafisku dovu" za još dvojicu sandžačkih hafiza Esada Mahmutovića i Ediba Pepića.
Na svečanosti koja će se u novopazarskoj hali sportova održati u srijedu 19. avgusta sa početkom u 13:30 sati, pored dvojice hafiza, Kur`an će učiti i hafizi iz Turske, Grčke, Makedonije i Kosova.
Kao posebni gosti učešće su najavili i glavni imam zagrebačke džamije i poznati izvođač ilahija hafiz Aziz Alili i Hamza Ražnatović MACBETH.
U okviru programa ilahije i kaside će izvesti i Hor Mešihata IZ-e Sandžaka.

Izvor: sandzaknews.com

Mehmed II Fatih
18-08-2009, 21:13
Samo treba napomenuti da se pod "Mesihatom IZ Sandzaka" ne misli na Mesihat IZ koji predvodi nas Muftija Muammer Zukorlic, vec se to odnosi na falsifikovani srpski sandzacki mesihat!

Toliko-zbog posetilaca ovog foruma,jer narod cesto pobrka lazni mesihat sa Pravim mesihatom IZ koja ne priznaje fatamorganu zvanu Srpski Rijaset!! Neko ce-daleko bilo-pomisliti da su zajedno organizovali dovu,daleko od toga!

Ako je istina da Esad M. zajedno sa Edibom P. ucestvuje na tom skupu-onda ce to biti interesantno a onima koji poznaju i razumiju islam i njegove discipline-smijesno,jer je Edib studirao u Siriji * na fakultetima koji su antivehhabijski raspolozeni, dok je nas Esad M. studirao tamo gde vehhabizam je zapravo javnopriznato i jedinovazece ucenje na fakultetima...interesantno je da srpski falsifikovani rijaset spaja potpuno dvije tradicije,potpuno dva razlicita razumijevanja islama, potpuno dva pogleda na svijet.....

Tahirovce
18-08-2009, 21:49
Alahati? a ti to kao znas? moram i ja "prelistat" dvije Islamske knjige i pocet da drzim dersove..
haj to na nekom drugom mestu, i poselami to drustvo tamo i ne sikiraj se za posetioce ovoga sajta, ima ko da brine o tome a i velika je to cifra nisi ti kvalifikovan za to ....

Recruit
18-08-2009, 23:03
Ljudi na onoj meni mrznoj stranici ispade kao da Esad uopste sada nece da bude na toj ceremoniji?
Ja ne znam sta je ovo,cas hoce cas nece.
Ne znam da se nije zastideo Hafiza Ediba Pepica...

Mehmed II Fatih
19-08-2009, 00:05
E ti znas kolko sam ja procito. Odlicno poznajem vehhabizam,strucno-imam ga u malom prstu.Al eto-
sad vidim kako je rijaset"sirokogrud"- ako treba spojice i dvije rqzlicite religije.....
Ma mene samo cudi sto Esad sa njima komunicira-on je mogo ko gospodin da bude hodza na pravoj strani,al sad prosao voz.......dzaba,upravo je to problem u vehhabizmu kao ogranicenom shatanju islama. Trebace jos vremena mnogima da vide da je Srpski Rijaset samo....fatamorgana....

Tahirovce
19-08-2009, 08:19
Covece kad imas toliko znanje u malom prstu nauci nas nesto, pa pogledaj Mitkove postove mozda nesto i naucis.. Ja u tvojim postovima vidim samo mrznju i nista korisno, ako si dosao sa tom namerom da su ti jedini postovi mrznja prema drugoj strani na pogresnom si mestu .....

Elvis-Eko
19-08-2009, 17:06
.Al eto-
sad vidim kako je rijaset"sirokogrud"- ako treba spojice i dvije rqzlicite religije.....
....


Mehmede, dobro si to primjetio. Samo jos da dodam nesto sto vjerovatno svi pametniji znaju. Taj fatamorgana kako ga nazivas primice svakog ko je protiv Zukorlica, bez obzira na nacin vjerovanja.
Sreca pa je u Sandzaku vise trezvenijih ljudi koji prepoznaju cemu vodi ovaj falsifikat od Rijaseta

Rarica
19-08-2009, 18:38
Rijaset Islamske zajednice Srbije i Mešihat Islamske zajednice Sandžaka organizuju „Hafisku dovu" za još dvojicu sandžačkih hafiza Esada Mahmutovića i Ediba Pepića.
Na svečanosti koja će se u novopazarskoj hali sportova održati u srijedu 19. avgusta sa početkom u 13:30 sati, pored dvojice hafiza, Kur`an će učiti i hafizi iz Turske, Grčke, Makedonije i Kosova.
Kao posebni gosti učešće su najavili i glavni imam zagrebačke džamije i poznati izvođač ilahija hafiz Aziz Alili i Hamza Ražnatović MACBETH.
U okviru programa ilahije i kaside će izvesti i Hor Mešihata IZ-e Sandžaka.

Izvor: sandzaknews.com


MasAllah!

Mehmed II Fatih
20-08-2009, 15:32
Ma svakom intelektualno zrelom covjeku koji ide u dzamiju i prati situaciju je jasno da momci koje nazivaju vehhabijama tj. tacnije studenti sa vehhabijsko-islamskih fakulteta pokusavaju da postave svojeg covjeka za imama Sultanije Velide Dzamije! Nek znaju i oni a i njihova braca iz rijaseta da je dzamiju pravila Sultanova majka, a ne Saudova Vladajuca Porodica!Kad ovo kazem ne mislim na sve te momke nego na studente iz tih zemalja!!!!


Oni na tome rade vec duze vrijeme-smestajuci se izmedju sukoba obje islamske zajednice i koristeci smutnju.Inace vehhabizam uspjeva samo u smutnji i neredu.Plodno tle je neobrazovanost ovog naroda -tako da je najbolji antibiotik protiv vehhabizma-citanje,pitanje i informisanje.Kad kazem citanje mislim na citanje zrelijih knjiga a ne nekakvih strahota koje dijele ovi movopeceni muslimani a u kojima namjerno bojkotuju hanefijski mezheb.Skoro je dijeljena knjiga pred dzamijom :Namaz u islamu-koja je zapravo namaz u vehhabizmu!kad kazem pitanje-mislim da se pita onaj koji je strucan za datu oblast a ne svako da se pravi sejh.

Uvjeravam vas da cim se situacija popravi i dodju pravi imami na pravo mjesto-to je definitivna smrt ne samo vehhabizmu nego i svakom obliku primitivizma!!!!

Muslimani moraju da shvate da je Jednistvo vece od svega sto bi se moglo ticati ljudi, ali pojedini "ucenjaci" svode svoje "bogosluzenje' na bradu,secenje pantalona 9koje uopste nema utemeljenja nego su ga oni bukvalno shvatili), mrznja prema tespihima, prema pametnim ljudima, prema islamskim naukama koje se ticu intelekta...itd. Zabranjuju glasanje -a to je bolesna nebuloza! I jos sao koliko nebuloza mozete cuti u vehhabizmu: Oni tvrde da Bog ima ruke i stopala i potkoljenice,a tu tvrdnju vade iz bukvalnog vjerovanja u tekst Kur'ana bez imalo razumijevanja!!!!!

Bez obzira koliko se oni maskirali u Poslanika .a.s. u izgledu,njihov um i srce i shvatanje boga i svijeta su daleko od islama......medjutim-nisu krivi ti momci,jedino su krivi oni koji ih truju tim "istinama"......Mrznja prema njima bi bila nepravda,musliman treba ne samo da ih kritikuje vec i da ih savjetuje.Koliko sam puta mnoge od njih pozivao da razmisle o svemu tome i o "vehhabizmu" ali oni su jednostavno u njemu nasli ne istinu,nego smiraj....

Tahirovce
20-08-2009, 16:47
Uvjeravam vas da cim se situacija popravi i dodju pravi imami na pravo mjesto-to je definitivna smrt ne samo vehhabizmu nego i svakom obliku primitivizma!!!!




E bravo ti ga za ovo, ja znam da ste vi pune mrznje prema svima koji ne misle kao vi i da bi rado sijali smrt da dovedete te kako ih ti nazva prave imame ali nema nista od toga, visoko su macku dzigerice. Savite se malo makar za ramazan nemoj da dizete tenzije i paniku kod naroda da ljudi ne bi isli na teravije i tako stvorili sebi materijal za ljaganje kako ljudi nece da klanjaju za imamima Rijaseta.
Opustite se malo, uzivajte u Ramazanu ...

A da promasena je tema ako ces da kritikujes tzv vehabije imas druge teme ...

Mehmed II Fatih
20-08-2009, 18:20
E bravo ti ga za ovo, ja znam da ste vi pune mrznje prema svima koji ne misle kao vi i da bi rado sijali smrt da dovedete te kako ih ti nazva prave imame ali nema nista od toga, visoko su macku dzigerice. Savite se malo makar za ramazan nemoj da dizete tenzije i paniku kod naroda da ljudi ne bi isli na teravije i tako stvorili sebi materijal za ljaganje kako ljudi nece da klanjaju za imamima Rijaseta.
Opustite se malo, uzivajte u Ramazanu ...

A da promasena je tema ako ces da kritikujes tzv vehabije imas druge teme ...


Prvo:daleko od toga da ja mrzim te momke, naprotiv..samo im treba,kao i ostalim muslimanima -osvescenja!
Drugo:Nisam promasio temu,jer se ovde govori o "Hifzu 2 hafiza"-a zapravo je to bila promocija ljudi koji su javno ili tajno za rijaset srpski- a jedan i drugi su apsolutno razlicite tradicije i shvatanje islama! Radi se o sudaru ehlusunneta i tog famoznog vehhabizma.Zato sam i govorio o tome shvatanju...Uostalom-ko ne vjeruje,neka pita Ediba Pepica (hafiza) sta on misli o shvatanju islama svojeg kolege Esada M. (hafiza). Mislim da bi vam poslije odgovora bilo jasno sve.....
Opet-ogradjujem se od toga da vrijedjam njih dvojicu,Edib je javno za rijaset srpski, a drugi hafiz se nije izjasnio (barem javno) o tome...

Tahirovce
20-08-2009, 20:16
Mozda ih ne mrzis ali im zavidis i to zesce, ali jbg sta se tu moze oni su Hafizi a ti lijeci komplekse po forumima, ko zna mozda ti i bude oskocna daska da kazes ono sto mislis i javno .... :zvizdanje::zvizdanje::zvizdanje:

Mehmed II Fatih
20-08-2009, 23:58
Ma jok , nemam razloga da budem ljubomoran, ni u pogledu znanja niti u pogledu hifza.Ja ne mrzim te ljude,niti imama priliku javno da o njima govorim jer nisam hodza.Ja prema njima ne osjecam zebnju, vec prema njihovom shvatanju vjere koje je daleko od tradicionalnog ehlusunneta.Taj ehlusunnet je gradjen 1400- a bukvalizam pokusava da ga srusi i da ga svede na minimum...
nek smo zdravo,hairli bilo....

ursuljanka
21-08-2009, 13:16
Savite se malo makar za ramazan
Opustite se malo, uzivajte u Ramazanu ...
...
...........

supergirl
24-08-2009, 23:49
Da Allah dz.s. nagradi nase hafize Insallah.




Ovo moze mnogo da pomogne svima nama... znate pricu o hafizima koji su spasili Sarajevo...

Tahirovce
24-08-2009, 23:59
hmm mozda, ali nece biti lose da cujemo jos jednom ...

supergirl
07-09-2009, 04:46
Helenejse!


Osecam se duznom da obavestim forumase da do ceremonije nije doslo!

STRANAC
07-09-2009, 10:26
Helenejse!


Osecam se duznom da obavestim forumase da do ceremonije nije doslo!

zbog radi zasto...???? :p:p:p:p

Crni Gruja
07-09-2009, 15:13
Ja Esada poznajem licno. I to je prije svega jedan vrijedan i dobar momak. Sad dal veruje ovako ili onako, to je njegova stvar. I on veruje, kao i sve "vehabije", u Allaha dz.s. bas kao i ovi drugi, koji bi da utru te vehabije. Ja im cestitam obojici, pa od kojeg god Rijaseta da su dobili priznanje. politiku ne treba mijesat ovde, kao i nigde drugo.

supergirl
07-09-2009, 17:31
zbog radi zasto...???? :p:p:p:p
Ne zna se tacan razlog..
Koliko sam ja uspela da shvatim sve je bila dezinformacija.

Unicknnamed
07-09-2009, 18:18
zbog radi zasto...???? :p:p:p:p

Zbog radi toga !!! ;)

STRANAC
07-09-2009, 18:41
Zbog radi toga !!! ;)

reče veliš šefe... :)

Tahirovce
07-09-2009, 18:42
Helenejse!


Osecam se duznom da obavestim forumase da do ceremonije nije doslo!

Hafiska dova (ceremonija) je odrzana, ali bez Esada ...

supergirl
07-09-2009, 22:51
Hafiska dova (ceremonija) je odrzana, ali bez Esada ...
E to sam i htela da kazem!

Recruit
08-09-2009, 10:09
Hafiska dova je odrzana bez Esada jer je jedan od njegovih rodjaka zvao Rijaset i trazio da Esada postave za glavnog imama u Sjenici i imama Velike dzamije kako bi se on pojavio.

A on prica kao da drzi hutbe zbog Allaha.