PDA

View Full Version : strasti u Novom Pazaru se nestisavaju


riki
14-09-2006, 21:25
Pucnjava u Novom Pazaru, bez žrtava



Nepoznata osoba ispalila je pretprošle noći u Novom Pazaru nekoliko hitaca u pravcu kuće Hidajeta Plojovića u ulici Save Kovačevića broj 30, saopštila je novopazarska policija. Incident se dogodio oko 3 sata i 40 minuta, a pucano je najverovatnije iz vozila u pokretu.



Oštećena su vrata lokala u prizemlju i polomljeno je vetrobransko staklo na vozilu pred kućom. Hidajet Plojović je član Sandžačke demokratske partije, rekla je novinarima njegova majka Sadija. Predsednik SDP Rasim Ljajić izjavio je da su u trenutku napada pored Plojovića u kući bili i njegova žena i troje dece, ali da niko nije povređen.



Mešihat Islamske zajednice Sandžaka osudio je juče ponašanje koalicije Lista za Sandžak - Sulejman Ugljanin i podržao poglavara te zajednice muftiju Zukorlića u svemu što čini u cilju odbrane zgrade Islamske ustanove i Islamske zajednice u celini.



Koalicija LZS je u utorak podnela krivičnu prijavu protiv muftije Zukorlića i dekana Fakulteta za islamske studije Mevludina Dudića zbog „lažnih optužbi na račun te koalicije“.

preuzeto iz BLICA

liliput
14-11-2006, 10:36
Nekoliko ljudi je povredjeno u eksploziji bombe bacene rano jutros u kucu aktiviste Stranke demokratske akcije (SDA) Mahmuta Hajrovica u Novom Pazaru...

:arrow: BACENA BOMBA U KUCU AKTIVISTE SDA U NOVOM PAZARU (http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?belong=&IDNews=167195)

cicupnide
14-11-2006, 15:50
bruka i sramota

Tahirovce
14-11-2006, 17:15
bas tako bruka i sramota...Prezivela je SDA Sloba,rezerviste,policiska matletiranja a da ne prezivi pretnje 2-3 narkomana.....

leyla-cg
14-11-2006, 18:46
bzvz:(

SEJO31-de
14-11-2006, 20:47
policija N.Pazara privela je dvadesetdevetogodisnjeg Fahrudina sa inicijalima prezimena cinimi se B.pod sumljom da je pocinioc ovog cina.Suljo sumlja na SDP...

SEJO31-de
14-11-2006, 20:48
To je objavila RTS........

liliput
14-11-2006, 21:28
sad ce ponovo pocet sa svadzom....nisu ni stajali...

SEJO31-de
14-11-2006, 21:36
Upravu si,nikad nisu ni prestajali...

liliput
14-11-2006, 22:57
Policija u Novom Pazaru saopštila je da je uhapsila Fahrudina G. [29] zbog osnovane sumnje da je jutros oko 3.30 sata bacio rucnu bombu na kucu porodice Hajrovic.

Lider Sandzacke demokratske partije Rasim Ljajić uputio je javni poziv lideru Stranke demokratske akcije Sulejmanu Ugljaninu i muftiji Islamske zajednice Sandzaka Muameru Zukorliću da se što pre sastanu i razgovaraju o prevazilazenju krize i mogućnostima za smirivanje političkih strasti u Novom Pazaru.

:arrow: UHAPSEN OSUMNJICENI ZA NAPAD NA PORODICU HAJROVIC (http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?belong=&IDNews=167195)

Crni Gruja
15-11-2006, 00:38
KONACNO!! Eto sta mora da se desi da bi liderima konacno doslo iz guzece u glavu. Pozdravljam to sto je Rasim pozvao da se sastanu, dace valjda Bog da dodju do nekog resenja, pa da posle zajedno krenu da RADE ZA DOBROBIT SANDZAKA!!

Tahirovce
15-11-2006, 17:36
Bilo bi pametno da dodje do kompromisa, alli jos pametnije da se prvo odkrije krivac i NALOGODAVAC........

liliput
16-11-2006, 00:42
NAZALOST - Propale inicijative za susret sandzackih politickih i verskih lidera posle novog bombaškog napada u Novom Pazaru



- Mešihat trazi zabranu rada Regionalne televizije



- Zumreta Hajrovic prebacena u Beograd







:arrow: Ljajic sa DS, Ugljanin sam na izbore (http://www.danas.co.yu/20061116/dogadjajdana1.html#0)

liliput
16-11-2006, 00:48
"Da je San*dzak mo*nar*hi*ja i da je go*spo*din Uglja*nin Luj 14, nje*gov na*log Bo*šnjackom na*ci*o*nal*nom ve*cu da po*zo*ve go*spo*du Ome*ra*gi*ca, Lja*ji*ca i muf*ti*ju san*dzac*kog imao bi smi*sla. A, po*što ni*je ta*ko, on*da se taj cin mo*ze pro*tu*ma*ci*ti kao oma*lo*va*za*va*nje svih dru*gih, da*ju*ci im za*dat*ke ko*je tre*ba za in*te*res "ne*pri*ko*sno*ve*nog" da iz*vr*še. Oci*to je da ni*je do*šlo vre*me ka*da ce go*spo*din Uglja*nin shva*ti*ti da se di*ja*log vo*di is*klju*ci*vo na rav*noj osno*vi, uz pu*no me*dju*sob*no uva*za*va*nje. Za di*ja*log ima hra*bro*sti sa*mo oni ko*ji ve*ru*ju u is*prav*nost ono*ga što ci*ne i ne bo*je se su*sre*ta sa oni*ma ko*ji dru*ga*ci*je mi*sle - ka*ze muf*ti*ja san*dzac*ki Mu*a*mer Zu*kor*lic, ko*ji je pre*kju*ce iz*ja*vio da bi "troj*nom sa*stan*ku" tre*ba*lo da pri*su*stvu*je i ne*ko iz vr*ha Vla*de Sr*bi*je.





San*dzak tra*zi mir (http://http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=96375&datum=2006-11-16)

SEJO31-de
16-11-2006, 01:07
Tim ljudima nije stalo do mira u Sandzaku,oni samo skupljaju politicke poene na zrtvama sirotinje.Ako im je potreban neki posrednik kako je Zukorlic zahtevao iz vlade Srbije onda......Sta covek da kaze....Zalosno,sramno....nemam rijeci.Tri coveka u interesu jednog naroda .I...Nema dogovora..Sutra.. Nova zrtva,nova optuzba,novi predlog i DOKAD MORA NEKO DA PLACA ZIVOTOM ZARAD SULUDE POLITIKE ..........

halilce
16-11-2006, 01:12
Iznenadio si me,burazeru!

Jesili to ti okrenuo,ĆURAK NAOPAKO!?

Znao sam,da ćeš odustati od Suljove politike,hahah!

SEJO31-de
16-11-2006, 01:19
Nikad necu odustat od Suljove politike,to je kritika Rasimove i muftine politike.Pokusat atenat na SAMO clana SDA............Sta je to?...Zlocin,izdaja i prodaja Vere.ZASTO???????

halilce
16-11-2006, 01:29
Ne opravdavam nasilje,bilo koje vrste!I ti to znaš!

Ali,nisi imao prilike da čuješ,svaki incident koji se desi nekom iz SDA,i prije nego je policija obavila uviđaj,prebacuju krivicu na SDP!



To je isto,kao u Sjenici ovo prije neki dan što se desilo,te kriva je droga,te rakija,pa babo i majka!Što su krivi oni,ako nisu dali sinu pare za rakiju,drogu!?Nisu ga oni nagovorili,već možda neko od društva sa kojim provode vrijeme!

Ko bre garantuje,da je taj u Pazaru potpuno čist,da nije nekog zeznuo!?Pa da je osveta u pitanju!Nije rekao Rasim,ili neko drugi,idi baci bombu tome i tome,što je taj i taj predsednik pododbora SDA za V mesnu zajednicu!Velika funkcija,da bi ga neko prstom pipnuo!

Crni Gruja
16-11-2006, 01:38
Nema veze zasto se ovo desilo, trebali bi ti ljudi da se sastanu da se makar dogovore da do toga ne dolazi vise. Narod ce, cim vidi da se ista radi sto je u njihovom interesu, i za jihovo dobro, okrenuti drugi list. To se makar ja nadam. Ali ovako su prepusteni sami sebi, slijepo veruju politickim liderima, koji se njih sete samo zza vrijeme predizborne kampanje. Zao mi jue sto se nisu sastali, i iskreno se nadam da ce se u skorije vrijeme pojaviti neki skroz deseti bosnjacki politicar koji ce ISTINSKI zastupati interese Sandzaklija, ne samo da im maze oci dok se ne dokopa beograda.

Tahirovce
16-11-2006, 15:49
Juce sam u N.Pazaru video muftiju, vozi se iskljucivo u vozilima BG tablica, a cuvaju ga kao izumirajuceg medveda u svom gradu, da je politicar ok ali muftija - sramota......

Elvis - KC
16-11-2006, 16:21
Moj Tahirovicu, ne cuvaju oni njega sto mu je zivot ugrozen , ne vjerujem

To ti je ona njihova poznata tafra

oksi
16-11-2006, 17:20
Dobro kaze Elvis to ti je Pazarska tafra.E daj boze pa da se ovi nazovi "lideri"prizovu pameti pa da pocnu radit za narod a ne za svoje fotelje i svoje interese.

leyla-cg
16-11-2006, 18:36
e svako radi za sebe

halilce
16-11-2006, 18:45
Samo mi nije jasno,kako pojedini ljudi ne vide šta rade ti lideri!

Ja jesam za SDP,ali ipak vidim stvari koje nevaljaju na obe strane!

Pojedincima da doneseš "ljiderovo" smeće,mirisalo bi im ko đul bašta!

liliput
16-11-2006, 23:14
evo ovaj clanak sam nasao u listu "Danas".stvarno su dobro "nacrtali" stanje u novom pazaru i sandzaku..



-Vlada se Novog Pazara i Sandzaka seti samo kad joj zatreba vecina u parlamentu. Pri tome na tako bezocan nacin "guraju" i menjaju svoje favorite medju bosnjackim politicarima, da tamosnjem stanovnistvu presedne svaki evro i metar puta koji im Beograd velikodusno "pokloni".

Kao i uvek, resenje ne mora da bude komplikovano. Najpre tri sandzacka lidera, Sulejman Ugljanin, Rasim Ljajic i muftija Muamer Zukorlić, moraju da sednu, razgovaraju i "zakopaju ratne sekire", bez pompe i reflektora. Beograd onda mora da izvrsi ocekivane promene u lokalnom pravosudju i policiji. Drzava u Novom Pazaru odavno ne funkcionise, u sta su se uverili i pojedini ministri pri ranijim posetama gradu. Sve to treba usiniti pre 21. januara, jer u suprotnom, ako padne jos koja glava, situacija moze potpuno da izmakne kontroli. Dzabe onda poslaniska i ministarska mesta.





:arrow: Novopazarski obracuni (http://www.danas.co.yu/20061117/dijalog1.html#0)

Lakota |ljiv|
17-11-2006, 07:39
nikad se nece smirit dok god se ne vrati to sve na "jednu vrstu muslimana" onih od prije 20 godina, a sada ovde imate muslimane(bosnjake) ( SDA,SDP,MUFTIJINE,VEHABIJE i NORMALNI MUSLIMANI)... ja zivim ovde u np i vidi se,oseca se to ljudi.... pocinjemo izmedju sebe da se svadjamo i mrzimo punimo crne hronike.... neznam jel to zelja ovih ljudi ovde da se za bilo koju cenu nadju u medijima makar i ovako kako nas sada predstavljaju.....

iSelektor
17-11-2006, 13:01
to je to brate, nema vise niko normalan, jebala ih politika takva, kad vec moram javno da se izrazavam. Nemaju sta drugo da rade nego da se bave politikom

pozzz 8)

halilce
17-11-2006, 13:07
E,Tahiroviću,ova tvoja riješ,je ko iz ćitaba!haha

Ali za temu sex sa one dve,a ne u politici sa ova tri!hahahaha

Mislim na lidere!

pozz

iSelektor
17-11-2006, 13:23
hahahahahaha za sex uvek... ali bez politicara 8)

Elvis - KC
17-11-2006, 15:11
Da mi je samo znat odkuda su dosli ti Vehabije , kako ih zovu. Ja nisam bio dugo u Sjenici i Bosni ali kad sam bio dole pre 2 godine bas sam se iznenadio. Ne mogu vise da poznam te ljude, cak sam cuo i da ih neko placa, sad neznam kolko je to tacno, nije ni bitno. Voleo bih da znam odakle oni poticu, kako su dosli na te prostore ? Iskreno , nikad nisam cuo za tu vrstu Islama. Zar nije to jos jedna podjela Islama, zar nije to necija zelja da se unese nemir medju muslimanima u Evropi. A sto se tice ovih politicara, da kazem samo da nisu oni nista krivi. Kriv je taj narod koji ih bira i ne vidi tolike godine da isti ti politicari niti zele a niti umiju da urade nesto za dobrobit tog naroda. Dobro su rekli u onom clanku gore , sjete se samo pred izbore da nesto malo kao urade. Nije mi samo jasno, zar je taj nas narod dole toliko slijep ili dole uopste i ne postoji neko "stvarno pametan "

oksi
17-11-2006, 17:08
ma tacno je ono sto je napisano u listu "Danas".vlasti u Srbiji se sete Sandzaka samo pred izbore kad im trebaju glasovu Bosnjaka za svoje interese,a i politicari u Sandzaku pokusavaju da preko toga dobiju neku "foteljicu" u Beogradu,a narod neka pati i nek se zavadja sve vise."Stvarno" pametnih ljudi ima u Sandzaku moj Elvise ali ti ljudi ne mogu da dodju do izrazaja od ovih" nazovi" pametnih.Daj Boze da se sve zavrsi dobro.

liliput
17-11-2006, 21:45
Vanredna sednica IO Bosnjackog nacionalnog vijeca, koja je trebalo da bude odrzana juce, odlozena je, a kako je saopstila Informativna sluzba BNV razlog je odbijanje predsednika SDP Rasima Ljajica i sandzackog muftije Muamera Zukorlica da prisustvuju sednici. Posle poslednjeg bombaskog napada u Novom Pazaru, sazivanje vanredne sednice IO BNV inicirao je predsednik BNV i opstine Novi Pazar Sulejman Ugljanin. O aktuelnoj situaciji u Novom Pazaru trebalo je da razgovaraju predstavnici bosnjackih partija zastupljenih u novopazarskom opstinskom parlamentu, predstavnici nacionalnih institucija i udruženja u Sandzaku, a pozvani su i Bajram Omeragic, predsedavajuci koalicije Lista za Sandzak, Rasim Ljajic, predsednik SDP i i predsednik Mesihata IZ Sandzaka i sandzacki muftija Muamer Zukorlic.









:arrow: Odlozena vanredna sednica IO Bosnjackog nacionalnog veca-Opet krivi sandzacki muftija i Ljajic (http://www.danas.co.yu/20061118/dogadjajdana1.html#3)

SEJO31-de
28-01-2007, 21:40
Novi Pazar -- Rano jutros u jednoj kući u Dositejevoj ulici u Novom Pazaru dogodila se snažna eksplozija. Dvoje povređenih.





Novi Pazar





Specijalizovane ekipe MUP-a Srbije izvršile su uviđaj. Politički lideri u Sandžaku odbacuju mogućnost da je eksplozija politički motivisana.



Kako iz Novog Pazara za B92 javlja Amela Bajrović, uviđaj je sproveden na zahtev istražnog sudije Okružnog suda Ćamila Hubića. U kući Ragiba Mehmedovića u trenutku eksplozije bilo je devet članova porodice, ali u snažnoj eksploziji, koja je uništila prednji deo kuće, povređeni su njegova snaja i unuk.



Prozorska stakla na susednim kućama su popucala, a oštećen je i jedan automobil koji je bio parkiran ispred kuće Mehmedovića.

Undercover 007
24-02-2007, 19:44
Treba ta sljam pobiti od sulja,ljaica pa do zukorlica sve je to banda koja upropasti nas narod.

sejdzo
25-02-2007, 11:35
Najgore sto ce to iz pazara da se prosledi ka nama......cudni su puti gospodnji!!!!!!!!tamo se zesce igra counter strike!!!

sejdzo
25-02-2007, 11:36
a ovaj sa galata saraj!!!!RED STAR BRATE!!!!!!!!!