PDA

View Full Version : Funky G


FolkoTeka.com teme
22-06-2009, 14:51
http://img2.pict.com/10/41/1f/6721d91fc966a0596549465e38/GE8H7/lc4757626643fe7bf86e547my5.jpg

Ime: Anabela Funky G

Nadimak: Anja

Datum rodjenja: 26.01.1975.

Mesto rodjenja: Gorazde

Visina: 172 cm

Horoskopski znak: vodolija

Boja kose: smedja

Boja ociju: braon

Omiljeni film: Titanik

Omiljena pevacica: Jennifer Lopez

Omiljeno jelo: kineska hrana

Omiljeno pice: ice tea

Hobi: knjiga, film

Lepša polovina grupe Funky G i bračnog para Đogani priznaje da nosi traumu od razvoda roditelja, govori o bolu kada je izgubila blizance i zašto je mužu oprostila prevaru. U trećoj godini roditelji su se razveli. Ostala je sa ocem. Zbog škole se u 13. iz Goražda preselila u Sarajevo, a u 16. je otišla da živi kod dečka u švajcarskoj. Otišao je u posetu u Bosnu i bio među prvim žrtvama rata. Nema kontakta ni sa jednim od roditelja i odlučuje da se uputi u Beograd gde radi kao sekretarica i kafe kuvarica. Majka uspeva da prebegne u švedsku. Povlači je sa sobom. Prvi put videla je Gagija, okruženog devojkama, na jednom putovanju brodom. Drugi put ugledala ga je na televiziji. Reklamirao je plesnu školu. Rešila je da je popularni instruktor poduči plesnoj veštini. Anabela Gagija upoznaje u 17. godini, a u 20. uzima njegovo prezime Đogani. Imaju dve ćerke i čine grupu Funky G. Razgovor sa Anabelom zakazan je s Gagijem, koji je jedno vreme i prisustvovao intervjuu. Ipak, za Press Anabela otkriva da joj je muž priznao prevaru i navodi razloge zašto mu je oprostila.
Svojevremeno si želela da se povučeš sa scene. Jesi li se pokajala što to nisi učinila?
- Nisam, bilo bi mi teško da je neka druga zauzela moje mesto i promenila ono što sam godinama gradila.
Zašto si uopšte htela da se povučeš?
- Žuta minuta! Sve je bilo predodređeno poslu, kao majka i supruga, nisam imala kontrolu nad životom. Prijatelji su mi rekli: „Razmisli, ne donosi odluku na prečac. To si ti, šta ćeš drugo da radiš."
Zar te nije Gagi nagovorio da se vratiš?
- Rekao je: „OK, ako imaš potrebu da se povučeš, ja sam uz tebe. Ali, ja to ne želim. Ipak smo od početka zajedno, imamo zajedničke interese, pitanje je da li ću imati dovoljno dobru zamenu." (Gagi: Teško je naći devojku koja neće u jednom trenutku reći: „E, odoh ja da započnem solo karijeru." Iz tog razloga odlučio sam da se ona vrati jer to je nama jedini hleb. Bukvalno!).
U tom periodu zatrudnela si i izgubila blizance. Da li se to desilo posle odluke da se vratiš?
- Desilo se kada je trebalo da odlučim da li da se povučem. Od početka sam imala rizičnu trudnoću. Stres i neuredan život učinili su svoje. Prvo sam izgubila jednu bebu, a dan posle saznanja da mi je i drugi plod umro morala sam da odradim unapred zakazan koncert u Sarajevu. Samo ja znam kako sam se osećala dok sam pevala s mrtvim bebama u stomaku.
Zašto nisi otkazala nastup?
- Išli smo logikom: imamo pozive, radiću dok on ne nađe zamenu. Da se ne lažemo, nisam u prilici da kažem neću da radim. Da smo otkazali nastup bio bi smak sveta, naslovi da smo neprofesionalci itd.
Smatraš li da si se žrtvovala povratkom u grupu?
- Prošao me je taj osećaj da sam nečiji pion, da sam čovek bez svog života.
Čiji si bila pion?
- Malo je prostora gde možemo da se promovišemo. Onda daj šta daš, grabiš svaku ponudu, gde god možeš da se pojaviš, pojavi se. Tako malo vremena ostane za decu, prijatelje i muža. E, to me nervira, ubija.
U to vreme pisano je da te je Gagi prevario?
- Odrastali smo zajedno, prošli smo sve faze, i dobre i loše. Mi smo tek sad zreli ljudi, imamo neke svoje stavove, kriterijume. O prevari sam govorila hipotetički. (Gagi: Koliko znam ona nije priznala da je bilo prevare, to je iz konteksta izvučeno.)
Evo, ja pitam da li je priznao da te je prevario?
- Jeste. Počela si da vičeš, pakuješ kofere ili...?
- Velika je razlika između avanture i paralelne veze. Videla sam u njemu da mu je stalo do mene.
Kako si videla?
- Nije to priča, kao on mi rekao „volim te" i ja pala. To se oseti. Nikada nisam bila ponižena, zapostavljena.
Da li si slutila da te vara?
- Jesam. On je redovno odlazio u noćni provod. Osećaj da možda ima nekoga javljao se u trenucima kada se razilazimo, kada ne živimo život zajedno, nego smo samo pod istim krovom.
Kada si rešila da ispitaš tačnost slutnji?
- Dušebrižnici su mi javili. Neko kome je on možda verovao. Pitala sam ga je l' tačno. Rekao je: „Jeste, na tebi je da odlučiš šta ćeš." Izašla sam iz kuće, posle dva sata vratila se i rekla „idemo dalje".
O čemu si razmišljala ta dva sata?
- Imamo dobar brak, volimo se, razumemo i to su bili razlozi da se borimo za našu ljubav. Nijednom nisam osetila da sam pogrešila, niti sam ikada više njemu to prebacila. Tužna sam bila dok sam slutila, a nisam pričala s njim o tome.
Plašila si se da će se potvrditi tvoje sumnje?
- Dva meseca sam ćutala i trpela, nisam znala kako će da odreaguje. Pretpostavljala sam da će reći: „Ma, neeee to nije istina." Priznanjem je veliki plus dobio kod mene. Treba poštovati ljude koji imaju snage da priznaju grešku. Možda neke stvari, kao žena, nisam dovoljno dobro odradila, pa je on došao u tu situaciju.
Hoćeš da kažeš da si ti kriva što te prevario?
- Dozvoljavala sam da mi je sve preče od supruga. Nismo se viđali. Dok obavim sve što je potrebno za posao: saloni, frizure, garderoba, snimanja, nije bilo vremena za nas. (Gagi: Nismo se dovoljno posvetili jedno drugom. Mi smo u braku... Koliko smo u braku?) - Tri u vezi i 13 u braku. (Gagi: Treba se nositi s ovim stresnim poslom, gde dolazi do iskušenja i za mene i za nju. Kad se to desi, znači da postoji uzrok zašto je to tako. Ona je objasnila razloge.)
Pošto si ti preko dana završavala poslovne obaveze, da on nije išao u noćne provode, imali biste vremena da budete zajedno.
- Zašto ne bi izlazio? Nismo radili male stvari koje održavaju brak, jutarnja kafa, zajednički ručak, odlazak u šoping... (Gagi: Ima ljudi koji izlaze, ali im se to ne desi. Ljudi misle da zarađujemo dosta para, a ne znaju šta je pozadina. Za album moraš da pozajmiš 30.000 evra i to da vratiš. I to je stres!) Jesi li ti bila u prilici da njega prevariš? - Dešavalo se da me muškarac fizički privuče, ali ne i da prevarim muža. Pogotovu što sam u braku i volim ga. (Gagi je posle ovog pitanja otišao po mlađu ćerku Ninu u obdanište). Da li na takav stav prema prevari uticaj ima razvod tvojih roditelja? - Oni su se razveli na civilizovan način. Nisam videla da se svađaju, tuku. Ali, imam nekih trauma od razvoda. Bitno mi je da je porodica na okupu.
Po svaku cenu?
- Ne bih zbog dece ostala u braku, ali one su mi jedan od razloga zašto treba da se borim. Kada bih videla da nema rezultata odustala bih, ali nisam došla u situaciju da nemam za šta da se borim.
Postoji li razlog zbog kojeg bi podnela zahtev za razvod?
- Ne postoji. Čak i kada bi digao ruku na tebe? - U tom slučaju, da.
Plašiš li se razvoda, da ostaneš sama?
- Ne, ali imam poremećaj pripadnosti. Iako mi ničim nisu pokazali, kad bih otišla kod majke, koja se preudala, ili kod oca, koji se kasnije oženio, osećala sam se kao višak.
Na početku karijere govorila si da si nesigurna, iskompleksirana... Zašto, kada si rekla da je Gagi frajer br. 1, a pripao je tebi?
- Nisam bila iskompleksirana zbog fizičkog izgleda, ali nisam neko ko navaljuje na muškarce, ko zavodi. Njega je privuklo baš to što sam bila drugačija. Da li ti je samopouzdanje bilo poljuljano kada ti je priznao prevaru? - Ne mogu da kažem da nije.
Da li su ti u vraćanju samopouzdanja pomogle injekcije kojima si, kako mediji pišu, ispeglala podočnjake?
- To je mezoterapija, malo agresivniji kozmetički tretman. Preventiva, jer koristim mnogo šminke, pušim i volim da brinem o sebi. Da li bi tako brinula da se ne baviš pevanjem? - Moja mama u 53. godini ima fenomenalno lice. Od nje sam nasledila taj odnos - da brinem o svom telu.


Više o temi... (http://www.f-ton.org/forum/imena-na-estradi/6284-funky-g.html)