PDA

View Full Version : Samsung S8300


STRANAC
20-06-2009, 23:12
http://img132.imageshack.us/img132/9643/samsungs8300.jpghttp://img19.imageshack.us/img19/8298/samsungultratouchs83002.jpg

treba mi pomoc u vezi sa ovim telefonom...
naime,on radi na WindowsMobile O.S.
i treba mi navigacija za njega...
ja znam kako se radi sa Symbian,ali sa WM nisam se do sad susretao...
dobro dosle su sve informacije,linkovi ka istim ili bilo sta...
zahvaljujem se unapred...

Tahirovce
20-06-2009, 23:17
kad kupujes televizor gledaj samsung , a telefon samo Nokia :) ...

STRANAC
20-06-2009, 23:26
kad kupujes televizor gledaj samsung , a telefon samo Nokia :) ...
definitivno si u pravu,imam i NOKIA,
ali ovaj samsung je 10 koraka ipsred nokije...
ma,zuri mi se,mislio sam to da instaliram sutra,posle nemam vremena...

Tahirovce
20-06-2009, 23:28
Posto zuris zavi ga u 50 e i ostavi pred vrata mozda te neko kutarise muke ...

STRANAC
20-06-2009, 23:43
Posto zuris zavi ga u 50 e i ostavi pred vrata mozda te neko kutarise muke ...
:smeh2::smeh2::smeh2:
ono,jeste da zurim ali ne bas toliko...
ma bezi,ti si neozbiljan,sad ce Zlaja docī... :biggrin:

STRANAC
21-06-2009, 00:20
Reško,konacno sma nasoa temu,a znam da sam je ja i otvorio,
pa bih te zamolio,zbog preglednosti foruma,da ovu temnu prebacis ovde

http://www.sjenica.com/forum/ovo-i-ono/647-telefon-pomoc-i-problemi.html

nadam se da ti nije tesko...

Tahirovce
21-06-2009, 00:21
Nemogu da tu da je prebacim, neka je ovako ne smeta ...

adnan
21-06-2009, 21:59
Ensare trenutno po meni najbolji navigacioni program za Windows mobile je iGO8. Karte se azuriraju svaka dva meseca. Za nase podrucje je bolja verzija 8.3 (Tele Atlas karte), verzija 8.0 su Navteq karte.

Link (http://forum.ppcwarez.org/viewforum.php?f=241&sid=c11acec30793b3d90a6da95825d51a76)

Nadam se da ces stici da instaliras.

adnan
21-06-2009, 22:04
Zaboravih, ovde mozes da nadjes najsvezije karte: Link (http://www.filefactory.com/f/a6fc0bef967e8ddb/)

Za Istocnu evropu skidaj 3TM karte a za Zapadnu 3TA. (Za iGO 8.3.*)

STRANAC
22-06-2009, 00:12
hvala Atko,probacu sutra da vidim kako stoj estvari sa ovom tematikom....

iSelektor
22-06-2009, 04:35
kad kupujes televizor gledaj samsung , a telefon samo Nokia :) ...

definitivno si u pravu,imam i NOKIA,
ali ovaj samsung je 10 koraka ipsred nokije...
ma,zuri mi se,mislio sam to da instaliram sutra,posle nemam vremena...


Resko fakat zivis jos na pocetku ovog veka... vremena se mijenjaju...
Nokia zadnjih godina nijednu novinu nije uvela u svoj projekat, jer je vladala svijetom i mislila nema potrebe da nesto tako radimo...

Pa je Nokia sa 80% pokrivenoscu telefonima u svijetu, pocela rapidno da pada kada su izbili... blackberry, iphone, g1...

I svi drugi su krenuli nizbrdo, kada je iphone tj firma apple uz iphone otvorila svoj app store... jbg to je nesto sto ako nemate iphone, nece znati sta je i kako radi...

Ali pogledajte danas vesti... svaki proizvodjac mobilnih telefona zuri da otvori svoj app store...
to je shop, gde korisnici prodaju ili nude besplatno programe za vase mobilne telefone... koji je postao totalni hit...

e tu su se svi uspavali pa i veliki google...
sad svi klackaju za njima...

Znam da ima dosta protivnika iphone iz prostog razloga, sto su ga uzeli u prodavnicu u ruku, videli 3 aplikacije i ono kao nista zanimljivo...
(ili ga kupi neki nas brdjanin, samo da bi ga imao, a ne zna 90% stvari u njemu sta je, ali eto on ima iphone. a da ga pitas za vrstu wirelessa, ili 3G opciju i slicno, ako bude znao sta je, ja cu da prste svoje dam.)
ali kad su se povezali na appstore pa videli sta ima u ponudi, pa instalirali...

Necu da vam pricam bajke, ali dok ne uzmes par dana iphone u ruke i probas neke aplikacije, neces znati o cemu pricam...

nokia godinama fura isti meni, nikakva novina... pola programa radi, pola ne... te obrati pranju na verziju 3 software, te na verziju 4 pa na verziju 5 i milion nekih stvari... e to je minus nokiji... i svima drugima... drugi i nemaju toliko mogucnosti za instaliranjem nekih programa... sem ti symbiani.... silnih verzija, gde ne znas vise sta je sta...

a za samsung necu ni da pricam sa tobom resko... ja ne znam otkud ti to za samsung?
monitori da, dosta su jaki u tome, ali televizori????

no sve je stvar vidjanja

Pozzzzz

adnan
22-06-2009, 10:17
Ja sam 1992 kada sam dosao u Svedsku kupio pribor za pecanje i izmedju ostalog gumene cizme marke Nokia. Sto jes jes, cizme su za jebalo vek, jos nijednom mi nisu ulile i dan danas ih imam.

Onda sam kupio jednog starog Volva i uz njega su dosle i zimske gume. Pogodite koje marke? Nokia Hakkapeliita naravno. I one su bile za jebalo vek, dobra sara, dobri ekseri, cijelu zimu nidje nisu proslajfovale.

Pocetkom 93 postase mobilni telefoni popularni. Doduse vise su izgledali kao poveca torba sa slusalicom odozgo ali ipak su bili mobilni. cijena 3000 DEM (to je kao 3000 eura sada). Rekoh hajde da opet kupim marku Nokia kad su dobre cizme i gume, telefoni mora da su strast bozja. Ali cvrc, u prodavnici kazu nema Nokia telefone, oni prave gumene cizme a ne telefone, veli prodavac.

Te ja kupih Ericsson Hotline, najbolji, najlaksi i sa najboljim dometom u to vrijeme. Od tada mi je lijevo rame nize od desnog. :)

http://onodigtorerande.blogg.se/images/ericsson_hotline450combi_1186734850.jpg

adnan
22-06-2009, 11:02
Nemam iskustva sa iPhone ali koristim PDA sa Windows Mobile jos od 2003. Tada sam bacio papirni rokovnik i sve sastanke i ostalo planiram u Outlooku i PDA. Naravno sinhronizuju se automatski cim se desi neka promena.

Prvi PDA mi je bio Qtek 2020i, zatim sam imao Mio A701 sa ugradjenim GPS, a sada imam HTC, neznam kako se zove model.

Za Windows Mobile ima koliko hoces aplikacija, pocevsi od igara pa do vise ozbiljnih programa. Ja koristim PDA ili SmartPhone da telefoniram, planiram sastanke, kao podsetnik, citam i saljem email i kao GPS navigator. Ponekad se ukljucim i na internet ali zbog velicine ekrana to radim samo kad moram.

Pored standardnih programa kao Word i Excell uz PDA je dosla i igra Age of Empires, zatim neki program za racunanje kalorija ko hoce da smrsa i jos nekoliko za mene bezkorisnih programa. Na primer sliku direktno salje na tvoj blog ili video na Youtube.

Zatim ima neki Foot Print, gde sa slikom cuva i GPS koordinate kao i vreme i datum i stavlja ih na kartu gde prikazuje nesto kao ilustrovani putopis. Ali ja nista od toga ne koristim.

Sad sam nabavio i program za nauticku navigaciju sa nautickim kartama i koristim ga na camcu.

Tahirovce
22-06-2009, 16:45
:smeh2: :smeh2: :smeh2: sve je to lijepo ali ja volim nokiu, a kad volim volim do jaja :) ...

iSelektor
22-06-2009, 17:48
Ja sam 1992 kada sam dosao u Svedsku kupio pribor za pecanje i izmedju ostalog gumene cizme marke Nokia. Sto jes jes, cizme su za jebalo vek, jos nijednom mi nisu ulile i dan danas ih imam.

Onda sam kupio jednog starog Volva i uz njega su dosle i zimske gume. Pogodite koje marke? Nokia Hakkapeliita naravno. I one su bile za jebalo vek, dobra sara, dobri ekseri, cijelu zimu nidje nisu proslajfovale.

Pocetkom 93 postase mobilni telefoni popularni. Doduse vise su izgledali kao poveca torba sa slusalicom odozgo ali ipak su bili mobilni. cijena 3000 DEM (to je kao 3000 eura sada). Rekoh hajde da opet kupim marku Nokia kad su dobre cizme i gume, telefoni mora da su strast bozja. Ali cvrc, u prodavnici kazu nema Nokia telefone, oni prave gumene cizme a ne telefone, veli prodavac.

Te ja kupih Ericsson Hotline, najbolji, najlaksi i sa najboljim dometom u to vrijeme. Od tada mi je lijevo rame nize od desnog. :)

http://onodigtorerande.blogg.se/images/ericsson_hotline450combi_1186734850.jpg

Hahahahaha
Da ja se secam mog prvog "mobilnog" telefona koje smo ja i burazer kao hteli da budemo face i kupili 1992 godine.

Bas ovako nesto... ali tada se to nije zvalo HANDY, vec "porty" za portable, ali kao nesto malo... dobro se secam toga, platio sam ga polovnog 1500 maraka... a mesecna pretplata mi je bila 79.90 maraka...

PDA i Windows mobile je u sustini super stvar, ali kad su oni poceli isto relativno kasno... Microsoft je prespavao sve moguce startove sem WINDOWS-a naravno...
Ali mislim da ne pricamo o istoj stvari... Win Mobile je sasvim nesto drugo u odnosu na neki app store...

Ali vidim da sam zaboravio Stranca u svoj mojoj prici...
Napisi mi molim te koja ti je Win Mobile verzija... i koji ti je symbian u pitanju da bi mogli da radimo...

A sajt mnogo jak sto se tice symbiana i Windows Mobile je: www.ipmart-forum.com

Tu se regaj i imas milion aplikacija!

Poozzzzzz