PDA

View Full Version : napad izraela na liban


liliput
26-07-2006, 20:00
znam da ova tema nema veze sa sjenicom.ali bi voleo da znam sta mislite o napadima izraelskih vojnika na liban.koje u pravu i dali ce se taj rat prosiriti na susedne zemlje?????



http://fromisraeltolebanon.info/

halilce
26-07-2006, 20:16
Evo,da pokušamo da budemo neutralni..

Izrael,od svog nastanka(a čini mi se to ja1948)vodi ratove za proširenje svoje teritorije,uz prećutnu saglasnost USA.Do skora je ugnjetavao Palestince,nekih 40.g.,ratovao sa skoro svim arapskim zemljama u okruzenju.Nie gledam mnogo vesti,ali,čini mi se da regularna vojska Libana ne pruza nikakav otpor.Šta čekaju i oni i međunarodna zajednica,arapska liga?Mislim da se rat neće preneti na okolne zemlje,i smatram da Izrael ne smije udariti na Siriju!

Pozdrav liliputu!

STRANAC
26-07-2006, 20:39
na ovom forumu mnoge teme nisu vezane za sjenicka desavanja,pa se o njima diskutovalo tako da i ova tema,i ako je skoro pa celom svetu nejasna,moze da se nadje ovde,bar ja tako mislim,i da se malo poprica o njoj...

elem...

negde sam vec,govoreci o nemackoj,pomenuo njihovog firera koji je imao i dobrih ideja,a jedna,po mom misljenju,je i ta sto je hteo da tu jevrejsku gamlu sasece u korenu,i tako bi,sada se to pokazuje,sigurno zaustavio niz krvoprolica koju su uradjena od drugog s.r. pa na ovamo...

podrzani od strane amerike,kao pobednika drugog s.r. usli su na teritoriju koja im nikad nije pripadala,potpuno unistili vecinu islamskih svetih objekata,dezavuisali jedan ceo narod i kulturu,i godinama rade strahovite zlocine o kojima se ne sme nista i nigde progovoriti...

sve je to americka skola,koja ih je i stvorila,sto kaze iranski predsednik Mahmut Ahmadinedzad,JEVREJI I HOLOKAUST SU MIT KOJI JE STVORILA AMERIKA I NEKA IH ONA UZME NA SVOJU TERITORIJU JER TU GDE SAD JESU NIKAD PRE NISU BILI....

ipak oni su ih tu naselili,pomogli ih po svim mogucim aspektima,i napravili od sacice invalida,jednu od sest najmocnijih sila po atomskom naoruzanju...

oni godinama ubijaju i zatvaraju i progone palestince,njihove zene starce i decu....

zatvaraju ih po raznim kazamatima a mnogima se tu gubi svaki trag...

ipak,oni mogu da urade sta hoce jer imaju podrsku najjace i najvece sile na zemlji tj.amerike...

sa druge strane,oni jadnici nista osim srca nemaju...

oblozi se sa par kila dinamita i ako prodje u jevrejski deo raznese neki lokal ubije nekoliko uglavnom ne militarizovanih osoba a onda ovi zadju i za jednog judu ubiju hiljadu muhamedana...

tako je i ovaj put sve pocelo otmicom jednog vojnika i eto sta su dobili...

kazem,srce imaju ali pameti ne...

nemaju naoruzanje,srce me zaboli kad vidim kako kamenjem gadjaju do zuba naoruzane komandose jevrejske...

ali dzaba njima niko ne sme da pomogne...

jedini koji se okurazio i ko,po mom misljenju, predstavlja neki shtih u svoj toj igri je taj iran i njegov predsednik koji ipak,uz sve pretnje amerike ne odustaje od nuklearnog naoruzanja,i to bi,po mom misljenju,bio jedini spas za islamski narod u tom delu sveta...

sto se tice eskalacije na druge delove,cisto sumnjam,jer iran nije jos jak da sam uradi nesto a ostali arapski svet se odavno,iz cudnih i nepoznatih razloga,stavio pod shapu amerike i cuti i posmatra to zlo koje se desava na njihovom pragu...

sve u svemu zalosno...

STRANAC
26-07-2006, 20:48
voleo bih da se BORICHI konacno vrati,i da svoj sud po ovoj temi

liliput
26-07-2006, 21:15
jos nesto mora da se zna da su na svijetu najbogatiji ljudi jevreji i zbog toga su mocni.amerikanci ih zbog toga cuvaju.a ja mislim da je ovo samo izazov za iran kako bi se on umesao u sve to i na kraju bi amerika napala njih.sledeci korak je iran,sirija i na kraju turska.!!!!

joku
27-07-2006, 00:00
Zalosna je reakcija ostatka svijeta(nemuslimana) na ovu, jos jednu u nizu agresiju jevreja nad muslimanima.Osim jalovih saopstenja,ne cine nista drugo da bi zaustavili ovo zlo.Kao i do sada, njima ne znaci nista sto ginu muslimanske zene i djeca!



Sto se tice Libana,to je drzava od tri miliona stanovnika koja je tako reci tek izasla iz dugogodisnjeg gradjanskog rata.U Libanu zivi veliki procenat hriscana,od kojih su najznacajniji maroniti,Grko- katolici i Grko-ortodoksi.Ni muslimani nisu homogeni jer sunija i sija ima skoro podjednako.Zbog ovakve strukture stanovnistva,imali su problema da oforme vlast.Tako da je sada predsednik drzave Maronit,predsednik vlade musliman i general armije grko-ortodoks.Mozda i to objasnjava zasto je Libanska armija po strani.Mada sam procitao izjavu generala armije koji kaze da do sada nisu reagovali jer nemaju naoruzanje da se brane od napada iz vazduha ali ako izraelska pesadija udje u Liban da ce se braniti i boriti do poslednjeg!



Ohrabruje danasnja izjava Saudijske Arabije da nece vise tolerisati napade Izraela na Liban,kao i Sirije da ako Izraelska vojska bude na njihovim granicama da ce se braniti.

Jos bih se osvrnuo na sramnu sutnju Turske,mada to mene ne iznenadjuje kada se zna da je Turska pored Amerike najbolji prijatelj jevreja.Ne smemo zaboraviti da je Turska pred agresiju Amerike na Irak, trazila deset milijardi dolara da bi dozvolia da americki avioni polecu sa turske teritorije.Pa oni trguju ljudskim zivotima!

liliput
27-07-2006, 00:17
to si u pravu trenutna vlada turske mnogo pomaze americi ali se stanovnistvo pocelo bunit.Ali ni arapske zemlje nista nece uraditi i oni zavise od amerike.toliko su ubijali palestince pa nista nisu uradili jedino se iran bori za prava palestinaca i libanaca.ali i oni sami ne mogu nista

STRANAC
27-07-2006, 16:44
iskrenog sam misljenja da su turci otpad islama i godinama,jos od prve pomoci americi u agresiji na irak 92,gadi mi se sve sto je u vezi sa turskom i sama rec turska mi je toliko odvratna da nema reci i nacina kojim bih to objasnijo...

a kad ih cujes ili tu muslimani ili ih nema nigde...

nego nisu nam ta gamla oredmet razgovora...

zahvaljujem se JOKU na izdasnim podacima oko unutrasnjih desavanja u libanu i priznajem da dosta toga nisam znao,i eto jos jednom se pokazalo da ovaj forum zaista ima,pored zabavnog i edukativni karakter...

iskren da budem sumnjam u smelost reakcije svih pomenutih islamskih zamalja,bar sudeci po dosadasnjim desavanjima imali su vremena kad sta da pokazu...

i dalje cvrsto stojim na stavu da je jedino iran garan slobode islama u tom delu svijeta i zivim za dan kad ce se oglasiti,i ako mislim da nece to biti u skorije vreme...

liliput
27-07-2006, 17:08
a sad to je politika sta ce biti sa civilima koji ginu svaki dan u libanu.izraelci gadzali punkt un a i koriste neke rakete za masovno ubijanje. i ovo oko turske treba da znas da iran i irak zajedno sa amerikom pomazu kurdskim teroristima vec od 1980tih godina koji se bore protiv turske i svake godine ubiju najmanje po 1000 vojnika i jos toliko civila.

STRANAC
27-07-2006, 17:12
LILIPUTE ne sumnjam uopste da je to tako,jos ako ti kazes,a vidim da si trenutno tamo i mislim da mnogo bolje poznajes unutrasnje prilike tamo...

a sto se tice pomaganja irana i iraka kurdima,ostacu skeptican,jer vidis i sam da se sadamu sad jedino to kaci kao optuznica,sto je ubijao kurde,a i ja ih ovamo srecem sa oba ra prostora cak i iz turska ih ima najvise ovamo...

liliput
27-07-2006, 17:23
kurdski teroristi za vreme napada na tursku prelaze preko granica iraka i sirije napadaju vojnike i posle se vracaju u kampove koji se nalaze u siriji i iraku tako da turska vojska ne moze nista njima i iracani im nista ne rade a sirijci ih obucavaju i daju oruzje.ali iranci su vec nekolko godina neutralni.ali ovo nam nije tema sad!!!dali ce izrael prosiriti granice drzave i zauzeti neki deo libana? da li je to moguce??*posto kako su krenuli bice tako

riki
29-07-2006, 02:54
samo se pitam jel zna iko dal se na nekom forumu komentarisalo kada je bila sjenica bombardovana

liliput
29-07-2006, 13:39
komentarisalo se ali ne posebno za sjenicu nego o cijeloj drzavi.kakve to sad veze ima mi ovde pricamo o aktuelnim stvarima i o jadnim civilima u libanu???!!!

joku
31-07-2006, 00:25
Generalni sekretar UN,Kofi Anan, povodom pogibje cetiri clana plavih slemova u Libanu,koje su ubili Izraelci rekao da su to izraelci uradili namerno!!Zanimljiva je reakcija Izraelaca koji se cude kako se Kofi Anan usudjuje da kaze tako nesto.To govori o osionosti cionista.



Misljenja sam da su izraelci zapoceli ovu agresiju na Liban,da bi isprovocirali Iran, koji je pravi zastitnik pokreta otpora Hezbolah,koji bi usao u rat i time dao razlog amerikancima da ga napadnu!

Vazno je da se ovi nasi dobro drze i da pruzaju snazan otpor agresoru.

suada
31-07-2006, 11:36
Podrška Izraelu je evidentna makar ona bila sadržana u prešutnom odobravanju odnosno u sporim i povremenim osudama koje su , ništa drugo do samo javni politički istupi koji se koriste u političkom marketingu .

Jasno je i da će se ovaj sukob pokušati iskoristiti protiv Irana i da se samo čeka njegova reakcija od koje će zavisiti način reakcije Amerike i Evrope.

Naravno da osuđujem svako bahato ponašanje države koja je nastala otimanjem tuđe teritorije uz aminovanje Amerike a kako ne bih osudila zločine koji se dešavaju kao onaj juče u kojem su stradala onolika djeca.

Mislim da je scenario sličan onom u Bosni i da će Libanci još dugo biti prepušteni sami sebi, nažalost.

Redzi
02-08-2006, 03:10
u osnovi niko pojma nema.ni ko su to jevreji,ni shije,ni sto arapi cute-treba ilm za sve to

Lakota |ljiv|
02-08-2006, 10:50
ja odkad znam za sebe znam da se oni ili gadjaju kamenjem ili pucaju jedno na drugo. pa mozda se sad konacno i preprica, pa kome sta ostane. samo nek se pucaju kad nemaju drugog posla,mora da im je jako dosadno cim su poceli da se igraju kauboja.

liliput
06-08-2006, 20:15
http://www.sehur.net/flash/palestine.htm

suada
08-08-2006, 13:55
Liliput, uputio si nas na stranu od koje čovjek može samo da crkne od muke i osjećaja bespomoćnosti. Ovako sam se osjećala zadnji put kad sam gledala necenzurisane snimke ubitstava onih 6 momaka iz Srebrenice a prije toga kad mi je direktan udarac granate razvalio stan u kojem sam bila sa jednim trogodišnjim djetetom i sa drugim tek porođena i tražila ih po sopstvenom stanu jer ništa od prašine i gasova nisam vidjela, samo čula vrisku .Hvala Bogu , dobro smo prošli ali se nikada nisam osjećala bespomoćnije i jadnije.

Trebaju i ostali pogledati

hvala

Nidica
08-08-2006, 20:45
Dajte ljudi pricajte malo o veselijim temama.Sve je ovo surova realnost,alii...Hvala Bogu daleko je od nas... Dosta nam je bilo ratova i ratovanja.... :|

liliput
08-08-2006, 21:18
pa najgore je sto kazemo da je sve to daleko od nas i na kraju nas to nadze ??!!!

suada
09-08-2006, 08:00
nije daleko od nas ili ako hoćete - i mi smo bili nekome daleko



Ali nisam ni ja daleko od mišljenja da ovi mladi kao što je Nidica trebaju biti pošteđeni ovakvih tema , čitav život je pred njima da brinu.Naravno ne pošteđeni u toj mjeri da budu slijepi i gluhi na tuđe patnje ali neka se više zabavljaju i bave veselim temama

Nidica
09-08-2006, 13:44
Naravno da ne trebamo biti postedjeni takvih tema,kao sto "liliput" kaze moze to nekad ne daj Boze zadesiti i nas.. Nadam se da nam je ratovanja u poslednjih 15 godina bilo dosta,Bosna,Kosovo.. Ne treba to nikada zaboraviti,niti ce se ikada zaboraviti.Meni je stvarno zao tih jadnih ljudi...Ali mislim da je vrijeme da se malo okrenemo lepsim stvarima,mada ce uvijek biti ovoga...

djina
10-08-2006, 12:50
Pogledala sam ove slike koje nam je predlozio liliput. Svaki komentar je suvisan, uh, oni koji su ih gledali znaju kako se ja sada osecam. Nemam reci za ova zlodela. Sad se kajem sto sam ih gledala a bespomocna sam da bilo kome pomognem, jedino sto mi preostaje jeste da ih vrtim po glavi i da me dusa boli.

liliput
10-08-2006, 15:32
pa ja sam samo hteo da vide ljudi sta se radi tamo i kakva je situacija.ovo sto rade izraelci nije normalno a citav svijet samo posmatra i "ne simj e da se mijesa " i da zaustavi rat. :x

Crni Gruja
10-08-2006, 18:40
Evo hajde ja cu se umjesat i zaustavit rat, samo mi reci kako. Daj covece, ne moj bit dijete, ne ratuje to Izrael protiv Palestine nego Amerika protiv islama. Haj ti tu nesto uradi. Nije to tako jednostavno zaustavit. Ali inshallah, bice... Allah je na nasoj strani

liliput
10-08-2006, 20:03
pa ja sam to hteo i da kazem.kada sam rekao da ne smije niko da se mijesa i da zaustavi rat. ostale muslimansle zemlje samo posmatraju nista drugo.to me boli sto jedna mala zemlja sve te tolike drzave ucutka i radi sta hoce!!!!

halilce
10-08-2006, 23:10
E,ovako,stoje stvari!Kad su nas bombardovali,bilo je svakakvih protesta,i u Srbiji i u svetu!

Naravno da to nije uspelo,dok god Srbija nije digla ruke(skinula šape)sa Kosova!A onda je došla Amerika i sad kroji kapu svima!

Slušao sam juče na radio 100+,da NVO Urban-in iz NP prikuplja potpise građana za prekid rata u Libanu!Ti potpisi će biti prosleđeni izraelskoj ambasadi u Bg.

Lep pokušaj,ali.........

liliput
10-08-2006, 23:52
lep pokusaj ali koga oni slusaju? nikoga.

liliput
10-08-2006, 23:52
lep pokusaj ali koga oni slusaju? nikoga.

liliput
10-08-2006, 23:52
lep pokusaj ali koga oni slusaju? nikoga.

XXL
12-08-2006, 18:09
Pet nedelja sam ziveo sa zatvorenim ocima i usima , ne slusam vise vesti na radiju iako do tada nisam propustio ni jedno izdanje radnim danima , a kada na dnevniku dodje rubrika Liban ja prebacim . Sada sam iz nekog razloga pogledao ovu liliputovu stranicu i ponovo sam bijesan i ipak ponovo sam nemocan da uradim bilo sta sto bi ispravilo ovu nepravdu .

Kada malo bolje razmislim postavim sebi pitanje :

Sta moze da uradi jedna jedinka kada 200 000 000 Arapa sedi skrstenih ruku i toliko je glupa da naseda na svaku Iz^raelsku provokaciju ( na sta cu se kasnije vratiti)

Da bi covek razumeo sta se u stvari dolje dogadja mora da pogleda u proslost i prouci istoriju do ibrahima .

Istina je da je izrael danasnji drevni jevrejski prostor tj. prostor u kojemu su Jahudije ziveli do njihovog prognanja .

Posle su neki postali kriscani a jos kasnije su dosli9 muslimani .

Medjutim to nije period kada za nas muslimane nastaju problemi .

Od najezde Arapa koji su dosli jos u 8 veku do Spanije naselili je i cinili vecinsko spansko i portugalsko stanovnistvo i koji su se zaustavili na pirinejima ( .....da francuskoga brijega ne bi , arapsko nas more sve poplavi ... Njegos ) pa kasnije najezdom turaka postoji rivalstvo izmedju Muslimana i krscana . U tom rivalstvu su Jahudîje beznacajni .

Dobro smo se drzali ali smo bili glupi .

Naime uz pomoc velike britanije i Francuske ( krscanskih sila) su Arapi sa juga osmanskog carstva unistili tursku (b olesnog starca na bosforu ) time sto su se ujedinili jedini i poslednji put posle nastanka islama .

Time je turska kao jedina velika sila naseljena muslimanima bila bacena na koljena.

Krscanske sile su se sastale i opet podelile Arape na takozvane drzave i uzimale ih pod svoj protektorat . Jedan od ti h protektorata je i bila palestin i liban koji su pripali Francuskoj.

Na tom sastanku su se krscani tako poigrali sa arapski tj islamskim teritorijama da su granice nastajele tamo gde ih nikada nije ni bilo . To se vidi po toku granica .Ako pogledate granice Islamskih zemalja videcete da su prave ko strijela.

Prilikom dijeljena se obracala paznja da krscani koji zive na tim prostorima uvek imaju blizu 50 % posto stanovnistva u tim drzavama gde ih uopste ima ( Liban ,Sirija , Palestina. )

Posle holokausta kojeg je bilo , jer Hicko video ko su ista su Jahudije je nastao iz pepela Izrael uz pomoc Amricku i cijelog krscanskoga svjîjeta kao jos jedan faktor nestabilnosti na islamskim prostorima .

Onda su Amerikanci i rusi se poigravalisa islamskim drzavama po principu zavadi pa vladaj .

Da se vratim na izraelsku taktiku .

Da li se secate nasih ratova . Kada su Srbi stalno pricali kako su izgubili medijski rat iako su oni zrtve ?

Taj medijski rat se vodi na bliskom istoku svakog dana .

Naime Izrael uvek pocinje sa provokacijama koje svet nevidi .

Kao sa Sirijom .

Oni su poslali svoje ljude 5 km u dubinu na niciju zemlju . Nista se nije desilo . onda su sledeci dan ih poslali jos 5 km dublje i tako svaki dan dalje i dalje dok Sirija nije reagovala .

E svijet je video samo reakciju i tako je Sirija bila ta koja pucla na civile .

To se ponavlja svaki put . Svijet vidi samo reakciju a nikad prvokaciju.

Tu je taktiku bila pocela Srbija da upraznjava ali srecom bezuspesno.

Znaci ovo nije rat palestina izrael niti amerika irak ovo je borba za opstanak i to izmedju Amerike i islama.

liliput
12-08-2006, 19:22
evo sad sam sluso na vestima da ce izrael da zaustavi bombardovanje libana i da ceka usvajanje rezolucije un (koliko je istina to neznam)

Lakota |ljiv|
13-08-2006, 00:05
garant su im stigli potpisi iz pazara... 8)

imal neko da prica o nekom koncertu,filmu necemu da se malo oraspolozi narod...

halilce
13-08-2006, 23:24
Ljive,da nisi ti potpisao?

Lakota |ljiv|
14-08-2006, 18:39
nisam,kakva mi fajda od toga...