PDA

View Full Version : Kad bi...


FolkoTeka.com teme
11-06-2009, 08:04
Kad bi imao/la sposobnost zaustavljanja i vraćanja vremena, šta bi prvo promenio/la u svom životu?
Ili možda veruješ u teoriju da sve ima svoj razlog, pa i neke negatvina dešavanja u tovm životu...


Više o temi... (http://www.f-ton.org/forum/svastara-zabava/6087-kad-bi.html)

cobanica
12-06-2009, 16:02
Kad bi imali-zasto o tome uopshte razmishljati?


Možda je neko od vas ovo i pročitao ali nije nikad na odmet ga još jednom pročitati i razmisliti ...

Dva putujuća andjela su se zaustavila kod bogate porodice, da prenoće. Porodica nijje bila ljubazna i nije udovoljila njihovoj želji, da prespavaju u sobi za goste. Umesto u sobu za goste su ih smestili u malu sobu u hladnom podrumu. Kada su raspremili krevete, stariji andjeo je video rupu u zidu i popravio je. Tada ga je mladi andeo pitao, zašto je popravio rupu. Stariji andeo je odgovorio:

»Stvari nisu uvek takve, kakvim se čine.«

Sledeće noći su andjeli došli u vrlo siromašnu kuću. Ljubazan domaćin i njegova žena su sa njima podelili svoju vešeru i dozvolili im da prespavaju u njihovom krevetu, da se dobro naspavaju i odmore. Kada se sunce probudilo sledećeg jutra, andjeli su zatekli domaćina i njegovu ženu u suzama. Njihova jedina krava, čije mleko je bilo njihov jedini izvor prihoda, je ležala mrtva na njivi. Mladi andjeo je bio istinski besan i pitao je starijeg, kako je mogao to da dozvoli. Prvi domaćin je imao sve, a ti si mu ipak pomogao. Drugi domaćin ima vrlo malo i uprkos tome nas je ljubazno primio, nahranio i čak dozovolio da prespavamo u njegovom krevetu, a ti si dozvolio da njegova jedina krava umre. Drugi andeo je opet odgovorio:

»Stvari nisu uvek takve, kakvim se čine.«

»Kada smo bili u hladnom podrumu, primetio sam da je u onoj rupi u zidu bilo zlato. Pošto je domaćin bio vrlo pohlepan i nije bio voljan da deli svoje bogastvo, ja sam »popravio« rupu zato da ne može više da nadje to zlato.« »Prošle noci, kada smo spavali u domaćinovom krevetu, andjeo smrti je došao po njegovu ženu. Dao sam mu kravu umesto nje.

„Stvari nisu uvek takve, kakvim se čine.«

Ponekad se desi tačno to, kada se stvari ne odvijaju tako, kao što bi morale. Jedino je potrebno verovati u to, da je svaki takav dogadaj tvoja prednost. Vremenom ćeš saznati...
Neki ljudi brzo dodju u naš život i brzo odu iz njega... Neki ljudi nam postanu prijatelji i dugo ostanu u našem zivotu... Ostave lepe tragove u našim srcima... I nikada više nismo tačno takvi kao što smo bili, jer smo upoznali dobrog prijatelja!!!
Juče je istorija. Sutra je zagonetka! Danas je poklon. Zato se zove sadašnjost! Život nesto posebno... živi i uživaj u svakom trenutku!!!
Uzmi tog malog andjela i čuvaj ga, on je tvoj andjeo čuvar koji te pazi.