PDA

View Full Version : Islamski sajtovi


tutinac
24-05-2009, 02:50
Ko hoće nešto vise da sazna o Allahovoj vjeri bujrum:
minber.ba
esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Fetve.org - Dobrodošli! - Početna
Studio Din
El-Asr Informativni Islamski ?asopis
Esselamu Alejkum Werahmetullahi Weberekatuhu.Studio-TEWHID!!! - Pocetna
Lijecenje Kur'anom - Pocetna stranica
Omladinski kulturni centar ''Atis''
NUM
Pozvacu cijelu Njemacku u Islam | NUM

Recruit
24-05-2009, 12:30
Hahaha,sajtovi vehabijske religije.

neznalica
24-05-2009, 13:46
Kad trazim ove navedene sajtove pojavi mi se na monitor sejtan

tutinac
24-05-2009, 22:45
http://www.jedini-pravi-put.com/
www.el-ihlas.com/]www.el-ihlas.com
islamika.net/]ISLAMIKA
/www.ihlas.ba/]* Islamski Da'wetski Servis Online* Ihlas.ba ***Islam put do D?enneta***

abdullah
24-05-2009, 23:01
Neznalice uchi gramatiku, kazhe se "na monitoru".

Pa naravno da vam je krivo poshto Recruitov sajt niko ne posjetjuje (kome josh treba sektashko uchenje maturidija i nadri sufija) ;-)

neznalica
24-05-2009, 23:29
Abdulahe zavrsio sam ja vecu skolu od tebe samo prati pa cu ti dokazat.

abdullah
24-05-2009, 23:47
Abdulahe zavrsio sam ja vecu skolu od tebe samo prati pa cu ti dokazat.

U redu. Mada ne bih rekao, ali jedno je sigurno dobro ti ide ta shkola provociranja :-)

tambalamba
26-05-2009, 16:33
Stranice na kojima mozete nauciti kako da obozavas Allaha, a da Mu pri tome sirka ne cinis.
www.el-tewhid.com/]El-Tewhid[/url] - Po?etna
www.milletuibrahim.com/]Milletu[/url] Ibrahim - Milletu Ibrahi
www.imamitewhida.com/]Imami[/url] Tewhida - Po?etna
[mouwahhid.wifeo.com/]index - mouwahhid
monotheisme.over-blog.fr/]La Religion d'Ibrahim
heritage-des-prophetes.over-blog.com/]heritage-des-prophetes
tanoshimi.free.fr/]index
www.al-haqq.eu/]Welkom[/url] bij al-Haqq.eu | de Waarheid van Islaam
www.risalatulanbiya.de.tl/]Risalatul-Anbiya[/url] - Home
www.suza-za-tewhidom.com/]Suza[/url] za Tewhidom - Po?etna
www.thirrja-ne-teuhid.com/]Teuhid[/url] - Home
www.put-istine.com/]Put[/url] Istine - Početna
stranice su izmedju ostalog na albanskom, njemcakom, engleskom, francuskom i arapskom jeziku

nocni
01-06-2009, 11:39
Neznalice uchi gramatiku, kazhe se "na monitoru".

Pa naravno da vam je krivo poshto Recruitov sajt niko ne posjetjuje (kome josh treba sektashko uchenje maturidija i nadri sufija) ;-)


Ocit primer provociranja....

abdullah
01-06-2009, 11:46
Ocit primer provociranja....

Ne kazhem da nije, ali ima u tome istine zar ne?

halilce
01-06-2009, 14:31
Još jednom ću da Vas zamolim,da se ponašate uljudno i u duhu islama!
Bez vrijeđanja,provociranja..
Ova tema je otvorena da bi mogli Vi koji nešto znate o Islamu,prenesete onima (nama)koji ne znaju dovoljno,da bi bilo poučno!
Ovako,ništa nismo videli,ništa nismo čuli,izuzev Unicknamedovih postova!

Dzigal
01-06-2009, 14:36
Još jednom ću da Vas zamolim,da se ponašate uljudno i u duhu islama!
Bez vrijeđanja,provociranja..
Ova tema je otvorena da bi mogli Vi koji nešto znate o Islamu,prenesete onima (nama)koji ne znaju dovoljno,da bi bilo poučno!
Ovako,ništa nismo videli,ništa nismo čuli,izuzev Unicknamedovih postova!




I ja se isto pitam dokad ce da traje ovo prepucavanje i CIGANISANJE svi uceni a niko ne izucen. Daj jednom nam napisite nesto kratko i pametno da svi mozemo da razumijemo i svatimo. A u drugom pogledu bi se zahvalijo Unicknamedu na kratkim postovima i jasnim. Ipozeleo mu sve najbolje u zivotu.

neznalica
01-06-2009, 15:41
Ima li jos koji sajt da nije naveden "BRACO".

suad
01-06-2009, 16:17
Neznalice,neznalice!

neznalica
01-06-2009, 17:10
www.praviput.com

Crni Gruja
01-06-2009, 17:16
Neznalice, znatel ti i tvoja ekipa i za jednu drugu rijec osim "vehabije" i "sekte". postavi nesto ako imas, reci "Izvolite" i nastavi. Niko ni te vase stranice ne omalovazava dok vi ne pocnete prvi da carkate. Vehabije ovamo, vehabije onamo... Daj pustite se toga vise, ako nista, postujte temu. Ovakvimpisanjem samo smanjujete kredibilitet svojih postova. Ne znam kako pored tolike skole to ne vidite...

neznalica
01-06-2009, 18:18
Crni Ggrujo samo sam naveo sajt. Neznam zasta me sad optuzujes. Moze valjda da se postavi i jedan koji ja hocu:

http://www.praviput.com

Crni Gruja
02-06-2009, 01:22
Jesi u postu koji je ostao, ali u postu koji je izbrisan pozivas i nazivas sektasima svakog ko kaze nesto sa cim se ti, recruit ili nocni ne slazete. A link sto si postavio svaka cast. tako i treba u ovoj temi.
Jer se obracate nama koji bi nesto da naucimo o svemu ovome. Znaci iznesete vi vase, oni svoje, pa kome se od nas sta svidi. Ali kazem ti da sami sebi skacete u stomak nazivanjem sektasem svakog ko se ne slaze sa vama. Tako je makar kod mene, a suiguran sam i kod vecine ostalih.

Nije ni upozorenje, ni napad, ni optuzba, jednostavno ti bratski, prijateljski ukazujem na ono sto mislim o vasem izlaganju. Ne izdvajam tebe, jer vas trojica meni isto delujete, kad citam jednog od vas, ko da citam svu trojicu.

Selam

neznalica
02-06-2009, 16:11
Esselamu alejkum CRNI GRUJO i ostali.
Nikad mi nije bio cilj nekoga da isprovociram.
Moje ucesce u uvome se ogleda u sledecem:
Ja samo zelim da nastavim da prakticiram svoju veru ISLAM onako kako su prakticirali moji a sigurno i tvoji cukundedovi, pradedovi, dedovi i ocevi a sigurno i svih ostalih. Ne zelim da mi neko to kvari. Pogotovo ne neko ko Allahu dz.s. pripisuje ogranicenost i poredi ga sa nekim ljudskim osobinama i stvorenjima.Neznam sta bi rekli nasi preci o tome ali sam ubedjen nista dobro. Treba razmisliti i o tome sta bi reko da je u danasnjem vremenu i nas Poslanik s.a.w.s.On nas je jos za svog zivota upozoravao na nastanak raznih sekti koje ce pokusati da izvedu narod iz islama i ubace ga u dzehenemsku vatru. Moramo se toga paziti a kako drugacije nego slusati ucene ljude koji su na pravom putu. Ljude koji su svoj zivot posvetili izucavanju islama, jer mi smo samo obicne dzematlije,koji neznamo bas puno o islamu. Zbog toga ste valjda postavili ove teme o islamu, da bismo nesto naucili. Ako pratimo diskusije ucenih suprostavljenih ljudi onda moramo i mi ucestvovati u toj diskusiji i dati do znanja njima na cijoj smo to strani a ne biti ravnodusni na sve sta se desava. Ne mozemo mi sami shvatiti bas sve Crni grujo bez pomoci ucenih ljudi.

Unicknnamed
02-06-2009, 17:55
Esselamu alejkum CRNI GRUJO i ostali.
Nikad mi nije bio cilj nekoga da isprovociram.
Moje ucesce u uvome se ogleda u sledecem:
Ja samo zelim da nastavim da prakticiram svoju veru ISLAM onako kako su prakticirali moji a sigurno i tvoji cukundedovi, pradedovi, dedovi i ocevi a sigurno i svih ostalih. Ne zelim da mi neko to kvari. Pogotovo ne neko ko Allahu dz.s. pripisuje ogranicenost i poredi ga sa nekim ljudskim osobinama i stvorenjima.Neznam sta bi rekli nasi preci o tome ali sam ubedjen nista dobro. Treba razmisliti i o tome sta bi reko da je u danasnjem vremenu i nas Poslanik s.a.w.s.On nas je jos za svog zivota upozoravao na nastanak raznih sekti koje ce pokusati da izvedu narod iz islama i ubace ga u dzehenemsku vatru. Moramo se toga paziti a kako drugacije nego slusati ucene ljude koji su na pravom putu. Ljude koji su svoj zivot posvetili izucavanju islama, jer mi smo samo obicne dzematlije,koji neznamo bas puno o islamu. Zbog toga ste valjda postavili ove teme o islamu, da bismo nesto naucili. Ako pratimo diskusije ucenih suprostavljenih ljudi onda moramo i mi ucestvovati u toj diskusiji i dati do znanja njima na cijoj smo to strani a ne biti ravnodusni na sve sta se desava. Ne mozemo mi sami shvatiti bas sve Crni grujo bez pomoci ucenih ljudi.

Ove teme jesu tu da bi se nesta naucilo i da bi se raspravljalo ali ne da se svadjate i vrijedjate jedni druge nazivajuci jedni druge raznim imenima i sektama.Sto ti jednostavno ako se slazes sa oniom sto napise Recruit ne napises "ja se slazem sa tobom i podrzavam te" vec uvijek ponesta ubacis na racun ovih drugih,oni dodju to procitaju i sta onda dobijamo,dobijamo raspravu i vrijedjanje koja se otegla u nedogled.
I uz duzno postovanje tebi i tvojim precima,ja mislim da bi ti a i svi mi trebali da se sekiramo da li smo na pravom putu i da li izvrsavamo Allahove s.w.t. naredbe u sunnet Muhammeda s.a.w.s onako kako treba a ne da mislimo o tome sta li bi nasi preci mislili o ovome.Jel ti praktikujes Islam radi tvojih predaka ili radi Allaha s.w.t.
I nemoj misliti da je samo Recruit ucen covjek,ima ih danas elhamdulillah dosta,samo neka mi Allah dz.s. oprosti sto cu ovo rec malo ko hoce pravo,sto bi rekli nasi stari svako navodi vodu na svoju vodenicu.
Nadam se samo da me neces shvatiti pogresno ni ti a ni ostali.

neznalica
02-06-2009, 19:33
Ne,ne ne shvatam ja pogresno nikoga Unicknnamed. Ja samo hocu da svi budemo fer i korektni jedni prema drugima. Upravo mi je bio cilj u ovim zadnjim postovima da spustimo loptu na zemlju i da se jedni prema drugima ponasamo kao braca muslimani. Bez uvreda,psovki i omalovazavanja jedni drugih. Ako je neko kjafir to samo Allah dz.s.moze najbolje znati i nebi se trebali vise tako ponasati. Ako neko ima nesto da kaze neka kaze ali bez uvreda. Neka se navedu svoji stavovi i mirna Backa. Neka svako prihvati sta mu odgovara i tacka.

halilce
02-06-2009, 19:44
Konačno u ovim temama čujem glas razuma!
Aferim,neznalice...:appl[1]:
Sve što smo očekivali od ovih tema je da ponešto naučimo od naših alema,od ljudi koji se pridržavaju Islama i Kur-ana i propisa poslednjeg božjeg poslanika...

Očekujemo od svih Vas,da naučimo nešto,jer "čemu vrijeme,tome i vakat"!

tutinac
03-06-2009, 18:37
www.slatkisunet.com
www.darulkuran.org

tutinac
24-06-2009, 01:00
www.movta.net

tutinac
05-07-2009, 00:13
www.amber.ba

el-ihlas.com
22-07-2009, 22:08
www.el-ihlas.com

YouTube - Samir Avdic - TEVHID NAJVECE ZNANJE (http://www.youtube.com/watch?v=fTckssyEMA)

tutinac
26-07-2009, 00:45
www.islambosna.ba