PDA

View Full Version : komentar stranice,sjenica.com


joku
20-05-2006, 15:04
Zeleo bi da mi autori ove stranice navedu koje su izvore koristili kada su pisali o istoriji Sjenice,jer smatram da su mnogi podaci netacni.

Meni ,ovako na prvo citanje zasmetalo je to,sto kod navodjenja strukture stanovnistva Sjenicke opstine,za jedan narod navode njegovu nacionalnu pripadnost a kod drugog naroda njegovu religioznu pripadnost.

Pravilno je bilo navesti za oba naroda jedno ili drugo.Tako da stanovnici jednog sela cine Srbi i Bosnjaci ili pravoslavci i muslimani.Smatram to velikom greskom.

Da me nebi neko optuzio za nacionalizam,zelim da kazem da da bi ovako reagovao i kada bi se nanela nepravda i srpskom narodu.

Sta vi mislite o ovome?

Tahirovce
20-05-2006, 15:15
Koji podacu su netacni iz istorije da proverimo i popravimo..

a sto se tice strukture stanovnistva moze se reci da je to greska popravice se i to,ali ce malo potrajati..

Od tebe samo kritike imali neka pohvala??????

iSelektor
21-05-2006, 00:33
joku, prepisivano je iz raznih izvora... i ako je nepravda nanesena sto licno mislim da nije namerno, onda cemo to da izmenimo... znas li ti da je nama trebalo mnogo vremena da sakupimo sve ovo i odradimo!

naicice se tu na jos mnogo gresaka verovatno, ali tokom vremena cemo da ispravljamo i popunjamo bazu!

zato molim bez zamerke...

pozzz 8)

joku
21-05-2006, 15:57
Ok,Zlatko.Stranica je lijepo uradjena i znam da i mnogo veci gradovi od Sjenice nemaju ovakvu prezentaciju .Mogu da pretpostavim koliko vremena vam je bilo potrebno da sve ovo skupite.Znam da je sada lako kritikovati ovako zavaljen u stolicu, sto mi nije bila namera vec sam zeleo da dam sugestiju upravo u cilju sto kvalitetnije prezentacije Sjenice.



P.S.Ovo Tahirovce me samo kritikuje,jer mu se izgleda ne svidja sto mu kritikujem predsednika.Nije on "sveta krava"pa da ne sme da se kritikuje. 8)

Tahirovce
21-05-2006, 16:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,eto sad ti si kritikovao u startu nas pa ja i ja malo tebe..

walter
21-05-2006, 18:42
Prelijepo, profesionalno uradjen web site! Svaka cast, samo naprijed...



"Testijom ne mozes zahvatiti cijelo more, ali i ono sto zahvatis i to je more."



Ovaj, kao ni drugi web site ne moze zahvatiti sve sto svaki od nas pojedinacno hoce, ali i to sto je zahvatio je nesto veliko... Veliko kao more.



Htio bih se osvrnuti na neke komentare oko sadrzaja. Nije lijepo nalaziti mahane djetetu kada se rodi... Pustite ga da poraste, da ojaca... Pomozite mu konstruktivnim prijedlozima i prilozima (makar bili i finansijski :) ) MS "Izgleda da je zaista teze onima koji ostanu."





Umjesto zahvale, prenijet cu vam samo jedan dio mojih osjecanja kada pregledam web site kao da razgledam Sjenicu, a kada "setam" forumom isto imam osjecaj da setam nasim mahalama i da susrecem meni drage rodjake, prijatelje, poznanike... Pa malo popricamo, a ponekada sve to al uz kahvu...

Tahirovce
21-05-2006, 21:29
Esko tvoja pohvala i podrska znaci mnogo znajuci da si jedan on najvecih strucanja informatike kojeg je BiH ikada imala.

Jos jednom hvala u ime administracije.........

Lakota |ljiv|
21-05-2006, 22:58
Hvala walter,trudicemo se da bude jos bolje.

STRANAC
22-05-2006, 00:38
istini za volju na prvi pogled izgleda malo sturo ali kad se uzme da je sve to pocetak i da je to mala kasaba koja i nema nekih puno desavanja ni po kakvom osnovu onda vam se mora ZAHVALITI I CESTITATI na radu i ideji koje sprovodite...

adnan
22-05-2006, 10:01
Starnica je OK. Mali je nedostatak sto nema "nasih slova".



Posto su linkovi zabranjeni citiracu sam sebe iz vremena kada sam "ucio" za programera, ovo sam napisao 2000 ili 2001, a posto sam programiranje "batalio" i bavim se zanimljivijim stvarima, neznam ima li sada bolji nacin da svi ispravno vide sva slova.





”Naša slova” na internetu



-------------------------------------------------- ------------------------------



Surfajući po sajtovima sa prostora bivše Jugoslavije sam primetio da mnogi imaju problema sa našim slovima. Slova se ne prikazuju ispravno i neka reč može, na primer, izgledati ovako: {e{ir i teško je zaključiti da je pomenuta reč šešir. Većina koristi ”caku” da umesto ć i č koristi c, umesto š koristi s, umesto ž koristi z a umesto đ korisri dj.



Kao što je poznato kompjuter sve prevodi u nule i jedinice pa tako i sva slova. Slova koja pišemo na tastaturi su standardizovana prema ASCII (American Standard Code for Information Interchange). Najnoviji standard se zove UNICOD i u njemu su definisana sva moguća slova. Za sva standardizovana slova postoji hexadecimalni kod koji većina browsera ”razume” .Najsigurniji način da se naša slova korektno prikažu je da se taj kod i koristi to jest da se umesto odgovarajućeg slova u HTML ili tekst editoru upiše odgovarajući kod.

Ako želite možete otvoriti View --> Source u vašem browseru da biste videli primer kako je ova strana urađena. U donjoj tabeli su prikazani kodovi za naša slova.



Kompletan Unicod standard možete pogledati ovde.



Ipak ću da rizikujem da stavim link 8)

http://web.telia.com/~u18215826/web/font/

suada
22-05-2006, 13:52
BRAVO MAJSTORI, NEĆU DAVATI PRIMJEDBE JER MISLIM DA JE SADA VRIJEME POHVALA ZA ULOŽENI TRUD, VRIJEME I ZNANJE I , NARAVNO VAŽNOST OVOG WEB-a.

A ONI KOJI IMAJU PRIMJEDBE ALI SA PRIJEDLOZIMA ZA UNAPREĐENJE ISTE NEKA DOSTAVE UREDNICIMA NA E-MAIL.

PRETPOSTAVLJAM DA SU SVE KONSTRUKTIVNE PRIMJEDBE DOBRO DOŠLE.

JA PREDLOŽIH A VI KAKO HOĆETE

Crni Gruja
22-05-2006, 15:10
Svaka vam cast momci, kao i sa ovim, tako ste uspeli i sa jos jednim sajtom!!! Jos jednom moje cestitke, i uspesan nastavak rada sa odrzavanjem sajta!

Lakota |ljiv|
22-05-2006, 18:12
Hvala svima da ne zahvaljujem pojedinacno,ja cu evo sad trazim od vas nesto o kulturi u sjenici,na sajtu vec ima biblioteka i kud jedinstvo ali ima tu jos toga da se kaze,da ne zaboravimo (Murat Baltic,Velibor Velickovic ...) i da ne nabrajam dalje. Treba o njima da se kaze nesto, recimo imali smo ideju za sekciju Turizam pa eto suada moze tu da nadje mesto tvoja prica o jezeru,da napomenem da teritorija sjenica ima veliki broj lovista zasto to ne predstaviti ljudima.

Pa ko hoce da se ukljuci tu smo,imate mailove imamo forum pa da krenemo polako.

pozz svima

mikamaras
12-06-2006, 14:33
Sajt je odlican a ne sumnjam da ce biti bolji.

POZDRAV ZA CELU EKIPU A POSEBNO ZA ROKERA

borichi
12-06-2006, 23:03
Najprije vam hvala, sta cinite i sta ste do sada ucinili na ovoj kompletnoj web stranici. Jer bez vas, mnogi od nas ne bi imali ovoliko dobrih informacija i medusobnih kontakata. Jos samo da zamolim, a ne da zahtijevam, ako mozete kada ste u prilici da nas obavjestavate o aktuelnostima po gradu. Generalne info. su dobre i to stoji. Ali mi neznamo ta dnevna dogadjanja. Mozda zvucim po malo neskromno, ovo bi recimo bio posao novinara, koji ide po institucijama i prikuplja podatke, pa ih mora unijeti na PC. to bi bilo previse posla, i nema smisla to traziti od vas.

Nema veze, svaki vas post za mene vrijedi puno. Stoga jos jednom Hvala,

Lakota |ljiv|
12-06-2006, 23:36
Hvala borichi trudicemo se da bude jos bolji sajt. a sto se tice tvoje zelje nadam se da ce makar malo pomoci prenos programa radia amaro koji ce uskoro da pocne da se emituje preko sjenica.com

iSelektor
14-06-2006, 00:01
moram da ispravim brate, amaro i alfa ce ici... a mi cemo odlucivat koga cemo da re-emitujemo, jer se nijedan gazda nije oglasio, a posto sami placamo sve to da funkcionise, mi cemo da re-emitujemo naizmenicno malo amaro malo alfa 8)

amir20
22-06-2006, 17:08
Da nije ovakvih sajtova kao sto je vas mnogi ljudi iz carsije bi i dalje visili u posti da bi pricali na tel. A samo sta su dali para za to. Umesto da su dali po 50 din za sajt koji vi odrzavate.No sve je to lijepo. Nemojte mi zameriti. SAJT JE PERFECT-an. Amir Zekovic

lejla
25-06-2006, 15:51
Ja sam medju prvim clanovima ovog foruma,ali nazalost malo kasnim sa pohvalama.Nema sta da se kaze SUPER STE.Zahvaljujuci vama isto kao da smo u Sjenici.Vi nas obavestavate o svemu.Hvala vam

Lakota |ljiv|
27-06-2006, 01:23
nema na cemu lejla. hvala na pohvalama

Anna
28-06-2006, 19:41
Ljudi kad cujem Edisu isto ko da sam onde ispred duge..Kad svabe cuju jel Sjenica dje je nekad bila i onu kladnice mori kladnice,traze mi scg pasose..mogu pare da zaradim!!Ljive pa ti si arci kralj prljave tuce..znao sam da ce od tebe postat nesto u zivotu.heheh..Najaci ste!!!