PDA

View Full Version : ISLAMOFOBIJA


suada
15-05-2006, 11:10
tema vruća koliko i stara pa da malo prodiskutujemo.

Zanima me da li ima islamofobije tamo gdje živite i kako se manifestuje

Ja mislim da je ovo nešto sa čime se trebaju suočiti svi koje Islam žive kao svoju vjeru i zapitati se da li je to tako i šta je to što mi možemo učiniti u svom životnom okruženju da se to mišljenje promijeni

riki
15-05-2006, 14:04
sto se tice ove teme bojim se da nije malo skakljiva jer ce je mnogi svatiti pogresno a mozemo izazvati i ameriku koja ce nas proglasiti islamskim teroristima pa bi ubrzo imali i nato intervenciju na nasem sajtu

hahahahahhahah

suada
15-05-2006, 14:32
e vidiš , Riki, u tome i jeste stvar , bolje reći problem jer nastaje tako što se o njemu ne razgovara dovoljno i kvalitetno

a nismo ni u opasnosti jedino ako ne smisle kakav računarski virus i tako nas pođu terorisati

riki
15-05-2006, 16:09
pa kod nas nema problema hahahahhaha

STRANAC
15-05-2006, 18:11
CUVAJTE SE.... TEMA JE TANAK LED....

:!: :!: :?: :?: :?: :shock: :shock:

Tahirovce
15-05-2006, 19:06
e vidiš , Riki, u tome i jeste stvar , bolje reći problem jer nastaje tako što se o njemu ne razgovara dovoljno i kvalitetno

a nismo ni u opasnosti jedino ako ne smisle kakav računarski virus i tako nas pođu terorisati



O problemu treba razgovarati, ali da li je to problem????

riki
15-05-2006, 22:18
ja nevidim ovde nikakvih problema bar sto se nas tice

suada
16-05-2006, 08:10
zar ne misliš da imaš problem ako pri prelasku granice imaš poseban status, ako se u nekim zemljama zapada provlače teze o zabrani davanja državljanstva muslimanima ili ako djevojčicama muslimankama zabranjuju nošenje marama ( ako je to njihova volja)

Gdje ti živiš čovječe?

Tvoje mišljenje ću samo podržati ako misliš da je sav tvoj svijet čaršija u kojoj živiš - onda nemaš problem a ja želim da živim kao građanin svijeta i djecu odgajam tako da je svijet njihov - otvoren

ISLAMOFOBIJA JE PRISUTNA U ČITAVOM SVIJETU ,TO JE JASNO PA DAJTE DA PRIČAMO O TOME -super što mi nemamo konkretnih problema ali ljudi imaju

suada
16-05-2006, 11:34
nije valjda da svi misle da je vruća tema, 64 puta viđeno a nema komentara!

Ljudi moji , šta vam je ?!?!

joku
16-05-2006, 11:35
Prvo da naglasim da je tema odlicna i da zasluzuje da o njoj prodiskutujemo!!!

Islamofobija je patoloski strah i mrznja prema islamu i to je glavni problem muslimana u Evropi(svijetu).Mislim da taj strah proizilazi iz potpunog nepoznavanja Islama.Poslednjih godina se o nijednoj religiji ne prica i ne pise kao o Islamu.I porede toga kada povedete razgovor sa nemuslimanima o Islamu,uvidite da kod njih postoji mnogo predrasuda o Islamu.

Zasto je to tako?



Zato sto ovde(Nemacka)Islam predstavljaju i objasnjavaju oni koji nisu muslimani,pa samim tim su njegovi ideploski protivnici.Oni selektivno pristupaju Islamu i akcentiraju samo one cinjenice koje se uklapaju u njihovoj unapred postavljenoj slici o Islamu.Tu umijesaju i neke tradicionelne osobine koje su karakteristika samo nekih arapskih ili turskih Plemena.



Moram reci da mi koji dolazimo sa prostora Sandzaka,da smo postedjeni samo iz razloga sto nemogu automatski da nas indetifikuju sa Islamom.Mada znam da neki nasi ljudi,koji se mogu po imenu prepoznati da su muslimani,imaju mnogo problema

suada
16-05-2006, 11:41
Znala sam ja od koga mogu da očekujem pravu diskusiju.

Joku , legendo ,stalno si prisutan samo čekaš pravi momenat da se javiš .

Svaka čast.Na žalost , imam sastanak , samo sam pauzu iskoristila da malo virnem komentare pa se javim kasnije



Adnane, Damire, Ljumiću , Borichi, gdje ste ?

joku
16-05-2006, 12:07
Evo jedan ocigledan(ponizavajuci) primer rasne diskriminacije prema muslimanima.



Jedna od pokrajina u Nemackoj,Baden Virtenberg je donela zakon u kojem stoji da svi dosljaci muslimanske veroispovesti koji zele nemacko drzavljanstvo,moraju da ispune jedan upitnik.

U tom upitniku postoje pitanja koja su u najmanju ruku idiotska,glupava, rasisticka!!!!

Tako neka od njih glase:

Jesu li Jevreji krivi za sve nevolje svijeta i da li oni stoje iza napada na Njujork 11.septembra 2001?

Kako bi ste reagovali kada bi vam sin rekao da je homoseksualac i da zeli da zivi sa drugim muskarcem?

Sta mislite o homoseksualcima na politickim funkcijama?

Mora li zena da slusa muza i imali on pravo da je bije ako ona nece....?



Napominjem jos jedanput da na ovakva pitanja moraju da odgovore samo muslimani!!

Crni Gruja
16-05-2006, 12:10
Ja mislim da svijet na Islam i muslimane gleda iz pogresne perspektive koju je Amerika svijetu nametnula. Ta perspektiva predstavlja svakog muslimana kao teroristu i ubicu, a sve zbog nekolicine ljudi, cije postupke opravdavam 100%. Ljudima je jednostavno bilo dojadilo da im Bush i ekipa diriguju, a udaljeni su hiljadama kilometara i, da nije interesa (konkretno nafte), nebi taj isti Bush ni znao dje se te drzave nalaze na karti!!! Ti isti "teroristi" su, siguran sam, bezuspesno pokusavali da ubede Busha da ih ostavi na miru, da sami rijese svoje probleme kao i svaka normalna drzava, ali posto on ne slusa, morali su nekako da mu privuku paznju. Nazalost, lukava lisica je to iskoristila protiv Islama, takvu pricu poturila cijelom svijetu, i sad se desava to sto se desava!

Hvala na paznji, i neka mi niko ne zameri.

suada
16-05-2006, 13:16
E , dakle usaglasili smo da islamofobija postoji i da je ona rezultat medijske kampanje koja je dio naravno interesne politike.Interes se ,opet zasniva na nafti i novcu.Terorizam je posljedica izazvana kao odbrambenoi mehanizam protiv imperijalističke politike.



Stoga je moje mišljenje da treba liječiti uzrok a ne posljedicu -čista logika koja nas vodi prema intenzivnih aktivnosti na mijenjanju politike Evrope i Amerike prema islamskim zemljama a ne sve aktivnosti usmjeriti na borbu protiv terorizma.

Naravno, ništa ja novo nisam rekla ovo znaju i svjetske vođe samo je jasno da im nije interes da stvari mijenjaju pa otuda i sva pompa oko terorizma i veze terorizma i Islama.

Obični ljudi , posebno američki narod , koji su prilično ograničeni- ne prirodno nego zbog sistema u kojem žive, ovisni su o medijima i mišljenjima koja im se nameću kroz državnu medijsku kampanju što za posljedicu ima strah od svih muslimana.



A ja sam baš fina, ne bih ni mrava zgazila dok me ne dirne.

Tahirovce
16-05-2006, 16:22
Suada kad sam pitao dal je to problem,mislio sam konkretno na Sjenicu a ne na problem uopste, ja mislim da nije problem zbog nafte vec zbog straha da se islam budi i siri narocito kod omladine.......

suada
17-05-2006, 09:25
Interesi su različiti , naravno , jer svjetska politika nikad i nema samo jedan interes a istina je i strah od širenja Islama uostalom o tome i pričamo.

Zar ne misliš da nema straha od Islama i na prostorima bivše Jugoslavije ima ljudi moji, pa mi smo u srcu Evrope zar ne mislite da Evropa toga nije svjesna

Tahirovce
17-05-2006, 15:54
Nepisano pravilo je da je islam podeljen na liberalni i radikalni neznam kako drukce da pojasnim sta hocu da kazem,i mislim da svijet nema fobiju od liberalnog vec od radikalnog islama,od ljudi koji zive po cisto islamskim propisima.

Lakota |ljiv|
18-05-2006, 09:04
Ja bi samo da dodam da svakako treba razgovarati o tome.Na primer Suada je napisala da prave problem devojkama na granicama zbog marama,skoro je gostovao muftija zukorlic na tv i kaze da se radi na tome da prvo nase vlasti dozvole da se u pasosima i dokumentima nalaze slike sa maramom tako da ga granicama nece imati problema kada je slika u dokumentu sa maramom. i kaze covek da je tu problem.



pozz svima

suada
18-05-2006, 09:47
PASOŠ JE NEŠTO DRUGO- to su pravila koja se odnose na sve i tu nema dilema. Niko se ne može slikati sa kapom ,ni muškarci ni žene pa što bi bile pošteđene žene muslimanke.To je dokumenat .Mislim da je smiješno očekivati da neko ko nosi nikab može da prođe granicu a da ne dozvoli da bude identifikovan.Naravno, na granicama moraju biti suptilniji i obezbjediti da identitet takve žene može provjeriti samo žena carinik.

Problemi su druge vrste, kad se nekome ko nosi javna vjerska obilježja automatski pristupa sa predrasudama da je terorista

Lakota |ljiv|
18-05-2006, 13:25
jeste. jos samo da nadju bombe.

suada
18-05-2006, 13:51
kad ih nađu već bude kasno

Crni Gruja
18-05-2006, 14:26
Hahahahhaha

hanna
30-06-2008, 03:51
tema je zaista dobra...to je nasa stvarnost...zaista je tesko muslimanima u celom svetu...to jeste delo onih koji nas najvise mrze...ali nas se i plase naravno...najgore od svega je to sto se mnoga nasa braca ne slazu medjusobno,sto jos vise pogorsava nas polozaj...imamo jasan primer i u sandzaku...politika se umesala u veru...medjusobno se zlostavljamo.pa me i ne cudi mnogo sto nas ostale nacije mrze...zar smrt naseg brata PRENTICA prosle godine nije dovoljan dokaz svega sto je pomenuto u ovoj temi,ako se zna da je taj dzenetlija bio besprekoran vernik i da je postio Davudov post...