PDA

View Full Version : Novo prirodno jezero u okolini SJENICE


riki
10-05-2006, 21:01
Oko nedelju dana na podrucju Sjenicke opstine pojavilo se jos jedno prirodno jezero koje je izazvalo razlicite komentare mestana pesterskih sela

Naime ovo jezero po treci put za poslednjih 100 godina se pojavljuje i nestaje kako kazu mjestani ovog dela pestera uvjek se pojavljuje pred pocetak nekog rata

Kako kazu stariji mestani prvi put pojavilo se proleca 41 drugi put u prolece 92 a treci put ove godine

Na pitanje do kad je ostajalo tu kazu dok je trajao rat jezero je postojavalo a cim bi dolazilo do njegovog povlacenja dolazilo je do prekida rata

Ovo jezero koje obuhvata povrsinu od nepunih 6 hektara zemljista i obuhvata deo oko sela ZABREN MEDJUGOR I RASKOVICE

dubina jezera na nekim mestima prelazi 4 metra

Nadamo se samo da opet nece ovo pojavljivanje jezera dovesti do novih sukoba i novih zarista

STRANAC
12-05-2006, 02:30
bravo Riki,svaka cast na informacijama,vidi se da si radio na tv,nego,kad smo vec kod toga,jesi li jos na RTV...

riki
12-05-2006, 12:34
pa sto se tice mog dela posla na rtv trenutno zbog nekih svojih planova neradim taj posao

inace po prvi put se moglo na tv saznati sve o sjenici

uredjivao sam SJENICKU HRONIKU koja je imala cilj da prikaze sve ono sto se desava u gradu bez ikakve politicke manipulacije i navijanja

emisij se emitovala cetvrtkom od 20 casova i obuhvatalo je nedeljnik desavanja iz sjenice

politika ekonomija privreda zdravstvo kultura i sport i veoma je bilo prihvatljivo od strane gradjana sjenice

zuhra
12-05-2006, 16:09
kuku

Tahirovce
12-05-2006, 20:06
jojjjj bila emisija apoliticna kome to pricas......aha ovim sto nisu gledali...

riki
12-05-2006, 20:08
nisam ti kriv sto ti nisi gledao i nepricaj gluposti hahahahha

adnan
12-05-2006, 20:15
Stavi divx da skidamo.

STRANAC
13-05-2006, 00:39
dobro je sto si apoliticna licnost ostao,Riki....

suada
15-05-2006, 11:23
Riki , nećeš mi zamjeriti davno sam ja otišla iz Sjenice pa ne znam za tvoju novinarsku karijeru ali mi se čini da ovi ostali ne smatraju da si baš bio nezavisan , bolje reći objektivan jer nema nezavisnog novinara mora se pridržavati ,u najmanju ruku , politike medija za koji radi.

dilkina
15-05-2006, 13:20
Dokle je novinarstvo doslo,nemam rijeci

dilkina
15-05-2006, 13:23
A odakle sve te informacije,doduse vidi se da ima nekakve veze,mislim interesujes se,to je dobro!Nego da se vratim temi,koliko je jezero osim dubine?

riki
15-05-2006, 13:30
sto se tice mog posla nemam nameru da polemisem sa nekim koji nije dostojan takvih prica i koji ima samo jedno vidjenje stvari i savciju javnu pojavu deklarise kao politicku

sto se tice jezera po mojim zadnjim saznanjima ima tri zasebna izvora koja su se pojavila i mjestani sela su u velikoj nevolji jer je prekrilo cjelu obradivu povrsinu tako da ce se stanovnici dog djela pesteri ostati uskraceni za letinu i useve jer je to jedini deo koji su mogli valjano obradjivat

vodostaj je povecan time je povecata povrsina jezera koja se sada prostire na 10 hektara

i jos nesto nisam ovde da se sa nekim prepucavam politicki a znamo svi ko je i sta je

dilkina
15-05-2006, 13:37
Sto se moje poruke tice ona nije bila ni malo politicki nastrojena jer ni sama tema nije bila politicka,ne vidim vezu jezera i politike!Samo mi tvoj nacin izlaganja ne deluje bas profesionalan,mozes ti to i bolje sigurna sam!

riki
15-05-2006, 13:43
nisam za tebe ni napisao vec za pojedine gore koje iz inata pricaju

Dzenan
15-05-2006, 14:03
Riki molim te pusti politiku,jer u politiku i fudbal se svi najbolje razumiju.Tema o ovom jezeru je jako interesantna i molim te nastavi da pises o tome.Najlakse je negirati neciji rad i za svoje probleme traziti krivca u nekom drugom.Imas ocit primer u Bosni oko Visockih piramida.Ako budes u stanju ubaci neku fotografiju.Pozdrav za tebe i tvoje iz Strazburga.

suada
15-05-2006, 14:26
ima još slučajeva takvih pojava - u Travniku u po čaršije ima hendek- nešto kao izvor -vodopad pojavljuje se u proljeće a u jesen nestaje i to svake godine tako

to su neke podvodne vode koje mijenjaju tok -nisam ti baš neki stručnjak ali me zanima narodno tumačenje - biće rat, ne daj Bože

riki
15-05-2006, 16:04
cudno je sto se jezero pojavljuje nakon toliko godina inace bilo je nekada i vecih padavina i vecih snegova pa ga nije ni bilo

ja prenosim samo sta mjestani toga kraja kazu kada se pojavljuje i koliko puta se pojavilo

neno
15-05-2006, 21:00
E MOJA SUADA KAKO SU POCELI OVI NASI POLITICARI BICE I GORE OD RATA

STRANAC
15-05-2006, 23:34
nece valjda :|

riki
16-05-2006, 10:23
pa daj boze da nebude al kako ide nevalja nikako

Tahirovce
16-05-2006, 15:46
Riki ne plasi narod glupostima!!! ko ce sa kim da ratuje?????ako nesto znas sto mi neznamo daj reci nam da kupimo brasna,makarona,metkova....

STRANAC
16-05-2006, 16:12
riki ti si poceo ko oni stari dede koji su od kraja drugog svetskog rata govorili NE VALJA NIKAKO BICE RATA i kad se posle 50 godina desio kod nas kazu JESMO LI VAM REKLI DA NE VALJA DA CE BITI RATA :D :D :D :D

ne brini riki nema vise osetljivih podrucja na balkanu ni u evropi

Tahirovce
15-08-2006, 13:36
Slikao Tahirovic Ramo

Tahirovce
15-08-2006, 13:41
Slikao Ramo Tahirovic

PINKI
16-08-2006, 02:37
BOLJE BI BILO DA JOS NEKO PISE KAO RIKI!!!! A NE SAMO DA SE SVADJATE KO, KAKO, ZASTO, I STA RADI... POZDRAV ZA CELU EKIPU OD MENE

sabina
03-01-2007, 17:06
sta bi sa tim jezerom riki,ima li kakvih novih informacija?