PDA

View Full Version : FACEBOOK - ima li vas tamo...


STRANAC
03-02-2009, 19:25
Jedan od najpopularnijih sajtova komunikacije,zabave,i zapravo virtuelnog druzenja uopste....
Medjutim,citamo svakoga dana kako se mnogi zale da su im informacije koje su ostavili tamo-zloupotrebljene i iskoristene mimo njihove volje...
Ja licno ne znam sta su ocekivali kad su ih tamo i postavljali,jel ipak je to mesto gde su informacije dostupne skori svim korisnicima,a da ne pricam onima koji "sa kompjuterom nisu na VI"...

eh sad mene zanima da malo popricamo o:

-ima li vas na FB
-zasto ste se prijavili
-zasto niste (za one koji nisu)
-da li cete (za one koji se jos razmisljaju)

-sta ocekujete od jednog takvog sajta
-kako bitare prijatelje,tj.prihvatate li svakoga ko vam ponudi zahtev,ili ipak gledate malo o tome...
-koliko vremena dnevno provodite na FB
-da li osecate zavisnost od FB
-sta vam se najvise svidja na FB

eto,to su neka pitanja na koja bih ja bacio akcenat,
ali bih voleo da ih vi dopunite...

aaliyan
03-02-2009, 19:56
kada vidim ko je sve prijavljen ...place mi se:36_1_2::4_13_3[1]::nana:

STRANAC
03-02-2009, 20:02
kada vidim ko je sve prijavljen ...place mi se:36_1_2::4_13_3[1]::nana:
zar si uspeo da vidis svih 1.500.000 ljudi...???? :predaja::predaja::predaja:
svaka ti cast...

aaliyan
03-02-2009, 20:05
zar si uspeo da vidis svih 1.500.000 ljudi...???? :predaja::predaja::predaja:
svaka ti cast...

Ma ne,samo pojedince ali dovoljno je bilo da suze poteku:28::36_3_3:

supergirl
03-02-2009, 23:04
Stranac, ovo je neverovatno! Ti mi citas misli!
Ja sam htela da otvorim ovu temu :(!

Imam nalog na FB (btw. Valida Hamidovic),prijavila se iz radoznalosti, zadrzala zbog druzenja, kako tad,tako i dan-danas! daleko od zavisnosti, to je puko interesovanje,bez kog se moze!

Dobra strana FB-a je broj posetilaca (koliko sam samo rodbine tu pronasla),medjutim po meni,moglo bi to mnogo bolje da se organizuje....postoji niz stvari koje treba da ima.... i jos duzi niz onih koje trebaju da se izbace... Nisam neki ljubitelj tih sajtova "za zabavu",pogotovu ne "praznog" upoznavanja preko neta,ali sam ne nekolicinu njih registrovana. Od svih, po toj organizaciji FB je na zadnjem mestu!

Prijatelje biram (tih,bi rek'o co'ek....! :010::) )

A najvise volim IQtraveler!
http://apps.facebook.com/travelpod-challenge/?src=_from_badge

Dnevno provodim...hmmm.... logijem se, proverim inbox, zahteve, notifikacije.... i onda to ostane tako dok ne "podjem kuci".

Chupka_
03-02-2009, 23:44
Facebook:)
Naravno da sam prijavljena... mnogo dobra stranica, ali kao sto Vakica rece portoji niz stvari koje su nepotrebne kao npr. Grupe koje nicemu ne sluze...juce sam se ziva ismijala kada sam vidjela grupu "JA SAM ZA TO DA SE AMELA IZBACI SA CASA, ZAPISE I ISTJERA IZ SKOLE" hahahahaah
Mnogo rodbine sam pronasla preko FB, i starih prijatelja sa kojima se siurno nikad ne bih cula da nije FB.
Prijatelje koje prihvatam ili su mi stvarno prijatelji ili poznanici ili su prijatelji mojih prijatelja...tako nekako...
A ovisnost... ma ne... kad sed nema sta raditi pametnije i FB dobro dodje!
Ja bih prije rekla da sam ovisna o ovom forumu!!!:069:

superbaka
04-02-2009, 00:54
Facebok:pljesak:.....naravno da sam prijavljena,zavist od njega nikako ne moze da bude,lepo je shto neke ljude koje sam tamo srela i videla,verujte da sam zaboravila da postoje.........i ljudi sa ovog foruma nikad ne bih videla da nije Facebooka......Stranac super ti je ideja..........

Elvis-Eko
04-02-2009, 03:57
Bio sam prijavljen ali vise nisam, zatvorio sam account iz prostog razloga jer nemam bas puno vremena za takve stvari. Uostalom, za mene je www.sjenica.com (http://www.sjenica.com) moj FB i moj homepage

Rarica
04-02-2009, 11:41
Imame na facebooku-dobra je stvar druzenje,meni su zanimljivi oni ludi kvizovi....Drago mi je sto sam i neke od vas tamo pronasla:) Razumijem i Elvis Eka,sama sam imala nameru da se odjavim ali onda su mi se javili neki prijatelji koe 100 godina nisam videla i odustala sam.Slazem se da ima svasta i svakoga,ali svako moze da pronadje ono sto njemu odgovara.

ursuljanka
04-02-2009, 17:11
Ima i mene tamo.Prijavila se zbog neke igrice i dugo nisam posecivala,ali me pronasli neki dragi ljudi tako da sam sad malo cesce tamo.Nisam zavisna.Prijatelji su mi uglavnom poznati.Nece biti tesko da me prepoznate-starke su tu:shades_smile[1]:;).

superbaka
04-02-2009, 19:08
http://www.youtube.com/watch?v=6FahBBnfHAQ
evo vam za facebook na youyube

Crni Gruja
04-02-2009, 19:26
Ima me na facebook (ne na youtube :p). Prijavio sam se prije malo vise od pola godine, na insistiranje jedne moje drage prijateljice iz Sarajeva. Od tada sam tamo nasao nekog naroda masu, vecinu njih sam zaboravio bio skroz. Pola odeljenja iz osnovne skole sam tamo isceprkao, stvarno nenormalno koliko je ljudi tamo.

Prijatelj nisam tamo sa svakim. Prvo gledam poznajem li osobu na bilo koji nacin, makar i ovako samo preko neta. Ako ne, gledam imamo li nekih zajednickih prijatelja. Na kraju krajeva, prihvatim poziv samo da bih pogledao da ne poznajem osobu iz vidjenja. Ako ne, odma brisi.

A da neku zavist imam, pa i nemam je. Sto rekose chupka i Eko, meni bolji FB od www.sjenica.com (http://www.sjenica.com) ne treba. ;)

supergirl
04-02-2009, 19:51
Ima me na youtube. ;)
A i to sto kazes..............:wink:.

Zijadina
04-02-2009, 19:52
Ima me na youtube. ....

na youtube :):)

Zijadina
04-02-2009, 19:53
hehhe...ti prva :)

Crni Gruja
04-02-2009, 19:54
hahahahahahaahahah..... a i vi odma, ko orlovi :p

Doduse ni to nisam slago :)

iSelektor
05-02-2009, 01:03
Uh Facebook...
Nista me vise ne nervira od njega, ali me naterase neki pevaci da to uradim i ja se registrovah...
Dodajem samo ljude koje poznajem sa kojima sam komunicirao ne bitno jel online ili uzivo...
Nepoznate osobe ne dodajem nikako, ustvari dodam pitam ko je... pa ako me je addovao samo zato sto je cuo za mene ili eto sto sam prijatelj sa nekim ko ga on poznaje, ja izbrisem...
Bas ga ne volim...
Mada sam nasao dosta prijatelja tamo tj oni nasli mene... ali tu i tamo udjem na FB, bar svaka 4 do 5 dana ili ako dobijem neku poruku!
One igrice i grupe i sve sto ima kao dodatak ja ignorisem, jer nemam vremena za to...
Tipa ko je koga sutnuo koliko daleko i sta ti ja znam...
Dosada...

I mislim Stranac da ti cifra nije tacna od 1.500.000 miliona... Neki dan sam slusao nesto na TV (bas slusao) i samo u USA je registrovanih 150.000.000 FB korisnika!
A ja koliko znam, skoro ceo Beograd je registrovan na FB, pa samo tamo ako nema milion bog me ubio!

Pozzzz Tahirovic 8)

STRANAC
05-02-2009, 01:53
I mislim Stranac da ti cifra nije tacna od 1.500.000 miliona... Neki dan sam slusao nesto na TV (bas slusao) i samo u USA je registrovanih 150.000.000 FB korisnika!

Pozzzz Tahirovic 8)

tacno,moja greska-permutovao sam cifre...

cuo sam da ima 580.000.000
ali zvanican podatak sa FB je sledeci...

http://img16.imageshack.us/img16/2427/85667044ac5.jpg

Beba
05-02-2009, 03:52
Konacno neko da se seti ove teme da i ja kazem svoj stav, bravo Stranger :pljesak: Sad kad napisem svoje misljenje, imam utisak da cete me mrsnuti iz teme a i sa foruma bogme hehe :roll:
Za razliku od vecine vas, da ne kazem svih, ja sam totalni protivnik facebook-a...Ko me poznaje, zna da jako, jako mnogo vremena provodim na internetu. Imam svoje poslove i 'obaveze' i znam da sve svoje vreme posvetim tome sto me ceka na netu i dok ne zavrsim sta je planirano, ne ustajem od compa. To da neko ne pomisli kako sam protivnik uopste interneta i druzenja preko istog.

Ali! Ne znam iz kog razloga, valjda zbog tolike pomame i euforije koja je nastala oko FB, iz nekog licnog bunta nisam zelela da se registrujem tamo. Desava mi se da ljudi za koje provereno znam da do juce nisu znali da upale comp sad facebookuju sve u sesn'est i prave mi se pametni kako su u toku, i nedavno doziveh, kad sam kretala na put da cujem - 'e kao cujemo se na FB, potrazi me tamo ako hoces'...fujjj, ruzno mi je to i posebno tako glupo :EvilKiss: Sad ispade da je to jedini nacin da komuniciramo.

Dalje, sto se tice tih kontakata iz proslosti...eee pa svi mi imamo neko staro drustvo, neke ljude kojih bi se rado setili, pricali sa njima, ali i to mi je pomalo smesno. Zasto bih ja sad nekog trazila posle npr. 15 godina iz osnovne skole, ako ta ili taj sve ove godine nije nasao za shodno da mene potrazi? A mogao je, mali je ovo grad :) Kapirate sta mislim? Mozda je drugacije za ljude koji su ovde ziveli jedno vreme, pa promenili sredinu pa ne postoji drugaciji nacin da dodji do tih ljudi...ne znam, pretpostavljam samo :roll:

Kazem, jednostavno imam averziju prema tom, tom, tom..kako bih ga nazvala, sistemu okupljanja ljudi :roll: Ja sam pre za druge komunikacione programe, a ima ih koliko ti volja...Gde ne moze svako ni da ti pridje, jednostavno biras osobe sa kojima ces da se druzis, pises, pricas, kafenises internetski :)

A ja koliko znam, skoro ceo Beograd je registrovan na FB, pa samo tamo ako nema milion bog me ubio!

Nisu bas svi, ali gro ljudi jeste...ali JA nisam :D

Imam svoju teoriju bas o tome, ako ikad budem jako usamljena i ne budem imala ono sto me zasigurno ispunjava i cini srecnom (kao sto je to sada), i to mi postane jedini prozor u svet, i jedini nacin da se druzim sa drugima, otvoricu nalog i ja, do tada sumnjam da cete me naci na fb. I ovo sad ne znaci da smatram da su svi facebookeri usamljeni, neee, nikako, da se ogradim odmah.

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredila postom, samo sam iznela svoj stav :oops:


Pozzz Beba

Chupka_
05-02-2009, 14:10
E pa Bebo, svi ljudi mogu da se potrude i da nauce nesto sto zele. Komp u danasnje vrijeme nije nista nedostizno, a internet jos manje!
Svi mi smo bili jednom u situaciji da ne znamo upaliti komp a kamoli sta drugo, ali uz interesovanje, mogucnost, evo danas smo tu, ne znam zasto to i drugi ne bi mogli, prije ili kasnije, sasvim svejedno! Izvini ali tvoj post mi zvuci kao da potcjenjujes ljude koji do juce mozda nisu mogli da imaju komp! :confused: Mozda sam pogresno protumacila, ali zaista tako mi zvuci!

A sto se tice tih kontakata iz proslosti...ti i sama rece:"Zasto bih ja sad nekog trazila posle npr. 15 godina iz osnovne skole, ako ta ili taj sve ove godine nije nasao za shodno da mene potrazi?" - vjerovatno ta ili taj tako i za tebe kaze...
Rat je ucinio svoje, ljudi su se rasuli po svijetu, meni licno drago bude kada vidim da me neko potrazio, a vjerujem i tim ljudima koje je potrazim!
Mnogo rodbine sam nasla(ili su me nasli) preko FB i uopste preko interneta, i mnogo mi je drago zbog toga!

Tahirovce
05-02-2009, 16:16
hmm Facebook ima i losih i dobrih strana, registovan sam al ne bas puno aktivan. Ja ne volim bas guzvu a nekako me potseca na neku prepunu diskoteku....

STRANAC
05-02-2009, 21:53
I,ja imam svoj nalog tamo...
Meni je FB prilicno dobr osmisljen.
Naravno,kao i sve drugo nista nije savrseno pa tako ni FB,ali "komparativne prednosti" :biggrin:
su po meni jako vece od svih drugih stranica slicne zadrzine...
Sastavio sam tamo mnogo "pokidanih veza",u svoje prijatelje dodao sve osobe koje sam poznavao i od ranije,a neke sam dodao cisto intuicijom vodjen ko bi te osobe mogle da budu,i spostavilo se ispravnim,jer zam bio u pravu da su to neke osobe sa kojima se znam samo putem interneta...
Ja volim da upoznajem ljude.
Istina,nemam toliko vremena da bih se sad tome posvetio nesto vise,ali cesto navratim na FB...
Dragi su mi svi moji prijatelji tamo,a jos draze je sto su neki tu posle niza godina od kada se nismo culi i videli...
Sve u svemu,dajem visoku ocenu FB,
mislim da je velikoj-zapravo ogromnoj vecini svrsishodan...
Da je veliki broj tu nasao ono sto nije mogao nigde drugde,
a svakako ne zanemarujem ni negativne strane i mogucnosti FB...

Neka nam zivi FB,i da nas ima sto vise...
Svaki je covek idividua vredna paznje i divljena...

aaliyan
06-02-2009, 00:28
Ne znam iz kog razloga, valjda zbog tolike pomame i euforije koja je nastala oko FB, iz nekog licnog bunta nisam zelela da se registrujem tamo. Desava mi se da ljudi za koje provereno znam da do juce nisu znali da upale comp sad facebookuju sve u sesn'est i prave mi se pametni kako su u toku, i nedavno doziveh, kad sam kretala na put da cujem - 'e kao cujemo se na FB, potrazi me tamo ako hoces'...fujjj, ruzno mi je to i posebno tako glupo :EvilKiss: Sad ispade da je to jedini nacin da komuniciramo.

Dalje, sto se tice tih kontakata iz proslosti...eee pa svi mi imamo neko staro drustvo, neke ljude kojih bi se rado setili, pricali sa njima, ali i to mi je pomalo smesno. Zasto bih ja sad nekog trazila posle npr. 15 godina iz osnovne skole, ako ta ili taj sve ove godine nije nasao za shodno da mene potrazi? A mogao je, mali je ovo grad :) Kapirate sta mislim? Mozda je drugacije za ljude koji su ovde ziveli jedno vreme, pa promenili sredinu pa ne postoji drugaciji nacin da dodji do tih ljudi...ne znam, pretpostavljam samo :roll:

Kazem, jednostavno imam averziju prema tom, tom, tom..kako bih ga nazvala, sistemu okupljanja ljudi :roll: Ja sam pre za druge komunikacione programe, a ima ih koliko ti volja...Gde ne moze svako ni da ti pridje, jednostavno biras osobe sa kojima ces da se druzis, pises, pricas, kafenises internetski :)



Nisu bas svi, ali gro ljudi jeste...ali JA nisam :D

Imam svoju teoriju bas o tome, ako ikad budem jako usamljena i ne budem imala ono sto me zasigurno ispunjava i cini srecnom (kao sto je to sada), i to mi postane jedini prozor u svet, i jedini nacin da se druzim sa drugima, otvoricu nalog i ja, do tada sumnjam da cete me naci na fb. I ovo sad ne znaci da smatram da su svi facebookeri usamljeni, neee, nikako, da se ogradim odmah.

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredila postom, samo sam iznela svoj stav :oops:


Pozzz Beba






Ovu recenicu sam i ja cula gore sto si navela pa mi isto dodje nekako prosto pa se upitam sta li im je:D
Skoro u svemu se slazem s ovim tvojim postom,osim u ovom da mnogi nisu znali da upale comp.a sada pametuju,ima toga ne kazem da nema,ali seti se vremena kad mozda si sama ucila da ga upalis:D,to mi vise izgleda kao neko pocenjivanje ostalih ljudi koji hoce da nauce...
Znaci sad za njih nema dalje..

sorry..pozz

iSelektor
06-02-2009, 01:15
Ne radi se o tim ljudima koji hoce da nauce...
Mislim da to nije mislila, vec ONA koja je naucila rad na kompu pre nekoliko godina i njena drugarica koja je juce naucila, i kaze ako ti treba nesto dodji na FB... Znaci ne zna ni dalje da radi na kompu a glumi mahera jer je na FB-u
Mislim da je to misljeno... Naravno da se niko nije naucen rodio...

Pozzz 8)

Beba
06-02-2009, 01:30
Joj pa znala sam da se nece razumeti....Uopste mi na umu nije bilo da bilo koga obezvredim, niti da podcenim, kako samo to izvukoste iz ovog kilometarskog posta :roll: Pa ja sam prva, verovali ili ne, koja je bezala od compa kada se kupovao, i prva koja nije zelela da ima bilo kakve veze sa njim...i jedino je Tahirovic procenio da moja prica nije isla u tom pravcu, i Alyian.

Stvarno mi je zao ako se neko nasao uvredjen, a vidim da jeste, nije mi to bila namera, a ni poenta pisanja nego nesto drugo, kako se ponasaju ljudi koje ja poznajem i koji imaju svoje naloge na fb, sto ne znaci da mislim da su svi isti. I taj primer drugarice, bio je da 'docaram' to foliranje koje osecam, koje mi nije prirodno....Stvarno ne znam zasto ste nasli prozvanim i uvredjeni, pa ja ispricah samo jedan primer iz okoline :)

Sta cu, samo sam iskrena, halalite ako sam prouzrokovala oprecne reakcije i negativno misljenje...


Pozzz

Tahirovce
06-02-2009, 08:15
Ja sam ti Halalio :zvizdanje:..

Chupka_
06-02-2009, 12:33
Ma nema se tu sta halaliti, zna se za kakve stvari se trazi halal! Moj post je bio obicna replika, sto znaci da se nisam nasla uvrijedjena, tj. ne mozes me uvrijediti pogotovo ne na ovakav nacin....

Pozzz;)

supergirl
06-02-2009, 14:32
hmmm, juce sam gledala na tv-u prilog iz neke osnovne skole u BiH... Dobili neku donaciju za prvi kabinet informatike,i pitaju djecurliju,za sta najvise koriste internet i od njih petero,desetoro odgovara "Za fejsbuk i mesendzer". Pored onakve wikipedije!!!!
Zalosno! :)

Tahirovce
06-02-2009, 15:59
Sajtevi tog tipa posecuju se u 90% slucajeva samo kad se mora, realna deca...

Elvis-Eko
06-02-2009, 16:17
Kazem, jednostavno imam averziju prema tom, tom, tom..kako bih ga nazvala, sistemu okupljanja ljudi :roll: Ja sam pre za druge komunikacione programe, a ima ih koliko ti volja...Gde ne moze svako ni da ti pridje, jednostavno biras osobe sa kojima ces da se druzis, pises, pricas, kafenises internetski :)







Svidja mi se ovakvo razmisljanje i slazem se s tobom u potpunosti. Ako zelim nekoga da pronadjem ja ga i pronadjem i u kontaktu sam s njim i bez FB. Naravno , ne kazem da je FB los , nije, i praktican je ali jednostavno sto se mene tice , nemam puno vremena za to
Beba sa onim paljenjem kompjutera nije mislila nikoga da uvrijedi jednostavno je iznijela sasvim tacnu cinjenicu. Mnogi znaju da upale kom i odu na FB ili MSN, tu se zaglave po cijeli dan dok ni jednu kompjutersku radnju neznaju da urade. Ja nisam neki kompjuterski strucnjak ali uvjek gledam da nesto novo naucim dok pojedine osobe poput ovakvih na koje je Beba mislila ne interesuje nista osim nacina komuniciranja preko interneta sa mnogim poznatim i nepoznatim osobama
Zalosno , to slobodno vrijeme puno bolje i pametnije moze da se iskoristi ujedno i nesto da se nauci

STRANAC
06-02-2009, 16:21
Svako ima pravo na svoje misljenje,i ja sam uvek za to da treba prihvatiti ga pa ma kako bilo...
Ali sto se mene licno tice o FB ima za sada jako pozitivno misljenje...
Najbitnija stvar mi je sto nalazim drage ljude,koje godinama nisam video...
Ne znam za vas,ali ja se jako radujem kada pronadjem osobe iz detinjstva,svoje komsije koje godinama nisam video,rodjake koji su se rasprskali na sve strane...

supergirl
07-02-2009, 21:30
http://www.facebook.com/group.php?gid=21344721227
-
Gruja ce posle ovoga promijeniti misljenje o grupa ma na fb! :)

Crni Gruja
08-02-2009, 22:38
hahahaahahahahahaaaa.... Gruja ostaje pri svojem, jer ova grupa i te kako ima smisla. haj sto ima smisla, nego je i suha istina :D

supergirl
09-02-2009, 00:52
:p:p:p ....doci ces ti na ljeto......

sanna72
09-02-2009, 09:05
hahahaahahahahahaaaa.... Gruja ostaje pri svojem, jer ova grupa i te kako ima smisla. haj sto ima smisla, nego je i suha istina :D


:ne ne: :ne ne:


A da iskoristim priliku i da odgovorim na pitanje,....registrovana sam na FB, i za sada nemam nekih primedbi, nasla sam dosta rodbine, starih prijatelja, ...nekako covek bude vise u toku sta se desava sa nekim dragim ljudima, pogleda slike, posalje poruku, ...uradi neki kviz... a koliko sam tamo sve zavisi od vremena, ..ipak i ovde moram kafu skuvati...:p. ...

Crni Gruja
09-02-2009, 14:06
E ta ti poslednja recenica para vrijedi :)

sanna72
10-02-2009, 16:11
E ta ti poslednja recenica para vrijedi :)

ma kuvam ja kafu, ali vi slabo pijete......izgleda ne valja...:(

halilce
21-02-2009, 00:17
Fejsbuk“ šesta nacija po veličini

Autor: N. V. | Foto:AFP | 19.02.2009. - 08:01
http://www.blic.rs/_customfiles/Image/slike/2009/02_februar/19/svet/mark-zuckerberg-ver.jpgMark Cukerberg Dejv Morin, vođa tima koji se bavi kreiranjem aplikacija na popularnom društvenom sajtu „Fejsbuk”, objavio je da po najnovijim podacima ovaj sajt za druženje ima 175 miliona korisnika.

Koliko se broj članova „Fejsbuka” ubrzano širi govori i podatak da ih je prošlog meseca bilo 150 miliona, pre dva meseca 120 miliona, a pre nešto više od četiri meseca „svega” 100 miliona.Najnovijim uvećanjem članstva „Fejsbuk” bi, kada bi bio proglašen za državu – kako je to u šali nedavno pisao njegov osnivač 24-godišnji Mark Cukerberg, postao šesta zemlja na svetu po broju stanovnika. Društvena mreža koja je nastala pre pet godina u studentskom domu Univerziteta Harvard uspeh duguje pre svega korisnicima koji ne žive u SAD i stariji su od Cukerberga i njegovih bivših kolega sa fakulteta sa kojima je osnovao sajt. Po podacima „Komskora”, firme za analizu interneta, više od 70 odsto članova „Fejsbuka” čine korisnici koji nisu iz Amerike, a većina „Fejsbukovaca” je starija od 30 godina. Svaki korisnik ovog sajta za druženje ima u proseku 120 „Fejsbuk prijatelja”, a članovi ukupno provedu više od tri milijarde minuta na stranicama sajta. Više od 15 miliona korisnika barem jednom dnevno ažurira svoj status na „Fejsbuku”, a više od 3,5 miliona ljudi se svaki dan učlani u neku od njegovih grupa.


Ko ima pravo na podatke o korisnicima
„Fejsbuk” je juče saopštio da je zbog oštre reakcije korisnika i grupa za zaštitu privatnosti odustao od prava da koristi i menja podatke korisnika nakon što oni ugase nalog na toj mreži. Prošlog vikenda blog o pravima potrošača „Konsjumerist” skrenuo je pažnju na izmene. Mark Cukerberg, osnivač „Fejsbuka”, pojasnio je da sadržaji koje korisnici postave na sajt ostaju na mreži i nakon gašenja naloga. To nije zaustavilo kritike na račun izmena, a Cukerberg je odlučio da do daljeg vrati na snagu stari ugovor o korišćenju.

Mark Cukerberg

-rođen 14. maja 1984. u Vajt Plejnsu
-osnovao „Fejsbuk” 4. februara 2004. zajedno sa cimerima iz doma i kolegama sa Harvarda
-trenutna vrednost „Fejsbuka” iznosi 1,5 milijardi dolara
-Cukerberg se nalazi na 321. mestu „Forbsove” liste najbogatijih ljudi na svetu
-Cukerbergove kolege sa Harvarda tužili su ga zbog krađe patenta i dobili 65 miliona dolara u vansudskom poravnanju
-„Majkrosoft” je 24. oktobra 2007. godine 1,6 odsto akcija „Fejsbuka” platio 240 miliona dolara
http://www.blic.rs/svet.php?id=79734

iSelektor
21-02-2009, 13:12
E imaju clana manje... Ja sam moj FB nalog deaktivirao!

Pozzz 8)

Elvis-Eko
21-02-2009, 15:46
Taman si pogodio

borichi
22-03-2009, 20:41
Jedan jedini web site na kojem ja provodim svoje vrijeme u cilju druzenja i zabave je stvarno ovaj nas Sjenicki. E, ako NSA (National Secutiry Association) hoce da preispita moj profil ovdje im je prilika!.......

Nevjerovatno je koliko je postalo tesko ocuvati svoju privatnost, pogotovo nama u Amrici! Ne znam kako je u drugim zemljama, ali kod nas postaje nepodnosljivo.

.. Pocinje da bude zabrinjavajuce!!


http://aclu.org/pizza/images/screen.swf

Uskoro ni pizzu neces smjeti naruciti!

Nadam se da cete razumjeti na Engleskom je...

STRANAC
30-03-2009, 21:05
sto bi reko Zlatko,
da imate sta da čitate,ili da vidite...

http://img12.imageshack.us/img12/6920/namnlssml.jpg

Tahirovce
30-03-2009, 22:05
Sad cu ja registrovati i zukorlia, nije fer da ga iskobimo :) ...

halilce
31-03-2009, 00:51
sto bi reko Zlatko,
da imate sta da čitate,ili da vidite...

http://img12.imageshack.us/img12/6920/namnlssml.jpg

E,znajući da te "razbija"nostalgija,mislim da si ga prihvatio!hahahahah:icon_cheesygrin:

STRANAC
14-08-2009, 17:43
Čuveni društveni veb sajt Facebook (http://www.facebook.com/) zauzeo je četvrto mesto među najposećenijim Internet sajtovima na svetu dostigavši u junu 340 miliona pojedinačnih poseta mesečno, što predstavlja rast od 157 odsto za godinu dana, objavila je istraživačka kompanija ComScore.
Ispred Facebooka se nalaze Google (http://www.google.com/) (844 miliona pojedinačnih poseta), Microsoft (http://www.microsoft.com/en/us/default.aspx) (691 milion) i Yahoo (http://m.www.yahoo.com/) (581 milion).
Prema podacima kompanije ComScore, od ukupno 250 miliona aktivnih korisnika Facebooka njih 120 miliona se konektuje najmanje jednom dnevno, dok se preko njegovih servera mesečno postavi milijardu fotografija, kao i 10 miliona video sadržaja.


Facebook ima, između ostalog, ukupno 45 miliona aktivnih grupa.

dido
15-08-2009, 01:19
E imaju clana manje... Ja sam moj FB nalog deaktivirao!

Pozzz 8)
Bog ti pomogo:p

ursuljanka
15-08-2009, 12:57
Ja sam prijatelje izbrisala-jos sebe:)!

Skorpija
17-08-2009, 13:20
Facebook staje na crtu Twitteru
14.08.2009u 13:16 h

http://img39.imageshack.us/img39/8945/v22614.jpg
Rukavica je bačena, Facebook je ove nedelje objavio novi servis kojim preti da ugrozi lidersku poziciju koju Twitter drži na polju mikroblogovanja. Facebook Lite je uprošćena verzija originalnog Facebook sajta i predstavlja uvid u najnovije apdejte statusa korisnika i njegovih prijatelja.

Kada su u pitanju vizuelne izmene vidljivo je da Lite poseduje samo Wall, Info, Friends, Photos & Video kategorije s leve strane, kao i odeljak za nekoliko oglasa. Ceo centralni deo rezervisan je za statusne poruke.

Ovim će Facebook u potpunosti moći da iskoristi potencijale FriendFeed alata za upravljanje aktivnostima na Internetu, koga je u toku nedelje kupio za 50 miliona američkih dolara.

Da li će Facebook uspeti u svojoj na meri da otme tržišni deo kolača od kompanije Twitter ostaje da se vidi, ali je sigurno da je polje mikroblogovanja postalo izuzetno zanimljivo i unosno na Internetu.

Skorpija
20-12-2009, 18:30
Facebook dostigao 100 miliona u SAD

Vodeća društvena mreža Facebook, koja ima preko 350 miliona članova širom sveta, uspela je da dođe do uspeha koji se ogleda u tome da je u SAD u mesecu novembru ovaj sajt posetilo 100 miliona ljudi. Na ovaj način Facebook je dospeo među velika imena Web sajtova koji su u bližoj ili ne tako bliskoj prošlosti mogli da računaju na ovakvu posetu kao što su Google, Yahoo i Microsoft sajtovi. Isto tako u decembru je Facebook proglašen za četvrti najveći sajt prema ComScore-ovom Web rangiranju. Facebook takođe može da računa da se na njemu provodi oko 5.5% ukupnog online vremena interneta u odnosu na 2.5% na koliko je Facebook računao krajem 2008.

superbaka
21-12-2009, 00:00
Jesam na FACEBOOK,neshto hiper aktivana nisam osim shto igram poker....meni je sajt svaki zanimljiv....:p

Elvis-Eko
22-12-2009, 01:23
Ima me na facebook mada i nisam neki ljubitelj ali jedan od glavnih razloga zbog kojeg provodim vecinu vremena tamo je GRUPA: SJENICA-STARE FOTOGRAFIJE,naseg zemljaka i mog prijatelja Adnana Muftarevica - Cupa
Tu se nalazi jedna zbirka jako lijepih i vrijednih fotografija i preporucio bih svakom,ko se vec nije uclanio da to sto prije uradi jer sigurno nece zazalit

iSelektor
22-12-2009, 03:17
hahaha eko ne zajebavaj, da se zbog cupa uclanim na facebook? i u tu grupu...
on da je imalo imao u glavi, on ne bi zbog drugih otisao sa sajta, nego bi delio slike i sa nama ovde...
ali ovo ovde verovatno za njega nisu sjenicaci, vec neljudi i monstrumi koji nisu istog misljenja kao drugi

sve u svemu fb za mene strogo poslovno vezano za folkoteku

Elvis-Eko
22-12-2009, 03:47
Zlaja, ne ulazim u to sta je izmedju vas niti me zanima. Ja sam clan i onog tamo foruma i ovog ovdje. Doduse, tamo nisam bas aktivan i ovaj forum je daleko bolji i bez obzira na sve ja sam clan svega kad je Sjenica u pitanju. A ovo u vezi grupe na facebook, nisam preporucio licno zbog njega vec zbog onog sto on radi jer tamo se nalazi jedna mala arhiva starih fotografija Sjenice.
Helenejse, to je samo bio moj predlog pa ko voli nek izvoli a kome smeta nemoj ni da ide tamo,nebih da se siri nepotrebna rasprava u vezi toga.

iSelektor
22-12-2009, 04:36
:):):):)
pa sta je problem sa FB prebaciti slike ovde 8)

Skorpija
22-12-2009, 12:46
Ima me na facebook mada i nisam neki ljubitelj ali jedan od glavnih razloga zbog kojeg provodim vecinu vremena tamo je GRUPA: SJENICA-STARE FOTOGRAFIJE,naseg zemljaka i mog prijatelja Adnana Muftarevica - Cupa
Tu se nalazi jedna zbirka jako lijepih i vrijednih fotografija i preporucio bih svakom,ko se vec nije uclanio da to sto prije uradi jer sigurno nece zazalit

Zlajo, fotke su prelijepe lično sam ih pogledala ne samo ja već i mnogi naši članovi. Vidim po komentarima. Naravno kao što i ti sam kažeš nije problem prebaciti fotke sa fb, a ne vidim razlog zašto i ne bi to uradili. I ono najbitnije i što mi se svidjelo na tim fotografijama je ono što se mi ovdje pitamo: ko li je ovaj na slici? Volio bi znati....E TO IMA ISPOD OVIH PREDIVNIH FOTOGRAFIJA

cobanica
16-02-2010, 13:43
ima me na fejsu,do dushe u poslednje vreme sve cheshcje...
nekako mi se dopao...
sto zbog starih poznanika i prijatelja,shto zbog novih poznanstava...
ma koliko ozbiljnosti zivot zahtevao,uvek je potreban prijatelj sa kojim se mozes glupirati...
a fejs je idealno mesto za to...
najlakshi nachin za provaliti u dushe ljudi i u njihove skrivene zelje...
u dushe ljudi za koje nisam ni sanjala da tako misle i osecjaju....:uhhhh:
sve mogu podneti i podrzati osim nacionalne mrznje,zelje za osvetom,ubijanjem ,klanjem....:ruka:
i pitam se dokle vishe...:neznam:
ne mogu shvatiti ljude koji to podrzavaju...:hmmmm:
a neki od mojih "prijatelja" bash to rade...chlanovi su grupa utopljenih u grafite ispisane krvlju...:4_2_204:
i ne zelim ih za prijatelje...:ne ne:
morala sam ovo ovde napisati ,jer nisam nashla prigodnu temu,a mislim da cje se neki prepoznati....
izvinjavam se administraciji i chlanovima,ali u mojoj dushi i srcu nema mesta za takva osecjanja i takva prijateljstva...

superbaka
16-02-2010, 21:31
Cobanice nije mi jasno zashto ne napishesh na svom zidu na facebook shta te nervira ili najdednostavnije ignorishi takve stvari.....ja na facebook se samo kockam i nishta vishe u zadnje vreme:icon_cheesygrin::zvizdi:

Zijadina
16-02-2010, 21:50
eh bako, znala sam!!!
Uvek pomislim da si negde po kazinu :D

Ima i mene na fejsu ali ja naprotiv ne zelim tamo nova prijateljstva,primam samo one koje poznajem i svoju rodbinu .
A sto se tiche grupa....eh...sto se ono kod nas kaze...na vrh glave su mi...sve pozive i zahteve ignorishem.. :)

Sani
16-02-2010, 22:58
A igrice....:smeh2::smeh2:
Ima i mene, ja samo sadim farmu, ucim malo oko krava i ostalog (mozda zatreba)... :)
Saljite mi poklone pliiizzzz...:smeh2:

Zijadina
16-02-2010, 23:03
:smeh2::smeh2:...
ja sad ignorisah ostale zahteve nakon sto sam pokupila poklone za farmu i pade mi na pamet sta sam ovde malopre napisala :D
...pa dobro...to mi je jedina mahana :D
dojadilo do bola al ipak me neshto tera da dalje radim..... ;)
Sani, na mene mozesh da rachunash ;)

dido
22-02-2010, 10:52
Sada me ima i bas sam aktivan.....:obeseni:

Rarica
22-02-2010, 12:03
Sada me ima i bas sam aktivan.....:obeseni:

Znam kako se osecas :sadbye: