PDA

View Full Version : Cuvajte Svoje Automobile


suad
22-12-2008, 21:35
koliko su nasi ljubimci sigurni pogledajte ovde.
ko zna jos koliko nacina ima???
http://www.frekvence1.cz/cs/o_nas/deni_na_f1/deni_199.shtml

adnan
22-12-2008, 21:48
Jos da su prikazali drugara kako stiska daljinski. Ja ne verujem u ovo.

Crni Gruja
22-12-2008, 22:18
Vala ni ja. Ovo su price za malu decu. Cuj daljinskim, i onim za ocepljavanje cijevi. Pa magnetom... hahahaha cirkusa ovog

Elvis-Eko
23-12-2008, 08:42
Jel ovo neki novi James Bond :smeh2:

nc.biber
23-12-2008, 11:30
koliko je ovo istinito ili ne tesko je reci ... ali bojim se da jeste :(
steta sto se ovo dozvoljava na netu - skola za kriminalce! - ali nije to nista ima i skola za teroriste!
gledao sam na TV-u (sternTV) da profesijonalcima ni za jedno auto ne treba vise od max 40 sec a vecinu otvaraju za manje od 10sec! pravi profi eliminise i blokadu volana i elektronsku bravu a amateri lome
meni su otvorili auto bez ikakvog traga obijanja, polomili bravu i pokusali da startaju, pa onda pokusavali na guranje tako da sam auto nasao "uzvodno" od mjesta parkranja (tj Miljacke) ali ipak nisu uspjeli a kad su htjeli da ga odshlepaju - zakasnili - ja se vratio i lopovi pobjegli. Steta "zakrpljena" sa oko 300€ a da je radio Service bilo bi vise od 1000
dogadjaj 2002 u sarajevu: izadjem da nesto zavrsim u jednoj ustanovi a zena ostane u autu. Rekoh "zakljucaj se - da te ko ne ukrade" a zena ko zena ne shvati poruku i ne zakljuca se! Nakon 10 min neko otvara zadnja vrata, ona misli ja, okrene se i vidi kako tip uzima tasnu "aktovku" sa zadnjeg sjedista! izlazi iz auta a ne smije potrcati za njim ali galami "vrati mi tasnu lopove tu su mi samo dokumenta nema para" ovaj mrtav hladan brzim korakom se udaljava. Slucajno prolazili neki momak i cura i ovaj cuvsi to potrci za njim i postavi mu nogu tako da lopov padne i ispadne mu aktovka. Podje da je opet uzme ali ovaj momak, malo grmalj, zauzme prijeteci stav i on se okrene i sasvim lagano produzi svojim putem. Kad sam se vratio kaze "mene pokusali da ukradu" rekoh "nisam ja te srece" i nista ne zapitkujem. "ne vjerujes?" smijem se rekoh "ne" a kad sam stao na sledece mjesto i sad trebao nesto iz aktovke rekoh "otkud ova tasna prljava" - kaze "necu da ti kazem i onako mi ne vjerujes!".
Kad mi je ispricala sve rekoh "a sto se nisi zakljucala?" - "pa ja mislila ..." nemoj da mislis - sto prodjemo sloveniju zakljucaj auto i u toku voznje a kaoli kad stoji!
Imam jos nekoliko licnih iskustava al da ne davim ....
Ovo je jos i prilicno "bezazleno" kakvih sam se dogadjaja naslusao iz Sarajeva i Bgd.
bratu u pazaru razbili staklo da bi ukrali radio od 20€ i iscupali citavu srednju konsolu - rupa skoro pola metra - steta 400€
zetu u Sarajevu dva puta obijali passata, jednom razb staklo drugi put bravu, ali nisu stigli da ga ukradu posto su primeceni - steta preko 1000€
masi poznanika ukradena il obijena auta - tako da i ja ponavljam: Cuvajte svoj automobile

Crni Gruja
23-12-2008, 11:50
U redu to, toga je bilo uvijek, uvijek ce i biti. Ali ove "metode", nekako mi nisu uverljive. Mozda bi neke od njih funkcionisale na golfa 1, eventualno 2, ali ni na sta komplikovanije

ALMIR-
23-12-2008, 14:59
Ja sam gledao ovaj video na jednom hrvatskom sajtu a to je kod njih bilo i u novinama i nemoj te se zezati, mogu ovako da se otkljucaju (narocito BMW :biggrin: )

36310
23-12-2008, 15:57
Ja sam cuo za fazon sa ping-pong lopticom.
Napravis u loptici malu rupu pa je onda precizno postavis na bravicu od kola a zatim energicno udaris rukom u lopticu...kazu da nema tih vrata koja se ne otvaraju na ovaj nacin.Naravno otvaranjem auta lopov je obavio samo deo posla jer valja mu zatim na brzaka iskljuciti eventualni alarm ili dekodirati kod protiv paljenja automobila,sto vec zahteva malo kompleksnije umece.

Inace,da se nadovezem na ovu Biberovu pricu,Sarajevo je uzas za auta,krade se brate nemilice.Narocito se ta vrsta biznisa rasirila od kako su u Beogradu stali na kraj auto-mafiji.
Savet za one koji se nekim slucajem nadju u Sarajevu je da obavezno auto parkiraju na parking-plac sa cuvarom i video nadzorom.
Pogodno mesto za parkiranje je kod Pozorista,ceka se malo za mesto ali auto vam je na sigurnom i sto je najvaznije niste daleko od najinteresantnijih Sarajevskih lokacija.

suad
23-12-2008, 17:14
U redu to, toga je bilo uvijek, uvijek ce i biti. Ali ove "metode", nekako mi nisu uverljive. Mozda bi neke od njih funkcionisale na golfa 1, eventualno 2, ali ni na sta komplikovanije

danas ne postoji auto sto ga lopovi ne mogu ukrasti,i ne samo auto.
zato ne postoji "nesto komlikovanije", samo mi to ne mozemo da verujemo jer nismo lopovi.

adnan
23-12-2008, 18:56
Moderna auta se rijetko kradu vec se otimaju ili se ukrade originalni ili rezervni kljuc. Svako auto moze da se ukrade ali ne moze svaki kokosar i narkoman da ukrade moderan auto.

suad
23-12-2008, 20:48
daj boze da si u pravu

adnan
23-12-2008, 20:54
Sto se mene tice ja mu ne brinem mnogo.

Elvis-Eko
24-12-2008, 03:40
Sto se mene tice ja mu ne brinem mnogo.

Ima osiguranje koje ce da nadoknadi stetu. Zato, osigurajte se na vrijeme i kako treba, to bi bila najbolja zastita

Crni Gruja
24-12-2008, 13:24
Nsjbolje osiguranje je zakljucat jednog rottweilera u auto kad ga ostavljate. Pa da vidim tog lopova sto ce da stegne .... i da proba da udje :D

suad
24-12-2008, 14:38
hahaha u pravu si.