PDA

View Full Version : Vehabije rastjeraju zaljubljene parove


borichi
18-04-2006, 17:12
-------------------------------------------------- ------------------------------



Vehabije rastjeruju zaljubljene parove

SARAJEVO - Grupa od petnaestak mladića, sa karakterističnim bradama svojstvenim radikalnim muslimanima - vehabijama, u subotu naveče pokušala se obračunati s ljubavnim parovima koji su u vozilima bili u na parkingu nedaleko od sarajevske bolnice "Jezero".



Prema tvrdnjama parova, koji su se u subotu oko 22.30 zatekli na lokalitetu poznatom po okupljanju parova u automobilima, incident je izbjegnut samo zato jer su se parovi razbježali.



"Bila sam s momkom u vozilu kada se začulo neko uzvikivanje. Govorili su 'Allahu ekber', 'kjafiri', 'otići ćete u džehenem' i druge parole te su išli prema parkiranim vozilima. Mi smo bili među prvima tako da smo uspjeli pobjeći od agresivnih bradonja. Neke su uspjeli okružiti i lupati im po autima i dalje ih maltretirati", kazala je jedna Sarajka ne želeći da otkrije svoj identitet i dodala da se na smrt prepala.



Tvrdi da su mladići došli u kombiju, kojim su prepriječili put. Jedini izlaz bio je vožnja preko livade.



"Da nije tragično, ismijala bih se od srca, kako je počela bježanija preko livade. Mislim da su bili organizovani. Na kombiju nije bilo ni registracije", kazala je prestravljena studentica.



Iako se policiji rijetko prijavljuju ovi slučajevi, jer je žrtve stid priznati da ih je neko omeo i maltretirao tokom ljubavnog zanosa, javna je tajna da u Sarajevu postoje "patrole" vehabija koje glume "šerijatsku policiju" i maltretiraju mlađe parove koji u javnosti iskazuju ljubav. Nerijetka su i maltretiranja parova koji šetaju Vilsonovim šetalištem.



U sarajevskom MUP-u tvrde da ovaj incident od subote nije prijavljen, ali da im je poznato da se ovakvi i slični incidenti dešavaju u glavnom bosanskohercegovačkom gradu.



"Ovaj incident, za koji vi tvrdite da se desio i koji bi se mogao podvesti pod narušavanje javnog reda i mira, nije prijavljen policiji. Ranije je bilo slučajeva sličnog ponašanja pojedinaca. Činjenica je da tog nedoličnog ponašanja ima i da ostavlja ružnu sliku o gradu, ali nažalost obično se ništa ne uradi. Teško je ljudima priznati i nakon izlaska s djevojkom doći i policiji prijaviti slučaj. To je 'sramota' i nama uveliko otežava posao", kazao je Jusuf Zornić, portparol sarajevske policije

joku
19-04-2006, 12:49
U Nemackoj, postoji zakon koji zabranjuje"javno ispoljavanje ljubavi".Ovo znam jer poznajem covjeka koji je uhvacen na delu i morao je da plati kaznu od,mislim,60 eura.Naravno kaznu je platio policiji jer srecom ovdje ne postoje neformalne(privatne)grupe koje se bave "moralnom zastitom drustva" vec to radi zvanicno drzava.Ovo napominjem jer ne znam da li takav zakon postoji u BIH,jer sigurno da je skandalozno da se time bave privatne grupe koje su jos i religiozno podstaknute.To je i opasno,pored toga sto vodi u anarhiju,dovodi i do medjunacionalnog sukoba jer sigurno da u ovom slucaju u autima nisu bili samo bosnjaci i bosnjakinje!!!!

Druga je stvar,da li je moralno to sto su ovi u autima radili jer po logici stvari zasto bi se neko krio i na taj nacin to radio da je slobodan i nicim "vezan".Ja licno mislim da neko ko je slobodan(nema djevojku,zenu-momka,muza...)moze na taj nacin da ispoljava ljubav,i ne razumijem zasto se drzava(Nemacka)u to mijesa.Nemoj da me neko pogresno shvati,ja nisam egzibicionista!!

waga
19-04-2006, 14:21
Oprostite al meni je ovo smesno uskoro ce vehabije i po kaficima u akciju (u 9 u krevet).

liliput
19-04-2006, 15:04
a kao su poceli tako ce i biti :evil:

Tahirovce
19-04-2006, 17:00
hahhahahhahahhahaha. nemam nista protiv vehabija a ni protiv zaljubljenih parova,al stvarno mi je smijesno....

Lakota |ljiv|
19-04-2006, 19:12
Sreca pa u sjenici nema parkinga. 8)

fraer
28-04-2006, 00:24
k'o da nikad niste bili mladi ... hehe, zna se sta se radi na parkingu. a zna se i zasto - zbog nedostatka stambenih resursa. hehehe

ipak, strašno je kad neko sebi uzme za pravo da bude tako jak moralni arbitar i da se odvaži da primjeni silu. najgore je sto policija zna za to , a ni mukajet...

joku
28-04-2006, 11:35
Na parkingu se auto parkira :lol: Mislim da kakvo je misljenje o tome kod nas,mozda i bolje sto policija ne intervenise,tek tada bi bilo bezanije!!!!!

fraer
28-04-2006, 12:41
a kako bi im tek bilo da ih je pokupio pauk... :D :D

Tahirovce
28-04-2006, 17:08
hahahhhahhahaahahaha

cicupnide
12-11-2006, 15:51
tek sam sad ovo procitao i vrlo je zanimljivo mogu vam reci

eh da je vise tih vehabija:)))

leyla-cg
13-11-2006, 10:39
ETO I JA SE SA TOBOM SLAZEM...STO CE TO BIT...

cicupnide
14-11-2006, 15:32
sigurno nista dobro,xixixi

kad porastem bicu vehabija

leyla-cg
14-11-2006, 16:58
a sad?

leyla-cg
14-11-2006, 17:02
kako nije dobro...ja bas mislim da jeste...mada ko se bije taj se voli...mozda si ti upravu da nije dobro sto se slazemo hehhe

a sto onda sad nisi vehabija...ja nemam nista protiv njih...i slazem se sto su to uradili...zna se da to nije za ulicu...

liliput
14-11-2006, 17:25
pa onda ti trebas da se zatvoris(uvijs,ako vec nisi)...

i ako imas momka ne smijes za ruku da ga drzis ili slicno nesto tome.

farmerke,uske majce,otvorena odeca su zabranjena...

ni ja nemam nista protiv njih ali mesati se u neciji privatni zivot nema niko pravo ma gde to bilo...

leyla-cg
14-11-2006, 17:30
ma ne ne ne razumijes me...ok je sve eto mislim sto se tice oblacenja,drzanja za ruke...ali ko zna sta su ti radili...

Elvis - KC
15-11-2006, 15:19
E ne moze se ni jedan dan bez sekiracije

leyla-cg
15-11-2006, 21:03
sta je bilo Elvise?

Elvis - KC
16-11-2006, 06:39
Kako sta je bilo, pa vidis sta sta se radi po Sjenici.

leyla-cg
16-11-2006, 07:46
ne mogu da vidim...daleko sam...ali yato sam tu da procitam...

sjenicanka
19-11-2006, 10:59
hahhahahaaha

aman nemaju druga posla ..dosadno narodu pa rasterava narod i izigrava policajce hahahaahaha...hhhahahah bas se slatko nasmija hahah

leyla-cg
19-11-2006, 22:04
pa dobro...ne krivim ja njih sto ih rastjeruju...neke stvari nisu za ulicu...

cicupnide
19-11-2006, 23:34
naravno da nisu,privatnost-sta to bese

halilce
19-11-2006, 23:38
hahaha,šta si sve naučio u beogradu!

Toga nema u pojedinim svetskim centrima!hahahhah

liliput
19-11-2006, 23:41
edo kad dodzem u sjenicu i ako te vidim sa nekom devojkom jadni ti ima da te teram ko ove vehabije :):):)....

halilce
19-11-2006, 23:57
Ja već puštam bradu,hahahaha!

Elvis - KC
20-11-2006, 05:10
E vala i ova danasnja omladina , hoce da se drze za ruku :D

Pa ja nisam smeo da drzim curu za ruku i bez vehabija :D

leyla-cg
20-11-2006, 08:27
hehehehehe...a vjerovatno se nisu samo za ruku drzali...nemam pojma...mislim da su u nekim situacijama u pravu...a negdje sam stvarno protiv njih...zavisi za sto...

hido
23-11-2006, 19:36
leyla mislim da malo previse filozofiras potom pitanju. mozdasi vec imala priliku da izmenis koji sudar bez povreda

mislim da to sto bradonje rade nema veze sa islamom ataj se mozda i rodio samoga jos nisi upoznala budi pozdravjlena isvi ostali i pomogucnosti promenite temu .svako ima pravo da radi ono sto misli daje uredu dok nenaj...e pardon cao...........

leyla-cg
23-11-2006, 21:46
hvala...necu vise filozofirat...

amlA
23-11-2006, 23:34
Ma pishi LejlOOOOOO

leyla-cg
24-11-2006, 08:00
heheheh hocu hocu naravno...ali ne smijem previse...da ne filozofiram...

CRNOGORAC_FR
23-12-2006, 20:06
hahaha gluposti! u redu da neke stvari nisu za javnost a pogotovu ne za parking ...a to shto brane da se zaljubljeni shetaju zagljeni ili drugo to je odvratno i krajnje bezobrazno .... hahahahhah shtache sarajlije nemaju aerodrom ko sjenichaci hahahahahhaha

Elvis-Eko
24-12-2006, 05:22
:roll:

leyla-cg
26-12-2006, 09:38
:P

supergirl
05-11-2007, 22:48
E,ja ovo tek sad nadjoh!

Smijesno stvarno!!!!

ado
05-11-2007, 23:21
hahaha gluposti! u redu da neke stvari nisu za javnost a pogotovu ne za parking ...a to shto brane da se zaljubljeni shetaju zagljeni ili drugo to je odvratno i krajnje bezobrazno .... hahahahhah shtache sarajlije nemaju aerodrom ko sjenichaci hahahahahhaha



ko kaze da nemamo aerodrom :)

Rarica
07-11-2007, 08:31
Sta reci...smijesno i zalosno!

supergirl
07-11-2007, 21:40
kakav aerodrom sad??