PDA

View Full Version : Samsung najavljuje izlazak mobilnog telefona PIXON sa 8 MegaPixela za Oktobar


iSelektor
01-10-2008, 01:05
Samsung najavljuje izlazak mobilnog telefona sa 8 MegaPixela za Oktobar


Samsung je danas zvanicno predstavio svoj novi mobitel sa 8 megapiksela kamerom, takozvani PIXON...
Posto se vec 26.09.2008 pojavio na nekim ruskim stranicama, onda su iz samsunga kao pozurili :)
Sa njihovom najavom, navodno ovaj mobilni telefonom, moze potpuno da zameni digitalni aparat (u sta ja cisto ne verujem). 2. Oktobra pocinje prodaja u Francuskoj a odmah zatim ce se pojaviti i u svim drugim zemljama evrope.

Tehnicki podaci kamere zvuci zanimljivo:
8 Megapixela, dvije LED diode za blic, stabilizator slike kao i Wide Dynamic Range, uz to dolazi prepoznavanje lica, smijeska i trepataja.
Video zapis je 720x480 Pixela i 30 slika u sekundi, a u QCGA modusu se moze cak i sa 120 slika u sekundi snimati.
Uz TV izlaz, mozete vase filmove prikazati i drugima na televizoru.

Ima i Mediaplayer koji reprodukuje i DivX fajlove kao i radio, mesto za microSD karticu takodje ima. Samsung koristi ovaj put isto iz F480 poznati operativni sistem sa TouchWiz radnom povrsinom, koja je prosirena za dva widgeta (Vremenska prognoza i Google).
Za internet ima samo HSDPA, a ne koristi to jest uopste nema WIRELESS (W-lan)... (STETA).

Touchscreen ima istu rezoluciju kao i Samsung Omnia. Na 3,2" cola je podeljeno 240x400 pixela.
Samsung izjavljuje da je telefon samo 14 milimetara dubok, ali ocigledno u to nije uracunato ispupcenje za kameru!

http://www.areamobile.de/images/handies/samsung/M8800/Pixon/200809291402SamsungPixon380.jpg

Izvor:
Areamobile (http://www.areamobile.de/news/9951.html)
Preveo:
Tahirovic

moje misljenje:
Iako je lijep na oko, mislim da mu je velika falinka bezicni internet... Jer iako ima HSDPA, jos uvijek nema svako FLAT na mobilni internet, tako da to veoma brzo moze da bude zamka i ogromno praznjenje vaseg dzepa...

Za blic su naveli samo dvije malo LED diode, da li to moze da zameni pravi blic ili neki xenon blic... cisto sumnjam
Ali me zivo interesuje kvalitet slika i jedva cekam da vidim...


Pozzzz 8)